Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
27. 5. 2021 18:14:27 - 18:15:19 28. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní - 27.05.2021 Tlač 532 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Marian, ďakujem ti perfektný rozbor podopretý faktami. K tým peniazom bez označenia účelu. No jasným signálom, že niekoho svrbia dlane. Asi mu chýba súkromné lietadlo alebo iná radosť do života. A teraz k tým rušičom prejavov. No je to hrôza. V minulom volebnom období boli len dvaja výtržníci, a to pán Matovič a pán Poliačik. Teraz tu máme celú plejádu rušičov, tak ministrov, ako aj poslancov z vládnej koalície. Vyniká v tom hlavne minister Naď. Ten ako predkladateľ robí smerom k rečniacemu zvuky, pazvuky, kriky, vrčanie. Ďakujem za slovo.
27. 5. 2021 15:42:13 - 15:43:15 28. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní - 27.05.2021 Tlač 531 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
37.
Pán Matovič, pozorne som vás počúval na klube aj tu v sále. Viete, čo ma vôbec nezarazilo, ani trošku som sa nezačudoval? Poviem vám to. Úplne sa splnili moje slová po vytvorení vašej novej či staronovej Hegerovej vlády. Povedal som, že so stopercentnou istotou nastane konflikt SaS a Sulíka s Matovičom alebo Matoviča so Sulíkom. Len som nevedel určiť, kto bude zápalka a kto pušný prach. Teraz viem. Je taká roková skladba, kde sa spieva: "Hey, hey, hey, stoopid." A platí to pre vaše vládnutie aj pre celú vašu koalíciu. Pri takej obrovskej sekere, takom obrovskom deficite búchať kýblikom kamarátovi na pieskovisku je stupidita. Tak dokedy sa budete pretekať, ako malí chlapci, kto ďalej dociká? Kedy dospejete a odídete? Na Kube tak dlho hovoril Fidel Castro a vy ste jeho nástupca a som vám dal krycie meno: Fidól Kastról.
Ďakujem.
13. 5. 2021 10:02:47 - 10:03:12 28. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 531 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán Kamenický, tu v tejto sále pred chvíľou sa splnili moje slová, že sa bude iskriť medzi Sulíkom a Matovičom. Veru sa iskrí, sú pnutia medzi nimi a poriadne. A k tej sekere za 3,5 mld. v skrátenej časovej forme. No čo sa dá čakať keď Matovič cap sa stal záhradníkom. Ďakujem za slovo.
12. 5. 2021 16:02:44 - 16:03:35 28. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
67.
Ďakujem za slovo. Pán Takáč, ja osobne som skeptik. Osobne si myslím, že nikým nevolená Európska únia a aj celá Európska únia svojimi požiadavkami a nariadeniami nezabráni tomu, čo sa deje. Napríklad dumpingovým cenám. Celá tá transpozícia je len cirkus. Však celá Európska komisia, Európska únia je založená na tom, že najsilnejší hráči potrebujú trhy. Sú to nemilosrdní predátori. Toto, čo sa deje, už nie je voľný pohyb tovarov a služieb, na čom vznikol predchodca Európskej únie. Teraz je to moloch, nemilosrdný moloch, ktorý si vždy nájde poslušných otrockých pritakávačov, v krajinách, ktoré sú de facto a de iure ovládané.
Ďakujem.
10. 5. 2021 20:12:50 - 20:13:44 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
249.
Ďakujem za slovo. No už to bolo povedané, čo som chcel povedať, ale už som sa prihlásil, tak to poviem. Však opakovanie je matka múdrosti.
Rasťo, správne si pripomenul peniaze pre mimovládky, ktoré rozkladajú tradičné hodnoty, propagujú LGBT, PRIDY, potraty v súvislosti s konzervatívne zmýšľajúcimi poslancami, ktorí nesúhlasia s takýmito hodnotami, poslancami z vládnej koalície. Pri hlasovaní budú mať určite ťažkú dilemu, rozpor vo svedomí. Uvidíme, či podľahnú tlakom, či budú hlasovať srdcom. Mám však temné tušenie, že to bude ťažká schizofrénia.
No a zo slov pána Hattasa, zriaďovateľa marihuanového parku, si nerob nič.
Ďakujem za slovo.
10. 5. 2021 19:10:42 - 19:11:43 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
199.
Ďakujem za slovo. Pán Ledecký, hovorili ste o strachu a nenávisti. Už som to viackrát povedal tu v tejto sále. Ja vám poviem, kto má strach. Ste to vy, vaša vláda má strach pred hnevom národa.
A nenávisť? Vaše oligarchistické médiá šíria nenávisť ku názorom, čo len trošku ochraňujúce národné záujmy. Ľudia sa už trestajú a sú ľudia, sú trestaní a súdení oponenti.
A čo sa týka Kisku, keby som nesedel, tak odpadnem. Všetky šialenosti Kisku sú verejne známe a vy o ňom začnete hovoriť. O kriminálnikovi. No bol raz jeden film, ten film sa volal Bože, ako hlboko som klesla. Bol to erotický film. A vy ste sa vyzliekol celkom dohola. Teda myslenie ste odhalil úplne dohola.
Ďakujem za slovo.
10. 5. 2021 18:27:10 - 18:28:50 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
163.
Ďakujem za slovo. No, pán Benčík, veľmi ste neohúrili. Vraveli ste o slobodných médiách. Kde ich vidíte, pán Benčík? Kde ich vidíte, tie slobodné média? Pán Benčík, to sú tie oligarchistické plátky? Alebo napríklad Nočník N, ktoré sú mienkotvorné? A aj keď ich tlačená forma je veľmi, preveľmi nízka. Ale inému tlačenému médiu ste nátlakovou formou ste vy a vaši obskúrni súpútnici zabránili tlačenému prejavu a tlačenej verzii v predaji. O tých obskúrnych diktátoroch viem, je to vekom. Je mi to ľúto u vás.
Ale ste zabudli na vášho šéfa Kisku. Náčelníka Kisku s obskúrnym Porošenkom či tureckého Mustafu a vychvaľovanie jeho ostrova slobody. Toho ostrova slobody Turecka, kde si Mustafa sám urobil prevrat a sám si ho hneď aj potlačil.
Pán Benčík, celkovo ste spojil Malinovú, Mečiarove pochybné bratstvá, Moldavu nad Bodvou, Fica s kolou, byty po sovietskej armáde, Ficov byt, masera Kožku, ktovie čo ešte všetko ste tam nahovorili. To človek si ani nemôže pamätať, ale k téme ste nepovedali absolútne, absolútne nič. Ešte raz, absolútne nič. O Kolíkovej ste nepovedal nič a o tých veciach, ktoré viedli poslancov, aby ju, že ju chcú odvolávať.
Ale no, ešte raz. Ľutujem vás, je to vekom.
Ďakujem.
10. 5. 2021 16:22:02 - 16:23:10 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
87.
Ďakujem za slovo. Pán Dostál, už to bolo spomenuté predrečníkom mojím, je veľmi zaujímavý váš dvojaký meter. Podozrenia na pani Kolíkovú sú podľa vás nedôveryhodné. Ale napríklad podozrenia ohľadom ruských agentov pri možnej účasti ruských agentov pri výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach sú pre vás dôveryhodné. Aj podozrenia, ktoré ste mali voči vláde Ficovej, to všetko bolo dôveryhodné.
Čiže jedno podozrenie popriete a druhé podozrenie, hŕŕ, na sankcie.
Som rád, že som sa v mojom veku dozvedel, že sú dobré a zlé podozrenia. A vy už aj s určitosťou dokáže podozrenie identifikovať. Vy ste Sherlock Holmes, komisár Moulin, detektív Kojak, vy ste detektor na podozrenia. Keďže fyzika a chémia sú moje celoživotné lásky, tak si vám dovolím navrhnúť, že po konzultáciách s vami vytvoríme stroj na detekovanie podozrení a dáme si to patentovať.
Ďakujem.
10. 5. 2021 14:54:35 - 14:56:07 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
44.
Ďakujem za slovo. Pán Lehotský, opäť, ale opäť ste uleteli ako raketa Space X. Vraveli ste o nejakom mafiánskom štáte. Nuž, zarúbali ste si sekerou do kolena. Však váš zakladateľ americký agent, podporovateľ fašizmu na Ukrajine, turecký ostrov stability Andrej Kiska z Popradu a súčasne slovenský lietajúci Cyprián popíjal kapučínko s bosom Reichelom. S tým Reichelom, v ktorého hoteli sa rezali hlavy v Géčku, v hoteli Gerlach, Géčko to volajú v Poprade.
Zefektívnenie súdov v rámci súdnej mafie, čo ste spomínali. Už som to vravel, ste hluchý, to je zbytočné vám dačo hovoriť. Je to sťaženie prístupu občanov ku spravodlivosti.
No a teraz prejdeme na tú hlavnú vašu agendu, moralizovanie Fica. No vy zo strany Andreja z Popradu, úžerníka, podvodníka s pozemkami, hovoríte o morálke? Tam vedľa vás, kde ste rozprávali, sedel a sedí ďalší etalón morálky, ten zo Slušného Slovenska. Udáva ľudí na kriminálke za porušovanie núdzového stavu a sám ich porušuje pri bašáveli pekných rozmerov.
Hovorili ste o kauzách Fica, no po vašom páde prídu onakvejšie kauzy a budú to iné kalibre káuz. Napríklad vlastizrada a tak ďalej.
Ďakujem.
10. 5. 2021 11:56:00 - 11:57:18 29. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
30.
Ďakujem za slovo. Pani Kolíková, budem konkrétny k tej súdnej mape. Že vraj efektivita, zlepšenie. Už minule som vám tu v tejto sále dal konkrétny prípad a aj argumenty. Týka sa to súdu v Revúcej, jeho pôsobnosť má prejsť do Rožňavy. Neodpovedali ste mi nijako rozumne. Už raz totižto bol súd v Revúcej preložený do Rimavskej Soboty, čo je omnoho bližšie ako okres Revúca. Nebolo to rozumné ani efektívne, absolútne to skomplikovalo cesty sudcov, svedkov a obvinených z odľahlých častí Revúckeho okresu na pojednávania. Našťastie niekto dostal rozum a súd sa vrátil naspäť do Revúcej.
Teraz mám dojem, že niekto stratil rozum. Je to región, kde sa žije tak ťažko, ľudia nemajú financie, nie sú spoje do mesta Revúca. Do mesta Revúca nechodí ani vlak, spoje sú úplne o ničom. Vy robíte súdnu mapu, ale nepoznáte cestné mapy. Vy sa asi tak staráte o dostupnosť služieb štátu občanom, ako sa staral Spejbl a Hurvínek pre o psa manželov Obamovcov, ktorý teraz zdochol. No ako sa staráte? No nijak.
Ďakujem za slovo.
6. 5. 2021 16:06:47 - 16:07:35 28. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Áno, je to krištáľovo čistý návrh zákona. Jeho nosnou ideou je férovosť v prístupe k ľuďom a boj proti korupcii. Ja osobne budem pozorne sledovať ako bude hlasovať vládna koalícia. Zvlášť budem sledovať túto vec, ako budú hlasovať tzv. Matovičovi Obyčajní ľudia. Ako to myslia s naozaj obyčajnými ľuďmi a hlavne s bojom proti ich nemilovanej, či milovanej korupcii. A budem veľmi zvedavý, či budú hlasovať aj za bod, ktorý majú vo vlastnom Programovom vyhlásení vlády. Ďakujem za slovo.
6. 5. 2021 15:51:58 - 15:52:53 28. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Áno, nesprávne riadenie situácia ktorá vznikla štátom a vládou spôsobila obrovské ekonomické škody robotníkom, podnikateľom, štátnymi zamestnancom, rodinám.
Napríklad podnikateľa, mnohí podnikatelia prišli o celé autoparky, ktoré slúžili na chod firiem. Mnohé firmy so širokým záberom činností skrachovali. Ženy sú na úradoch práce, vláda zlikvidovala podnikateľov, ľudí dostali na kolená, exekúcie prekvitajú a ešte len budú prekvitať. A vláda nič. A exekúcie sú naozaj za smiešne sumy. Je potrebné to zabrzdiť. Ja sám nestíham pomáhať ľuďom, ktorí sa na mňa obracajú práve ohľadom nájmom. No jednoducho moja výplata je príliš malá na to.
Ďakujem za slovo.
6. 5. 2021 15:34:33 - 15:38:45 28. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážené kolegyne a kolegovia, tento návrh ústavného zákona, ktorý predkladajú páni Marian Kotleba, pán Schlosár, pán Beluský a pán Krupa, je základným predpokladom pre obnovenie suverenity Slovenskej republiky. Túto suverenitu naša vlasť stratila po vstupe do Európskej únie.
Zvrchovanosť, suverenita je jedným zo základných ústavných princípov, na ktorých stojí Slovenská republika. Stojí to aj v prvom článku a v prvom odseku a v prvej vete Ústavy Slovenskej republiky. Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Ale, žiaľ, je tu ale. Proti tomuto pre mňa svätému ustanoveniu stojí ustanovenie, ktoré som už veľa-veľakrát tu v tejto sále či vo faktických otázkach či v rozpravách kritizoval. Toto ustanovenie je v článku VII ods. 2 v druhej vete Ústavy Slovenskej republiky a znie: "Právne záväzné akty európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky."
Vážené dámy, vážení páni, to je čo? Tak sme zvrchovaný štát podľa ústavy, alebo podliehame cudzej moci? Čo je to za nezmysel, preboha? Jedna plus jedna nikdy nebude tri. Ani pod hrozbou pokút.
Páni a dámy, budem emotívnejší. Mohli by ste ma zbiť, zabiť či zavrieť, ale tento návrh pánov Kotlebu, Beluského, Schlosára a Krupu je nielen logický, ale aj nevyhnutný. Keď Slovenská republika vstupovala do Európskej únie, nebolo toto nezmyselné, nelogické a ponižujúce ustanovenie nikdy podmienkou členstva v Európskej únii. Množstvo štátov nemá takýto submisívny, ponižujúci nuans. Viaceré štáty ani neupravujú vo svojich ústavách prednosť medzinárodných zmlúv pred vnútroštátnymi predpismi a zákonmi.
Toto ustanovenie čl. VII ods. 2 druhej vety mi pripomína takú slobodu a zvrchovanosť, teraz budem hovoriť obrazne, akú má väzeň v cele. Môže vykonávať základné telesné potreby, jesť, piť, chodiť, spať atď., ale tieto potreby a ich vykonávanie mu určuje, určujú väzenské predpisy, väzenský poriadok v referencii režimu. Môže ich vykonávať len v určitom čase, povedzme za plusové body. Ale aj tu je ale. Väzeň sa do cely nedostal dobrovoľne, ale my máme dobrovoľne tento článok, tento odstavec (odsek, pozn. prepis.). Dovolím si povedať, že v ústave je to veľmi ponižujúca vec.
Pán Valášek povedal, že Európska únia nie je cudzia moc. Ja si myslím, že je a hneď to vysvetlím. Európska únia je totižto úplne-úplne iná, ako bola tá, do ktorej sme pristúpili. Zmenilo sa to na politický a nátlakový moloch, ktorý ničí napríklad zamestnanosť. Pán Marek Kotleba dobre spomenul mesto Tisovec. Poznám tento prípad, lebo pochádzam stadiaľ. Servilne sme sa pripojili, dobrovoľne-nedobrovoľne k sankciám a okolo 400-500 ľudí zo Slovenska z Tisovca prišlo o prácu. Je to nadbytočný článok, na ktorý už doplácame. Pán Beluský to vynikajúco vysvetlil. Nerozumie tomu len ten, kto nemá uši, nerozumie tomu len ten, kto nemá oči.
Tieto dva články sú v rozpore a ten druhý, ktorý ja považujem za obrovské negatívum, úplne ruší ten prvý. Preto by mal zmiznúť preč.
Ďakujem za slovo.
5. 5. 2021 17:34:42 - 17:36:11 28. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
148.
Ďakujem za slovo. Pán Šefčík, vždy, keď počujem váš prejav, chytí ma básnická múza a začnem aj rozmýšľať o fyzike, je to taká zvláštna kombinácia. Povedali ste, že by ste vrátili čas späť. Je to, žiaľ, nemožné. Keby ste poznali fyziku, vedeli by ste to, čo je paradox starého otca či teória červej diery. No zatiaľ sa to nedá. Keď ste vraveli, tuším niekto z vašej rodiny nešiel na vysokú školu, aby nemusel marxizmus, tak vám poviem teóriu a paradox, nie z fyziky, ale zo Šefčíkovho života. Garantujem vám, že každý jeden váš učiteľ zo základnej školy, zo strednej školy mal na škole predmety: medzinárodné robotnícke hnutie, vedecký komunizmus, plus ďalšie predmety z marxizmu-leninizmu. Nuž, keby z princípu nešli na pedagogickú alebo filozofickú fakultu, lebo tam bol povinný marxizmus ako predmet, kto by vás učil? Kto by vás naučil abecedu, malú násobilku, veľkú násobilku, opeľovanie rastlín, zlomky? Nebolo by ani OĽANO a všetci by ste behali okolo jaskyne alebo sadili repu.
Vy ste ponížil aj všetkých svojich kolegov, lebo nemali študovať, keď ich učili takí učitelia, takí obludní učitelia, čo mali aj marxizmus. A aj v OĽANO máte učiteľov. To sú tiež nejaké obludy, keď mali na škole povinný marxizmus? Takže ako, pán Šefčík? Vyberte si: jaskyňa alebo repa? Vo vašom prípade z princípu.
Ďakujem.
5. 5. 2021 16:21:12 - 16:22:42 28. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
96.
Ďakujem za slovo. Pán Osuský, dovolím si vás trošku poopraviť. V Maďarsku v Budapešti v roku 1956 viseli na kandelábroch v drvivej väčšine nie komunisti, ale obyčajní príslušníci AVH a títo boli síce príslušníkmi AVH, to znamená tajnej polície, ale boli to obyčajní vojaci povolaní na základe povolávacieho rozkazu, mali len tú smolu, že ich nezaradili napríklad ku delostrelcom, ale ku ÁVH. Poznám jedného starého Maďara, ešte žije a jemu je doteraz ľúto, že bol pri lynčovaní jedného takého obyčajného vojaka z ÁVH.
A keďže ste hovorili o tom fašizme, tak pripomeniem vám jednu vec. Fašizmus veselo prekvitá v Lotyšsku, kde sa každoročne robia pochody veteránov lotyšskej légie Waffen-SS s množstvom mladého dorastu. A my veselo spolupracujeme v rámci, s nimi v rámci zločineckej organizácie NATO.
A teraz sa vás pýtam ešte jednu vec, zoberiete výhody aj trom našim politikom, ktorí sa zúčastnili na Majdane, kde bojoval hlavne pravý sektor? Podporoval ich a sú títo politici sú dokonca z vášho politického súdka, viete, o kom hovorím, jeden by stratil miesto najvyššieho prokurátora.
Ďakujem za slovo.
3. 5. 2021 18:29:28 - 18:30:10 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Pán Jarjabek, fundovane ste rozobral oblasť kultúry. Nechápem však tŕň v päte pani ministerky. prečo si zasadla práve na Maticu slovenskú. Som z regiónu kde bola funkčná Matica slovenská, ja sám mám v zbierke množstvo pamiatok, letákov, poznámok, brožúr z centra regionálnej matice. Okrem toho, že výsledok pani ministerky je nula, toto ma najviac trápi. Tá Matica slovenská, prečo si na ňu zasadla. Pretože aj moji predchodcovia boli jej členmi už začiatkom minulého storočia. Ďakujem za slovo.
3. 5. 2021 17:59:41 - 18:00:33 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán Borguľa, pri všetkej úcte, tu teraz a v tejto sále ste poukázal na dosť vážny rozpor a diametrálne rozličné postoje vo viacerých otázkach vo vašej vládnej koalícii. Pán poslanec, vy ste povedali, že ako koalícia a vláda ste vlastne dobrá partia. Ale, ale, ale nebude to, ani to, keby to predložili čo sa vám nepozdáva. A tie veci, ktoré ste spomenuli sú dosť, ale veľmi dosť dôležité. A ešte o tej dobrej partii. Nepoznáte nekonečnú telenovelu Matovič Sulík? To bude iný kolotoč. Sú rozpory medzi vami a verte, časom sa budú prehlbovať, takže nebol by som taký optimista o tej dobrej partii. Ďakujem.
3. 5. 2021 17:26:26 - 17:27:34 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Pán Valášek, ani na sekundu som nepochyboval o tom čo budete hovoriť keď som vás videl, že ste boli prihlásený do rozpravy, a čo budete zdôrazňovať a fanaticky obhajovať a čo aj kritizovať. Koniec koncov vy ste zo slávneho amerického tria zo štúdii v Georgii tuším tria Heger, Droba, Valášek. Heger, akože nábožensky aktivita, Heger, krstný otec malého Drobu. Droba liberál podporujúci pochody úchylákov. Valášek, americký abstrakt. Niečo sa šušká, že ste čestný občan Georgie. Jednoducho ultrafanatik. Vy vyzeráte ako všetci traja z jednej lóže alebo sekty. Takže ma vôbec pán Valášek neprekvapuje váš fanatický proamerický a pro Nato postoj. Samozrejme vy iný nebudete. Nedá sa zo slaniny urobiť makový koláč. A vaša kritika terajšej aj minulej vlády sa mi zdá falošná vzhľadom na to čo viem o vás. Ďakujem za slovo.
3. 5. 2021 16:11:17 - 16:12:39 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Pán Kmec, povedali ste, že už pri prvom programovom vyhlásení Matovičovej vlády ste upozorňoval na možné problémy a nebezpečenstvá. Dovolím si povedať, že najväčšie nebezpečenstvo bol na základe skutočností z minulosti hlavný líder všetkých bláznovstiev v parlamente v minulých období sám Igor Matovič. Igor Matovič ako minister financií, tu mal sedieť, presne na mieste tu, kde sedela pani Milanová a teraz sedí pani Kolíková. Na financiách záleží v tejto situácii najviac. Čiže oni, pani, obidve pani ministerky sú len akési zástupné ministerky financií odborníka na podvody, Igora. A keď vy ste upozorňoval na nebezpečenstvá vtedy, ja teda upozorňujem na skutočnosť, že Matovič ako minister financií nie je vôbec ako cap v kvetinovej záhrade, to je ako bizón dovezený z Veľkého kaňonu z Ameriky a vypustený do záhrady vo Versailles. A to, čo nastváral v zahraničí, na to je len podľa, na to sa dá povedať len podľa východniarskeho hesla: "Kadzi gadžo chodzil tam len hanbu robil." Ďakujem za slovo.
3. 5. 2021 14:42:05 - 14:42:55 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Vážená pani ministerka, to vaše vysvetlenie je par excellence od veci hlúposť. Kde je vláda? Kde sú ministri? Ešte raz sa pýtam, kde je vláda? Kde sú ministri? Hlavne, kde je predseda vlády Heger? Však je to jeho vláda a nehovoriac o Matovičovi. Jeho prítomnosť ako ministra financií je jeho psou povinnosťou, pretože v súčasnosti sa ukazuje, že financie sú alfa a omega. To čo ste predviedli ako ministerka financií bolo trápne. Normálne, normálne točím hlavou. Však vaša vláda kašle nielen na občanov, ale aj sama na seba, na svoje vlastné programové vyhlásenie vlády. Toto je neuveriteľné, toto je zlý sen. Ďakujem.

Deň v parlamente

<- ->