NRSR: I. Matovič čelí odvolávaniu z funkcie, odštartovala mimoriadna schôdza Vytlačiť stránku / Print page

30. 6. 2021 12:10

Bratislava 30. júna (TASR) - Minister financií Igor Matovič (OĽANO) čelí odvolávaniu z funkcie. V stredu sa začalo rokovanie mimoriadnej 34. schôdze Národnej rady (NR) SR venovaná jedinému bodu. Odvolávanie iniciovali opoziční nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho, podporil to aj Smer-SD a ďalší nezaradení poslanci.
      Matovič podľa navrhovateľov nesie zodpovednosť za právny rozvrat štátu a jeho inštitúcií, nakladanie s financiami v čase plošného testovania a nakupovania vakcíny Sputnik či konflikt vo vláde s koaličným partnerom Richardom Sulíkom (SaS). Minister podľa nich nesie politickú zodpovednosť aj za "nepripravenosť vlády na tretiu vlnu pandémie". Skonštatovali, že vláda nezvláda ani ekonomickú a fiškálnu oblasť boja s koronakrízou. "Kľúčovú časť zodpovednosti za tento stav nesie Igor Matovič," zdôraznili poslanci v návrhu na vyslovenie nedôvery. Opoziční poslanci spomenuli v návrhu aj "vojnu" v bezpečnostných zložkách štátu a vinia ho aj z poškodenia dobrého mena SR v zahraničí.
      "Jeho nepredvídateľné rozhodnutia, bez kontroly vlády a parlamentu, konfrontačný štýl a mocenské hry atakujúce právny systém a spravodlivosť škodia spoločnosti, vnášajú do nej nervozitu a vytvárajú zbytočnú konfrontáciu," uviedli opoziční poslanci v návrhu na vyslovenie nedôvery. Pokračovanie Matoviča v kresle vicepremiéra a ministra financií považujú za neúnosné a škodlivé pre Slovenskú republiku.


      mdu alh mia

Deň v parlamente

<- ->