Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
30. 6. 2021 19:13:10 - 19:14:02 34. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia - B. popoludní 1 Tlač 610 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie   (text neprešiel jazykovou úpravou)
278.
Ďakujem veľmi pekne.
Dotknem sa pána poslanca, ktorý tu hovoril o nejakých nahrávkach. Áno, vieme, pán poslanec, a ja som to niekoľkokrát vysvetlila, že pri tých nahrávkach za zapnutými mikrofónmi sme mysleli vtedajšieho ministra financií pána Kamenického a vtedajšieho generálneho riaditeľa sekcie rozpočtu pána Majerského, že na to budú hľadať peniaze. Ale keď vy si to stále vykladáte, že ste to boli vy, dobre, pán poslanec. Keď si to vykladáte takto, nemám nič proti tomu, ale myslím si, že keď sa dnes občania pozrú na to, ako ste im pomohli, tak som fakt si vtedy mohla myslieť, že máte aspoň toľko svedomia, že v tejto ťažkej dobe im skutočne na to nájdete peniaze a im pomôžete. Ďakujem veľmi pekne.
30. 6. 2021 18:53:57 - 19:03:04 34. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia - B. popoludní 1 Tlač 610 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
264.
Vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, kolegovia, poslanci z opozície, koalície, vážená slovenská vláda, poslanci za stranu HLAS – sociálna demokracia iniciovali zvolanie tejto mimoriadnej schôdze s jediným bodom, ale myslíme si, že je to jeden z najdôležitejších bodov programu od februárových volieb v roku 2020. A ten bod je odvolanie ministra financií Igora Matoviča z funkcie.
Za rok a štvrť jeho vládneho dobrodružstva sme tu počúvali veci o novom začiatku, o reštarte tohto začiatku, o vláde pre ľudí, ako aj o druhej šanci, ktorú potrebujeme dostať od ľudí, o zmene, ktorú Slovensko potrebuje. Ale je to oveľa ťažšie, ako ste si to predstavovali.
A skôr, ako prejdem k hodnoteniu toho, čoho sme boli svedkami na Slovensku za toto obdobie, rada by som pripomenula slová, ktoré tu Igor Matovič adresoval nám, vtedajším koaličným poslancom, pred vyše piatimi rokmi. A tieto slová zneli, že toľko pekných viet a myšlienok našiel v programovom vyhlásení vlády a koľko sľubov a fráz sa vtedy napočúval a ako nie sú dôležité slová a papier, ale ako sú dôležité ľudia a skutky, ktoré politici robia. Rozprával z opozičných lavíc, ako nie sme popísaný papier, nepopísaný papier, preto má obrovské obavy pre Slovensko.
No dnes treba povedať, že už ten nepopísaný papier nie je ani Igor Matovič. Dnes už celé Slovensko vie, čo môžme od neho očakávať. Po dlhých rokoch v opozícii ste konečne mohli ukázať, aké skutky, aké výsledky práce pre ľudí viete dosiahnuť, ako si predstavujete vládnutie, ako si predstavujte zmenu na Slovensku, ktorú ste tak radi vykrikovali nielen v pléne Národnej rady, ale ktorú ste tak radi obhajovali aj na uliciach. A vaše skutky hovoria za všetko. Nie slová, ktorými ste vedeli kritizovať v opozícii, pretože tak to v živote aj chodí. Kritizovať je ľahké, ale pracovať a prinášať výsledky je oveľa, oveľa náročnejšie.
Dnes už vidia občania Slovenska tragické následky a výsledky vašej práce a nanešťastie mnohých z nich sa už tieto výsledky vašej práce dotkli priamo. To, čo ste predviedli za rok aj štvrť vášho vládnutia, si nevedel nikto predstaviť ani v najhoršom sne. Nezvládnutá pandémia s tisíckami mŕtvych, vojna medzi bezpečnostnými zložkami štátu, rekordné zadlžovanie krajiny, nezamestnanosť, ktorá už atakuje 8 % a desaťtisíce skrachovaných podnikateľov, ktorí márne čakali a čakajú na pomoc tejto vlády.
Chaos a nekompetentnosť, tak by sme mohli charakterizovať vaše politické pôsobenie v exekutíve. A to sú slová, ktoré vystihujú nielen vašu vládu, ale aj terajšiu vládu, ktorú nazývame druhou vládou Igora Matoviča. Vidíme to všetci, opozícia, médiá a najmä občania, ktorí to musia všetko znášať v tomto kritickom období, a vizitka práce Igora Matoviča je priam tragická. Pre Slovensko ako také, ako ho vnímajú v zahraničí, ale najmä pre našich ľudí a sú to práve ľudia, ktorí každý deň v práci, vo svojich rodinách a vo svojich životoch pociťujú tieto následky vášho vládnutia.
Dobrá vláda je v podstate ako zdravie človeka, kým ho máme, sotva si ho uvedomujeme, no keď ho však stratíme, neprejde deň, kedy to nepocítime my alebo naši blízki. A preto výsledky vašej práce pociťujú negatívne občania každý deň vo svojich životoch a vystavujú vám účet, pretože dôvera v prvú vládu Igora Matoviča sa za rok takmer vyparila. Za rok Igor Matovič sa stal najnedôveryhodnejším slovenským politikom. Druhej vláde Igora Matoviča, kde je ministrom financií, dôveruje len 17 % ľudí. A práve najsilnejšou vizitkou vašej vlády je skutočná podpora alebo nepodpora ľudí. Tých ľudí, s ktorými ste v opozičných laviciach tak radi organizovali v uliciach Slovenska rôzne pochody a demonštrácie, a dnes sa bojíte pred týmito ľuďmi aj ukázať. Ani nemusíte, lebo v podstate predlžovaním núdzového stavu ste ich rozhorčenie nad vaším spôsobom vládnutia vedeli v uliciach iba umlčať.
Čo však neviete umlčať a čo však ľudia vedia a čo si ľudia myslia, je to, že vyše 600-tisíc podpisov v rekordne krátkom čase pod petíciou za skrátenie funkčného obdobia súčasnou, súčasnou, súčasného parlamentu je najsilnejšou vizitkou tejto vlády. Je tu obrovský odpor a znechutenie naprieč celým Slovenskom od západu na východ, od severu na juh, od Slovákom, Maďarov a od ostatných príslušníkov iných národnostných menšín. Všetci vám vystavujú zrkadlo vášho vládnutia a to je veľmi nelichotivé.
Chlieb a hry bola známa fráza starorímskych vládcov na utlmenie nespokojnosti ľudí. Žiaľ, obidve vlády Igora Matoviča za posledný rok aj štvrť nedokázali dať ľuďom ani ten chlieb. Tak sa v duchu tohto sloganu rozhodli iba dať občanom aspoň tie hry – hry na spravodlivosť, hry na boj proti korupcii. Ale ani to ste pri svojej neskúsenosti nezvládli, skončilo to vykopávaním dverí, skončilo to kajúcnikmi, ktorí si lietajú súkromnými lietadlami do Dubaja a z Dubaja, a skončilo to silnými podozreniami, že kajúcnici vypovedajú podľa objednávok operatívcov, vyšetrovateľov a možno aj prokurátorov, skončilo to vojnou v bezpečnostných zložkách a vojnou vo vlastných radoch. Ale, žiaľ, skončilo to aj s mŕtvymi vo väzniciach. Táto vládna moc má dni spočítané, ale tým mŕtvym to už nevráti život.
Nedávno sme tu odvolávali ministerku spravodlivosti pani Kolíkovú, ktorá koalíciu podržala vo vláde napriek silným podozr..., ktorú koalícia podržala vo vláde napriek silným podozreniam z prepojenia na korupciu a následne presne ten Igor Matovič priznal v rozhovore pre Aktuality, citujem: „Som presvedčený, že je to podvod pri kúpe a predaji, teda podvod v hodnote 30 mil. eur. A je to aj podvod v prospech dlhoročného spoločníka jej brata a myslím si, že Kolíková o tom dobre vedela.“
Z čoho vyplýva, že najväčší bojovník proti korupcii priznáva, že ministerka spravodlivosti v jeho vláde a v terajšej vláde, antikorupčnej vláde, je podľa neho sama zapojená do korupcie. Presne tá ministerka, ktorá má proti korupcii bojovať, ona je sama korupčníčka. Myslím si, že toto je svetový unikát.
Vážení kolegovia, dnes tu bude žiadať Igor Matovič poslancov o dôveru, o dôveru, ktorú v očiach slovenských občanov už dávno stratil nie vinou opozície, nie vinou médií, ale vinou samého seba, vinou jeho neprofesionálneho riadenia krajiny, vinou jeho rozhodnutí, vinou, ktorú stratil v dôsledku vyvolávaním, vyvolávania hádok a neustálym hádzaním viny na niekoho iného popri vlastných zlyhaniach.
Preto spolu s mojimi kolegami zo strany HLAS – sociálna demokracia budem hlasovať jednoznačne za vyslovenie nedôvery Igorovi Matovičovi.
Ako povedal Igor Matovič sám pred vyše piatimi rokmi, „nie sú podstatné slová, ale skutky“ a pri tých sám fatálne zlyhal.
A preto mám veľkú obavu o Slovensko nielen ja, ale aj všetci moji kolegovia. Slovensko potrebuje zmenu a tieto slová, si myslím, že sú dnes oveľa aktuálnejšie ako pred rokom alebo piatimi rokmi. A Slovensko potrebuje určite zodpovednú zmenu.
Ďakujem veľmi pekne.
30. 6. 2021 15:11:45 - 15:12:47 34. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia - B. popoludní 1 Tlač 610 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
96.
Ďakujem veľmi pekne za slovo, pán predsedajúci. Padlo tu veľmi veľa obvinení a veľmi veľa urážok a veľmi veľa osočovaní a hlavne vyjadrení, ako si terajšia opozícia, ktorá bola súčasťou bývalých vlád, bude zodpovedať za svoje činy. A jedno nechápem, a sám príklad povedal pán minister financií Matovič, keď spomenul rýchlotesty, ako sme ich objednali, ako sú nanič a ako sa budeme za to zodpovedať. Zabudol však povedať, že akonáhle tieto testy chcel hodiť do Dunaja, dostal esemesku od českého ministra vnútra, ktorý mu povedal, že tieto rýchlotesty odkúpi za tú cenu, čo sme ich nakúpili. Dodnes nevieme, ako to skončilo, dodnes nevieme, ako mu odpovedal, dodnes nevieme, kde tie testy dal, ale hlavne, že sa ide nám vyhrážať, ako si zodpovieme všetko za svoje činy.
Takže to je jeden príklad za všetky osočovania, ktoré tu v tom prejave odzneli.
Ďakujem.
11. 5. 2021 10:44:28 - 10:48:46 28. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
69.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Vážený pán predsedajúci, milé kolegyne, milí kolegovia, na Slovensku je viac ako 200-tisíc držiteľov zbrojných preukazov (ruch v sále a zaznievanie gongu) a z toho členov Slovenskej poľovníckej komory je približne 63-tisíc, ktorí sú, samozrejme, tiež držiteľmi zbrojného preukazu. Slovenská poľovnícka komora je jediná organizácia, ktorá v prospech zaobchádzania so zbraňou pravidelne organizuje kontrolné streľby, strelecké súťaže, školenia bezpečnosti v zaobchádzaní so zbraňou, vydáva príručky správneho zaobchádzania so zbraňou. Má vytvorenú precíznu databázu držiteľov poľovných lístkov, ktorá je k dispozícii nielen orgánom činným v trestnom konaní, ale aj pre účely ministerstva vnútra a Prezídium Policajného zboru. Pre evidenciu či oprávnenie na držbu zbrane s oprávnením jej použitia na poľovné účely je vždy veľmi dôležité, keďže podmienkou k platnosti zbrojného preukazu pre poľovníka je aj byť držiteľom poľovného platného zbroj... poľovného lístka a u športových strelcov je to povinnosť byť členom športovej organizácie. Zo všetkých organizácií držiteľov zbraní jedine Slovenská poľovnícka komora nám v minulosti ako ministerstvu vnútra a Prezídiu Policajného zboru dokázala ponúknuť presnú databázu a v pripomienkovom konaní k zákonu o zbraniach a strelive ako jediná dokázala vždy splniť požiadavky odboru evidencie a dokladov Prezídia Policajného zboru.
Táto spôsobilosť je zakoncipovaná aj v súčasnosti v pripravovanej novele zákona o zbraniach a strelive pri plnej akceptácii všetkých, všetkými zúčastnenými v rámci pripomienkového konania. Slovenská poľovnícka komora ešte za mojej éry a aj za éry súčasného ministra vnútra bola a je vždy korektným partnerom či už pri rokovaniach o legislatíve na úseku zbraní, dokladov a evidencií, ale i na úseku odhaľovania trestných činov so zbraňou, prípadne trestných činov environmentálnej kriminality. Členovia Slovenskej poľovníckej komory vždy zohrali a zohrávajú významnú úlohu pri zbraňových amnestiách. Presviedčajú mnohých vo svojom okolí o nevyhnutnosti odovzdať nezákonne prechovávané zbrane, ich súčasti alebo strelivo. Bez takéhoto partnera, ktorého sa súčasné vedenie rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a niektorí poslanci svojimi návrhmi pripravovanými tajne o zbraniach a strelive snažia rozložiť a zlikvidovať si myslím, že poľovníctvo sa stane rozhodne nebezpečnejším a rizikovejším nielen pre samotných poľovníkov, ale aj pre občanov Slovenskej republiky.
Ak chce Slovenská republika znížiť dosah na držiteľov zbraní a prísť tak o cennú systematicky vybudovanú elektronickú štatistiku a evidenciu ľudí oprávnených použiť zbraň aj na poľovné účely, vytvorí sa podľa môjho názoru nevídaný precedens hazardu so zachovaním princípu optimalizácie spolupráce štátnych orgánov s takýmito organizáciami profesijnej samosprávy. Ja tento krok považujem absolútne absurdný.
Navyše likvidáciou priebežne profesionálne aktualizovanej databázy poľovníkov v elektronickej podobe sa v čase šetrenia verejných výdavkov vytvorí precedens úplne zbytočných investícií do niečoho, čo už existuje a čo spoľahlivo aj funguje.
Pán minister pripravuje zákon, ktorým chce v podstate zrušiť Slovenskú poľovnícku komoru. A ja môžem povedať, ako tu viacerí moji kolegovia povedali, status quo absolútne dnes poľovníkom na Slovensku vyhovuje, a preto takýto zákon, pripravovaný zákon, ak príde do parlamentu, ja ani moji kolegovia zo strany HLAS určite nepodporíme.
Ďakujem veľmi pekne.
11. 5. 2021 10:24:06 - 10:25:24 28. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
49.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Ja by som dotkla jednej témy, ktorá tu odznela, a nepochopila som, ja viem že mám hovoriť a mám komentovať predrečníka, ale pani poslankyňa Hargašová, Halgašová, ja nechápem, čo ESO a reorganizácia miestnej štátnej správy a integrácia miestnej štátnej správy pod okresné úrady má čo s poľovní... čo s poľovníctvom a čo s touto profesijovnou, profesijnou samosprávou. Všetky pozemkové odbory, teda odbory pozemkov a lesov, ktoré boli integrované pod okresné úrady, metodicky naďalej podľa kompetenčného zákona vedie ministerstvo pôdohospodárstva. Ministerstvo vnútra im robí akurát servis v podporných organizáciách, v logistických, personálnych a materiálno-technického zabezpečenia. Takže to vôbec nechápem.
A jedna vec, všetko sa robilo pre ľudí. A keď raz projekt ESO má 95 % spokojnosť klientov, a tých klientov je 2 mil. za rok, tak prečo tu rozprávate o nejakých odboroch pozemkov a spájate to so samostatnou profesijnou organizáciou samosprávy, ako je Slovenská poľovnícka komora.
Ďakujem.
29. 9. 2020 16:43:53 - 16:44:30 12. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludní Tlač 154 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
109.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Ja v reakcii na pána poslanca Pročka. Nevystúpila som v závere, je to jediné možné procedurálne riešenie, ktoré môžte dať pri prerokovaní zákona, že vystúpite v rozprave. Je to v zmysle rokovacieho poriadku, žiadne iné riešenie nie je, to je taká len krátka sumarizácia.
Pán poslanec Kremský, ja vám kľudne poskytnem informácie, ktoré publikovala Európska komisia o tom, že Slovensko do tej prvej štvorky patrí po prvej vlne COVID-u, takže nehovorte mi, že šírime tu hoaxy.
Ďakujem veľmi pekne.
29. 9. 2020 16:36:42 - 16:38:07 12. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludní Tlač 154 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
97.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, vážení kolegovni..., kolegovia, vyslovene v stručnosti.
V zmysle rokovacieho poriadku podávam návrh nepokračovať v rokovaní o návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, a to z dvoch nasledovných dôvodov.
Myslíme si - ako ja aj moji kolegovia -, že momentálne Slovensko trápia úplne iné problémy, a nielen Slovensko, ale hlavne slovenské rodiny. Slovensko patrí medzi štyri krajiny, ktoré zaznamenali najhlbší ekonomický prepad v rámci Európskej únie, a drvivá väčšina slovenských rodín momentálne v dôsledku COVID-u a v dôsledku tohto ekonomického prepadu zápasí s existenčnými problémami a myslíme si, že tento bod a bod a téma ohľadne umelého prerušenia tehotenstva momentálne nespadá medzi priority, ktoré by sme tu v zákonodarnom zbore mali riešiť, pretože sme v minulosti nezaznamenali žiadne požiadavky verejnosti, ktoré by hovorili o tom, že súčasné status quo nie je vyhovujúce. Takisto legislatíva, ktorá je na Slovensku platná, je v súlade s ústavou a s medzinárodnými dohovormi.
Ďakujem veľmi pekne.
24. 7. 2020 0:45:27 - 0:50:06 10. schôdza NR SR - 1.deň - C. noc Tlač 182 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Saková, Denisa (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie   (text neprešiel jazykovou úpravou)
30.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Vážený pán predsedajúci, milé kolegyne, milí kolegovia, ja sa priznám, že venovať sa diplomovej práci Igora Matoviča pokladám momentálne už za zbytočné, a nie preto, že by to problém nebol, to určite nie, veď Slovensko asi prvýkrát v histórii má vo funkcii premiéra plagiátora a zlodeja cudzích myšlienok, ako sa on sám nazval, ale skôr preto, že jeho túžba po moci je taká obrovská a jeho elementárna slušnosť je taká nízka, že akýkoľvek argument na jeho sebareflexiu by asi nebol dostatočne silný. Veď si stačí spomenúť na jeho slová, ktoré adresoval Andrejovi Dankovi na jeho rigoróznu prácu, a stačí si to porovnať so slovami, ktoré adresoval na diplomovú prácu Borisa Kollára, Branislava Gröhlinga a ktoré adresoval o sebe samom. A to na rozdiel od Andreja Danka opisoval z dvoch predlôh, pričom Andrej Danko opisoval z piatich.
Igor Matovič v podstate nikdy nevidel nijaký problém alebo nejaké brvno vo svojom oku, ale z triesok z očí iných ľudí skutočne vedel spraviť tlačovky a súkal ich ako z rukáva a pod hlavičkou boja proti všetkému a všetkým sa chytil v podstate do vlastnej pasce a myslím si, že jeho súčasný prerod troška tak privádza Slovensko do schizofrénie, a obávam sa, že kam táto spoločnosť pod jeho vedením vôbec dospeje.
Nie, nie som hodnotiteľkou diplomových prác ani jeho diplomovej práce a chcela som v mojom príhovore povedať niečo úplne iné. Ľudia si v demokratických voľbách zvolili človeka, do ktorého vkladali nádej, áno, je to pochopiteľné z viacerých dôvodov. Opotrebovanosť a niektoré problémy bývalých vlád boli živnou pôdou pre tohto obroditeľa, pre tohto spasiteľa morálky, čistoty, spravodlivosti a charakteru. No musím sa priznať, že po pár mesiacoch jeho vládnutia nepociťujem z ľudí a z víťazstva eufóriu. Skôr pociťujem beznádej a sklamanie. A pod pozlátkom tohto bojovníka proti zlu sa nám zrazu objavujú kontúry nekompetentného a krvilačného muža po moci, a nie šaša, ale skôr diktátora. Veď ako sa dá chápať jeho dvojaký meter? Ako sa inak dá chápať, že vyštval policajného prezidenta z jeho funkcie? Ako sa dá chápať účelová zmena zákona o voľbe generálneho prokurátora? Ako sa inak dá chápať menovanie nových prednostov okresných úradov len tak z ľudí, ktorí okolo idú v meste? Ako sa inak dá chápať nedostatočná pomoc živoriacim podnikateľom zápasiacim o prežitie a ako sa inak dá chápať takmer nulová pomoc rodinám, ktoré žijú v sociálnej neistote?
Priložme si ruku na srdce. Sústredená moc v rukách Igora Matoviča začína byť nebezpečnou pre nás všetkých. Občan sleduje jeho nekonečné tlačovky a s veľkou apatiou sa k nim aj vyjadruje. A miera jeho farizejstva niekedy otvára obyčajným ľuďom nožík vo vrecku. Áno, jeho diplomová práca skutočne asi neni ten najväčší problém. Najväčší problém je jeho chuť po absolútnej moci. A ja sa obávam a dúfam, že nenastane situácia ako v Nemecku v roku 1938. (Smiech v sále.)
Na záver by som pánovi premiérovi odkázala len toľko. Dôsledky vášho plagiátorstva a klamstiev si pose..., pos..., so sebou ponesiete celý život. Ja osobne vám som to schopná aj prepáčiť, ale možno by som mala jednu podmienku. Skúste sa ospravedlniť Andrejovi Dankovi. A nie preto, že by bol menší plagiátor ako vy, ale preto, že si to elementárna slušnosť zaslúži, lebo ste na jednej lodi. Skutočne doprajte tomuto národu aspoň trocha nádeje v slušnosť, veď je to tou poslednou útechou v tom nešťastí, ktoré sa tu momentálne na Slovensku šíri.
Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)

Deň v parlamente

<- ->