NRSR: Poslanci začali diskusiou o zjednodušení zdaňovania športových odborníkov Vytlačiť stránku / Print page

29. 3. 2023 9:20

Bratislava 29. marca (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR začali stredajšie rokovanie aktuálnej 88. schôdze diskusiou o návrhu novely zákona o dani z príjmov skupiny poslancov hnutia OĽANO. Športovým odborníkom by sa ním mala zjednodušiť administratíva a podávanie daňových priznaní.
        Ak budú mať športoví odborníci aktívne príjmy, ktoré nepatria do príjmov zo závislej činnosti, mali by sa zdaňovať zrážkou. Daňovník sa však môže vopred písomne dohodnúť s platiteľom dane, že daň vyberanú zrážkou neuplatní. V takom prípade príjem zdaní sám podaním daňového priznania. Obdobný systém podľa predkladateľov platí aj pre zdaňovanie príjmov z vytvorenia diela a z podania umeleckého výkonu.
        Od 10.00 h má pred poslancami vystúpiť podpredsedníčka Najvyššej rady Ukrajiny Olena Kondratiuková. Po dopoludňajšom hlasovaní je na pláne návrh Vladimíra Faiča (Smer-SD) na prijatie uznesenia "k urýchleniu realizácie memoranda o zlepšení systému zdravotníctva uzavretého medzi vládou SR a Lekárskym odborovým združením". Popoludní má parlament naplánované rokovanie o viacerých poslaneckých návrhoch. Ide napríklad o novelu Trestného poriadku či novelu zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti.


        vjo sum bac

Deň v parlamente

<- ->