Predseda NR SR Peter Pellegrini vyhlásil voľbu kandidátov na sudcu Ústavného súdu Vytlačiť stránku / Print page

15. 1. 2024 13:45

Bratislava, 15. januára 2024 (Kancelária NR SR) - Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini dnes vyhlásil voľbu kandidátov na sudcu Ústavného súdu Slovenskej republiky. Termín na podávanie návrhov určil do 31. januára, aby sa voľba mohla uskutočniť na schôdzi Národnej rady Slovenskej rady so začiatkom 16. apríla tohto roku.

Parlament by mal zvoliť dvoch kandidátov na funkciu sudcu Ústavného súdu, ktorá sa vlani uprázdnila po odchode sudkyne Jany Laššákovej. Z týchto kandidátov vyberie podľa ústavy konkrétneho sudcu prezidentka Slovenskej republiky.

 

Predseda Národnej rady zároveň svojím ďalším dnešným rozhodnutím požiadal poslancov, aby mu do 22. januára 2024 predložili návrhy na voľbu člena Súdnej rady. Národná rada SR volí troch členov Súdnej rady a nominantka parlamentu Alena Svetlovská sa 15. decembra 2023 vzdala svojej funkcie.

 

Ďalším svojím dnešným rozhodnutím predseda parlamentu zvolal na utorok 16. januára o 14. hodine mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR. O jej zvolanie požiadala skupina poslancov s návrhom na odvolanie Ľuboša Blahu z funkcie podpredsedu parlamentu.

Deň v parlamente

<- ->