P. Paška sa na hokej do Soči nechystá, želá si finále Slovensko - Rusko Vytlačiť stránku / Print page

7. 2. 2014 13:49

Bratislava/Petrohrad 7. februára (TASR) - Predseda Národnej rady SR Pavol Paška sa na olympijský hokej do Soči nechystá. Želá si finále Slovensko - Rusko. Povedal to na stretnutiach s ruskými kolegami počas jeho oficiálnej návštevy Ruskej federácie. Zimná olympiáda v Soči sa začne dnes, hokejový turnaj príde na rad v stredu 12. februára.
Paškova delegácia pricestovala na oficiálnu návštevu Ruska v stredu večer (5.2.). Šéf parlamentu absolvoval sériu rokovaní vrátane stretnutia s predsedom Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie (FZ RF) Sergejom J. Naryškinom. V Petrohrade rokoval okrem iných s gubernátorom Georgijom S. Poltavčenkom.
Na Piskarievskom cintoríne v Petrohrade si kladením vencov pripomenul 70. výročie oslobodenia Leningradu od fašistickej blokády. Počas blokády zomreli stovky tisíc ľudí, väčšina z nich je pochovaných na spomínanom cintoríne.
Paška dnes navštívil aj Petropavlovskú pevnosť, kde si napoludnie vystrelil z dela. Pevnosť bola založená v roku 1703 na pokyn ruského cára Petra I. Veľkého. V cárskom režime slúžila ako väzenie pre politických väzňov. Súčasťou pevnosti je aj chrám sv. Petra a Pavla s hrobkou ruských panovníkov.
(Osobitná spravodajkyňa TASR Viera Kulichová) dab
Kľúčové slová: SR-Rusko-Petrohrad-Paška-olympiáda-hokej-delo-pevnosť
Source: 20140207TBB01736
Podobný text
© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Deň v parlamente

<- ->