N. LAMMERT: Slovensko bolo a je pre Nemecko významný a spoľahlivý partner Vytlačiť stránku / Print page

3. 3. 2014 11:59

N. LAMMERT: Slovensko bolo a je pre Nemecko významný a spoľahlivý partner (87 s)
Bratislava 3. marca (TASR) - Slovensko bolo a je pre Nemecko významný a veľmi spoľahlivý partner. Povedal to predseda Spolkového snemu Spolkovej republiky Nemecko Norbert Lammert na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave po rokovaní so šéfom NR SR Pavlom Paškom.
"Možno sme nie vždy mali rovnaké názory na niektoré veci, ale vždy sme našli spoločné riešenia a vždy sme sa mohli na Slovensko spoľahnúť, že svoje slovo dodrží," uviedol Lammert, ktorý sa Slovensku poďakoval za desaťročnú spoluprácu v rámci Európskej únie.
"Nemecko patrí dlhodobo k strategickým partnerom Slovenska a naše vzťahy sú absolútnou prioritou v rámci EÚ," doplnil Paška. S nemeckým partnerom hovorili o bilaterálnych vzťahoch, o spolupráci parlamentných výborov aj o možnostiach integrácie.
Nezabudli ani májové eurovoľby. "Hovorili sme o možných rizikách vzhľadom na rast euroskepticizmu a radikálnejších prístupov v rámci európskych tém," dodal Paška. Na pracovnom obede preberú aj situáciu na Ukrajine. Lammerta zaujíma pohľad Slovenska ako suseda tejto krajiny.
UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.
vik zll
Kľúčové slová: SR-NRSR-vzťahy-Lammert-Nemecko-návšteva-Paška-ZVUK
Source: 20140303TBA00134
Podobný text
© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Deň v parlamente

<- ->