NRSR: Poslanci pokračujú v rokovaní, čakajú ich návrhy rezortu zdravotníctva Vytlačiť stránku / Print page

22. 6. 2021 9:16

Bratislava 22. júna (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR pokračujú v rokovaní. V úvode tretieho dňa 32. schôdze sa zákonodarcovia venujú návrhom z dielne rezortu zdravotníctva. Medzi nimi návrhu zákona o Národnom inštitúte pre hodnotu a technológie v zdravotníctve.
      Návrh hovorí o zriadení Národného inštitútu pre hodnotu a technológie v zdravotníctve, fungovať by mal od roku 2022. Mali by sa mu zveriť poradenské úlohy spojené s hodnotením zdravotníckych technológií, ktoré by sa mali hradiť z verejného zdravotného poistenia. Zaoberať by sa mal tými, ktorých dosah na rozpočet je viac ako 1,5 milióna eur ročne.
      Okrem toho by sa mali poslanci v utorok venovať aj novele zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve. Hovorí o rozšírení Národného registra zdravotníckych pracovníkov o ďalšie údaje a tiež o vytvorení Národného registra prijímateľov zdravotnej starostlivosti. Novela je v druhom čítaní, poslanci by o nej mali na tejto schôdzi aj definitívne rozhodnúť.


      luc sum ala mac

Deň v parlamente

<- ->