Na Bratislavský hrad priletel Fénix Vytlačiť stránku / Print page

2. 5. 2016 10:30

Bratislava 2. mája 2016 (Kancelária NR SR) - Na Bratislavský hrad včera priletel Fénix. Nie však bájny mýtický, ale ten, ktorý už 25 rokov pomáha zmysluplne využívať mimoškolský čas deťom a mladým ľuďom z celého Slovenska. Prvomájový večer na hrade patril totiž práve im.

Detská organizácia Fénix tu v rámci osláv svojho okrúhleho jubilea pripravila svojim najaktívnejším členom veľké prekvapenie. Devätnástim deťom a mladým ľuďom zo všetkých kútov Slovenska udelila v reprezentačných priestoroch Národnej rady SR prestížne ocenenia. Získali ich za to, že sa nezištne a s veľkým zanietením zapájajú do dobrovoľníckej práce a usilovne pomáhajú pri organizácii podujatí a príprave projektov bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Slávnostné zhromaždenie sa vďaka ústretovosti predsedu Národnej rady SR Andreja Danka konalo na miestach, kde sa udeľujú vysoké štátne vyznamenania Slovenskej republiky, odovzdávajú menovacie dekréty či usporadúvajú štátne recepcie. Deťom tak tento večer zostane určite ešte dlho v pamäti.

Fénixáci si po slávnostnej ceremónii v predsálí Rytierskej siene pozreli tiež areál Bratislavského hradu a dozvedeli sa veľa zaujímavého o jeho dávnej i modernej histórii, o významných objavoch nedávno skončeného archeologického výskumu či o tom, ako predseda parlamentu prijíma na hrade významné zahraničné delegácie.

Deň v parlamente

<- ->