Predseda NR SR B. Kollár sa stretol s predsedom Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangom Sobotkom Vytlačiť stránku / Print page

3. 7. 2020 16:05

 
Viedeň 3. júla (Kancelária NR SR) - Prvý júlový piatok absolvoval predseda NR SR Boris Kollár stretnutie s predsedom Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangom Sobotkom. Témou rokovania bola bilaterálna spolupráca najmä v kontexte aktuálnej krízy koronavírusu.
 
Predsedovia si na stretnutí v Národnej rade Rakúskej republiky vymenili skúsenosti s riešením dopadov pandémie koronavírusu v oblasti ekonomiky. Obe strany sa zhodli, že je dôležité nepodceniť prípadnú druhú vlnu pandémie a ochrániť najmä najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva. Nevynechali ani výzvy, ktoré sa objavili pri uzatvorení hraníc medzi Rakúskom a Slovenskom, vzhľadom na silné prepojenie oboch krajín prostredníctvom pracovnej sily.Predseda NR SR Boris Kollár víta myšlienku medziparlamentnej spolupráce a ubezpečil predsedu Národnej rady Rakúskej republiky, že bude apelovať na riešenie situácie slovenských opatrovateliek v prípade opätovného uzatvárania hraníc. „Chceme priniesť systém, ktorý by ochránil aj naše opatrovateľky aj vašich dôchodcov, o ktorých sa starajú,“ dodal slovenský predseda parlamentu. Rokovanie prinieslo príležitosť otvoriť i iné témy ako dezinformácie a fake news či medicínske hrozby, ktoré nepravdivé informácie na internete prinášajú. Predsedovia parlamentov potvrdili zámer úzkej spolupráce i plánom na uskutočnenie prípravného zasadnutia, ktoré by sa malo konať koncom augusta. 

Deň v parlamente

<- ->