Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť J. Krúpa rokoval s predsedom nemeckého brannobezpečnostného výboru W. Hellmichom Vytlačiť stránku / Print page

15. 4. 2021 14:30

Bratislava 15. apríla 2021 (Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť) - Dnes sa formou videokonferencie uskutočnilo dlho plánované stretnutie predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť p. Juraja Krúpu s predsedom nemeckého brannobezpečnostného výboru, p. Wolfgangom Hellmichom, a to aj za účasti predstaviteľov Veľvyslanectva Spolkovej republiky Nemecko. Obe strany na úvod ocenili spoluprácu medzi krajinami či už v rámci štruktúr NATO a EÚ, alebo na bilaterálnej úrovni.

Hlavným bodom diskusie bol práve záujem oboch strán na zintenzívnení bilaterálnej a tiež medziparlamentnej spolupráce, ktorá bude prospešnou pre záujmy oboch krajín a ktorá je na základe našich spoločných strategických cieľov a výziev, ktorým čelíme, prirodzeným pokračovaním už tak komplexnej spolupráce v rôznych oblastiach. Na dnešnom úvodnom stretnutí boli zadefinované možné oblasti ďalšej spolupráce a obe strany sa dohodli, že aj naďalej zostanú v pravidelnom kontakte. Témou stretnutia boli aj aktuálne zahranično-politické otázky, týkajúce sa či už Strategického kompasu alebo bezpečnostnej situácie v regióne v súvislosti s vývojom konfliktu na Ukrajine. P. Juraj Krúpa na záver poďakoval a ocenil spoluprácu s Veľvyslanectvom Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave, ktoré má veľký podiel na čoraz lepších vzťahoch medzi Slovenskom a Nemeckom.

 

Deň v parlamente

<- ->