NRSR: Predseda P. Paška odcestoval na oficiálnu návštevu Ruska Vytlačiť stránku / Print page

5. 2. 2014 12:57

Bratislava 5. februára (TASR) - Predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška s delegáciou odcestoval dnes na oficiálnu trojdňovú návštevu Ruskej federácie. V Moskve sa stretne so svojím náprotivkom, predsedom Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie (FZ RF) Sergejom J. Naryškinom. Partneri sa stretli aj vlani v auguste v Bratislave.
Ešte pred spoločným rokovaním si Paška v ruskej metropole uctí pamiatku padlých vojakov, na Hrob neznámeho vojaka pri Kremli slávnostne položí vence. Šéf NR SR má rokovať aj s predsedníčkou Rady FZ RF Valentinou Matvijenkovou.
Pašku čakajú aj stretnutia v Petrohrade, kde má rokovať s tamojším gubernátorom Georgijom S. Poltavčenkom a tiež s predsedom Zákonodarného zhromaždenia Petrohradu s Vjačeslavom S. Makarovom. V Petrohrade si kladením vencov tiež pripomenie 70. výročie oslobodenia Leningradu od fašistickej blokády.
Predseda parlamentu vzal do Ruska so sebou okrem niekoľkých poslancov aj slovenských podnikateľov. V ruskej metropole sa zúčastnia na Burze kontaktov podnikateľov SR-RF, kde s príhovorom vystúpi aj Paška. V Petrohrade ich zas čaká podnikateľské fórum, ktoré sa uskutoční v Petrohradskej obchodno-priemyselnej komore. Späť do vlasti sa Paška s delegáciou vráti v piatok (7.2.) večer.
Ruská delegácia na čele s Naryškinom bola na Slovensku vlani 27. - 29. augusta. Naryškin vtedy prišiel najmä pre oslavy 69. výročia Slovenského národného povstania. Paška ho ubezpečil, že Slováci sú stále Rusom vďační za oslobodenie. Naryškin zas poďakoval za úctu, ktorú slovenská spoločnosť prejavuje pamätníkom sovietskych vojakov padlých v SNP. Partneri hovorili aj o spolupráci krajín a parlamentov či o ekonomických otázkach. Dotkli sa tiež témy energetickej bezpečnosti. Naryškin vlani ubezpečil, že Rusko sa veľmi zodpovedne stavia k otázke zabezpečenia energetickej bezpečnosti Slovenska aj celej Európy.
vik vs
Kľúčové slová: SR-NRSR-Paška-Rusko-návšteva-oficiálna-odlet
Source: 20140205TBA00045
Podobný text
© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Deň v parlamente

<- ->