P. PAŠKA: Slovensko aj Cyprus chcú v Európe zmeny Vytlačiť stránku / Print page

3. 7. 2014 11:22

Bratislava 3. júla (TASR) - Slovensko aj Cyprus sa zhodujú, že Európa potrebuje zmeny a to, aby opätovne, ako v čase našej integrácie, prevládali prúdy garantujúce európsku solidaritu a ekonomický rast zabezpečený investíciami, finančnou pomocou a tvorbou pracovných miest. Po dnešnom rokovaní s predsedom Snemovne reprezentantov Cyperskej republiky Jannakisom Omirom pri príležitosti oficiálnej návštevy v Slovenskej republike to vyhlásil predseda NR SR Pavol Paška (Smer-SD).
Lídri hovorili aj o hospodárskej kríze, ktorá Cyprus výrazne zasiahla. "Informoval som, že Slovensku sa konečne po rokoch uťahovania opaskov podarilo dosiahnuť veľmi dobré výsledky, čo sa odrazí v prijatom ekonomickom a sociálnom balíčku vlády," avizoval Paška.
Za tému, ktorá obe krajiny spája zrejme najviac, označil Paška viac ako 20-ročné pôsobenie Slovenska v úlohe mediátora pri riešení problému medzi cyperskými Turkmi a Grékmi. "Pevne verím, že Slovensko bude nakoniec tým hráčom, ktorý pomôže nájsť definitívne vyriešenie tohto problému," dodal.
Omiru povedal, že obe krajiny kráčajú v EÚ rovnakou cestou, keďže zastávajú rovnaké princípy a idei. "Zároveň ďakujem Slovensku za vrúcnu podporu pri riešení cyperského problému v súlade s rezolúciou OSN. Slovensko totiž nezostáva len pri verbálnej podpore, ale prejavuje ju veľmi aktívne jednak prítomnosťou svojich vojakov v rámci mierových jednotiek OSN (UNFICYP) a tiež aktivitami pri obnovovaní dialógu," uzavrel
UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe fotoreportáž a zvukový záznam.
map jk
Kľúčové slová: SR-NRSR-Paška-Omiru-rokovanie-Cyprus-FOTO-ZVUK
Source: 20140703TBB00913
Podobný text
© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Deň v parlamente

<- ->