Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
25. 11. 2021 16:12:02 - 16:12:34 51. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 690 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)

25. 11. 2021 16:02:37 - 16:02:58 51. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 690 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)

25. 11. 2021 15:56:55 - 15:59:44 51. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 690 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie   (text neprešiel jazykovou úpravou)

24. 11. 2021 18:33:39 - 18:34:03 51. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 719 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem, pán podpredseda. Vážené kolegyne, vážení kolegovia, (Zaznievanie gongu.) pokročila doba, tak nebudem dlho zdržovať. Navrhovanou novelou zákona o miestnych daniach, ktorej cieľom je vytvoriť obciam, ktoré sú správcom dani z nehnuteľností, právnu možnosť oslobodiť od daní alebo znížiť dane z nehnuteľností pre stavby a nebytové priestory určené na šport. Touto pomocou novelizáciou tohto zákona pomáhame k novej výstavbe športoviskám, ktorú máme obrovský dlh. Ďakujem veľmi pekne.
12. 11. 2021 12:34:58 - 12:35:31 48. schôdza NR SR - 15.deň - A. dopoludnia Tlač 732 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán Medvecký, ja vás chcem pochváliť, tu ste nám ukázali keby ste vládli jak by ste to riešili pred slovenským národom. Takže to ešte by som vám tie diery s tými umelými štuplíkmi občas zapchal a takto by som vás pozval do telky, mohli by ste vystupovať v masách cez víkend, by sa celé Slovensko pobavilo a u mňa budete frajer keď do konca pandémie to nedáte dole z hlavy. Ďakujem.
4. 11. 2021 18:07:50 - 18:08:04 48. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 591 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán Kuffa, kľud, však budete mať možnosť odpovedať.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj v sále, počúvajte sa navzájom. Pán poslanec Nemec, máte faktickú poznámku.

Nemec, Richard, poslanec NR SR
Ďakujem. Ja som len chcel to, keď ste tu spomínali, pán Kuffa, to Švajčiarsko, ja som sa v tom národnom parku bol pozreť. Veľa som tam aj pochodil, ale to, čo vy tu rozprávate, tak my ich nedobehneme ani keď pôjdeme oproti. Ja by som sa vás chcel spýtať, ako by ste vy dali ruku k dielu na to, aby sa tu tie kultúrne parky naozaj zveľadili, národné parky, nie kultúrne, pardon. A ako, lebo mne tu, mne tu chýba trošku tej vašej takej konštruktívnej, to že ste tu splietali, splietali piate cez deviate aj s vysokými školami. Takže dajte nejaké riešenia a to, čo tu my máme teraz, tak chceme všetko dať na pravú mieru, aby naozaj po tých lesoch a parkoch sme sa mohli prechádzať a športovať a samozrejme aj tí lesníci aj tí poľovníci, aby si tam našli kúsok z toho svojho a bolo by to krásne. Ďakujem.
4. 11. 2021 17:38:21 - 17:39:35 48. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán predseda. Pán Suja, nebudem ďalej pokračovať, dám tam tie bodky radšej, ale ja som neni odborník na les, chodím, chodím športovať do lesa, prešiel som talianske národné parky, v rakúskych národných parkoch som bol a to, že hovoríte, že ľudia nie sú ochotní zaplatiť za turistiku v lese. Ja si to nemyslím. Myslím si, že keď budú mať dobrý národný park, tak určite by k tomu prispeli, aby bol ešte krajší. Mám takú, mám takú jednu skúsenosť, kde hospodári, ktorí sa starajú, ja neviem, či to je trojka, dvojka bezzásahov alebo trojka, dvojka, tak v zime urobia lyžiarske trate pre ľudí. Ľudia si to zaplatia a tí hospodári nemusia trpeť to, že v zime by nič nerobili, ale, ale všetko vedia, všetko vedia zúžitkovať. Takže mohli by sme si z tohto zobrať príklad. A vy keby ste prednášali na vysokej škole, to by som si došiel pozrieť tú prednášku, lebo vy by ste si ani na slanú vodu nezarobili, keby ste prednášali na vysokej škole. Ďakujem.
20. 10. 2021 17:02:00 - 17:03:31 48. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 719 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR -  
Ďakujem, pán predsedajúci. Ja by som chcel len zareagovať, lebo nemal som možnosť na faktickú pána Suju a pána Mazureka. Pán Suja, uvedomte si, že kulturistika áno z ... je z najúspešnejších športov, ale dopujú, a to je problém. Je to dovolené, jasné, ja im gratulujem za to, ničia sa, nech sa ničia ďalej. Táto vláda vyčlenila po druhej vlne 9,5 mil. na podporu fitnescentier a športovísk tak, aby sa im preplatili aspoň tie náklady, ktoré mali stratu v COVID-e. Tak nerevte tu jak splašený. (Hlasy z pléna.)
Tá výzva sa teraz ....

Blanár Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím, zachovajte pokoj!

Nemec, Richard, poslanec NR SR
Tá výzva sa teraz spracuváva, tá výzva sa teraz na fonde spracuváva, áno bude vyhlásená a tie fitnescentrá, ktoré nie sú v pivnici a cvičili v COVID-e celý čas a vy to dobre viete, lebo vám tie anaboliká asi prerážajú cez hlavu.
A pánovi Mazurekovi, pánovi Mazurekovi nebudem komentovať, lebo si len kopne.
(Hlasy z pléna.)

Blanár Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci!

Nemec, Richard poslanec NR SR
Beriem výzvu, môžme ísť!

Blanár Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím, pokoj v rokovacej sále! Páni poslanci! Pán poslanec Suja. Poprosím vás, pani poslankyňa Cigániková. Pán poslanec Nemec, dokončite.

Nemec, Richard poslanec NR SR
Pán Suja, tridsať rokov športujem a taký bicák nemám ako vy.
20. 10. 2021 16:55:00 - 16:55:29 48. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 719 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR -  
kým vystavá tak, aby sa vystavili aj čo sa týka národnej infraštruktúry. To, že obce, mestá financujú tie športy, samozrejme pripravuje sa im novela zákona o športe, ktorá, ktorá tým zväzom, ktoré by vám mali pomáhať, prvorade by vám mali pomáhať, lebo ony dostávajú tie štátne peniaze a rozdeľujú na tie dané športy. Takže aj v tomto sa ide pomáhať, takže to je taký prísľub do budúcna a ďakujem veľmi pekne.
20. 10. 2021 16:54:36 - 16:55:28 48. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 719 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán Kočiš, ďakujem veľmi pekne za pochvaly, aj všetci predkladatelia. Samozrejme, my si to uvedomujeme, samozrejme je táto novela, ide, smerovaná je do budúcna na to, aby sme motivovali tých podnikateľov a ten štát, aby naozaj tie športoviská kde nie sú a kde naozaj potreba ich vystavať, tak aby sa vystavili, aj čo sa týka národnej infraštruktúr. To, že obce, mestá financujú tie športy, samozrejme pripravuje sa aj novela zákona o športe, ktorá tým zväzom, ktoré by vám mali pomáhať, v prvom rade by vám mali pomáhať, lebo oni dostávajú tie štátne peniaze a rozdeľujú na tie dané športy...
=====
20. 10. 2021 16:40:00 - 16:41:25 48. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 719 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR -  
kde štát chce pomáhať na výstavbu, nové výzvy, na výstavbu malej infraštruktúry, národnej infraštruktúr, kde ten, pán Sloboda tu už spomenul ten veľký dlh, ktorý máme voči mestám čo sa týka športovísk a vravím, je to na dobrovoľnej báze, kde vy si to môžte, naozaj to tam poznáte a keď máme zmapovať celé Slovensko, tak to, že na základných školách nemáme a vy dobre asi viete, tým, že ste v Liptovskom Mikuláši, viete, že keď vlastníte vy nejaké športovisko, tak si neuplatňujete daň z nehnuteľnosti, takže sú to, sú to len naozaj zhodnotiť tak, aby ste ich mohli motivovať tých vašich podnikateľov v tom danom meste, ktorí vám vedia pomôcť zveľaďovať tieto športoviská.
Samozrejme a máte pravdu, my sme oslovili ZMOS, Úniu miest SK 8, kde sme zo ZMOS-u dostali negatívne stanovisko, napriek tomuto sme to aj preto, preto spravili, aby naozaj tie mestá si s tým mohli , mohli to riadiť. Aby to nemali riadené niekým, preto to je na dobrovoľnej báze, takže myslím si, že budúcnosť ukáže, že ten ZMOS to celé prehodnotí. Ďakujem.
20. 10. 2021 16:39:37 - 16:41:21 48. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 719 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán predsedajúci.
Pán Blcháč, ja vás rozumiem. Je super a pochvala, ako v Liptovskom Mikuláši sa staráte o športoviská, ako ich máte veľa, čo je super, a už ste to tu, už ste to tu spomínali. Tu hlavne ide o to, že sme to vyňali preto tú motiváciu, lebo máme tuná fond na podporu športu, kde štát chce pomáhať na výstavbu novej výzvy, na výstavbu malej infraštruktúry, národnej infraštruktúry, kde ten pán Sloboda tu už spomenul ten veľký dlh, ktorý máme voči mestám, čo sa týka športovísk a vravím, je to na dobrovoľnej báze, kde vy si to môžete naozaj to tam...
=====
20. 10. 2021 16:32:03 - 16:32:38 48. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 719 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán predsedajúci.
Radovan, ja ti chcem poďakovať a hlavne, čo si tu naznačil. Všetci dobre vieme, že samotné tie športoviská nie sú nejaký biznis, ktorý by prinášal, ale tie športoviská prinášajú veľký osoh pre tých obyvateľov tých obcí a miest, takže v tomto preto takáto pomoc a je to dobrovoľné pre tie obce, lebo tie obce samotné to poznajú, poznajú tie športoviská, poznajú tých ľudí, ktorí tam chodia športovať a je to na dobrovoľnej báze. Ďakujem.
20. 10. 2021 16:25:00 - 16:27:10 48. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 718 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR -  
Ďakujem, pán predsedajúci. Milé kolegyne, milí kolegovia, návrh novely zákona sa týka možnosti oslobodenia od dane alebo zníženia daní zo stavieb a nebytových priestorov, ale ich častí určených na šport. Ide o to, táto motivácia bola, bola iniciovaná s tým, že zároveň sa tým nepriamo podporí výstavba športovísk, športovej infraštruktúry zo súkromných zdrojov, v prípade aj ak ide o športovú infraštruktúru v majetku štátu, v ktorej výstavbu, prevádzku štátu vynakladá prostriedky a možnosť týmto spôsobom dosiahne sa, aby tieto športoviská a mestá mohli si ich oslobodiť od dane alebo redukovať túto daň a tým pádom v mestách aby mohli ľudia využívať túto športovú infraštruktúru a aby sa nám tá športová infraštruktúra nepredražovala.
Ďakujem veľmi pekne.
19. 10. 2021 16:50:40 - 16:52:19 48. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 691 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
182.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
Pán Kočiš, ja by som trošku to nebral na ľahkú váhu, ja si nemyslím, že ťažkoodenci by, kde neni takýto problematický zápas, mali stáť a odstrašiť tie deti a tých rodičov. Takže ja si myslím, že keď boli stiahnutí v útrobách a čakali na tento, na tento pokyn, takže myslím si, že to bolo, to bolo správne, že zasahovali, či už neskoro či skoro, to už, to už je, samozrejme, na polemiku. Máte v určitých smeroch pravdu, že, že utrpel, utrpel šport a futbal. Takže, takže v tomto, v tomto je to také, že tam treba naozaj vyvodiť dôsledky či na strane polície alebo na strane usporiadateľov.
To, že mali na štadióne svetlice, za to nemôžu, za to nemôže polícia, za to môže usporiadateľ. A ruku na srdce, tá bezpečnostná služba na štadiónoch, keď nemá doma službu, nechodí s tými ´ultras´ na tie vonkajšie zápasy a myslím si, že tam treba si trošku ten problém pomenovať naozaj, lebo myslím si, že tie pravidlá, aj keď som sa pýtal na to, aké všetky tie usmernenia má usporiadateľ, tak je to jedna veľká kniha. Takže v tomto si myslím, že došlo naozaj k zlyhaniu a treba s tým robiť a pomenovať, pomenovať všetky tie problémy, ktoré tam máme.
Ďakujem.
1. 10. 2021 13:45:42 - 13:47:17 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
149.
Ďakujem za slovo. Janko, tu si ukázal trošku tej ľudskosti, jako to má trošku aj vyzerať. A Marek mi zobral z úst slová, ktoré, asi sa ponáhľali, lebo sú veľké zápchy, tak aby došli domov alebo spolu niekde zase kujú pikle. Ale presne o to ide. Oni majú plné ústa rečí, že by chceli argumentovať, že by si to chceli všetko vyrozprávať, a teraz, keď tú možnosť majú, tak odídu. O čom to asi svedčí. O tom, čo pán špeciálny prokurátor, pán Lipšic hovoril, že vytvoriť tu chaos, a o to im ide. Ten chaos, ktorí tu oni tvoria, je proste dačo neskutočné a hrozné. Ale myslím si, že tak ako som to povedal pri generálnom prokurátorovi, tí slušní ľudia, poctiví ľudia ani nevedia meno, ako sa volá generálny a špeciálny prokurátor. A je to tak dobre, mali by dohliadať na ten poriadok pre tých vagabundov a pre tých zlých. Takže to je taký môj odkaz.
A, Janko, nepoznám ťa dlho, si skúsený politik a vnášaš tu takú tú ľudskosť a tú dobrosť, ktorá, ktorá tu naozaj treba a myslím si, že tí ľudia to vedia tam vonku vyhodnotiť a vedia, akí sme ľudia my, ktorí tu bránime všetko to a dávame dobré zákony, ktoré pomáhajú tým ľuďom.
Ďakujem.
1. 10. 2021 9:51:54 - 9:52:38 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
24.
Ďakujem, pán predsedajúci.
Pán generálny prokurátor, slušných ľudí a čestných ľudí by ani vaše mene nemali poznať. Samozrejme, Generálna prokuratúra tu patrí, aby dohliadala nad právom a spravodlivosťou. Ale komu tento bordel vyhovuje, ktorý sa tu spustil už dva dni? Myslím si, že to vyhovuje strane SMER. A ja sa len čudujem kotlebovcom a Republike, že im sekundujú a je mi to, je mi to úprimne ľúto. Naozaj ľudí vonku nezaujíma toto, čo tu politici stvárajú.
Ďakujem.
28. 9. 2021 17:08:03 - 17:09:00 43. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán podpredseda Blanár, tu ste zase ukázali trošku, ja nie som skúsený ani politik, ani sa nerozumiem do energií, ale zase ste tu ukázali, ako trčíte zo zadnice pánovi Ficovi a problém je to, že mohli by ste dať pánovi Blahovi niečo na ukľudnenie, lebo aj kvôli nemu odišiel pán minister Sulík, lebo ste sa parádne doňho pustili a zase ste si to spackali vy. My sme vám tú schôdzu otvorili, tak prosím vás buďte k nám trošku a sedíme tu, dosť veľa ľudí tu sedíme z koalície na to, aby sme vás počúvali a chceli sme aj od pána Sulíka počuť, aké má riešenia a parádne ste to zase spackali vy profesionáli politickí.
23. 9. 2021 16:41:17 - 16:41:58 40. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem, pán podpredsedajúci. Pán minister Roman Mikulec, pán Fico bol len bábka. On tam čosi spomínal v tom svojom, v tej svojej rozprave, on tam pil všade len colu, lebo on musel poslúchať, on, tak jak spomínal pán Blaha, ten mafiánsky štát, oni ho vyšperkovali do dokonalosti a to, že sa nachádzame v Rumunsku a sa nevzdávaš a nevzdávame sa, tak budem držať palce a bojovať s tebou. Díky.
1. 7. 2021 11:19:44 - 11:20:28 32. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Tlač 600 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemec, Richard (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pán predseda. Pán Suja, nemohli by ste požiadať pána Uhríka, že by ste vy vystúpili s takýmito plamennými výstupmi v Európskom parlamente? Vy tu kričíte, že nemáme dáta, to čo prinášajú iné krajiny, ostrovy. Ostrovy majú zaočkovaných 60 %, áno. COVID odtiaľ nezmizol, COVID odtiaľ nezmizne, ale neplnia sa ľudia v nemocniciach a nezomierajú. Veď to je jasné, že tu COVID zostane, len ide o to, aby sme tých ľudí dokázali nejak motivovať, aby tá kolektívna imunita sa dosiahla, čo najrýchlejšie. Ďakujem.

Deň v parlamente

<- ->