Predseda NR SR Boris Kollár sa stretol s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Vytlačiť stránku / Print page

23. 6. 2020 16:02

Bratislava 23. júna (Kancelária NR SR) -  Predseda NR SR Boris Kollár dnes v priestoroch parlamentu prijal návštevu mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska J.E. Andrewa Gartha. Poďakoval mu za jeho doterajšiu profesionálnu prácu, ktorou prispel k utužovaniu slovensko-britských vzťahov.

Významná návšteva sa uskutočnila pri príležitosti ukončenia vyslania J.E. Andrewa Gartha v Slovenskej republike. Predseda parlamentu B. Kollár pánovi veľvyslancovi poďakoval za všetky jeho doterajšie zásluhy pri utužovaní slovensko-britských vzťahov. „Pôsobili ste vo funkcii veľvyslanca v čase, v ktorom Británia aj Európa ako celok čelili mnohým výzvam. Najvýraznejšou bol proces vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ a aktuálne aj boj s pandémiou koronavírusu, ktorá aj Vašu krajinu veľmi silno zasiahla. V takomto kontexte je náročnou úlohou udržiavať pozitívne vzťahy aj medzi európskymi partnermi,“ zhodnotil na utorkovom stretnutí predseda NR SR Boris Kollár.

Predseda parlamentu počas dnešného prijatia mimoriadneho veľvyslanca A. Gartha zároveň vyjadril presvedčenie, že vzťahy medzi oboma krajinami ostanú pravidelné a pozitívne aj naďalej. Podľa neho podstatnú úlohu pre bilaterálne vzťahy plnia taktiež návštevy na parlamentnej úrovni. V Národnej rade SR naprieč volebnými obdobiami funguje Skupina priateľstva so Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie, Severného Írska a Írska, ktorá prispieva k rozvoju vzájomného porozumenia, priateľstva a spolupráce. V závere stretnutia predseda parlamentu B. Kollár zaželal mimoriadnemu a splnomocnenému veľvyslancovi A. Garthovi do budúceho pôsobenia mnoho ďalších profesijných úspechov.


 

Deň v parlamente

<- ->