Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
19. 10. 2021 13:33:03 - 13:34:40 48. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 643 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem za slovo. Marián trafil si klinec po hlavičke pretože namiesto diskusie tu počujeme len vyhrážanie sa ministra stretneme sa na súde, posmešky poslancovi Mizíkovi nech sa naučí na počítači, toto nie je hodné poslanca a nie ministra takže sa uvedomte pán minister. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Kollár, Boris, predseda NR SR
Pán poslanec prosím vás pekne faktická má byť k téme a nie komentovanie.

Medvecký, Andrej, poslanec NR SR
Tak nech sa utíši a nechá ľudí pracovať. Aj vy buďte ticho a seďte tam ticho. Vy idete príkladom. Keď vy budete dodržiavať pravidlá budem aj ja.

Kollár, Boris, predseda NR SR
Pán poslanec, keď si nedáte rúško tak vás vykážem zo sály.

Medvecký, Andrej, poslanec NR SR
Tak ma vykážte.

Kollár, Boris, predseda NR SR
Dobre. Pán poslanec, ešte raz vás upozorňujem dajte si rúško.

Medvecký, Andrej, poslanec NR SR
Pán predseda, posielal som mail na organizačný odbor mali vás uvedomiť, že ja to na to rúško som alergický, ja mám na to lekárske potvrdenie. (Potlesk.)
22. 9. 2021 9:45:52 - 9:47:35 40. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
34.
Ďakujem za slovo. Kolegyňa, vy to viete vždy tak pekne srdcom povedať. Veľmi pekný príhovor. No, ja by som tam doplnil takú jednu vec. Pre mňa ako rodiča neni najdôležitejší môj život, ale život môjho dieťaťa. Ono nedokáže bojovať teraz samo za seba, ale my musíme bojovať za to, aký štát a akú spoločnosť mu zanecháme, keď on vyrastie. Preto nemôžme dovoliť, aby jednoducho určitá skupina ľudí rozhodovala o tom, kto sa má alebo nieže kto sa má, kto sa nemá, ale jednoducho aby sa všetci zaočkovali a aby doslova terorizovali ľudí tých, ktorí jednoducho sa nechcú dať zaočkovať experimentálnou vakcínou.
Pred pár dňami mi volal jeden známy, že letel zo Slovenska do iného štátu a na letisku ho zastavil prístroj, ktorý ukazoval, že je alebo nie je zaočkovaný. Kde sme sa to dostali, keď tu máme prístroje o tom, či sú alebo nie sú zaočkovaní? A ak taký prístroj fakt, reálne dávajú na letiská, odporúčal by som ho dať aj sem do Národnej rady, pretože verím, že aj veľa, veľmi veľa poslancov, ktorí bojujú za očkovanie, verím tomu, že veľa z nich ani zaočkovaných neni, a viem, že to, alebo myslím si, že to robia kvôli peniazom a nie kvôli presvedčeniu.
22. 9. 2021 9:29:58 - 9:30:56 40. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
22.
Ďakujem za slovo. Stano, ďakujem za príhovor. My musíme bojovať proti diskriminácii tých, ktorí sa jednoducho nechcú dať zaočkovať experimentálnou vakcínou. Tie štatistiky, ktoré uvádzajú tých mŕtvych po očkovaní, sú totálne nezmysly. Pred dvoma týždňami som sa stretol s človekom v Turčianskych Tepliciach, ktorý osobne poznal ľudí len z okresu, ktorí zomreli po očkovaní. Jeden hasič, celý život zdravý, nemal žiadne choroby, dal sa zaočkovať, zomrel. A jednoducho títo ľudia vôbec nie sú ani v štatistikách, nie sú nikde. To znamená, že všetky tieto štatistiky sú len bludy a klamstvá, len na to, aby ľuďom nenahnali strach a ešte vo väčšej miere odmietali zaočkovanie ľudí.
Ďakujem.
22. 9. 2021 9:14:22 - 9:15:05 40. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
6.
Ďakujem za slovo. Marian, dobre si to povedal. Celé toto šialenstvo je len jeden veľký experiment. Ľudia sa už preto nechcú dať zaočkovať, pretože sa nenechajú, ako by som to ľudovo povedal, opiť suchým rožkom. Preto sa tejto vláde aj všetkým týmto šialenstvom nepodarí taká miera zaočkovanosti, ako chcú, pretože ľudia už nie sú takí blbí, aby jednoducho im na toto uverili. My, naša strana vždy budeme bojovať za to, aby sa ľudia mohli slobodne rozhodnúť, či sa dajú zaočkovať a či sa nedajú zaočkovať.
Ďakujem.
24. 7. 2021 22:53:18 - 22:54:06 35. schôdza NR SR - 2.deň - C. noc Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo.
Martin, s tvojimi slovami sa nedá nič iné, len súhlasiť, ale pripomenul by som len kolegom z koalície, že my tu už druhý deň nebojujeme proti dobrovoľnému očkovaniu. My tu bojujeme proti povinnému očkovaniu. To, že vy niečo nazývate dobrovoľné, tak to dobrovoľné nemusí byť a ani nie je. Ako som už aj dneska povedal, kľudne sa zaočkujte, koľkokrát chcete, len nás, ktorí sa nechceme očkovať, nechajte na pokoji a aj ľudí, ktorí sa nechcú dať ani očkovať ani testovať.
Ďakujem.
24. 7. 2021 17:58:09 - 17:59:19 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Marian, s tvojim príhovorom musím len súhlasiť. Ale, ak si ešte pamätáš v minulosti zhruba pred dvadsiatimi rokmi sme ľuďom museli otvárať oči a na námestiach, keď sme im rozprávali o tom, že napríklad prídeme o našu menu, tak sa nám smiali, že sme konšpirátori, že sme blázni, že nevieme, čo rozprávame. Pár rokov na to sa to udialo. Že prídeme o naše hranice, takisto sme boli konšpirátori, blázni, že jednoducho rozprávame hlúposti a nevieme, ani čo rozprávame. Pár rokov na to sa to stalo. Zhruba pred rokom si rozprával, že všetci tu budeme musieť byť povinne očkovaní a máme tu dneska zákon, ktorý nič iné nerobí, len ľuďom prikazuje, aby sa dali zaočkovať a tí, ktorí sa zaočkovať nedajú, budú čo i nič iné len terorizovaní. Takisto si vravel o čipovaní, smiali sa ti, smejú sa aj teraz a verím tomu, že o pár mesiacov, možno niekoľko rokov budeme mať takýto zákon a verím tomu, že sa už dosmejú.
24. 7. 2021 17:22:22 - 17:22:52 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Kolega Čepček, v prvom rade vám chcem poďakovať za odvahu a popriať veľa síl, aby bolo viacej poslancov v koalícii, ktorí si vedia povedať aj svoj názor. Je to preto, že od začiatku volebného obdobia vidíme, že drvivá väčšina poslancov koalície svoj vlastný názor nemá. Hlasuje len tak, ako im prikážu. Tak vám ďakujem a prajem veľa sily.
24. 7. 2021 17:05:21 - 17:06:13 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Rasťo, dobre si im povedal. My sa musíme postaviť na stranu slobody. Presne ako tí ľudia vonku, ktorí protestujú a sú nespokojní s týmto zákonom, pretože vedia čo ich bude čakať. A zopakujem ešte raz, aby ste všetci vedeli, jednu vec. My nebojujeme proti nejakým blbým zákonom, ktoré vy tu dávate. My bojujeme len proti tomu, aby ste segregovali ľudí na očkovaných a neočkovaných. Fakt, pre mňa za mňa sa zaočkujte všetci aj desaťkrát, každý deň, aj každý druhý deň. Len nás, ktorí sa nechceme nechať očkovať, ktorí si vážime svoje zdravie, nechajte na pokoji.
24. 7. 2021 16:40:54 - 16:41:50 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Kolegyňa, veľmi dobre si im to povedala a zopakujem tú vec, ktorú oni šíria všade, že vakcína je sloboda. Je to veľmi, až moc veľmi podobné jednému heslu, ktoré používali ich predchodcovia ešte v tretej ríši. Títo novodobí neonacisti menia Európsku úniu doslova na tretiu ríšu. Doteraz ste nás len zastrašovali a ľudí psychicky vydierali. Čo príde ďalej po psychickom zastrašovaní. Budete nás fyzicky likvidovať? Spravíte tu tábory kde nahrniete ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní a len namiesto arbeit dáte vakcína a vakcína oslobodzuje. To je nechutné.
24. 7. 2021 16:25:34 - 16:26:19 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Stano, s tvojím príspevkom sa nedá nič iné len súhlasiť. To isté rozprávali aj o dobrovoľnom, dobrovoľnom testovaní. Ako to skončilo? Nič dobrovoľné nebolo. To isté bude aj s očkovaním, budú rozprávať, alebo rozprávajú, že je to dobrovoľné a už teraz vydierajú ľudí, že ak sa nedajú zaočkovať, tak prídu o svoje zamestnanie. Ako sme to dnes počuli u vojakov, tak mi pár ľudí aj písalo, že ich zamestnávatelia im už dali teraz príkaz, že ak sa nedajú zaočkovať, tak ich jednoducho vyhodia zo svojho zamestnania. Toto my nemôžeme dovoliť v žiadnom prípade.
24. 7. 2021 16:08:42 - 16:09:16 35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní 2 Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Marek, dobre si to povedal, tu si musíme uvedomiť jednu vec, že jednému človeku tu dávame neobmedzenú moc. Krôčik po krôčku zavádzajú novodobú tretiu ríšu. A nič iné. To novodobí fašisti. Inakšie ich ani nazvať nemôžem. Novodobá diktatúra, rozdeľovanie občanov, už vám chýbajú len koncentračné tábory.
24. 7. 2021 12:29:01 - 12:29:56 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
158.
Ďakujem za slovo. Kolega, chcem sa opýtať, vy žijete na nejakej inej planéte? Pretože vy tu dávate do prirovnania z nejakých štátov, ktoré si naschvál vyberáte, ktoré majú nejakú horšiu situáciu. Však váš vyvolený štát Izrael ma 60-percentnú zaočkovanosť. Väčšina ľudí v nemocniciach je zaočkovaných. Tak ja neviem, o čom tu rozprávate.
A rozprávate, že my chceme byť chrumkaví pri ľuďoch. Vy chcete byť chrumkaví voči Európskej únii a doslova všetky veci, ktoré vám nariadia, robíte ako poslušné psy. Takže neviem, kto tu chce byť chrumkavý. My bojujeme v uliciach za ľudí.
24. 7. 2021 11:53:18 - 11:54:15 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
126.
Ďakujem za slovo. Kolega, na prípade vojaka môžeme vidieť, že očkovacia kampaň už neni na boj s koronou, ale doslova na boj s ľuďmi. To je čistý teror a psychické vydieranie, nijak inak to nazvať nemôžeme, keď zdravého človeka, vojaka, ktorý, dá sa povedať, celý život športuje, žije zdravo a len kvôli nejakému blbému očkovaniu ho nepustia na misiu, tak to asi o niečom svedčí. Verím, že dodržíte slovo a tento zákon nepodporíte, no, minimálne, no, viem, že máte ešte jednu možnosť, ktorá by všetkým ľuďom na Slovensku pomohla a že by ste ten zákon vetovali. Tak je to na vás a na ďalších kolegov z koalície. Verím tomu, že budete bojovať za ľudí a nie proti nim a tento zákon tiež nepodporíte.
Ďakujem.
24. 7. 2021 10:13:26 - 10:14:47 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
42.
Ďakujem, ďakujem za slovo. Ja len tak, že je smutné, že o takom dôležitom zákone, ktorý sa chystá obmedziť práva Slovákov, je tu len hŕstka, fakt hŕstka koaličných poslancov.
No, chcel by som povedať hlavne jednu vec. Kolega, keď si pred rokom rozprával o očkovaní, všetci sa ti smiali. Kotleba je konšpirátor, Kotleba rozpráva bludy. Keď si pred rokom rozprával o čipovaní, smiali sa ti. Musíme si povedať jednu vec. Vakcína nefunguje a ani nebude fungovať. Dôkazom o tom je aj ich teroristický štát Izrael, kde očkovanosť je najvyššia, no nakazenosť a úmrtnosť jedna z najvyšších. Na českej televízii oficiálnej, v žiadnom konšpiračnom webe, už pred troma mesiacmi bol článok, že v Amerike spravili čip, ktorý dokážu pichnúť ľuďom cez injekciu. Takže tu vidíte, vakcína fungovať nebude a o pol roka tu čo budeme mať? Zákon, ktorý jednoducho bude ľudí terorizovať a budeme sa tu musieť všetci čipovať?
24. 7. 2021 9:33:07 - 9:33:58 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 614 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
16.
Ďakujem za slovo. Pán kolega Dostál, rozprávali ste o dvoch možnostiach, buď nebudete robiť nič, alebo budete prijímať tie vaše fašistické nariadenia, diktatúru a teror na ľuďoch. Ja vám tu rozprávam, lepšie by ste pre Slovensko spravili, kebyže nespravíte nič. Slováci by sa mali lepšie a jednoducho neboli by také opatrenie a také totálne hlúposti, čo ste tu jednoducho prijali.
A čo sa týka očkovania, pre mňa za mňa dajte si aj tridsať vakcín mesačne. Kľudne vám dám aj moju vakcínu, všetky vakcíny aj kolegov, zaočkujte sa, koľko len chcete. Čím viac budete zaočkovaný, tak tým my budeme mať väčší pokoj. Pretože za pár rokov budete vidieť, čo to s vami narobí.
25. 6. 2021 9:49:54 - 9:51:06 32. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 566 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
32.
Ďakujem za slovo. Kolega Martin, ďakujem ti za tvoj kľudný a argumentačný príspevok do diskusie. Len by som chcel doplniť, že len za minulý rok 2020 zomrelo kvôli potratom 42 miliónov detí. Dám to len do kontrastu s COVID-om. Za minulý rok vo svete zomrelo 1,8 milióna ľudí na COVID. Ja ďakujem aj kolegom, ktorí sú v tejto sále a snažia sa bojovať za život nenarodených detí, pretože ja ako otec si v žiadnom prípade neviem predstaviť, že by som buď schválil alebo nejako nebojoval za život nejakých detí, keď viem, čo z toho malého embrya, čo z toho malého plodu môže vyrásť a preto nikdy v živote nemôžeme prestať bojovať za nenarodené deti a je to našou povinnosťou. Pretože my sme mali právo sa narodiť a mali by sme to právo narodenie poskytnúť aj tým, ktorí sa ešte len môžu narodiť. Ďakujem.
17. 6. 2021 10:55:41 - 10:56:42 32. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 547 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
67.
Ďakujem za slovo. Na začiatok chcem povedať, že za tento zákon nemôže zahlasovať nikto, ktorému, komu fakt záleží na Slovákoch a na živote slovenských ľudí. Tento zákon doslova terorizuje slušných ľudí a pomáha nikomu inému len teroristom. Pozrite si nielen na internete, ale aj všade vo svete, koľko teroristických útokov, ako tu už bolo povedané, bolo spáchané legálnymi zbraňami. Ale, práve naopak, koľko, alebo koľkým zabitím sa zabránilo tým, že slušní ľudia mali legálne držanú zbraň. To je neporovnateľné množstvo a tých príkladov sú nie desiatky, stovky, ale až tisíce. Preto tento zákon v žiadnom prípade nemôžem podporiť a verím tomu, že ani naša strana a žiadna normálna strana by tento zákon v živote nemohla podporiť.
Ďakujem.
16. 6. 2021 16:13:59 - 16:14:34 31. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 596 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Kolega, som rád, že si pripomenul ako nás v minulosti ministri vnútra skúšali a doslova terorizovali na akciách, keď nám nechceli dovoliť, aby sme išli medzi ľudí, to isté robil aj súčasný minister vnútra, keď terorizoval celé Slovensko tými opatreniami a nespravil voči tomu úplne nič. Preto ja aj celý náš klub v žiadnom prípade nemôže podporiť činy tohto ministra. Ďakujem.
3. 5. 2021 22:45:38 - 22:45:55 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
323.
Ďakujem za slovo. Pani kolegyňa, je vidno, že ochrane spotrebiteľov sa rozumiete, a pevne verím, že aspoň niekto z tejto vlády si zoberie z vašej rozpravy príklad a pretaví to do nejakých dobrých zákonov. Ďakujem.
3. 5. 2021 20:40:16 - 20:40:54 27. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Medvecký, Andrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
247.
Ďakujem za slovo. Jozef, kultivovaný príspevok, len vieš, čo je na tom najhoršie, že im je jedno, čo tu rozprávaš. Stačí, že im príde každý mesiac na účet odmena a oni odhlasujú všetko. Poznám niektorých poslancov koalície aj osobne a ver mi, že oni majú na veci úplne iný názor. Len, vieš, keď musia hlasovať tak, ako hlasujú, tak to tak a j dopadne. Túto vládu podržia vždy, i keď môžeme rozprávať, čo chceme. To aj svedčí o tom, koľko poslancov si prišli vypočuť naše rozpravy.
Ďakujem.

Deň v parlamente

<- ->