Predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček uskutočnil svoju prvú oficiálnu návštevu na Slovensku. Vytlačiť stránku / Print page

15. 1. 2018 11:15

 Predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček uskutočnil svoju prvú oficiálnu návštevu na Slovensku. Sprevádzali ho podpredsedovia NR SR Bela Bugár a Andrej Hrnčiar. 

Obe strany oficiálnu časť začali pietnym aktom položením vencov k soche M. R. Štefánika a k pamätníku T.G. Masaryka.

Stalo sa už tradíciou, že prvé bilaterálne návštevy politických predstaviteľov oboch štátov na začiatku ich mandátu smerujú vždy do Bratislavy alebo do Prahy.

Spoločné rokovanie sa venovalo aj bilaterálnej problematike v kontexte viacerých osláv spoločných výročí v tomto roku. Diskutovali aj o  aktuálnom vnútropolitickom vývoji v Českej republike, ako aj o zvýšení spoločných česko-slovenských programov vo verejnoprávnych televíziách.

  1. výročie vzniku ČSR si oba parlamenty pripomenú formou  spoločného slávnostného zasadnutia predstaviteľov našich zákonodarných telies. Predbežný termín je zatiaľ určení 30.-31. mája 2018, symbolicky v deň výročia podpísania Pittsburskej dohody.  

Deň v parlamente

<- ->