Členovia hospodárskeho výboru prijali štátneho tajomníka Bavorského ministerstva hospodárstva, rozvoja kraja a energetiky s delegáciou Vytlačiť stránku / Print page

20. 5. 2022 16:10

20. máj 2022 (K NR SR) - Na pôde Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti sa uskutočnilo prijatie bavorskej delegácie pod vedením Rolanda Weigerta, štátneho tajomníka Bavorského ministerstva hospodárstva, rozvoja kraja a energetiky. Predseda výboru Peter Kremský ocenil veľmi dobré a intenzívne kontakty Slovenska s Nemeckou spolkovou republikou, ktorá je nesporne naším najdôležitejším ekonomickým, ale aj politickým partnerom. Okolnosti vonkajšieho sveta sa pod vplyvom pandémie a vojnového konfliktu menia, treba na ne rýchlo reagovať aj v rámci bilaterálnej spolupráce medzi jednotlivými krajinami.

Intenzívne kontakty prebiehajú na pôde Slovensko-bavorskej medzivládnej komisie, ktoré sa sústreďujú predovšetkým na aktivity v oblasti technologického rozvoja, automatizácie, Priemyslu 4.0, digitalizácie, a najnovšie aj na mimoriadne dôležitý rozvoj vodíkových technológií. Podľa Rolanda Weigerta je potenciál spolupráce medzi krajinami obrovský, dôvera a partnerstvo sa budujú na základe vzájomnej komunikácie. Peter Kremský vyzdvihol Nemecko ako krajinu, od ktorej sa máme historicky stále čo učiť, hlavne v čase globálnych konfliktov a kríz.

Delegácie sa dohodli na ďalšej spolupráci v rámci príslušných parlamentných výborov.

Deň v parlamente

<- ->