Predseda NR SR Pavol Paška sa rázne ohradzuje voči manipulácii faktov zo strany komentátora Trend Mariána Leška Vytlačiť stránku / Print page

4. 9. 2014 14:50

Bratislava 4. septembra (Kancelária NR SR) – Predseda NR SR Pavol Paška rázne odmieta a ohradzuje sa voči manipulácii faktov zo strany komentátora týždenníka Trend Mariána Leška, ktorý vo svojom texte tvrdí, že povinnosťou predsedu NR SR je vyhlasovať voľbu predsedu NKÚ tak, aby sa konala na každej schôdzi. Pavol Paška zdôrazňuje, že podľa Ústavy, súlad s Ústavou SR posudzuje výhradne Ústavný súd. Súčasne zákon predsedovi parlamentu nestanovuje nijakú povinnosť opakovane vyhlásiť novú voľbu, ale je to jeho právomoc podľa § 111 zákona č. 350/1996 orokovacom poriadku, ktorý týmto nijak neporušuje. Riadny chod inštitúcie je zabezpečený v zmysle zákona č. 39/1993 Z.z. o NKÚ SR.
Parlamentná väčšina od začiatku volebného obdobia potvrdzuje, že post predsedu NKÚ patrí opozícii a je len na jej lídroch, či sú schopní nájsť relevantných kandidátov. Predseda NR SR Pavol Paška niekoľkokrát verejne oznámil, že je pripravený novú voľbu vyhlásiť, ak opozícia predloží návrh relevantných kandidátov.

Deň v parlamente

<- ->