NRSR: Do diskusie k odvolávaniu Matoviča sa písomne prihlásilo 16 poslancov Vytlačiť stránku / Print page

30. 6. 2021 13:26

Bratislava 30. júna (TASR) - V pléne Národnej rady (NR) SR sa začala diskusia k odvolávaniu ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Písomne sa do nej prihlásilo 16 rečníkov. V úvode schôdze prečítal odôvodnenie odvolávania Matoviča nezaradený poslanec Peter Pellegrini, stanovisko vlády zas minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Následne požiadal o slovo spravodajca návrhu György Gyimesi (OĽANO).
      Spomedzi 16 písomne prihlásených rečníkov sú traja za poslanecké kluby. Dĺžka ich rečníckeho času je teda 30 minút. Zvyšní písomne prihlásení môžu hovoriť najviac 20 minút. Poslanci môžu reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať najviac dve minúty.
      Hocikedy môžu požiadať o slovo členovia vlády, premiér, podpredsedovia a predseda NRSR. Predseda vlády a šéf parlamentu môžu rečniť bez obmedzenia, podpredsedovia parlamentu a členovia vlády najviac 20 minút. "V prípade prerokovania návrhu na vyslovenie nedôvery členovi vlády dĺžka rečníckeho času tohto člena vlády nie je obmedzená," píše sa v rokovacom poriadku NR SR.
      Po písomne prihlásených poslancoch sa budú môcť zákonodarcovia do diskusie prihlásiť aj ústne.
      Poslanci si odsúhlasili, že rokovanie NRSR bude v stredu pokračovať aj po 19.00 h, až do úplného prerokovania návrhu na odvolanie Matoviča vrátane hlasovania.


      luc sum alh mdu liv

Deň v parlamente

<- ->