Ústavnoprávny výbor NR SR schválil pravidlá online rokovania Vytlačiť stránku / Print page

15. 12. 2021 14:52

Bratislava 15.decembra (K NRSR) - Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky na svojom 104. zasadnutí dňa 14. decembra 2021 schválil pravidlá online rokovania, ktoré sú predpokladom na to, aby počas núdzového stavu alebo mimoriadnej situácie mohol rokovať aj formou na diaľku. Výbor si tento spôsob rokovania plánuje odskúšať v praxi už na svojom najbližšom zasadnutí dňa 27. januára 2022.

Pravidlá rokovania online formou by sa mali stať vzorovými pre všetky ostatné výbory slovenského parlamentu tak, ako to predpokladá § 60a rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky.

Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky zároveň prisľúbila vypracovať manuál vedenia schôdze výborov online formou pre predsedov jednotlivých výborov s cieľom uľahčiť im manažovanie rokovania výborov parlamentu touto formou. Online zasadnutie výborov sa však bude môcť uskutočniť aj bez manuálu, navyše niektorí predsedovia výborov sú zároveň komunálnymi poslancami alebo starostami či primátormi a rokovania online formou sú pre nich už dlhší čas známe z tohto prostredia.

Deň v parlamente

<- ->