Predseda NR SR Boris Kollár sa stal členom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Vytlačiť stránku / Print page

23. 6. 2020 13:00

Bratislava 23. júna (Kancelária NR SR) – Predseda NR SR Boris Kollár sa dnes podpisom prihlášky stal členom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Počas návštevy diskutoval s predsedom a členmi zväzu o význame a cieľoch združenia a spolupráci pri ich napĺňaní.

Predseda parlamentu B. Kollár prisľúbil protifašistickým bojovníkom súčinnosť, ktorá je pre organizáciu podľa predstaviteľov zväzu kľúčová, najmä v oblasti vzdelávania. Podľa predsedu NR SR je dôležité na tieto udalosti nezabudnúť a pripomínať ich aj mladým ľudom, pričom zdôraznil, že sa história nemôže opakovať. „Máme tu snahy o potieranie významu vašej organizácie ako protifašistických bojovníkov, snahy o velebenie Slovenského štátu a to je veľmi zlý signál aj pre mladých, ktorí sa nechajú zmiasť mesiášmi s rýchlymi a krátkozrakými riešeniami,“ dodal.

Pre šéfa parlamentu je to signál, že Slovenský zväz protifašistických bojovníkov je spoločensky významná organizácia a vedenie štátu jej musí prikladať dôležitosť. „Skutočne ste sa významným spôsobom podieľali na tvorení tohto štátu, na tom, že sme mohli stáť na strane víťazov. Preto som sa prihlásil, aby som vyjadril vďaku za vašu činnosť, že existujete, bojujete ďalej a edukujete mladých ľudí,“ poznamenal predseda NR SR Boris Kollár.

 

 

Deň v parlamente

<- ->