Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
30. 9. 2021 18:43:46 - 18:45:46 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pán predseda. Pán Baránik, keď chcem byť slušný k vám aj vzhľadom na to, že ste dlhodobejší poslanec ale aj vzhľadom na vek. Kýval ste na mňa rukou, že pán doktor atď. medicíny, u nás v medicíne to funguje tak, že keď nerobíš päť rokov doktora padajú ti atestácie keďže si taxikár a musíš si tieto atestácie robiť znova. Neviem ako to funguje v práve, pravdepodobne keď si taxikár 20 rokov a po 21 roku si asi najlepší právnik. Ale druhá vec, aby som vás neurážal. A budem sa obracať na občanov Slovenskej republiky lebo vidím, že v tejto snemovni to už nemá zmysel sa obracať na poslancov. Povedali ste, že generálny prokurátor sa musí chovať nie správať, ale chovať ako prasatá a husi, nie správať tak ako je všeobecná predstava obžalobou prekontrolovateľnou súdov. Pýtam sa pán poslanec Baránik, keďže čurillovská mafia bola poslaná do basy preventívnej basy zatiaľ sú nevinní ale bola poslaná generálnym prokurátorom alebo súdom. Keďže súdom bol poslaný aj bývalý prezident Milan Lučanský, tak súdom boli aj títo. Čiže kritizujete aj, aj rozhodnutie súdu? Kauza Vietnamec som chcel diskutovať ale povedal to môj kolega Marián Saloň a chcel by som len občanom Slovenskej republiky odkázať, sledujte občania čo sa tu deje a čo za expertov právnych máme v tejto snemovni. Ďakujem.
30. 9. 2021 16:11:03 - 16:13:02 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pán podpredseda, som tak zhrozený, že už som rozmýšľal, či vôbec vystúpim. Vážení kolegovia a kolegyne ja okrem pána poslanca Petra Polláka, som nepočul jednu otázku alebo jednu nejakú pripomienku ku správe pána generálneho prokurátora, ktorú tu teraz prejednávame. To je prvá vec. Druhá vec. Celé toto divadlo, ktoré tu prebieha a generálny prokurátor sa musí na nás a teda poviem na túto snemovňu takto pozerať a trávi tu čas, veď to je kolegyne a kolegovia jedna veľká hanba. Druhé čo mi tu z toho vyplýva z tejto rozpravy, že všetci kto pracovali za vlády SMER-u, ľudia by mali byť strčení do basy, prokurátor ich nesmie oslobodiť súd ich nesmie oslobodiť. Uvedomujete si, že keby ten tento prokurátor generálny nezastával princípy právneho štátu, tak toto je prevrat vážení kolegovia, veď si to už konečne a to prídete o dva roky opäť? Budeme zatvárať vás? Veď to nemôže takto fungovať. Pán generálny prokurátor som lekár, nie som právnik, ani taxikár, chcem sa vám ospravedlniť skutočne za túto snemovňu, za túto diskusiu, ktorá už nemá s vašou správou nič spoločné a aby tu kolegovia hovorili o nejakých, kto bol právom a neprávom katastrofa, obdivujem vás, že toto vôbec vydržíte. Ďakujem.
29. 9. 2021 18:57:45 - 18:59:19 40. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
142.
Áno, ďakujem pekne, pán podpredseda.
Keďže som, pán Dostál, pán poslanec Dostál, keďže som lekár a nevyznám sa v práve a nerozumiem ani paragrafom, ale keď počúvam túto debatu, mne vyplýva z toho, že ako keby koalícia a poslanci koalície, teraz to hovorím vo všeobecnosti, mali niečo proti generálnemu prokurátorovi. Tak sa vás pýtam, pán poslanec Dostál, čo zlé urobil generálny prokurátor, že takto tu naňho v podstate útočíte. Lebo nerozumiem, čo zlé urobil. Podľa môjho názoru stráži zákonnosť. Alebo je to, pán Dostál, preto, že sa objavili nezákonnosti špeciálnej prokuratúry spolu s policajtami a on zasiahol?
Druhú otázku by som mal na vás, pán Dostál. Nechcete náhodou, aby generálny prokurátor Žilinka zmizol a mohol tam ísť Daniel Lipšic? A ak, ďalšiu otázku mám, ak sa vám to nepodarí, tak predpokladám, že prídete s návrhom odčlenenia špeciálnej prokuratúry na samostatnú jednotku, kde už na nich nikto nemôže dávať pozor.
Ďakujem. Čakám na odpoveď.
28. 9. 2021 17:02:54 - 17:04:27 43. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Viete, už asi pol hodinu, teda ďakujem pánovi podpredsedovi Blanárovi za príspevok, ale už asi pol hodinu alebo hodinu tu debatujeme o tom, či minister Sulík odišiel, neodišiel, čo povedal, nepovedal. Ja ako občan Slovenskej republiky a občanov, ktorí nás sledujú, vôbec nezaujíma megawatthodina, nemegawatthodina, koľko stála hodina, koľko bude stáť hodinu. Veď na to potreboval pán minister Sulík asi 30 sekúnd alebo jednu minútu, aby povedal, vážení občania Slovenskej republiky, tak ako tu stojím minister hospodárstva, vám garantujem, že nebudete platiť za elektriku viacej. A nás občanov vôbec nezaujíma, že akým spôsobom, či je 60 na 40, 40 na 60 a podobne. A ešte by mal povedať, že keďže sme minuli desiatky a stovky miliónov euro na rôzne aktivity v oblasti zdravotníctva nezmyselné, tak nájdem peniaze ja ako minister hospodárstva na to, vážení občania, aby ste vy neplatili viacej za elektrickú energiu. To je celé. Ja už nepotrebujem počúvať ho teraz 20 minút, 40. Ja ako občan slovenskej republiky sa chcem dozvedieť, či budem platiť za elektriku viac alebo nebudem platiť viac. Ďakujem.
24. 7. 2021 12:03:14 - 12:05:14 35. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
138.
Áno, ďakujem pekne. Pán poslanec Svrček, ja ako opozičný poslanec musím ti poďakovať. Skutočne toto bol, toto bol príspevok k tomuto zákonu, k tomu zákonu, ako je predložený, bol argumentačný, vyvrátil, vyvrátil mnohé veci v tomto zákone. A nikto ma nemôže upodozrievať, ja som zaočkovaný, dvakrát, a tento zákon, ktorý sa predkladá, ktorý teda minister predkladá, je veľmi zlý. Veľmi zlý, pretože napríklad čo sa myslí pod pojmom prevádzka. Budú to malé potraviny o dvoch ľuďoch? Bude to štadión? Bude to nemocnica? Bude to, ja neviem, podujatie? Alebo tento zákon má slúžiť na to, aby sa ľudia nemohli zhromažďovať a prejavovať svoje názory tejto vláde?
Pán minister tu tak bezducho sedí, rozprávajte si, poslanci, asi, čo chcete a veľmi dobre vie ako lekár, keby som mu dal otázku ministrovi, pán minister, mám dve vakcíny. Myslíte si, že mám protilátky? Prečo nevyšetrujeme protilátky? Prečo nezahŕňame do očkovania aj tých, ktorí prekonali COVID? Veď sú tu lekári v tomto pléne. Každý vie, o čom hovorím. Keby sa stanovili štandardy protilátok, vyšetriť a možnože by sme mali 2,5 milióna ľudí s protilátkami. Len plníte, pán minister plní politické príkazy, aby Mikas sa mohol postaviť vedľa Matoviča a trepať tam tie nezmysly. Ráno vydá vyhlášku a večer ju zruší. To je celé.
15. 6. 2021 17:19:28 - 17:21:05 31. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 596 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
108.
Ďakujem pekne. Pán podpredseda, veľmi správne si urobil, že si vrátil tému tohoto rokovania, pretože je tu téma odvolanie ministra vnútra. Nemôžeme ti vytknúť a je to už u teba tradičné, že kultivovaným spôsobom, bez vulgarizmov a bez iných rečí si predniesol tento svoj príhovor, napriek tomu okamžite sa na teba vzniesli podozrenia, okamžite na teba útočili a okamžite to, čo je typické pre túto koalíciu, okamžite ti bude alebo má klopať podľa poslanca Polláka NAKA.
Chcem sa spýtať ale pána ministra, aj keď teda reagujem na tvoj príspevok, v každom americkom filme, ak je podozrenie na prešľap policajtov, tak sú postavení dočasne mimo službu. Či pán minister dočasne, teda prostredníctvom policajného prezidenta postavil týchto policajtov, vyšetrovateľov, ktorí sú uvádzaní v správe SIS, či ich, či im pozastavil činnosť služby, a ak budú nevinní, nech sa páči, nech sa vrátia. A to sa týka aj prokurátorov.
Ďakujem pekne.
10. 5. 2021 17:20:17 - 17:22:13 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
122.
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pani ministerka, už som myslel, že budete reagovať trochu inak, povedali ste tu mnoho, ale dávali ste si pozor, lebo ste hovorili, že podozriví. Áno, čo ste vymenovali tých ľudí, podozriví. A v podstate ja ako neznalý práva vám to neberiem, je podozrivý, bude mať niekto súd a potom asi alebo bude, alebo nebude odsúdený.
Ale mňa zaujíma iné. Prečo vám zomierajú v týchto preventívnych väzbách ľudia? Teraz povedal pán predseda, pán poslanec Fico, že opäť sa niekto pokúsil, nezapamätal som si to meno, o nejakú samovraždu. Toto, toto nás zaujíma.
A veľmi správne ste hovorili, že podozriví sú, ale pravdou je, pani ministerka, vaša sestra bola odsúdená či už rozkazom, alebo nejakým právnym týmto, nerozumiem tomu. Pravdou je, že ste zobrali úver, teda nejaká spoločnosť, ktorej ste pravdepodobne majiteľkou alebo váš brat, ste zobrali úver, sfalšovali zápisnice a podpísali ľudí. To je pravda.
Čo sa týka súdnej mapy, by som sa vás chcel spýtať, pani ministerka, rozumiem aj tomu, že chcete znížiť počet súdov, ale je pravdou to, čo hovoria aj sudcovia, aj verejnosť, že vy chcete zrušiť Krajský súd v Bratislave a údajne, údajne len preto, že sú v Bratislave sudcovia nejako skorumpovaní? A že ten krajský súd má ísť do Trnavy, je to pravda? Keby ste mi na to mohli odpovedať.
Ďakujem.
10. 5. 2021 15:05:57 - 15:07:55 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
60.
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pán poslanec, tak som zhodnotil trošku tak psychologicky a lekársky váš prejav. Ak ste si to písal sám, tak nemám k tomu čo dodať. Ak vám to napísala pani ministerka Kolíková, tak je to typický útočný, útočný prejav na, na ktorú ju, na ktorú ju upozorňovali ešte v minulom vstupe.
Ja by som sa len chcel spýtať, keď ste hovorili o tom, že chyťte zlodeja, nespomenuli ste pána Kisku.
Chcel by som sa spýtať ešte, pán kolega. Ja vám aj verím, aj verím reforme, aj verím týmto veciam, ktoré sú nachystané a pripravené na ministerstve spravodlivosti, ale nemôžem veriť tomu, že z tých 100-tisíc alebo 500-tisíc, alebo 50-tisíc právnikov nemôže to robiť nikto iný, len Kolíková. Keby som sa vás spýtal, že či to môže robiť napríklad pán Šeliga, kolega, ale len príkladujem, tak asi mi odpoviete, že nie. Prečo si myslíte, že jeden jediný právnik z 5-miliónového štátu môže len ten robiť alebo byť ministrom tohoto rezortu? Lebo tak mi to pripadalo, presne, čo ste hovoril. Iné mi z tohoto nevychádza.
Však už ste sa rozbili sami. Už ste pichli nôž do chrbta Matovičovi a stále ste len najlepší a najlepší a najlepší, a jedine Kolíková. No prečo to nemôže byť napríklad Šeliga? Prepáčte, pán Šeliga, že vás, že beriem vaše meno, ale mne to tak pripadá.
Ďakujem.
10. 5. 2021 14:18:29 - 14:18:36 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Áno, ďakujem pekne. Pani ministerka, ja by som sa nevenoval vašim kauzám firiem, pretože nie som právnik, som lekár, ja by som sa venoval smrti advokáta Krivočenka a opäť si myslím, že zavádzate vo vašich tvrdeniach a pokúsim sa vám vysvetliť, že prečo.
Vy veľmi dobre musíte vedieť, že väzenská nemocnica v Trenčíne nie je prispôsobená ani personálne, ani prístrojovo na liečbu COVID-u. Vy veľmi dobre viete, že COVID nie je za 20 sekúnd, a veľmi dobre viete – alebo mali by ste vedieť, alebo mali by vám vaši poradcovia povedať –, že keď niekto mal ochorenie COVID, ako bol ten advokát Krivočenko, nemal čo robiť vo väzenskej nemocnici a mal byť dávnejšie pred tým hospitalizovaný v niektorom zariadení, ktoré je na to určené.
Ale, pani ministerka, to je taká vaša povahová vlastnosť, vy za nič nemôžete, môže za to ten operátor na operačnom stredisku. Nakoniec môže za to Marek Krajčí, pretože nezabezpečil lôžka a prístroje na liečenie. A môžem vám povedať, že vôbec sme nemali takú informáciu na zdravotníckom výbore, že by, že by nebolo, že by niekto nedostal prístroj, ktorý by ho mal dostať. Ale myslím si, pani ministerka, že tak ako nemal ani generál Lučanský ležať v tejto väzenskej nemocnici po tak ťažkej operácii, tento pacient Krivočenko mal byť prevezený dávnejšie pred tým.
Čiže, pani ministerka, mala by ste sa skutočne zamyslieť a myslím si, že máte istú mieru zodpovednosti za... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
5. 5. 2021 17:38:33 - 17:40:00 28. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
154.
Áno. Pán poslanec Šefčík, niektorí vaši poslanci vám ďakovali za váš príspevok. Ja by som chcel povedať, že ja som prišiel asi v polovici vášho vystúpenia. Mňa uráža, keď ste povedal, že voľakedy, kto skončil vysokú školu, bol, že váš otecko, ešte ste ho aj zneužil, že nemohol ísť na vysokú školu, lebo tam boli politické predmety. Prosím vás, v minulosti vysoké školy boli kvalitné, boli humanitné vedy, boli technické vedy, boli prírodné vedy a tak ďalej a mňa uráža, uráža aj desaťtisíce a státisíce ľudí na Slovensku, že vy si dovolíte povedať, že kto má vysokú školu v minulosti, je obyčajný chrapúň alebo nevzdelanec. Mne to, mne to trhá, trhá žily, toto, čo hovoríte, pretože neviem, akú vy vysokú školu ste urobil, či nejakú plagiátorskú, ale nehodnoťte nás, pretože nemáte na to absolútne právo. Podľa mňa ste jeden analfabet, ktorý tu hovorí, že vysoké školy v minulosti za socializmu boli neadekvátne a my sme boli všetci hlupáci. Hlupák ste vy!
Ďakujem pekne.
30. 4. 2021 13:22:14 - 13:24:14 27. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 525 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
22.
Ďakujem pekne, pán podpredseda.
Pán podpredseda Blanár, chcem ti poďakovať, že si sa dotkol COVID-u, čiže pandémie COVID, ktorá tu už rok pretrváva a táto vláda sa o nej vôbec nezmienila. Zodpovedný za nezvládnutie COVID-u je minister zdravotníctva, hlavný hygienik, pretože hlavný hygienik, hovorím to ľudovo preto, aby tomu občania rozumeli, my zo zákona máme hygienu na to, aby riešila takéto stavy. Očakával som, že skupina odborníkov, hovorím o medicínskych odborníkoch, nebude diskutovať o tom, či zatvoríme lanovku alebo obchod, ale bude diskutovať o tom, že nepočul som, žeby minister zdravotníctva spolu s odborníkmi napríklad predstavil liečebné štandardy u obvodných lekárov pri COVID-e, liečebné štandardy, napríklad čo urobil pán prednosta Török v Košiciach, neboli aplikované na celom Slovensku a hlavný hygienik s ministrom zdravotníctva len stáli pri Matovičovi a kyvkali hlavami.
Chcem preto vyzvať nového ministra, videl som, že už komisiu odborníkov trošku renovuje. Chcem ho vyzvať, aby okamžite zastavil nezmyselné testovanie antigénovými testami, aby sa nepodieľal nový minister na tejto lumpárni a neprikyvkával hlavou predsedovi vlády a podieľal sa na tomto špinavom kšefte.
Ďalej chcem, aby minister zdravotníctva, a vyzývam ho, okamžite nastolil režim v nemocniciach, aby boli liečení aj iní pacienti, nielen s COVID-om. A chcem, aby ministerstvo zdravotníctva zaujalo spolu s hygienou a hlavným hygienikom svoje stanoviská a nepočúvali teraz nejakého predsedu vlády, ktorý môže rozumieť iným veciam, ale nie týmto.
Ďakujem.
10. 12. 2020 11:52:01 - 11:54:01 18. schôdza NR SR - 11.deň - A. dopoludnia Tlač 357 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
68.
Ďakujem pekne za slovo. Ja by som sa chcel vyjadriť a upriamiť trošku pozornosť koaličných poslancov na to, že mne celá, celý predkladaný tento zákon pripadá, ako keby my sme mali dôverovať vláde, ale vláda nedôveruje poslancom. Však aký je problém skutočne to odhlasovávať predtým a nie potom? Argument, že parlament sa nemusí zísť, lebo je pandémia, to môže byť argument aj taký, že ani vláda sa nemusí zísť, lebo budú, lebo budú v karanténe.
Ja som si vážil poslanca Dostála v jeho názoroch z minulosti o legislatíve, o zrýchlených konaniach a tak ďalej, ale nerozumiem jeho argumentácii, že toto je, takto nejako sme sa koalícia dokázali dohodnúť.
Pred hodinou asi mal Richard Sulík, podpredseda vlády, tlačovku, kde deklaroval, ako klame premiér Matovič. Pozrite si túto tlačovku a na základe toho budete veľmi rozmýšľať. Tu nejde o to, že vláda aby nemala túto zbraň v rukách, nech ju má, ale aby ju nemal skutočne Matovič v rukách, lebo v rukách Matoviča toto sa veľmi rýchlo môže zmeniť na niečo iné. Tu je problém.
A ešte by som chcel pána Dostála upriamiť, ale asi nestihnem, všimnite si, že ten dodatočný súhlas sa môže dávať nadpolovičnou jednoduchou väčšinou. Asi vy už v tej vláde nebudete, keď sa toto bude schvaľovať, myslím si... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
20. 10. 2020 18:11:13 - 18:12:03 16. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 154 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
219.
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Ja by som sa chcel spýtať, pán spravodajca, čo vám robí problém hlasovať zajtra? Pán spravodajca? (Reakcia z pléna.) Čo robí problém hlasovať zajtra, je..., je o 11.00 hod.? Je to taký neskutočný problém? Už traumatizujeme spoločnosť asi dva mesiace... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
220.
Pán, pán Valocký...

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
221.
Áno? (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
222.
... mali by ste reagovať na pani navrhovateľku...

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
223.
Však reagujem na pani predkladateľku... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
224.
Adresujete to pánovi spravodajcovi.

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
225.
Dobre. Tak, pardon.
Pani predkladateľka, v čom je problém, aby sme hlasovali zajtra o 11.00 hod.? Povedzte mi, v počtoch alebo v taktike hlasovania, v čom je problém, však si to kľudne prečítame a zajtra o 11.00 hod. povedzte, že za to hlasujeme, a žiadny problém nie je. Ďakujem pekne.
20. 10. 2020 17:35:57 - 17:37:17 16. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 202 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
195.
Ďakujem, pán predseda, za slovo. Ja som už v tomto parlamente dlho, dlhšiu dobu a jediná strana, ktorá pred voľbami deklarovala, že je pre zákaz interrupcií, bolo Kotlebove ĽSNS. Nepamätám si a neviem o tom za rôzne volebné obdobia, že by Matovič mal v programe zákaz interrupcií, a poviem, prečo to hovorím. Preto, lebo, myslím si, že toto je prvý krok kádehákov z OĽANA k zákazu interrupcií.
Druhá vec, podporujeme pani predsedníčku Cigánikovú v tom, že medikamentózna interrupcia, keď sa už žena rozhodla pri zachovaní všetkých zákonných noriem, ktoré sú na to potrebné, medikamentózna liečba je vedená v mnohých európskych krajinách. Neviem, prečo sa tomuto bránime. Ja osobne ako lekár budem hlasovať za medikamentóznu interrupciu.
Ďakujem pekne.
13. 10. 2020 13:29:13 - 13:31:01 15. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 305 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
16.
Ďakujem pekne, pán predseda.
Pán Dostál, tiež som prekvapený, ako zjemňujete rétoriku, pretože boli sme zvyknutí u vás, že keď sa robili skrátené konanie, ste bol významný a hlasný kritik. Na druhej strane musím s vami aj trošku súhlasiť v tom, čo ste povedali. Minister sa nám stratil v lete na niekoľko týždňov. Nebolo ho vidieť ani počuť. Hlavný hygienik vydával rozhodnutia pravdepodobne protiprávne a teraz tu máme sedieť a riešiť zrýchlené konanie, kde ohrozujeme práva ľudí, občanov.
Dnes na zdravotníckom výbore sme sa dozvedeli to, čo povedal aj pán predseda parlamentu, že minister je ochotný stiahnuť niektoré ustanovenia tohoto zákona. Tak potom načo ich tam vôbec dával?
Ja sa čudujem hlavnému hygienikovi, tak ako som povedal na zdravotníckom výbore, že vôbec toto si nechá na hlavu všetko navešať, pretože on bude zodpovedný potom za riešenie týchto problémov. Aj doteraz, veď neni žiadny problém prijať nejaké uznesenia alebo nejaké opatrenia. Rozhodne vláda, dá vyhlášku a všetko platí. Neviem, načo ideme takto rýchlo a zbytočne do obmedzovania ľudských práv. A sú tam mnoho, a teda viacero nezmyslov v tomto zákone, o ktorom by bolo potrebné dlhšie diskutovať.
Ďakujem pekne.
23. 7. 2020 22:38:22 - 22:40:22 10. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 182 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
330.
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Ja by som chcel poďakovať pánovi poslancovi Kamenickému, že presne vyšpecifikoval isté ekonomické súvislosti. A som aj rád, že spomenul ministra Krajčího.
Minister Krajčí ako najbližší pobočník premiéra Matoviča tu nie je, nepovedal ani slovo a viem, že, a som presvedčený o tom, že minister Krajčí, asi vstúpil Duch Svätý do neho a na základe toho odvolal najlepších riaditeľov nemocníc na Slovensku. Na to minister Krajčí povedal, že on odvolal preto, lebo neboli ekonomické výsledky.
Tak vám poviem, vážení páni poslanci z koalície, nemocnica Nitra skončila asi plus 6, 7, 8 alebo 9 mil. keš, keš, keš na účte, a pán minister Krajčí asi pod Duchom Svätým ju odvolal ako prvú.
Pýtam sa, ako minister Krajčí chce riešiť zdravotníctvo napriek tomu, že sľubuje po nemocniciach, že všade postaví novú nemocnicu? Kde postavíte novú nemocnicu, keď pán poslanec Kamenický vám povedal jasne, že v tých finančných otázkach všetkých vás Matovič klame.
Ja sa nechcem dotknúť poslancov koalície, pretože sú medzi nimi aj tí, ktorí rozmýšľajú, a tí, ktorí nerozmýšľajú, sa budeme pýtať o rok, ako to dopadlo.
Ďakujem pekne.
7. 4. 2020 15:04:44 - 15:04:47 5. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 48 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
39.
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Počkám, až pán minister ma bude počuť. Prosím, čas. Poprosím si nové dve minúty.

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
40.
Dajte čas pánovi Valockému.

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
41.
Dobre, ďakujem pekne. Pán minister, ja si vás pamätám, keď ste vždy hovoril, že treba byť slušný, treba posudzovať veci tak, ako sa majú, a teraz vlastne, keď ste vystúpil a ste kvázi osočoval poslanca Kuffu, že ste povedal, že šíri poplašnú správu, že sú to bludy a tak ďalej, no tak vy ako odborník a pravdepodobne na životné prostredie a na všetko od tribún po, po, ja neviem, diskotéky, tak pravdepodobne budete aj zodpovedný, ak vydržíte štyri roky, tak sa vás budeme pýtať v druhom-treťom roku, ako je to teda s tými fľašami, či sú teda tie z umelej hmoty, ja to tak pre ľudí poviem, lepšie, ako sú sklenené, a tak ďalej, čiže z tejto problematiky sa, pán minister, nevyzujete.
Hovorili ste v minulosti a vy ste bol ešte tak aj relatívne slušný ako opozičný poslanec, hovorili ste vždycky o kultúre. No vaša kultúra prejavu smerom k opozičnému poslancovi sa rovná nula a mínus desať na deviatu. Tak sa, prosím vás, spamätajte, lebo vy ani ministrom vždy nemusíte byť, a keď ste taký odborník, čo predpokladám, že asi ste, keď ste zobral životné prostredie, tak sa vás budeme na toto vždycky pýtať. Na sklené fľaše a umelé fľaše.
Ďakujem pekne.
7. 4. 2020 14:54:29 - 14:56:22 5. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 48 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
31.
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Počuli sme to na, počuli sme tu na pána poslanca Kuffu množstvo pripomienok, ja naopak sa prikláňam k jeho názoru a chcel by som vyzvať ministra životného prostredia, aby skutočne zvážil, ak chce pomôcť tejto republike, to sa rovná, aby boli sklenené fľaše, a poviem prečo.
Aj z vašich, aj z faktických poznámok na pána Kuffu vyplýva, že ten plast je škodlivý. V exkluzívnej každej reštaurácii pijete vodu zo sklenenej fľaše, ale obyčajní ľudia ju pijú z umelej fľaše, poviem to ľudovo. Je pravda, skúste si pozrieť na umelú fľašu, koľko tá voda bola naplnená, a zistíte, že niekedy je to niekoľko mesiacov, a vy tu sa stále vyhovárate na koronavírus, čiže vyzývam pána ministra životného prostredia, keďže ho poznám, ako kritizoval bývalú vládu, nech sa týmto zaoberá, a pime kvalitnú vodu, máme kvalitnú vodu, ale aj z kvalitných fliaš.
Druhá vec, keďže gestorský výbor bol pre pôdohospodárstvo, má pán poslanec Kuffa absolútnu pravdu, pozrite si na to, celé Slovensko je a bude žlté. Žlté od repky olejky. Pritom sme mali kvalitné potraviny, mali sme všetko, a keďže prišla táto situácia koronavíru, tak asi sa bude treba vrátiť k riadnemu hospodárstvu a k riadnej výžive tohto obyvateľstva Slovenskej republiky.
Ďakujem.
2. 4. 2020 18:42:56 - 18:44:28 4. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 41 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
186.
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pán poslanec, prepáčte, ja som zabudol meno, myslím, že Šefčík, ja ako lekár, keď som sa pozeral na vás, tak skutočne skoro mi rúška padla a nevedel som ani stanoviť diagnózu. Hej? Lebo toto, čo ste predviedli:
Po prvé, ste diskutovali úplne od veci, pretože mali sme diskutovať o členoch výboru a nie o predsedoch výboru.
Po druhé, myslím si, že ani ste nevedel, kde sa nachádzate, to je môj osobný názor.
Po tretie, rodí sa nám pravdepodobne nový Matovič. Tak, pán poslanec, dáme si, ja neviem, kde teraz sedíte, ale budem veľmi rád, keď to budeme vedieť, lebo sa nám rodí nový Matovič.
Po ďalšie, vy ste tu spomenul stranu SMER - sociálnu demokraciu a jeho predsedu. Pán poslanec, keď som vás sledoval ako lekár, prosím vás, vy predsedovi a bývalej vláde, ja neviem, Petra Pellegriniho, Robertovi Ficovi a ďalších ľudí, ktorí tu u nás sedia, nesiahate ani po člen-ky. A neviem, či ste kaderník alebo nejaký učiteľ.
Ďakujem pekne.
24. 3. 2020 17:14:07 - 17:15:58 3. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 29 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Valocký, Jozef (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
81.
Ďakujem pekne. Pán poslanec Kuffa, veľmi dobre si spomenul veci z tohoto zákona a mňa zaujíma, ak by potom aj pani ministerka alebo pán, pán spravodajca, prečo vlastne máme skúmať všetky dáta. Veď predsa, ja by som aj súhlasil s tým, ak niekto má, je pozitívne testovaný na koronavírus, ak mu bola uložená karanténa, dobre, nemám problém s týmto, žeby sa tento človek monitoroval, ale v podstate iba jeho pohyb, nie odpočúvať hovory, nie sledovať jeho dáta na internete a tak ďalej.
Ďalej pán poslanec Kuffa veľmi dobre spomenul, čo s ľuďmi, ktorí nemajú telefón.
Ďalšiu otázku mám, predstavte si, že som monitorovaný, nechám telefón doma a idem vonku. Veď ľudia sa veľmi rýchlo vynájdu.
Ďalšiu otázku mám, čo ak, pani ministerka, vlastne keď niekto by podal ústavnú sťažnosť na tento zákon, že je veľmi, je veľký zásah do jeho, jeho ľudských práv, ako by to asi dopadlo. A ja v tomto vidím veľmi ľahkú situáciu zmierniť tento zákon, tak ako povedal pán spravodajca Dostál, monitorovať identifikovaných ľudí, neni s týmto problém, ale monitorovať iba ich pohyb.
A po ďalšie, môže vláda vyhlásiť mimoriadny stav a je to vy-ba-ve-né a nemusíme tu o tom vôbec rokovať. Ďakujem pekne.

Deň v parlamente

<- ->