P. PAŠKA: VÚC rozhodujú o mnohých dôležitých veciach Vytlačiť stránku / Print page

9. 11. 2013 11:36

Košice 9. novembra (TASR) – Už tradične vykonal svoj volebný akt jediný Košičan medzi ústavnými činiteľmi, predseda Národnej rady SR Pavol Paška spolu s manželkou Janou vo volebnom okrsku číslo 4 v Základnej škole na Masarykovej ulici v Košiciach.
„Čo sa týka volebnej účasti som trošku skeptický. Všetky predpovede politológov, aj analýzy naznačovali, že účasť pravdepodobne nebude veľká. Je to škoda, lebo vyššie územné celky rozhodujú o mnohých dôležitých veciach,“ vyhlásil šéf parlamentu po vykonaní volebného aktu.
Zdôraznil, že od prvých regionálnych volieb v roku 2001 už uplynula dostatočne dlhá doba, aby sa obyvatelia oboznámili s tým, čo samosprávny kraj je. „Možno tu zohráva úlohu únava z volieb, možno trošku dezilúzia, sklamanie, či vôbec hlas jednotlivca rozhodne, alebo nerozhodne,“ doplnil.
Podľa Pašku je dôležité stranícke zastúpenie na úrovni regionálnych parlamentov, či funkciách predsedov VÚC. „Samosprávne kraje vykonávajú množstvo prenesených kompetencií. Preto pre previazanie medzi vládou, politickou mocou a výkonnou mocou v danom území je veľmi dobré, ak má aj svoje politické synchróny,“ uzavrel Paška.
UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam, videozáznam a fotoreportáž.
ws
Kľúčové slová: SR-témavúc13-Paška-voľby-KEX-ZVUK-VIDEO-FOTO
Source: 20131109TBB00712
Podobný text© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Deň v parlamente

<- ->