Predseda parlamentu B. Kollár dnes na stretnutí s primátorom Humenného M. Meričkom diskutoval aj o dôležitosti zachovania čo najväčšieho počtu pracovných miest na Slovensku Vytlačiť stránku / Print page

25. 5. 2020 17:30

Bratislava 25. mája (Kancelária NR SR) - Predseda parlamentu B. Kollár sa dnes popoludní stretol s primátorom mesta Humenné Milošom Meričkom. Išlo o úvodné stretnutie, ktoré sa uskutočnilo aj na pozadí úspešne dosiahnutej dohody v humenskom priemyselnom parku medzi spoločnosťami Chemes a Nexis Fibers počas uplynulého víkendu. Vďaka nej sa podarilo zachrániť pre ľudí 400 pracovných miest.
Na spoločnom stretnutí sa predseda parlamentu Boris Kollár a primátor mesta Humenné Miloš Meričko zhodli na dôležitosti zachovania a udržania čo najväčšieho počtu pracovných miest. Obaja predstavitelia si uvedomujú, že negatívne dopady ustupujúcej pandémie môžu mať neskôr ničivé a pretrvávajúce dôsledky v sociálnej oblasti. „Čakáme veľmi zlé časy, je nutné rátať s veľmi vysokou nezamestnanosťou, ktorú môže spôsobiť ustupujúca pandémia. Je preto nesmierne dôležité zachrániť každé jedno pracovné miesto,“ povedal v tejto súvislosti na stretnutí predseda NR SR Boris Kollár. „Najmä v tejto dobe sa musíme správať nanajvýš zodpovedne v každej oblasti, ktorá sa dotýka zamestnanosti. Momentálne je našou najvyššou prioritou udržať ľudí v zamestnaní. Nemôžeme sa spoliehať na štát, že všetko vykryje,“ zdôraznil predseda parlamentu Boris Kollár. V súvislosti s uzavretou dohodou v humenskom priemyselnom parku predseda NR SR Boris Kollár vyzdvihol aj úsilie predsedu hospodárskeho výboru NR SR P. Kremského. „Nie je prijateľné, aby sme v takomto čase a v takomto regióne dopustili, že o prácu príde 400 ľudí. Preto to, čo sa podarilo dosiahnuť pánovi Petrovi Kremskému v tomto dlhotrvajúcom spore je nesmierne dôležité a výnimočné,“ dodal šéf NR SR.
Na dnešnom stretnutí sa predseda NR SR Boris Kollár spolu s primátorom M. Meričkom venovali aj ďalším témam, ktoré mesto Humenné trápia. Napríklad vyriešeniu dlhodobej situácie s problematickým kruhovým objazdom v centre mesta. Predseda B. Kollár zároveň v závere návštevy ukázal najvyššiemu predstaviteľovi mesta Humenné aj priestory parlamentu, vrátane rokovacej sály a gremiálnej miestnosti. Primátor mesta Humenné M. Meričko poďakoval predsedovi NR SR B. Kollárovi za stretnutie a čas, ktorý mu venoval. „Som rád, že som tu dnes mohol byť a stretnúť sa s predsedom parlamentu pánom Kollárom. Našťastie sme sa dnes stretli v lepšej atmosfére už dosiahnutej dohody v meste Humenné,“ dodal primátor M. Meričko.

 

Deň v parlamente

<- ->