Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
15. 11. 2022 17:31:07 - 17:33:45 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja si len úprimne prajem, aby celé Slovensko sledovalo priebeh tejto schôdze, pretože čerešničku na záver nám dal ten najlepší génius, ktorého poslanecký klub OĽANO má a v tomto prípade sa mu podarilo prekonať aj dovtedy neprekonateľného Jozefa Pročka, a to je pán poslanec Šefčík. Pretože to, čo tu predviedol, bolo jednoducho geniálne. Ak doteraz niekto na Slovensku nemal dôvod alebo si nebol plne vedomý potreby odvolania Romana Mikulca, tak jeho geniálna obhajoba dala všetky potrebné argumenty. Skutočne. Jeden jediný opozičný poslanec nemusel vystúpiť. Stačilo, aby vystúpil na obhajobu ministra Mikulca pán poslanec Šefčík. Pretože ten dal všetky dôvody pre občanov myslieť si, že táto vláda je tvorená neschopnými pacientmi v tomto prípade naozaj pacientmi. Lebo to, čo ste povedali, by normálny človek zo seba nedal.
Tak za to, že ja som povedal, že meniť si pohlavie ako človek každý deň ako sa vám zachce, nie je normálne, som zodpovedný za vraždu dvoch ľudí nejakým sadistickým psychopatom. To je vaše videnie sveta. Pán Šefčík, poviem vám niečo, za čo vy ste priamo zodpovedný. Vy, pán poslanec Šefčík, a ďalšia táto sektárska banda je zodpovedná za smrť malého chlapca v Jarovniciach tým, že ste prijali opatrenia dali ste Úradu verejného zdravotníctva a vláde možnosti na to, aby obmedzila práva obyvateľov Slovenskej republiky malých detí byť vyšetrených, ak ich rodičia nie sú zaočkovaní, zomrel. Zomrel malých chlapec v Jarovniciach. Choďte tam a povedzte im, ja som tá kreatúra, ktorá hlasovala za to, aby deti na Slovensku mohli zomierať, pretože im lekári odmietajú vyšetrenia. Vy ste to zabezpečili. Smrť malého chlapca. A je to niečo, čo ste urobili priamo a niečo, o čom sme vás varovali. Nie psychobláboly na úrovni Igora Matoviča, ktoré ste predviedli voči mne.
15. 11. 2022 17:16:07 - 17:18:16 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Nech to zaznie z čista a jasna. Minister Mikulec je obyčajný prach sprostý mafián a zločinec a každý jeden kto ho v tomto hlasovaní podrží, má rovnaké svedomie a morálku ako on. Počuli ste jasne. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry nútil svedka, aby do svojej výpovede napísal, že sa mu Miro Suja vyhrážal, aby udelil nejaký podpis a to len preto, že sa z tohto miesta Mikulec spolu s Matovičom vyhrážali opozičnému poslancovi, že mu zavrú ústa a že ho zavrú. To je výsledok. Priamo štátna moc. Ministri. Matovič a Mikulec korumpujú políciu a využívajú ju na to, aby zavreli opozičného poslanca. Mikulec aj Matovič patria do basy. Tu máte jasný dôkaz od človeka, ktorý nemá jediný dôvod, aby niečo také povedal priamo vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry. Títo ľudia spolu s vami všetkými, ktorí ich kryjete, zmenili Národnú kriminálnu agentúru na mafiánsku a zločineckú jednotku NATO, aby prenasledovali opozičných poslancov, prenasledovali nepohodlných opozičných ľudí, prenasledovali každého, kto vám prekáža. Vy podporujete zlo, podporujete zločincov a podporujete aj neschopných kriminálnikov, ktorí dnes zaplavujú Slovensko cudzími nelegálnymi imigrantmi. Pre vás ak podporíte Mikulca vašim hlasovaním, jasne celému Slovensku ukážete, že nelegálny kriminálnik, nelegálny imigrant bohvie odkiaľ či z Iraku, či z Maroka je pre vás viac ako slušný dane platiaci občan Slovenskej republiky. Pľujete všetkým Slovákom do tváre, ak držíte Mikulca vo funkcii.
15. 11. 2022 15:46:07 - 15:46:07 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR -  
Prečo títo bioroboti nevedia nájsť nikoho lepšieho ako je Mikulec, alebo už keď nie lepšieho, čo z môjho pohľadu je lepší každý druhý človek, ktorého náhodne stretnete na ulici, ale aspoň niekoho, kto by mohol nahradiť tohto extrémne skorumpovaného mafiánskeho zločinca na pozícii ministra vnútra, no pretože nikto nie je tak hlúpy, aby si na svoje plecia a na svoju vlastnú zodpovednosť, zobral všetky tie svinstvá, ktoré sa na Národnej kriminálnej agentúre a ktoré sa na ministerstve vnútra teraz aktuálne dejú. Sám si to povedal, z vyšetrovacieho spisu, priamo z konania, je jasné, že svedok povedal, že ho vyšetrovateľ tlačil k tomu, aby do zápisnice napísal, do svojej svedeckej výpovede, že sa mu Suja vyhrážal a že ho nútil niečo podpísať. To povedal svedok, priamo pred právnikmi, že ho vyšetrovateľ nútil do konkrétnej výpovede. Toto je minister Mikulec, skorumpovaná mafiánska obluda a som reálne presvedčený, že keď príde normálna, normálna vláda, ktorá si bude ctiť zákon, tak tento človek skončí v base, lebo nikde inde nepatrí. Aj všetci tí vyšetrovatelia, ktorí ruinujú ľuďom životy, všetky kreatúry, ktoré dnes sídlia na NAKE a ktoré sa zabávajú na tom, že zneužívajú svoju kompetenciu, porušujú zákony a že zatvárajú nevinných ľudí, že fabrikujú dôkazy, že manipulujú výpovede, že sa vyhrážajú a že prenasledujú opozíciu. Všetci títo ľudia skončia v base a morálna zodpovednosť a svedomie nenechá spávať všetkým týmto biorobotom za to, že celý čas toto svinstvo, túto zločineckú skupinu na čele s Mikulcom, Hamranom a Lipšicom kryli.
15. 11. 2022 15:01:07 - 15:01:07 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Úplne bez debaty, Mikulec je mafián a zločinec, ktorý v žiadnom prípade nepatrí na stoličku ministra vnútra. Neštíti sa vôbec ničoho. Na jednej strane toleruje hrubú nezákonnosť, porušovanie ľudských práv, toleruje mafiánske praktiky, nebezpečné vyhrážanie, násilné konanie, korumpovanie svedkov, fabrikovanie dôkazov. No na druhej strane sa ukazuje, že je sám súčasťou tohto kolotoča, tejto skutočnej mafie, ktorá dnes pracuje na ministerstve vnútra. Mafie, ktorú kryje Mikulec, Lipšic a Hamran. Táto organizovaná skupina, ktorá rujnuje ľuďom životy na počkanie, ktorá koná na politickú objednávku, ktorá si vymýšľa dôkazy, ktorá potápa konkrétnych ľudí, ktorá zneužíva policajné komandá na to, aby sa mohla ľuďom montovať do života spôsobom, ktorý je príznačný maximálne tak pre totalitné režimy tretieho sveta.
Mikulec je človek, ktorý by sa hodil za ministra možno niekde v Severnej Kórei, niekde, kde na ľudské práva, právo a spravodlivosť, niekde, kde na férový súdny proces, dokazovanie a vyšetrovanie nikto nehľadí. Pretože to je to, čo Mikulec robí. Mikulec, a to budem stále opakovať, taktiež je zločinec. Nepatrí na tú pozíciu, a do toho všetkého okrem samotného zneužívania práva, okrem samotného pošliapavania občianskych a ľudských práv okrem zneužívania polície na svoje mafiánske vybavovanie si účtov je Mikulec priama bezpečnostná hrozba pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky.
Necháva Slovensko zaplavovať cudzími vlnami nelegálnych imigrantov, ľudí o ktorých nič nevieme, ľudí, ktorí tu nemajú čo robiť. Necháva občanov napospas bez ochrany, bez podpory, klame verejne, že polícia zabezpečuje všetky tieto procesy. Pritom sa nič nedeje. Radoví policajti by možno aj chceli chrániť tieto hranice, lenže Mikulcova neschopnosť, a jeho priame ohrozovanie bezpečnosti obyvateľov je zodpovedná za to, že to nemôžu robiť. Radšej policajtov využívať na to, aby chránili nelegálnych imigrantov a zločincov v Kútoch.
Mikulec ako minister, je výsmech spravodlivosti, výsmech pravde a výsmech všetkým voličom. A každý poslanec, ktorý ho udrží vo funkcii, sa smeje Slovákom do tváre.
15. 11. 2022 14:01:07 - 14:13:52 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
a priamo vládou pretože tu stál na tomto mieste Igor Matovič podpredseda vlády bohužiaľ minister financií a v súčasnosti vieme dobre, že aj premiér pretože ten biely kôň Eduard Heger len slúži o vlastnej vôli viete čo tu prečítal, to bolo to legendárne freudovské prerieknutie, ktoré vám priamo na úrade vlády napísali do toho papiera, aby celá Slovenská republika vedela čo ste vlastne zač, že citujem: "Vláda sa stará o potreby nelegálnych imigrantov." To zaznelo vo vyhlásení v stanovisku vlády, ktoré tu prečítal Igor Matovič. Vláda sa stará o potreby nelegálny imigrantov. Lenže vláda tu nie je nato, aby sa starala o potreby nelegálnych imigrantov, alebo je? Podľa vás to tak je. Prehrajte si vystúpenie Igora Matoviča, stiahnite si to stanovisko vlády tam je napísané, že vláda sa stará o potreby imigrantov. Veď to je šialené. Vláda sa predsa nemá starať o potreby kriminálnikov, ak niekto nelegálne našu hranicu tak je kriminálnik. Tak to má byť. Vláda sa nemá starať o potreby kriminálnikov, vláda sa má starať o život, bezpečie, budúcnosť a prosperitu štátu a má sa starať o svojich obyvateľov, nie o kriminálnikov. Lenže presne vaša vláda týmto stanoviskom dala jasne najavo, čo je na prvom mieste pre vašich ministrov, pre vašich vládnych predstaviteľov a aj pre poslancov národnej rady, ktorí neustále držia tohto ministra.
A rovnako v tomto stanovisku zaznelo to neuveriteľné vyplakávanie, že na vine je Česká republika lebo ona si stráži hranice, že problém s nelegálnou imigráciou na Slovensku vznikol tým, že Česi uzatvorili svoje hranice a my sme teda ostali v stave kedy sa nám na našom vlastnom území kopia títo nelegálni imigranti. To je neuveriteľná logika. Tak namiesto toho, aby my sme sa postavili zodpovedne voči našim bratom v Českej republike a chránili slovenskú južnú hranicu a nepustili sem týchto nelegálnych imigrantov, tak my vyplakávame nad Českou republikou, že si nechce do svojho štátu pustiť ten húf migrantov, z ktorého my sme urobili migračný koridor. Každý jeden prevádzač každý jeden ten migrant vie, že Slovenská republika je úplne voľná, že tu môže prísť, že ho tu nikto neskontroluje, že mu tu dajú normálne legálny pobyt lebo veď proste takto to je, že tento človek tu môže byť, môže sa opakovane xy krát pokúšať o prekročenie českej hranice a vždy keď ho budú vracať tak on príde do Kútov do stanového mestečka možnože časom vybudujete niekoľko ďalších a, že si tam môže nabiť baterky, že sa tam môže najesť, že sa tam môže vyspať, že tam môže nabrať energiu a pustiť sa do ďalšej kriminálnej činnosti.
My sme základňa nelegálnych kriminálnikov, to je pozícia súčasnej vlády Slovenskej republiky. A ja sa pýtam dokedy toto chcete trpieť, pretože z vyjadrení ministra Mikulca toho neuveriteľne neschopného človeka tu bolo zrejmé, že on nevidí potrebu teda robiť nič. Stretnúť sa s Českom a nájsť spôsob ako títo ľudia zrejme v Českej republike budú týchto imigrantov prijímať. To je zrejmé to riešenie o ktorom hovoríte. Alebo hovorí o tom, že potrebujeme chrániť vonkajšiu hranicu, ale on mal od rána do večera každý deň chodiť na stretnutia s maďarskými predstaviteľmi s ministrom vnútra s premiérom hľadať cesty ako môžme pomôcť chrániť tu maďarsko-srbskú hranicu, aby sem tí ľudia nechodili ak teda máme chrániť tú vonkajšiu hranicu s čím súhlasím. Ale kedy sa Mikulec zobudil a kedy tam poslal tých 40 policajtov teraz po dvoch mesiacoch krízy. Veď to sa musí riešiť promptne okamžite, on nesmie spať na vavrínoch a čakať kým sa stane zázrak a vy stále tvrdíte, že to je dobrý minister ako bolo v stanovisku vlády, ktorý robí všetko preto, aby tu boli zákon a právo na prvom mieste, aby občania Slovenskej republiky cítili, že tu môžu žiť bezpečný život. To je absurdný úlet, úlet, ktorý nikto príčetný nemôže myslieť vážne.
Ja vám to pripomínam, vy ste dokázali postaviť policajné hliadky do každého okresu, vy ste sa nemohlo dostať z okresu do okresu ak ste neboli nejakým spôsobom otestovaný či zaočkovaný. Šikanovali ste ľudí spôsobom, ktorý nebol mysliteľný, chodili ste na kontroly po prevádzkach, po reštauráciách, po obchodoch, po posilňovniach, poslali ste vojakov do ulíc, vojaci v uniformách bez akýchkoľvek kompetencií nato, aby mohli strážiť a kontrolovať občanov alebo zasahovať voči nejakým nelegálnym situáciám. Títo ľudia chodili po uliciach, aby vzbudzovali strach, aby vzbudzovali hrôzu to bolo iba psychologický efekt vojska v uliciach, vojakov ste poslali proti vlastným občanom, aby im prikazovali alebo pripomínali, že je tu núdzový stav, že nesmiete vychádzať zo svojich domovov, že nesmiete žiť normálny život, že nesmiete fungovať ako normálne ľudské bytosti, ktoré majú svoje občianske ľudské práva, ktoré im garantuje ústava, ktorú ste zničili a pošliapali a zrazu nemôžme vojsko použiť, aby chránilo hranice.
Zrazu psychologický efekt na imigrantov nie je nutný lebo veď predsa nelegálny imigrant na Slovensku je podľa tejto vlády a týchto vládnych poslancov viac ako slušne dane platiaci Slovenskej republiky. To je fakt, môžete sa hádzať o zem. Môžete nariekať môžete nesúhlasiť, vy ste to tu potvrdili normálne stanoviskom vlády a keď budete hlasovať za udržanie Mikulca tak to potvrdíte vedomým súhlasom s tým čo sa na Slovensku deje. A pýtam sa vás, ktorý z vás, ktorý z vás sa sem postaví a povie po nejakom prvom znásilnení, po nejakej prvej lúpeži po nejakej prvej vražde, ja som za to zodpovedný. Ktorý z vás to urobí, každý jeden, ktorý podrží Mikulca vo funkcii je za to bude morálne zodpovedný. A pýtam sa vás, ktorý tu príde a prijme to morálne tú morálnu zodpovednosť a ospravedlní sa všetkým občanom aj keď takéto ospravedlnenie už nebude znamenať nič lebo toto čo robíte je časovaná bomba. Všetci dobre vieme, že medzi tým húfom nelegálnych imigrantov sú to tisíce ľudí, môže byť potenciálny kriminálnik, ide zima, chlad. Jednoducho tí ľudia budú chcieť niekde prespať, tí ľudia budú mať určité chute a to si budú nejakým spôsobom kompenzovať. A kto to bude, kto bude prvá obeť tejto vlády a jej neschopnosti, kto bude prvá vedomá obeť v tejto kríze ministra Mikulca a poslancov, ktorí ho držia vo funkcii. To sú zásadné otázky. Chcel by som, aby som len maľoval čerta na stenu, aby to nehrozilo, ale pri tých tisícoch cudzincoch o ktorých nič nevieme a, ktorým vy tu dávate legálny pobyt, toto všetko reálne hrozí.
Dokazovali ste si svoju moc šikanou vlastných občanov, obmedzovaním ľudských práv, hraničnými kontrolami, zákazom všetkých možných foriem pre vlastných ľud. Vy ste tu prijali zákon, aby finančná správa príslušníci finančnej správy daňováci mohli chodiť v uliciach a kontrolovať ľudí lebo ste mali málo policajtov. Toto všetko ste boli ochotní urobiť proti Slovákom ale pre ochranu Slovákov nie ste ochotní urobiť slovami ministra Mikulca urobiť nič len plakať, že zodpovední sú vlastne Česi. A preto sa chcem na záver svojej reči kde je úplne zrejmé, že minister Mikulec nesmie byť nielen na tejto pozície, že táto deštruktívna Slovensko ničiaca protislovenská vláda musí čo najskôr skončiť, obrátiť na poslancov SaS, ktorí tu samozrejme nie sú pretože oni sú vraj tvrdá opozícia, jedine tak v snoch Richarda Sulíka. Chcete byť stále zodpovední a vedome schvaľovať to čo dnes Mikulec robí, ani jeden z vás poslanci SaS ak to teraz počúvate podľa vašich vlastných slov nesúhlasíte s činnosťou Romana Mikulca. Nesúhlasíte s tou jeho zbabelosťou, s neuveriteľnou nekompetentnosťou, s vedomím ohrozovaním života obyvateľov Slovenskej republiky, tak to prejavte jednoznačným hlasovaním a zbavte Slovensko tej tyranskej vlády. Prejavte to jednoznačným opozičným postojom, ktorí sú aj vaši vlastní voliči a ukážte, že vám záleží na tom, aby toto skončilo, aby toto ohrozenie, aby tento teror, aby táto devastácia Slovenska konečne našla svoj koniec, dokážte to jednoduchým hlasovaním hlasujte za odvolanie Romana Mikulca, inak sa nemôžete považovať za žiadnu tvrdú opozíciu ale za prisluhovačov tyranskej vlády.
Môžete sa považovať maximálne tak za pokrytcov, klamárov, fušérov a zbabelcov, môžete akurát tak dokázať, že v skutočnosti vám nejde o Slovensko ale ide vám o vaše vlastné pozície, ide vám o vaše vlastné kšefty a že aj napriek tomu, že pred ľuďmi hráte divadlo, že SaS je akási opozícia stále prisvedčujete tejto vláde a ste ochotní tejto vláde držať chrbát a držať pozíciu aj v tých najhorších momentoch, v momentoch vedomého ohrozovania životov a zdravia občanov Slovenskej republiky. Nikto naozaj nikto so svedomím nemôže hlasovať proti odvolaniu Romana Mikulca a nemôže sa tak zdržať. Každý jeden poslanec národnej rady, ktorý si ctí ešte Slovensko a našiel v sebe aspoň trochu zvyšky svedomia bude hlasovať za odvolanie Romana Mikulca.
15. 11. 2022 13:46:07 - 14:02:54 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
No, keďže tu máme asi dvoch koaličných poslancov, nerátam tu pána poslanca - spravodajcu, tak on tu musí byť, tak ani vás nerátam pán predsedajúci, pretože tiež tu musíte byť. Títo dvaja sú tu predpokladám z vlastnej vôle. No tak sa skúsim jedného z nich spýtať, ja ho síce považujem za extrémne zbytočného poslanca, ale on tu obhajuje ministra Mikulca, tak určite je namieste položiť mu túto otázku. Pán Šefčík, vy ste z Holíča. Intenzívne ste ubezpečovali tamojších občanov, že všetko máte pod kontrolou. Samozrejme trepali ste, tak ako je to u vás zvykom a našťastie nikto vás už neberie vážne, lebo nikto neberie vážne klamárov a klaunov. Ja sa vás chcem spýtať, koľko tých nelegálnych imigrantov už ste ubytovali u seba doma. Kým vy ste tu v parlamente koľko Abdulov, ak teda tvrdíte, že sú zo Sýrie je teraz u vás doma? Koľko ste ich zobrali do opatery a o koľkých sa staráte? Ak teda tvrdíte, že si nemáme chrániť hranice, že máme týchto ľudí púšťať na územie Slovenskej republika, ale prečo ich teda majú financovať občania. Veď ich financujte vy, vládni poslanci, ktorí držíte toho neschopného ministra a pod pojmom financovať ich znamená, poskytnúť im opateru. Ošatenie, jedlo, poskytnúť im domov, teplo. Veď pán Šefčík vy ste na to ideálny. Minule ste tu rozprávali, že každému v osade pôjdete rozdávať pitnú vodu, lebo to je vaše poslanie, tak dnes každého Abdula pôjdete zachraňovať a umožňovať mu na Slovensku žiť bezpečný a starostlivý život. Ja to tak vnímam. Podľa mňa by to bolo správne z vašej pozície ako poslanca, ktorý obhajuje ministra Mikulca a ktorý klamal všetkým ľuďom v Holíči, že všetko je vlastne v poriadku a že vy to máte všetko pod kontrolou. No nič nie je v poriadku. Už keď prichádzali prvé informácie, tak sme s Mirom Sujom sadli do auta, prišli sme do Holíča a tam si pekne normálne na vlakovej stanici sedia dvaja potmavší muži a ja im hovorím, hovoríte po slovensky. No tak niečo zamumlali, bolo mi jasné, že nie, ale vedeli asi tak 10 slov po anglicky a jasne povedali mi tú nabrifovanú poučku, Raka, Síria a nejak posunkovo mi vysvetlil, že česká polícia ich vrátila na Slovensko. Ale policajnú kontrolu som nevidel. Teda bolo zrejmé, že dvaja dospelí muži, potencionálni kriminálnici, teroristi, znásilňovači unikajúci pred zákonom mohli byť čokoľvek, nič o nich nevieme si tam len tak sedia a podľa pána Šefčíka má polícia veci pod kontrolou. No nemá ich pod kontrolou. Keby sa rozhodli za 10 sekúnd ísť vylúpiť najbližšiu bytovku alebo znásilniť tam nejakú ženu, tak to bez problémov urobia, lebo ich tam nikto nekontroloval. Takto to má polícia pod kontrolou. Potom sa prihláste do faktických. Ja viem, že vám teraz vystúpil estrogén, lebo ste nervózny z toho, čo vám hovorím. Potom kľudne príďte a postavte sa sem a dajte celej opozícii možnosť reagovať na vašu veľkolepú obhajobu najneschopnejšieho ministra hádam v celej Európe. Ministra, ktorý tu nakvákal nezmysli a odletel luxusným lietadielkom na konferenciu do Rumunska, lebo prečo by riešil problémy obyvateľov Slovenskej republiky. Teda to je podľa môjho názoru jediné zmysluplné riešenie. Ak už nechcete strážiť hranice a nechcete zabraňovať tomu, aby sem nelegálni migranti prichádzali, tak si ich vezmite domov. Všetky tieto nezmysli financujte zo svojho. Prečo to majú platiť občania, prečo minister Mikulec zase priamym obstarávaním zamestnal tú istú firmu, ktorú zamestnal na Ukrajinskej hranici, aby varila nelegálnym imigrantom. Zbláznili ste sa. Tak občania Slovenskej republiky majú na Slovensku variť alebo platiť za jedlo pre cudzích kriminálnikov, ktorí tu nemajú čo robiť. Takto si vy predstavujete spravodlivosť? Veď je nemysliteľné, že niekto dokáže po tomto všetkom obhajovať ministra vnútra Mikulca. To najväčšie svedectvo Mikulcovej neschopnosti je tá reportáž z TA3, kde sa pýtali priamo nelegálneho imigranta v tom stanovom mestečku, ktoré ste im pre ich pohodlie pre ich pohodlie, pre ich luxusný a dobrý život na Slovensku postavili. Čo si myslí a prečo išiel priamo cez Slovensko povedal, že on išiel cez Slovensko zámerne, že oni si nevyberajú to Slovensko náhodne, prečo cez naše územie prechádzajú a prečo. No on povedal, pretože Slovakia is´t very, very open. My sme veľmi, veľmi otvorení. Tu ich nikto neskontroluje, tu nikto ľudí nestráži, tu nikto ľudí nechráni, tu si môžu robiť, čo chcú. Ale Mikulec nám povedal, že vlastne všetko je v poriadku, lebo oni ich kontrolujú, keď im udeľujú možnosť dočasného tolerovaného pobytu na Slovensku. Čiže niekto nelegálne prekročí naše hranice a my im tu udelíme dočasný tolerovaný pobyt a záruku ich bezpečnosti nám dáva, viete čo povedal tu Mikulec, že mu zoberú otlačky prstov a zistia jeho totožnosť. Ako ju zistia? No on im povie meno a priezvisko. Čiže on si niečo vymyslí, oni mu zoberú otlačky a všetko je v poriadku a zrazu sú všetci zo Sýrie. Veď podľa tejto logiky musí mať Sýria aspoň 100 miliónov obyvateľov, keď tu stále prúdia desaťtisíce a desaťtisíce. Sýria má približne 20 miliónov obyvateľov. Od roku 2015 by tam už nežil nikto pri takomto tempe imigrácie. Jasne, že nie sú zo Sýrie. Každý jeden z nich je nabrifovaný prevádzačmi, čo má povedať, pretože vedia o tom, o čom tu hovoril aj minister Mikulec, že vraj nesmieme vyhosťovať týchto nelegálnych imigrantov, pretože je tu rozhodnutie Európskej komisie resp. Európskeho parlamentu, ktorý hovorí, že návrat týchto ľudí do Sýrie nie je možný kvôli tomu, že Sýria nie je považovaná za bezpečnú krajinu. Bum. Čo iné asi budú títo ľudia robiť uvedomujúc si existenciu takéhoto nariadenia Európskeho parlamentu. No budú vám tvrdiť, že sú zo Sýrie a keď vedia, že v nejakom štáte existuje tak neuveriteľne neschopný minister vnútra, ktorému nezáleží na tom, aby chránil svojich obyvateľov a nezáleží mu na tom, aby chránil svoje hranice, tak vedia, že logicky mu majú povedať, že sú zo Sýrie. A keďže sú zo Sýrie môžu si robiť čokoľvek, čo len chcú. Ísť si kde len chcú a tváriť sa tu ako doma a my im ešte k tomu dáme tolerovaný pobyt. Toto je neprijateľné. V žiadnom normálnom štáte by toto nebolo prijateľné. Bola tu na vás úplne zrejmá a jasná otázka, čo by sa stalo v Spojených štátoch Amerických, keby pán Šefčík nelegálne s batohom na chrbte preliezol plot v Mexiku a dostal sa USA. Čo by pánovi Šefčíkovi urobili? Zavreli by ho do cely, nasadili do lietadla a pustili ho preč a dostal by zákaz vstupu do USA a prešiel by tam znovu a už tam išiel tvrdo sedieť medzi amerických nejakých kriminálnikov s gangom do ťažkej stráženej cely. Toto je realita a veď USA sú váš vzor a ja s USA s týmto súhlasím. Majú si chrániť hranice. No jasne, že majú, každý normálny štát si má chrániť hranice len Slovenská republika pod vedením vašej vlády nie je normálny štát, pretože si hranice nechráni a pretože nám tu povedal minister Mikulec, kompetenčne zodpovedná osoba za to, aby sme si tieto hranice chránili, že my si ich vlastne chrániť nesmieme. No tak odíďte ako vláda, lebo vy teda tvrdíte, že Slovenská republika de fakto aj de jure neexistuje. Ak si my ako štát nemáme právo chrániť vlastné hranice a nepúšťať sem hordy cudzích nelegálnych imigrantov, o ktorých nič nevieme, tak potom neexistujeme. Existuje štát, ktorý si nesmie chrániť svoje hranice? Lenže Česká republika aj Rakúsko nám dokazujú, že si svoje hranice strážiť môžeme, pretože si ich strážia. A viete prečo si ich strážia? Kvôli vašej neschopnosti. Občania Slovenskej republiky, ktorí sa nemôžu dostať normálne do Českej republiky alebo do Rakúska musia trpieť nekonečné kolóny na hraniciach, ktorými im sťažujete život, sťažujete im dochádzanie do práce, sťažujete im normálne bežné fungovanie. Tí všetci vidia, že Česká republika a Rakúsko si tie ich hranice strážiť môžu a musia, pretože za to je zodpovedná slovenská vláda a ja sa im ani nedivím. Ja sa im nedivím. Odmietam tie nezmysli, ktoré tu rozprával minister Mikulec, že vlastne Česká republika je zlá. To isté Slovák policajného prezidenta Hamrana Česi sú zlí, lebo si chránia hranice. No lebo nie sú sprostí. Asi nechcú, aby prúdy nelegálnych imigrantov chodili do ich štátu a ohrozovali bezpečnosť ich obyvateľov. Čo je na tom zlé, že si chránia tie hranice. Je to logický a správny krok. Jediný, kto tu pácha zlo je táto vláda, ktorá nechce chrániť hranice Slovenskej republiky. Samé výhovorky, samé kecy, samá neschopnosť. Najprv nemáme kapacity, potom nemôžme, zakazuje nám to nejaký papierik z Bruselu. Všetko možné, čo len si dokáže jeden človek vymyslieť preto, aby nemusel nič robiť a naďalej sa pozeral na to ako občania Slovenskej republiky musia strpieť permanentnú hrozbu ich životov, ich bezpečia, hrozbu na ich majetku, jednoducho hrozbu na ich deťoch všetko možné. Nikto z vás ani Mikulec úplne nikto ani Heger, ani žiadna iná táto neschopná figúrka ani Hamran nevie nevie, čo sú títo ľudia zač. Chápete to? Vy neviete, či náhodou to nie sú vrahovia utekajúci pred zákonom vo svojom štáte. Ako to máte vedieť? Veď vy o nich nič neviete. Neviete, či to nie sú pedofili, odsúdení kriminalisti, teroristi, ale legálne im dokazujete, že tu môžu chodiť a dávate im udeľovaný, dávate im normálne, že tolerovaný pobyt a staráte sa o nich v stanovom mestečku s nepríčetným profesorom Krčmérym, ktorý sa už načisto zbláznil a a dokazuje to každý jeden deň. Každý jeden štát na svete, ktorému záleží na tom, aby mohol byť považovaný za štát a ktorému záleží na občanoch tohto štátu, od ktorých má údajne v demokratickom zriadení pochádzať moc chce predsa týchto ľudí chrániť. Vidíme to na Česku, vidíme to na Rakúsku, že tých ľudí chcú chrániť. Len Slovenská republika je normálne migračným koridorom vedome a cielene a jediná medzinárodne narieka, že vlastne zlí sú tí druhí, ktorí nechcú byť migračným koridorom. Už väčší dôkaz absolútnej neschopnosti a úplne, že zločinnej existencie tejto vlády ani byť nemôže. Ja nedokážem pochopiť, nedokážem naozaj pochopiť kto ešte môže Mikulca obhajovať a kto ho ešte môže držať na tej pozícii a nedokážem pochopiť ani ľudí, ktorí sa pri tej argumentačnej núdzi uchýlia k takým nezmyslom, akože to sa nedá strážiť hranica. Dokelu, keď tu išlo o korona teror, ktorý ste zaviedli, tak ste boli schopní nechať vlastných občanov na rakúskej hranici bez vody, bez jedla, bez toalety. Nechali ste ich tam hodiny. Naše mamy, ktoré pracujú v Rakúsku ako opatrovateľky, nechali ste ich tam, lebo psycho Matovič potreboval nejakú aplikáciu, ktorú mu nechcel registrovať nejaký Epstor. To bolo v poriadku, lebo to sú Slováci. Slováci, ktorí sú na Slovensku pri vašej vláde úplní podľudia, ktorí môžme urobiť úplne všetko, ktorí tu platia dane, vychovávajú deti a ktorí živia aj vás, ale tí si zaslúžia každý jeden teror, ktorí im táto vláda dokáže do života priniesť. Ale, keď je nelegálny imigrant, potenciálny terorista, no chudáčik môj poď pekne tu, tu si sadni do stanového mestečka. Tu ti pán profesor Krčméry učeše vlásky, aby si bol šťastný. Ste sa zbláznili. To občania myslíte, že nevidia, akým spôsobom tu rozdeľujete ľudí. Terorista, kriminálnik je viac ako poctivo platiaci občan Slovenskej republiky. To je pečiatka daná priamo vládou, pretože tu stál na tomto mieste Igor Matovič, podpredseda vlády, bohužiaľ minister financií a v súčasnosti vieme dobre, že aj premiér, pretože ten biely kôň Eduard Heger len slúži jeho vlastnej vôli a viete, čo tu prečítal. To bolo to legendárne Freudovské prerieknutie, ktoré vám priamo na úrade vlády napísali do toho papiera, aby celá Slovenská republika vedela, čo ...
=====
15. 11. 2022 13:31:07 - 13:33:51 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Dajme si na základe priebehu tejto schôdze jednu jednoduchú otázku. Čo je na Slovensku lepšie, byť poctivý dane platiaci pracujúci občan alebo nelegálny zločinný imigrant? Mikulec na to odpovedal, pán kolega, veď to tu je úplne jasné. Stanovisko vlády na to odpovedalo. Slovenská republika, to sa priamo napísalo, to priamo zaznelo z pozície ministra financií z toho stanoviska vlády, Slovenská republika sa stará o potreby nelegálnych imigrantov. On to tu prečítal Igor Matovič. Tak teda, čo je lepšie? No asi je lepšie porušiť zákony, nelegálne prekročiť hranice a tu vám potom prichystajú stanové mestečko, tam si dobijete baterku, tam vám navaria polievočku, tam Mikulec zazmluvní priamym obstarávaním firmičku, ktorá si na tom fantasticky zarobí, no a občania, tí ktorí teda platia tie dane, no tí to zase zaplatia, pretože to je ich trest za vládu chaosu, deštrukcie a absolútnej neschopnosti. Veď táto vláda ide normálne priamo do konfliktu s vlastnými obyvateľmi. Oni si nastavili taký režim, že čím viac tým ľuďom ublížime, tým úspešnejší vlastne sme. Čím menej sa budeme starať o ich potreby a bezpečnosť, tým lepšiu vôľu vlastne pre nich prejavujeme. To je nemysliteľné, ale toto sa deje. Spomenul si, že zrazu nevedia chrániť hranice. Nechcú. Nemajú kapacity alebo ako povedal policajný prezident je absurdné odvolávať ministra, lebo veď všetko je v poriadku. Ale počas korony, počas tej korona totality vedeli všetko. Kontrolovať každé auto, vedeli vlastných občanov nechať na hraničnom prechode dlhé a dlhé hodiny, lebo jeden narušený blázon čakal kým mu google upstore alebo ako sa to volá povolí aplikáciu. A bolo im jedno, to boli Slováci, platia dane, pracujú, vychovávajú tu deti, nech tam sú na tej hranice, bez toalety, bez vody, veď to sú len Slováci. Ale nelegálni imigranti joj ťuťuli, muťuli poďme ich pohladkať po vláskoch nech sa tu majú dobre.
15. 11. 2022 12:31:07 - 12:31:07 77. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR -  
Toto bolo hotové peklo, pán Mikulec. Váš prejav bol priamy a koncentrovaný útok na zdravý rozum, pravdu a zodpovednosť. Pýtam sa vás, keď takto utekáte na lietadielko luxusné, s luxusnou večerou do Rumunska, z koho chcete robiť hlupákov? Z nich? Z tých koaličných biorobotov, ktorí sa zase pracú zo sály? Z nich určite môžte. Oni sa s tou pozíciou hlupákov úplne zžili. Ale nám tieto vaše kecy nepriniesli absolútne nič. Veď si uvedomujete čo ste povedali? Ako minister vnútra v čase kedy Slovensko zaplavujú tisíce nelegálnych imigrantov, o ktorých nič nevieme, vy poviete, že Slovensko nesmie chrániť vlastné hranice, lebo ste si našli nejaký papierik z Európskeho parlamentu. Nikoho to nezaujíma. Ľudia chcú žiť bezpečný, normálny a stabilný život, ktorý im vy beriete. Nie je mysliteľné, aby vy ste sa tu vyhovárali a hovorili, že vlastne Česi sú zlí. Česká republika je zlá, lebo ona si chce chrániť vlastné územie. No kto to kedy videl? Tak my na Slovensku pustíme cez naše hranice úplne všetkých, vytvoríme im stanové mestečko, umožníme sa im tu zabývať, umožníme im nelegálne prekračovať hranicu do Česka a my sme vlastne tí dobrí a Česká republika je zlá, lebo ona si svoje hranice chráni. Je nepredstaviteľné čo za nezmysly ste tu narozprávali. Ako môžete vôbec hovoriť o tom, že Slovenská republika má riešiť situáciu tak, že máme zachraňovať situáciu na vonkajších hraniciach. Ale nič pre to nerobíte, nikto z nás nevidel, aby ste pravidelne navštevovali Maďarsko a stretávali sa na úrovni ministrov vnútra alebo premiérov. Nikto z nás nevidí nejakú snahu pre to, aby ste túto situáciu riešili. Po obrovskom opozičnom tlaku ste sa dopravili do Českej republiky, kde ste sa vyplakali a zase ste tu na Českú republiku nadávali úplne neprimeraným spôsobom. Zároveň ste všetkým občanom Slovenskej republiky vlastne teraz oznámili, všetko je v poriadku, nič nejdeme robiť. Nejdeme zaviesť hranice, nevieme zaviesť kontroly, nejdeme zachraňovať situáciu, nejdeme robiť nič, lebo všetko je vlastne v poriadku. Toto je výsledok Mikulca. Veď vy musíte byť odvolaný.
11. 11. 2022 10:55:35 - 10:55:35 76. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1292 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR -  
Kolegovia, vy sa pýtate kde je predseda vlády. Kde je premiér? A ja sa nad tým môžem maximálne tak pousmiať. Aký premiér? Slovensko má podľa vás premiéra? Eduard Heger je premiér? Predseda vlády Slovenskej republiky? Veď ktokoľvek kto si to ešte realisticky myslí, sa vystavuje maximálne tak posmechu. Všetci veľmi dobre vieme kto na Slovensku v skutočnosti vládne a komu Eduard Heger slúži a prečo Eduard Heger nevie zasiahnuť a vyriešiť tak závažnú situáciu akou je hroziaci kolaps zdravotníctva. No čo je v štáte asi dôležitejšie a zásadnejšie ako to, že od 1. decembra teda skolabuje urgentná zdravotná starostlivosť a množstvo ďalších oddelení. Že prídeme o viac ako 2000 lekárov a že množstvo ľudí bude umiera, lebo vieme, že títo lekári sú ochotní ísť do konca a dotiahnuť tieto výpovede do reálnych výsledkov. A my sa teda budeme pýtať kde je predseda vlády. My žiadneho predsedu vlády nemáme. Máme ministra financií, ktorý funguje aj ako predseda vlády, pretože Eduard Heger nie je skutočný muž, ktorý by vedel riadiť situáciu. Veď si to zoberte úplne jednoducho. Každá jedna rodina chce mať na svojom čele zdravého, dospelého, schopného, silného muža, ktorý je pripravený zobrať na svoje plecia zodpovednosť za starostlivosť o tú rodinu. A o to viac by sme to mali chcieť v štáte. Mať zdravého, silného, schopného muža, ktorý bude riadiť ten štát, ktorý zoberie tú zodpovednosť za životy obyvateľov a ktorý bude bojovať aj na európskej, aj na svetovej úrovni za to najväčšie blaho pre svoj štát, pre svoj národ. Ale my to nemôžme očakávať od niekoho kto je kto ufňukaný, zúfalý, zbabelý a zženštilý, že kdekoľvek príde, či už je to na bruselskej úrovni, či je to v Štrasburgu, či je to na medzinárodných rokovaniach, skríknu naňho, on sa poskladá, akceptuje úplne všetko. Veď to vidíme pri protiruských sankciách, vidíme to pri zásadných energetických otázkach, vidíme to aj tu. On čaká čo napíše Matovič na Facebooku. Aký premiér?
11. 11. 2022 10:55:35 - 10:55:35 76. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1292 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR -  
ktoré skolabujú a stále to s touto vládou nepohne? Je naozaj 5 minút pred dvanástou. Do 1. decembra tá doba zbehne veľmi rýchlo. A keď občania Slovenskej republiky dospejú do stavu, ktorý nám reálne hrozí, tak si to tu nikto z nás nevie v podstate ani predstaviť. Kto si toto zoberie na tričko? Kto bude zodpovedný? Kto sa hrdo prihlási na tú barikádu, kto sa tu postaví za tento pult a povie ja som za to zodpovedný. Ja som ten, ktorý to nedokázal vyriešiť. Ja som ten, ktorý jednoducho prijal toto politické rozhodnutie. Už tu nebude nikoho, ani týchto biorobotov, ani týchto ministrov. A práve preto je dôležité, aby sme toto uznesenia ako Národná rada schválili. Preto je dôležité, aby sme zaviazali vládu k tomu, aby našla riešenie, aby sa ten neschopný a neuveriteľne do neba volajúci chorý minister financií postavil konečne a našiel zmysluplné riešenie s týmito lekármi, pretože inak nám na Slovensku hrozí katastrofa a z tohto dôvodu jednoznačne budem tak ako všetci moji kolegovia z hnutia Republika hlasovať za toto opozičné uznesenie.
11. 11. 2022 10:40:35 - 10:56:38 76. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1292 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Mnohí sa tu sťažujeme na to, že nemáme prítomných vládnych poslancov pri riešení tak závažnej témy, aspoň my ju teda v opozícii považujeme za závažnú, ktorou je absolútny kolaps zdravotníctva, ktorý nám hrozí od decembra. Už aj pán minister odišiel, pretože táto téma ho očividne nezaujíma. Hovoríme teda o tom, že Slováci, obyvatelia Slovenskej republiky, ktorí tu platia dane a ktorí financujú všetkých týchto zbytočných politikov, nebudú mať dostupnú zdravotnú starostlivosť. Ako povedali viacerí lekári, ktorí sú tu prítomní, bohužiaľ, len z opozície, tak tieto veci táto neuveriteľná neschopnosť vlády môže viesť k tomu, že ľudia budú na Slovensku umierať. A ktorí budú umierať prví? No práve dôchodci, ľudia, ktorí celý život poctivo pracovali a teraz keď ich po celoživotnej tvrdej drine očakáva tá almužna, ktorú namiesto dôchodku dostanú, ešte zistia, že vlastne ani nebudú mať lekára.
Ale ja sa pýtam z tohto miesta, načo nám vlastne títo vládni poslanci sú?! Čo by sa zmenilo, kolegovia v opozícii, keby tu títo bioroboti vlastne sedeli a mudrovali svoje nezmysly, ktoré tak často od niektorých z nich, lebo niektorí sú totálne nemí, počúvame? Oni nemajú žiadne práva, nemajú žiadne názory, nemajú žiadne schopnosti čokoľvek zmeniť, ich názor je úplne bezvýznamný, ich pôsobenie v tomto pléne je úplne bezvýznamné, a to jediné, na čo sa zmôžu, je s nádejou očakávať a načítavať si facebookový profil Igora Matoviča, či náhodou nenapísal: "Máme to! Máme riešenie!" Pretože slovenská politika sa tu od nástupu tejto vlády robí takýmto spôsobom! Nezmôžu sa na nič viac, než na očakávanie, čo ich hlavný guru, šéf tej sekty napíše na Facebook. A môže sa so mnou hádať, kto chce, akým spôsobom chce, každý viete, že mám pravdu.
Môže tu sedieť Lengvarský a spokojnou tvárou sa, predstierať, že vlastne všetko je v poriadku a že on to má pevne v rukách a on sa s tými lekármi dohodne, tak ako nám to povedal dva týždne dozadu tu v pléne, a klamal! Lebo nič nie je schopný normálne dohodnúť, pretože všetko to stojí na jednom človeku, človeku, ktorý na Slovensku stráži štátnu pokladnicu, človeku, ktorý ale nestráži ani len svoje vlastné peniaze. Stojí to na tom, že Igor Matovič rozhoduje o tom, akým spôsobom sa Slovensko bude viesť do budúcna. Rozhoduje o zdravotníctve, rozhoduje o obrane, rozhoduje o financiách, rozhoduje tu úplne o všetkom a my sa nemôžme tváriť, že máme nejakého premiéra Eduarda Hegera. A presne na tomto stroskotá každý zmysluplný návrh od lekárov, ktorý príde, pretože ego tohto psychomaniaka zabráni akémukoľvek zmysluplnému riešeniu.
Čo si máme teda myslieť? Že vláda priniesla zmysluplné riešenie pre túto krízu, že priniesla racionálne memorandum, ktoré malo vyriešiť túto situáciu a nevďační, hnusní lekári to nechcú akceptovať a nechcú poskytovať pacientom na Slovensku zdravotnú starostlivosť tak, aby títo ľudia mohli v bezpečí na Slovensku žiť, alebo je to vláda, ktorá priniesla memorandum, ktoré nerieši de facto vôbec nič, a lekári úplne logicky a adekvátne zareagovali tak, že s týmto nechcú mať nič spoločné. Mne ako opozičnému politikovi, ale aj ako občanovi Slovenskej republiky racionálnejšie pripadá práve vysvetlenie, že táto neschopná vláda, ktorej neschopnosť je do neba volajúca, nebola schopná prísť s normálnym riešením a normálnou dohodou s týmito lekármi.
A práve preto vítam, že tu je toto uznesenie. Uznesenie, ktoré žiada túto vládu, aby sa s tými lekármi dohodla. Čo je zlé na tom, ak opozícia chce žiadať vládu, lebo už iné prostriedky ani reálne nemá, aby sa dohodla s lekármi, nech od decembra nenastúpia na výpoveď, teda nech neodídu z práce, nech naďalej liečia, nech naďalej ordinujú, nech naďalej zachraňujú ľudské životy. Počuli ste to dobre! Od decembra na Slovensku skolabuje urgentná zdravotná starostlivosť! Čo to znamená?! No úplne jednoduchú vec. Ľudia tu budú umierať. A toto snáď nikto nechce! Ani ten radový koaličný biorobot, ktorý nemá vlastný názor. Nikto z nás predsa nechce, aby ľudia trpeli len preto, že tu je jeden neschopný panák na ministerstve financií, ktorý nie je schopný prísť s normálnym adekvátnym riešením pre situáciu v slovenskom zdravotníctve. Ale je schopný prísť s celoplošným testovaním, je schopný prísť s lotériami, je schopný prísť s krúžkovným a s uletenými nápadmi, proti ktorým je celá zvyšná spoločnosť, nehovoriac o tých cashbackoch, cashbackoch, či ako to nazývajú, že vám bude vracať finančná správa cez aplikáciu peniaze a podobné veci, na ktorými všetci neveriacky krútime hlavou, ale nie je schopný prísť s riešením, adekvátnym riešením pre lekárov, zdravotníkov, pre ľudí, na ktorých je celá zvyšná spoločnosť úplne závislá. Pretože je úplne nepodstatné, čo si kto bude myslieť o tom, aký má názor na tamtoho či onoho lekára, vo finále ten lekár na Slovensku je nenahraditeľný a my ich potrebujeme. Potrebujeme, aby pracovali, potrebujeme, aby fungovali a potrebujeme, aby sa s nimi tá vláda dohodla. A je teda nemysliteľné, že 1. december, ktorý sa čoraz rýchlejšie a rýchlejšie blíži, a vláda sa stále nebola schopná zmysluplným spôsobom dohodnúť na tom, aby zdravotná starostlivosť na Slovensku neskolabovala.
To, to jednoducho nemá v civilizovanom svete obdobu. Nemá to obdobu už s ohľadom na to, aký, do akého stresu, do akej nepovážlivej situácie to vlastne vrhá obyvateľov Slovenskej republiky, kedy vláda nevie povedať, čo bude, ako bude a či vôbec niečo bude.
Ja naozaj nechápem alebo neviem si predstaviť takú tú situáciu, že by som tu sedel ako koaličný poslanec, jasné, je to nemožné teraz teleportovať sa za celých tých dva a pol roka devastácie Slovenska, ale videl, že tu naozaj od decembra hrozí, že ľudia budú umierať kvôli neschopnosti jedného človeka na ministerstve financií a stále sa tváril, že ja som nejaká morálna autorita, že som čestný človek, že vlastne vykonávam tú svoju pozíciu dobre, že ma tu ľudia zvolili a môžu byť so mnou spokojní, lebo vlastne naša vláda je dobrá. To nedáva zmysel, to potrebujete mať vyoperovanú hanbu, vyoperovaný zdravý rozum, vyoperovaný charakter, nemôžete mať chrbticu, to je súhra toľkých okolností, že to ani nie je pre bežného mysliace človeka, kauzálne uvažujúcu ľudskú bytosť predstaviteľné! Ale tu sa to deje. My to tu vidíme v obrovskom množstve prípadov. Úplná teda ignorácia alebo neschopnosť zaujať normálne, racionálne stanovisko. Nikto z nich, ako som povedal, z týchto nesvojprávnych biorobotov, sa nepostaví a povie: "Igor, spamätaj sa a rob už niečo! Igor! Hrozí tu smrť ľudí! Tak sa s tými lekármi dohodni! Igor, vypni už ten Facebook a začni riešiť situáciu na Slovensku!" Nie. Oni budú sedieť, usmievať sa, riešiť blbosti a keďže už je piatok, 10,51 h, tak už sú na ceste domov, lebo veď pracovná morálka, to je najväčší problém týchto ľudí.
Človeku sa z tohto všetkého zakrúti hlava a nechápe, ako sme sa na Slovensku mohli dostať až do tohto bodu. Ako sme mohli za celú tú dobu tejto vlády dôjsť až do bodu, kedy nám už, kedy už ani nemôžme poukázať na niečo, čo vlastne ešte v štáte funguje, niečo, čo je normálne, niečo, v čo majú ľudia dôveru, niečo, o čo sa môžu oprieť, všade vidíme tú istú opakujúcu sa neschopnosť. Všade vidíme to isté hlboké pokrytectvo. Všade vidíme ten istý nezáujem tých istých ľudí, ktorí Slovensko dohnali do tohto stavu. A síce nie som lekár, ale som človek, ktorému záleží na tom, aby občania Slovenskej republiky mali dostupnú zdravotnú starostlivosť a aby od decembra nemuseli ostať pred urgentom s tým, že ich nemá kto vyšetriť a nemá ich pri úraze kto zachrániť! Nemá im kto zachrániť život! Priniesť ten základný, rýchly, toľko potrebný zákrok! Tak mi záleží na tom, aby sa tieto veci pohli dopredu a preto tu vystupujem, aby občania Slovenskej republiky videli ten absolútny nezáujem, tú absolútnu nemohúcnosť, to, ako celý štát je v rukách jedného blázna, ktorý to tu zastavil, ktorý nie je schopný nájsť normálne, zmysluplné riešenie.
Treba to opakovať, treba o tom hovoriť, treba to prízvukovať, lebo tu už sa nehráme o nejaké drobné. Toto už nie je sranda, toto je najzásadnejšia vec! Videli sme to presne v dobách, kedy sme tu ako opoziční poslanci opakovali, keď sa Matovič tituloval do pozície hlavného lekára celého Slovenska a rozhodol sa, že on pozná tie najlepšie riešenia na to, aby zastavil prenos vírusu, aby ho zlikvidoval na Slovensku, aby jednoducho zachránil životy všetkých obyvateľov Slovenskej republiky, keď uzavrel hranice, keď prišiel s celoplošným testovaním, keď odobral celému národu ľudské práva a keď mu títo bioroboti tlieskali, keď sme opakovali, že s tým vírusom sa nedá bojovať ani na hraniciach, že sa s ním nedá bojovať ani v nejakých električkách a že sa s ním nedá bojovať ani tým, že odoberú ľuďom ľudské práva a nepustia ich napríklad na športoviská, keď nie sú zaočkovaní, ale že sa s ním dá bojovať normálne, racionálne v nemocniciach, kde potrebujú zafinancovať lekárov, vytvoriť im lepšie pracovné podmienky, vytvoriť zdravotným sestrám lepšie pracovné podmienky, aby mohli pracovať, dať im lepšie ohodnotenie. Vtedy sa rozdávali stovky miliónov! Rozhadzovali sa miliardy! To všetko mohlo byť použité na to, aby táto situácia vôbec nenastala! Ale nie! Dnes sme práve vo výsledku toho, že kým sa malo investovať do zdravotníctva, tak sa rozdávalo na všetko možné a dnes sa táto situácia opakuje. Kúpi sa jedenásť miliónov nábojov a pošle sa na Ukrajinu a lekárom sa povie: "No tak, bohužiaľ, zvyknite si."
Opakuje sa tá istá situácia, že sa tu nakupujú obrovské množstvá vojenskej techniky, ktorá zrejme potom zase pôjde na Ukrajinu, tak ako celá naša armádna technika, ktorú tu Naď rozdáva, ale nie je tu vôľa a schopnosť nájsť finančné prostriedky pre lekárov a pre to, aby obyvatelia Slovenskej republiky nemuseli umierať na tak banálnu vec, ako je dostupnosť základnej zdravotnej starostlivosti.
Je to neuveriteľné, ale to nie je len môj názor. Nie je to nejaký môj opozičný výkrik. Nie je to nejaká moja vlastná vôľa kritizovať túto vládu za každú cenu. Tu predo mnou vystupovali lekári, ľudia z praxe, vystupovali tu ľudia, ktorí pracujú stále v nemocniciach a bude tu vystupovať aj môj kolega Miro Urban, ktorý pracuje v jednej z nemocníc, a oni to vidia! Oni vám to hovoria! Oni sú živí svedkovia toho, že vy ste chodiaca katastrofa a aj napriek tomu nechcete nič robiť! Nemôžete to zvaliť na to, že je tu niekto z opozície, kto za každú cenu chce pošpiniť túto vládu, lebo chce v budúcich voľbách uspieť lepšie, ako títo neschopní bioroboti. Ale sú to konkrétni ľudia, ktorí hovoria o konkrétnych veciach a majú na to konkrétne názory. Boli tu vymenované konkrétne oddelenia v konkrétnych nemocniciach, ktoré skolabujú! A stále to s touto vládou nepohne?!
Je naozaj päť minút pred dvanástou. Do 1. decembra sa doba zbehne veľmi rýchlo. A keď občania Slovenskej republiky dospejú do stavu, ktorý nám reálne hrozí, tak si to tu nikto z nás nevie v podstate ani predstaviť.
=====
11. 11. 2022 9:55:35 - 9:58:27 76. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1292 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán poslanec, tu sa črtá jeden taký spoločný jav, ktorý vidíme úplne pri všetkých témach. Či už je to teraz súčasná katastrofálna situácia v zdravotníctve, kedy nám hrozí, že prídeme v decembri o viac ako 2-tis. lekárov, ktorých táto vláda samozrejme nemá ako nahradiť a neviem sa s nimi normálne racionálne dohodnúť. Alebo vezmeme obranu, energetiku, zahraničnú politiku, ochranu štátnych hraníc, ochranu obyvateľstva, kriminalitu. Vo všetkom táto vláda úplne katostrofálne zlyháva. Ale stále vidíme ten istý jav. Kompetenčne zodpovedný minister príde, je úplne pokojný, stále za to obviní niekoho iného. Hovorí, že oni sa snažia, robia čo sa dá. Všetko je vlastne v poriadku. Nikto ich nechápe. A tí občania vlastne ani nevedia, že prečo by sa mali sťažovať, lebo to len zlá opozícia vytvára dojem, že táto vláda svoju situáciu nezvláda.
Toto zdravotníctvo je úplne nádherný príklad toho, ako doslova nekompetentní ľudia s nulovým záujmom o to, aby štát riadili efektívne, dokážu Slovenskej republike škodiť. Pretože táto situácia tu nie je poldňa, nie je tu deň, nie je tu ani dokonca polroka. Je tu dlhodobo. Táto vláda o nej vie. Tento minister nekoná. A stále situáciu len a len odďaľujú. Všetci vidíme, že vlastne zázrak, že oni vlastne otvorili túto schôdzu. Že plánovali v podstate sa tváriť ďalej, že sa nič nedeje a že to len tá opozícia maľuje nejakého čerta na stenu. Ešte minulý týždeň nám tvrdili alebo dva týždne dozadu, že už s lekármi našli spoločnú reč. Že už je to dohodnuté, že už boli aj na výbore, že už odprezentovali výsledky a že vlastne všetko bude v poriadku. A dnes vidíme, že to boli zase len prázdne reči, sľuby, niečo, čo nemá v skutočnosti žiaden obsah a je to len politickou propagandou tejto vlády. Slovensko sa rúti do záhuby a táto vláda je toho jasnou príčinou. My musíme urobiť všetko preto, aby táto vláda, čo najrýchlejšie ukončila svoju pôsobnosť, ak nechcem prísť aj v zdravotníctve k totálnemu kolapsu.
25. 10. 2022 14:10:08 - 14:10:08 75. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Tlač 1216 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
14.
Ja vždy keď s vami komunikujem, mám pocit, že komunikujem s nejakými biorobotmi, ktorí majú tú stálu naučenú poučku a budú ju verklíkovať ako takí klauni niekde v cirkuse.
Pani Kozelová, ja som bol v Sečovciach minimálne 50-krát. Ja žijem na východe celý svoj život. Vy žijete v Ružinove v byte za 59 eur a máte 5-tisícový plat. Vy mi nevysvetľujte, aká je situácia na východe. Ja žijem v okrese, kde je majorita Slovenska menšinou. Vy ma nepoučujte, lebo je to tak úbohé z vašej strany ako je prístup vás ako človeka k tejto Národnej rade. Keby ste ten zákon čítali, tak pochopíte, že aj prípad, ktorý je iný ako v tých Sečovciach, to znamená že tí ľudia neplatia nič, budú musieť dostať tú vodu zadarmo. Vy to dávate do legislatívy. Že nebudú musieť platiť nič. To je ten problém. Len vy nečítate zákony, o ktorých rokujeme, lebo ste hlasovací panáci.
To isté platí pre pána Šefčíka. Ak teda chcete dať všetkým vodu zadarmo, však dajte, ja za to zahlasujem, ale vy ju dávate len tým, čo neplatia. Pýtate sa, čo má robiť ten, čo si kontaminoval vodu. A čo som mal robiť ja, keď som si staval dom? Zaplatil som si vrt studne. Zaplatil som si čerpadlo. Zaplatil som si vodárov. A pýtal sa ma niekto, odkiaľ budem mať vodu? No nie. Spoločnosť ako taká predpokladala, že budem k životu pristupovať zodpovedne. Ale vy pristupujete k spoločnosti tak, že vy odmeňujete nezodpovednosť, to je princíp, o ktorom som hovoril. Jasné, dáte emócie. Voda, musia piť vodičku, vodu. Emócie nahradené namiesto faktov sú cesta do pekla. A to sa vždy tak tvrdilo, že cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. Vy to dobre viete. Ak začnete principiálne z pozície štátu odmeňovať nespravodlivosť bez ohľadu na to, akými emotívnymi slovami to predáte, vediete spoločnosť k chaosu, ku konfliktom a k nenávisti, o ktorej tak rada hovorí pani Cigániková, ktorá je hádam najviac nenávistný človek v tomto pléne. (Reakcia z pléna.)
25. 10. 2022 13:55:08 - 13:55:08 75. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
6.
Ja vás nepovažujem za hlúpeho človeka, pán minister, za zlého a zákerného, samozrejme, áno, a preto sa vás chcem opýtať jednoduchú otázku: čo vám urobili všetci občania Slovenskej republiky, ktorí poctivo, slušne platia dane a starajú sa o to, aby tento štát mohol fungovať, aby ste aj vy mohli byť minister? Čo vám urobili, že neustále zhoršujete kvalitu ich života a že ich staviate na druhú, tretiu a pomaly až na piatu koľaj? Zabezpečili ste im, aby sa postupne rušili nemocnice. Neviete sa normálne dohodnúť s lekármi, aby mali občania Slovenskej republiky dostupnú zdravotnú starostlivosť a teraz tu predložíte návrh zákona, ktorým totálne zvýhodníte občanov, ktorí nepracujú, nesnažia sa, neplatia dane, porušujú zákony a okupujú cudzie pozemky! Viete, o čom hovorím? Čítali ste návrh zákona, ktorý ste priniesli? V tomto návrhu zákona uvádzate, že všetky obce na území Slovenskej republiky budú povinné prijať opatrenia, ktorými zabezpečia pitnú vodu pre tzv. marginalizované komunity. Všetci dobre vieme, čo to znamená.
A ja sa vás v tejto chvíli chcem opäť opýtať, pán minister, čo sa stane, ak doma prestanete platiť za vodu? Čo sa stane, ak akýkoľvek iný občan Slovenskej republiky doma prestane platiť za vodu? Príde obec a donesie vám pitnú vodu, aby ste náhodou neumreli od smädu, ale príde exekútor a vodu vám odpoja a ešte vás zderú z kože a zabezpečia, že prídete o všetko?! Jednoduchá otázka.
Viete, vždy som bol vychovávaný v tom, že ak sa bude človek poctivo snažiť, učiť, tvrdo pracovať, tak sa mu bude v živote dariť, že spoločnosť ako taká je nastavená tak, aby odmeňovala proaktívne, prosociálne a to morálne správne správanie. Čo ste ale navrhli vy? Ak niekto zničí svoj vodovod, tak len preto, že ho tento zákon považuje za akúsi marginalizovanú komunitu, štát, teda občania Slovenskej republiky zo svojich daní mu budú musieť vodu zaplatiť. Len preto, že niekto príde a začne inému okupovať jeho pozemok, obsadí mu ho, postaví si tam svoju chatrč, znemožní mu využívať svoj majetok, za ktorý musí platiť daň z príjmu, ktorý môže byť po generácie rodinným dedičstvom a oberie ho tak o jeho práva, len preto musí prísť štát a nie zbúrať mu túto nelegálnu chatrč, nie napraviť právo a zákon v Slovenskej republike a vrátiť majetok do rúk toho komu patrí, ale naopak, doniesť pitnú vodu tomu človeku, ktorý ukradol cudzí pozemok.
Ja sa vás pýtam, pán minister, na čo sú zákony v štáte? Podľa môjho názoru by zákony mali byť preto, aby zabezpečovali spravodlivosť. Aby zabezpečovali práva, ľudské práva a slobody. Ale vy ste navrhli zákon, ktorý zabezpečuje nespravodlivosť. Ktorý robí z nespravodlivosti normu. A ja sa teda pýtam, prečo to takto má byť? Čo vám občania Slovenskej republiky, ktorí celý život platia dane alebo celý život platili dane a dnes ako ste to aj tu mohli počuť, ostali so žobračenkou na dôchodku, urobili, že oni si musia za vodu platiť, a tí, ktorí okupujú nelegálne pozemky, ju teraz dostanú normálne zákonom zadarmo. Ako je taká nespravodlivosť možná, ja sa to pýtam. Pýtam sa to ako otec malého syna, ktorému zajtra budem musieť, alebo keď ho opäť uvidím, vysvetliť, vieš čo, podľa pána ministra a podľa týchto vládnych poslancov je normálne, že ak budeš celý život na svoje vzdelanie, svoju prácu kašľať, budeš porušovať zákony, kradnúť iným ľuďom, tak ťa štát za toto odmení. A neodmení ťa len z nejakej praxe, on ťa odmení priamo zákonnou normou, podľa ktorej každá jedna obec na Slovensku bude musieť zabezpečiť nelegálnym osadám vodu zadarmo.
Viete, všetci slušní ľudia na Slovensku bez ohľadu na to, akú majú farbu, etnicitu, národnosť, čokoľvek iné, musia platiť dane. A všetci títo slušní ľudia musia platiť za elektrinu, ale aj za vodu. Z akého dôvodu chcete tým, ktorí sa nesnažia a tieto dane neplatia, dať túto vodu zadarmo, ale z peňazí tých, ktorí sa snažia a platia tieto dane. A ja neriešim žiadnu národnosť, žiadnu etnicitu, je mi jedno ako ten človek vyzerá. Nech je kľudne pomaľovaný, nech je kľudne farebný, nech je kľudne biely, nech je kľudne oranžový. Pýtam sa o principiálnu spravodlivosť, pretože tá tu neplatí. Vy odo mňa ako od poslanca nemôžete chcieť, aby som hlasoval za zákon, ktorý povie, za to, že sa snažíš, za to, že pracuješ, za to, že platíš dane, za to, že slušne vychovávaš deti alebo že si to po celý život robil, budeš dnes ešte aj platiť tomu, kto to nerobí. No ako môže byť zákonnosť postavená na hlavu. Ako môže štát znevýhodňovať lenivcov na úkor pracovitých? Veď práve naopak, prerozdeľovanie zdrojov spoločnosti musí byť postavené na zásluhovosti. Meritokracia je základný princíp fungovania spoločnosti. Ten, kto sa snaží, ten kto pracuje, ten, kto slušne vychováva deti, ten, kto tomuto štátu niečo obetuje, ten sa má mať lepšie. A nie naopak, že tomu dáte len dane, exekúcie, poplatky, pokuty a ešte aj nárok platiť vodu zadarmo tým, ktorí to nerobia.
Veď ako môžete prísť do Národnej rady so zákonom, ktorý robí z nespravodlivosti normu, sa vás opäť pýtam. Je to neskutočné svinstvo. Odpusťte mi ten výraz, voči všetkým poctivým občanom Slovenskej republiky. Ja nechcem nič, nechcem, aby ste nikoho zvýhodňovali, chcem len, aby platila elementárna spravodlivosť daná ústavou. A to týmto zákonom rozbijete na kusy.
A zamyslime sa ešte nad inou vecou. Každý občan v Slovenskej republiky žije v nejakej obci, v nejakom meste. Táto obec, toto mesto platí za nejaké služby, stará sa o to, aby existovali nejaké rekonštrukcie obrubníkov, parkovísk, parkov a tak ďalej, verejného osvetlenia. A teraz vy tým obciam prikážete okrem toho, že ste im pred tým zobrali obrovskú časť financií, aby investovali do pitnej vody zadarmo pre tých, ktorí sa na slušný život vykašľali. A teraz sa opýtam na úkor čoho to pôjde? Na úkor rozvoja parkov, na úkor rozvoja domovov sociálnych služieb, na úkor rozvoja škôl, na úkor rozvoja verejného osvetlenia, aké služby budú mať občania odobraté len preto, že niekto, kto sa nesnaží a nechce pracovať, musí z ich daní dostať zase raz niečo zadarmo. A v tomto zákone, pán minister, nie je nijaký podiel zodpovednosti. Čo s tými, ktorí si sami kontaminovali vodu v nejakej osade? Po celom východnom Slovensku je množstvo takých prípadov. Čo s tými, ktorí si rozbili svoj vodovod? Žiadna zodpovednosť, žiadne vymáhanie práv. Naopak, obec musí prísť, opraviť a zabezpečiť nanovo. A takto dokola a dokola. A teraz sa pýtam jednoduchú otázku: čo z tých ľudí vyrastie? Kedy sa podľa vás prispôsobia, keď stále príde štát a bude odmeňovať akúkoľvek formu asociálneho správania, ktorú u nich vidíme. Čo chcete, aby z tých detí v tých osadách vyrástlo, keď vidia, že štát im stále dá všetko zadarmo bez ohľadu na to, že nerobia nič, čo by sme od nich ako spoločnosť mali očakávať. Ak štát nebude odmeňovať prosociálne správanie, tak vychová asociála. To je úplne jednoduchá poučka. Ale vy ako keby ste to nechápali.
Za všetky tie generácie, kedy sa tu aplikuje systém tzv. pozitívnej diskriminácie a zvýhodňovania ľudí, ktorí nechcú pracovať a snažiť sa a poctivo vychovávať svoje deti, ste vychovali státisíce problémových obyvateľov Slovenskej republiky, ktorí majú problém sa prispôsobiť základným sociálnym a legislatívnym normám a namiesto toho, aby ste túto koncepciu konečne zmenili, konečne pochopili, že je to postavené na hlavu, tak to idete ešte prehĺbiť. Ešte prehĺbiť nespravodlivosť v štáte. Miliardy eur chce investovať a postupne investuje táto vláda do rozvoja týchto komunít. Ja žijem medzi týmito ľuďmi na východe na východe Slovenska. Vy ste nedokázali nič, nezmenili ste nič, nezlepšili ste nič, ale rozhajdákali ste obrovské prostriedky, ktoré mohli pomôcť slušným ľuďom, mladým slušným rodinám, slovenským dôchodcom a každým iným, ktorí sa naozaj snažia bez ohľadu na ich farbu, rasu, pohlavie alebo čokoľvek iné, aby mali hodnotnejší život. Nie. Všetko ste spláchli a rozhajdákali ste tie peniaze bez akéhokoľvek výsledku. A idete prijať ďalšiu takúto legislatívnu normu.
Úplne elementárna otázka na všetkých voličov Slovenskej republiky, ktorí to teraz sledujú. Chcete v týchto komunálnych voľbách voliť akéhokoľvek kandidáta, ktorého nominujú alebo podporujú tieto vládne strany? Chcete voliť OĽANO, SME RODINA, SaS alebo ZA ĽUDÍ, keď vidíte, že títo ľudia inú vašim obciam prikázať, že zatiaľ čo na vás peniaze nie sú, tak do osád, nelegálnych osád, prízvukujem, musia zadarmo za vaše dane doviesť vodovody? Chce voliť kandidátov, ktorí sa stanú len predĺženou rukou nespravodlivosti, nezákonnosti a štátu, ktorý sa totálne zbláznil a postavil na hlavu? Naozaj vám ako občan, ktorému záleží iba na principiálnej spravodlivosti, odporúčam, aby ste ignorovali každého jedného kandidáta, ktorý má za svojím menom alebo s nejakou podporou všetkých týchto vládnych strán, smejú sa vám do očí, robia z vás obyvateľov tretej kategórie. Zdvíhajú vám dane, zdvíhajú vám poplatky, zdvíhajú vám ceny energií a ešte vám povedia, že musíte platiť za vodu tým, ktorí ju platiť nechcú. Gratulujem vám, pán minister, na toto sa prepožičať, to je obrovská hanba.
20. 10. 2022 16:40:02 - 16:42:54 75. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 1178 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
121.
Pán kolega, ty robíš jednu veľmi veľkú chybu a že to príliš simplifikuješ a ukazuješ to tým ľuďom na tej najjednoduchšej, najelementárnejšej podobe. To znamená, dávaš dve možnosti, jedna je prijať neskutočným spôsobom zložitý zákon, vytvárať novú aplikáciu, najímať úradníkov, vytvárať mechanizmy a všade tam niekde bude svietiť meno Igor Matovič, ktorý o tom bude robiť tlačovky, mediálne výstupy atď., bude si na tom stavať úžasnú kampaň a vraj to má pomôcť gastru, a na druhej strane je úplne jednoduchá, elementárna vec, to znamená znížiť DPH, ktorá by umožnila nechať podnikateľom vo vrecku viac peňazí.
To proste nie je sa tu o čom baviť. Celý čas sme sa zastávali aj my takéhoto riešenia a práve pri gastrosektore, ale mohli by sme spokojne hovoriť aj o iných sektoroch, ktorých sa vládne opatrenia počas posledných dvoch rokov zásadným spôsobom dotkli. To si treba stále pripomínať a nie vyviňovať sa tu a nemôže tu ani niekto, kto je súčasným ministrom financií, prísť a hrať sa na nejakého Santa Clausa, ktorý ide rozdávať obrovské sumy peňazí a pomáhať podnikateľom, lebo to bol práve on, kto im najviac uškodil za posledných viac ako dvoch rokov.
Čiže ak by niekto čo i len malú chvíľku uvažoval nad tým, ako jednoducho sa vlastne dá týmto ľuďom pomôcť po tých dvoch rokoch tyranie, ktorú museli zažívať, tak by nemohol presadzovať takýto návrh zákona. A mňa už nebaví tá nekonečná formulka, ktorú stále máme pri každom šialenom nápade, ktorý od neho príde: aspoň niečo. Veď my sa nemôžme na štát pozerať tak, ako teraz z pozície opozičného poslanca, že aspoň niečo dávajú. Tak poďme už aspoň jeden jediný-krát urobiť niečo normálne, premyslené, dobré, na čom sa dokážu zhodnúť všetci. A na tých desiatich percentách sa asi zhodneme všetci, okrem jedného jediného človeka!
Prečo stále ego, narcistická povaha jedného človeka musí brániť štátu vykonávať normálne, zmysluplné, dobré veci? Jednoduchá otázka pre koaličných poslancov.
20. 10. 2022 16:10:02 - 16:12:40 75. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 1178 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
97.
Pán kolega, ja som presvedčený o tom, že ak niekto, kto systematicky zadlžuje štát ciframi, o akých sa ľuďom ešte pred pár rokmi nesnívalo, a kto sem opäť pripravil rozpočet skoro s deväťmiliardovým deficitom, príde do pléna alebo cez svojich poslancov do pléna hodí návrh, ktorým chce urobiť z občanov nejakú ďalšiu formu bonzákov, udavačov, aby tým trestal malých a stredných podnikateľov, ktorých táto vláda dva roky drvila, šliapala im na krk, zakazovala im podnikať, likvidovala ich po všetkých možných stránkach, na aké si spomenieme, tak je to zásadná drzosť.
Igor Matovič a jeho ministerstvo financií, v súčasnosti vedené práve ním, je to najhoršie, čo mohlo Slovensko v otázkach hospodárskeho prežitia stretnúť. Nie je mysliteľné, aby niekto hovoril o daňových únikoch, ak je schopný len tak bez verejnej súťaže na hanbu dať svojmu vlastnému kamarátovi biznis za 40 miliónov eur na obyčajné priekupníctvo pri nákupe testov. Veď to je celé na smiech hovoriť tu o daňových únikoch. Nemôže niekto prísť a vytvoriť takmer deväťmiliardový deficit a kričať na všetky strany o tom, že keď to niekto nechce odsúhlasiť a dať mu do rúk, do všeobecnej pokladničnej správy bezprecedentnú sumu peňazí, tak je asociálny hnusný hajzel, ktorý nechce podporiť ľudí, a na druhej strane príde so zákonmi, ktoré majú zase len strpčovať život malým a stredným podnikateľom na Slovensku a ľuďom dávať nejakú falošnú nádej, že vlastne robia dobrý skutok, keď to takto kontrolujú.
Ja keď vidím, že finančná správa má vytvoriť nejakú aplikáciu, tú aplikáciu má niekto kontrolovať, má tam byť mechanizmus nejakej ďalšej kontroly a že ľudia to tam majú nahrávať, po všetkých tých skúsenostiach s Matovičom a jeho aplikáciami, ja sa toho desím. Toto nemôžem za žiadnych okolností s čistým svedomím podporiť.
18. 10. 2022 14:40:02 - 14:40:02 72. schôdza NR SR - 15.deň - B. popoludní Tlač 1281 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No tak géniovia, vysvetlili ste mi to jasne. Mám krv na rukách podľa pani Zemanovej. Prejav mi nadiktoval Putin podľa pána Zajačika. A podobné úlety ľudí, ktorých by sme mohli vidieť v komediálnom seriále, ale sedia v Národnej rade. Ale nikto z vás, drahí kolegovia z koalície, sa ale nevyjadril k obsahu môjho prejavu, kde som vám povedal, že ste obyčajní pokrytci, že ste ľudia, ktorí dva a pol roka intenzívne občanom Slovenskej republiky odoberali ľudské práva. Že keď už hovoríte o tej ústave ako pani Zemanová, že tá obsahuje základné ľudské práva, tak ste to práve vy kto prišiel a tie základné ľudské práva zhodil zo stola a z toho urobil politickú agendu, ako ste opäť povedali. A oddelili ste časť spoločnosti od možnosti normálneho zdravého života. Potom pani Marcinková teda povedala, že máme ľudí zjednocovať. Dva roky ste ľudí rozdeľovali, ničili, štvali proti skupine neočkovaných ľudí. Nazývali ich nezodpovednými. Tvrdili, že majú krv na rukách, tak ako to tvrdíte mne, aj keď viete, že to nie je pravda. Delili ste ľudí. Nedovolili ste im fungovať. Malé deti nemohli chodiť do škôlky, ak ich rodičia neboli očkovaní alebo otestovaní. Keď v iných krajinách ľudia normálne žili, vy ste všetkých zavreli doma. Keď ja som z poľských vianočných trhov točil ako ľudia normálne žijú bez rúšok. Vy ste zatvárali školy a na dva roky ste ľudí ako bol ten mladý chlapec posadili za počítač a zobrali mu sociálne kontakty. A nechali ho nech hrá počítač a surfuje po amerických neonacistických weboch. A dnes sa snažíte spojiť s vraždou ľudí, ktorí s ňou nemajú nič spoločné a naopak odsudzujú ju. O tom bol môj prejav. Vy ste pokrytci, pretože vy nesiete leví podiel viny na tom, v akom stave je spoločnosť. A nemôžete sa dnes zaštiťovať ľudskosťou a toleranciou, lebo nemáte s ňou nič spoločné.
18. 10. 2022 14:25:02 - 14:25:02 72. schôdza NR SR - 15.deň - B. popoludní Tlač 1281 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vy píšete, že Národná rada ma vysloviť závažné znepokojenie nad akýmikoľvek pokusmi obmedzovať práva a slobody menšín a komunít žijúcich na Slovensku. Kto tu dva a pol roka intenzívne obmedzoval ľudské práva? Kto tu vyzýval na nenávisť? Kto z vás šíril kampaň Vakcína je sloboda, ktorá bola podlou lžou. Nedávno zástupkyňa Pfizeru na vypočutí pred Európskym parlamentom povedala, že neexistovali štúdie dokazujúce, že vakcína znižuje riziko alebo prenos ochorenia medzi ľuďmi. Celé vaše opatrenia pri ktorých ste z ľudí, ktorí sa nechceli dať zaočkovať vecou, ktorej neverili, ktorí nechceli akceptovať nezvratný lekársky zákrok, urobili podľudí, menejcenných ľudí, vzali ste im ľudské práva a celú nenávisť spoločnosti ste upriamili priamo na nich, rozbili ste rodiny, rozbili ste manželstvá, rozbili ste priateľské vzťahy, bola postavená na lži a vy idete písať o tom, že by niekto nemal šíriť nenávisť. Vy ste tí najväčší šíritelia nenávisti, ktorí tu dva a pol roka intenzívne šíril nenávisť. Hovoríte o tom, že nikto by nemal upierať práva menšín? Kto alebo koho opatrenia zabili malého chlapca v Jarovniciach? Vaše opatrenia. Malý chlapec so svojou mamou v Jarovniciach mal asi astmatický záchvat, chcel ísť k lekárke a čo mu lekárka povedala? Nevyšetrím vás, nie ste zaočkovaná, choďte preč. Malý chlapec na druhý deň zomrel. Bol to chlapec z osady v Jarovniciach príslušník menšiny. Vaše opatrenie ho zabilo. A ja som tu bol ten, ktorý v minulosti tesne predtým mesiace hovoril o tom, že takéto opatrenia sa zahrávajú s prežitím ľudí. Zahrávate sa so smrťou, zahrávate sa s životom. Odopierať dostupnosť lekárskej starostlivosti malým deťom, tým, ktorí nemôžu za to, akí ste, môžu viesť k smrti a to sa vám podarilo. (Potlesk.) Mali ste to uznesenie, kde ste odsúdili samých seba, že ste prijali opatrenie, ktoré umožnilo lekárke odmietnuť vyšetriť malého chlapca, ktorý kvôli vám umrel? Nie. Viete, celé toto vaše uznesenie a môžete tu krútiť hlavami, ste zodpovední, každý z vás, ktorý hlasoval za tieto opatrenia, môžete krútiť hlavou, pani Zemanová, vy ste hlasovali za opatrenia, ktoré umožnili lekárke nevyšetriť malého chlapca, ktorý zomrel. Trepem? Pani Kozelová, trepem? Ako to bolo teda? Povedzte mi, povedzte to celému plénu. Na základe čoho zomrel chlapec? Na základe čoho mu nedali zdravotné vyšetrenie? Áno téma je. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pani poslankyňa, prihláste sa s faktickou poznámkou.

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
... téma je, že hovoríte o tom, téma je, že hovoríte o tom, že Národná rada má odsúdiť prejavy neznášanlivosti a prejavy, ktoré vedú k potláčaniu ľudských práv a to sú tie vaše prejavy a preto ich odsudzujem. Odsudzujem vaše prejavy v poslednom dva a pol roku, kedy ste spoločnosti odobrali ľudské práva a odsudzujem aj toto konanie. Viete prečo? Pretože nič viac na Slovensku nedokáže vzbudiť väčšiu nenávisť voči sexuálnym menšinám ako to čo predvádzate. Akoto, že ste ich zobrali ako nejaký element vašej vlastnej politickej kampane. Dokiaľ o nich budete každý deň hovoriť, každý deň sa pretŕčať, každý jeden dáva dúhovú vlajku od prezidentského paláca pomaly až po každý záchod, dotiaľ to pôjde ľuďom hore krkom. Tak ako ste im znechutili celý ukrajinský sentiment tým, že ste to prepálili na plnej čiare, takisto to teraz robíte s touto témou. Ľudia toho majú plné zuby. Pretože ľudia sa necítia byť zodpovední za to, že niekomu preplo. Konzervatívne zmýšľajúci ľudia, ktorí sú presvedčení o tom, že rodina je len muž, žena a deti, sú úplne normálni a nie sú zodpovední za to, čo sa dnes deje v uliciach a tie orgie nenávisti, ktoré voči nim ženiete, ktoré voči nim vediete, tú atmosféru nenávisti, ktorú proti nim používate. Z akého dôvodu ja sa mám ako človek dozvedieť z nejakej televízie, TA3 teraz, že ja som ako keby spoluzodpovedný, lebo tam dajú môj výrok z roku 2019, kde som sa vyjadroval k niečomu úplne inému a takto, takto cielia nenávisť na týchto ľudí. Prečo? Ja túto vraždu odsudzujem a vy dobre viete, že slovenskí politici s tým nemajú nič spoločné, ale robíte to a toto pokrytectvo je niečo, na čo musím poukázať a preto chcem všetkým ľuďom na Slovensku povedať, že ak sú presvedčení o tom, že rodina je len muž, žena a deti, tak vôbec nie sú nenávistní fanatici. Naopak sú úplne normálni. Ak ste ľudia na Slovensku presvedčení o tom, že existujú len dve pohlavia, vôbec nie ste nenávistní fanatici. Ste úplne normálni. Ak nechcete rovnako ako ja, aby do malých detí tlačili agendu a ideológiu, ktorá nemá so zdravím rozumom nič spoločné, nie ste žiadni nenávistní fanatici a nie ste zodpovední za žiadnu smrť. Naopak. Ste úplne normálni. Vy dnes beriete emócie, ktorými sa snažíte prekryť fakty. Využívate túto tragédiu preto, aby ste mohli docieliť spoločenskú zmenu, na ktorej vám tak veľmi záleží. Zneužívate túto tragédiu na to, aby ste docielili legislatívnu zmenu a posunuli sa v tej salámovej metóde a každý z nás vie, že vám nejde len o registrované partnerstvá, lebo v západnej Európe, Spojených štátoch amerických je presný recept, ako to bude pokračovať ďalej. Registrované partnerstvá, manželstvá, adopcie, potom zmeny pohlaví, sedemdesiate pohlavie, potom zákony, ktoré zakazujú kritizovať človeka, ktorý si povie, že je päťdesiate pohlavie ako to je vo Švédsku a tak ďalej, a tak ďalej. Ide to nekonečne, vy sa nikdy nezastavíte a preto túto ideológiu odmietame. My nemáme nič proti tomu, keď si niekto organizuje život u seba doma ako chce, robí si v spálni čo len chce. Kto mu má čo do toho zasahovať. Ale ideológia, ktorú cielite a v západnej Európe to vidíme priamo na naše deti, je proti srsti, ide nám proti srsti, je nám z nej zle a nechceme ju tu a vy sa ju pod taktovkou tejto tragédie snažíte zaťahovať do nášho života, snažíte sa ju aplikovať na naše deti a preto tu stojím a hovorím, že všetci konzervatívny ľudia, ktorí sa dnes na Slovensku cítia dotknutí touto vašou agendou, sú v práve, vôbec to nie sú nenávistní fanatici.
A na záver vám poviem, že ak žiadate v tomto uznesení, aby vláda navrhla opatrenia na potlačenie prejavov nenávisti vo verejnom priestore, tak vám chcem povedať, že proti takémuto uzneseniu musím jednoznačne hlasovať. Nie preto, že by niekto mal problém s nejakými prejavmi nenávisti, pretože ten človek aj tak nejaké prejavy nenávisti koľko ho ľudí sledovalo jeho profil desať, pätnásť na nejakom Twitteri ja som ho ani nevidel, bol zmazaný. Ale vy si musíte uvedomiť jednu vec, že každý na Slovensku už chápe, čo vy myslíte pod potlačovaním prejavov údajnej nenávisti, intolerancie a podobne. Chcete obmedzovať slobodu slova, chcete obmedzovať konzervatívne politické spektrum v tom, čo môže a nemôže hovoriť. Chcete zavádzať totalitu, kde je akceptovaný len jeden jediný prijateľný spoločenský názor a aby som hlasoval za uznesenie, ktoré vyzýva vládu k tomu, aby obmedzovala slobodu slova, no tak na to zabudnite. Takže zopakujem, čo som povedal. Je mi zle z vášho pokrytectva. Je mi zle z toho, ako zneužívate túto tragédiu rovnako, ako ste zneužili vraždu Kuciaka a mali by ste sa zamyslieť nad tým, kto je skutočný dôvod, prečo tu na Slovensku bujnie nenávisť, kto tú nenávisť burcoval, kto rozdelil ľudí, kto im zobral ľudské práva, kto zničil ústavu a kto pripravil spoločnosť o hodnoty, slobodu a pokoj, s ktorým mohla žiť.
18. 10. 2022 14:10:02 - 14:10:02 72. schôdza NR SR - 15.deň - B. popoludní Tlač 1281 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Stojím tu dnes preto a vystupujem preto, aby som v prvom rade povedal, že tak ako každý príčetný človek odsudzujem krvilačné besnenie, ktoré sa udialo tu v Bratislave. Som tu preto, aby som povedal, že mi je ľúto dvoch nevinných obetí človeka, ktorý sa pomiatol a nechal sa zmagoriť nejakými americkými severmi, webmi alebo niečím podobným. Ale stojím tu aj preto, aby som odsúdil vás navrhovateľov, pokrytcov, liberálne médiá, politikov, ktorí na túto tému na túto tragickú udalosť nasadli ako na koňa a vydali sa do križiackej výpravy proti všetkým tradičným racionálnym a normálnym hodnotám. Tá nenávisť tie orgie pokrytectva, to čo ste rozbehli v dnešných uliciach, médiách a to čo zažívajú ľudia na Slovensku je skrátka nechutná. A nechutná o to viac, že zneužívate tragédiu ľudí, ktorým by sa toto možno ani nepáčilo. Je to nechutné o to viac, že bežní ľudia sú vystavovaní nenávisti, sú vystavovaní údajnej zodpovednosti za niečo s čím nemajú nič spoločné, a že vy si na tomto celom budujete ako tu bolo povedané pánom Čekovským lacné politické body lebo toto je to uznesenie súhrn lacných politických bodov. Chcem tu povedať a zastať sa na tomto mieste všetkých normálnych konzervatívnych občanov Slovenskej republiky, ktorí sa dnes cítia dotknutí tým čo sa dnes deje v uliciach, tým videom, ktoré som napríklad videl kde mladý chlapec na Námestí SNP dnes v Bratislave alebo včera, všetkým politikom v parlamente, ktorí zastupujú konzervatívne hodnoty nadával do sku.... niečo, povedal, že my sme zodpovední za to čo sa udialo, povedal, že len kvôli našej politickej agende sa udialo to čo udialo, a všetky takéto lži, ktoré púšťate do verejnosti len rozdeľujú spoločnosť spôsobom, ktorý nemá precedens.
Vy všetci viete, že každú jednu sekundu kedy obviníte konzervatívnych politikov na Slovensku, katolícku cirkev, ľudsko-právne organizácie s konzervatívnymi hodnotami z toho čo sa udialo na Zámockej ulici tak špinavo klamete a zneužívate situáciu. Pretože každý jeden opakujem každý jeden príčetný človek toto odsúdil a odsúdil myšlienky a ideologické pohnútky človeka, ktorý sa potratil od zdravého rozumu a spáchal ten odporný čin. Vy viete veľmi dobre a vydal to aj dnes Denník N, že celý ten jeho pseudo manifest, tá znôška nezmyslov, ktoré vydal ani len nespomína slovenskú politiku, všetky zdroje toho útočníka pochádzali zo Spojených štátov amerických. Čítal nejaké americké videá, čítal alebo sledoval americké videá, radikalizoval sa vraj pri hraní nejakých hier a komunikácií s americkými neonacistami. Slovenskú politiku vôbec nesledoval. Keby tu na tomto mieste stál ktokoľvek a od rána do večera vyzýval k lynču nejakých LGBTI ľudí ani tak by to zrejme naňho nemalo žiadny dojem, pretože tento človek vôbec slovenskú politiku nesledoval. Čo ste ale urobili vy, pán Zajačik, ukľudnite sa, lomcujú s vami emócie ešte viac možno ako s niektorými bláznami, ktorí tu budú možno ešte po mne vystupovať. Čo ste spravili vy, prišli ste zobrali ste tú tragédiu, uchopili ju tým najúbohejším spôsobom v sekunde presne ako to bolo pri vražde Kuciaka ste našli vinníkov, ktorí vychádzali z vašej hlavy, z vašich politických pohnútok a z aktuálnej potreby v politickom zápase a začali ste na ich kydať špinu. Čo majú znamenať tie televízne debaty kde dávate výroky 10, 15 rokov staré výroky politikov a spájate to s tým čo sa udialo. Čo má spoločne, ak ja napríklad poviem, že nechcem, aby môjmu synovi v škôlke o dva roky tak ako to sa deje vo Veľkej Británii či Francúzsku hovorili, že je normálne ak si bude chcieť zmeniť pohlavie s tým čo sa udialo na Zámockej ulici.
Ja sa pýtam, čo má spoločné moje presvedčenie o tom, že existujú len dve pohlavia s tým, že niekto číta nejaké americké neonacistické weby a zabije potom ľudí. Nič to s tým nemá spoločné. Jediné k čomu tu dospievame je k tomu, že vy sa neštítite absolútne nijakého pokryteckého klamstva nijakého svinstva nato, aby ste zneužili tragédiu voči ľuďom, ktorí odsudzujú to čo ste napísali do toho vášho uznesenia je z vašej strany tým najveľkolepším pokrytectvom, s ktorým ste dnes vôbec do národnej rady moli prísť. Vy píšete, že národná rada má vysloviť závažné znepokojenie nad akýmikoľvek pokusmi obmedzovať práva a slobody menšín a komunít žijúcich na Slovensku. Kto tu dva a pol roka intenzívne obmedzoval ľudské práva, kto tu vyzýval na nenávisť, kto z vás šíril kampaň vakcína je sloboda, ktorá bola
=======
6. 10. 2022 18:16:05 - 18:16:17 74. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1234 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mazurek, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja sa len chcem poďakovať a povedať, že tak ako ja, tak aj moji kolegovia budú rešpektovať túto dohodu a necháme to tak. Ukončíme to dnes.

Deň v parlamente

<- ->