NRSR: Schôdzu k vláde odborníkov a voľbám neotvorili pre neuznášaniaschopnosť Vytlačiť stránku / Print page

11. 5. 2023 9:47

Bratislava 11. mája (TASR) - Mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR k vláde odborníkov a skoršiemu termínu predčasných volieb vo štvrtok ráno neotvorili. Poslanci opakovane neboli uznášaniaschopní.
        Plénum zároveň vzhľadom na priebeh riadnej májovej schôdze odsúhlasilo, že vo štvrtok a piatok (12. 5.) sa hlasovať nebude. Najbližšie hlasovanie tak bude podľa slov podpredsedu parlamentu Petra Pčolinského (Sme rodina) v utorok (16. 5.) o 11.00 h, keď sa bude opakovane zisťovať aj uznášaniaschopnosť v rámci mimoriadnej schôdze.
        Mimoriadne rokovanie inicioval opozičný Smer-SD. Chce presadiť uznesenie k úradníckej vláde a skorším voľbám, a to 1. alebo 8. júla. Kabinet odborníkov chce zaviazať, aby predložil aj návrhy zmien zákonov upravujúcich lehoty a podmienky dôležité na konanie parlamentných volieb v júlovom termíne.
        K rozhodnutiu menovať vládu odborníkov prezidentka Zuzana Čaputová pristúpila po tom, ako dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuela Vlčan avizoval odchod z funkcie. Po ňom požiadal o odobratie poverenia riadiť rezort aj minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. Menovať nový kabinet plánuje hlava štátu začiatkom nasledujúceho týždňa.


        luc sum tur

Deň v parlamente

<- ->