NRSR: Mimoriadna schôdza nezačala ani na druhý pokus, skúsia to opäť v stredu Vytlačiť stránku / Print page

2. 5. 2023 13:46

Bratislava 2. mája (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok ani na druhý pokus neotvorili mimoriadnu schôdzu, ktorá sa má venovať zdražovaniu potravín. Prezentovalo sa ich len 64 a boli tak opäť neuznášaniaschopní. Ďalší pokus o otvorenie 89. schôdze má byť v stredu (3. 5.) o 9. hodine. Po polhodinovej prestávke majú poslanci v utorok pokračovať riadnou 90. schôdzou NR SR.
        Mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval opozičný Smer-SD s podporou nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu. Na programe mimoriadnej schôdze majú byť návrhy, ktoré sa zaoberajú cenovou legislatívou a tiež návrh zákona, ktorý by odpustil prvovýrobcom na pol roka odvody za zamestnancov. Tak by zamestnávatelia ušetrili okolo 25 % personálnych nákladov.
        Návrhy podľa Smeru-SD vznikli ako výsledok odbornej aj politickej diskusie medzi predstaviteľmi strany, prvovýrobcov, potravinárov a obchodníkov. Na stretnutí bol prítomný aj predseda pôdohospodárskeho výboru parlamentu Jaroslav Karahuta (Sme rodina). Súčasťou schôdze má byť aj požiadavka na vládu, aby k týmto poslaneckým návrhom predložila návrhy na skrátené legislatívne konanie.


        vjo vre

Deň v parlamente

<- ->