Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
27. 6. 2023 15:56:20 - 15:57:13 94. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1598 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Milan, ja ťa milujem a ja sa veľmi teším, že sme sa zhodli, že spoločne podporíme tento zákon o sexuálnej výchove. Ak by niekto chcel vedieť, že ako vyzeralo vládnutie tejto vlády, tak ste to mali zhrnuté v týchto desiatich minútach. Zhora nás sledujú študenti a by som vám chcela povedať, že zaujímajte sa o politiku, angažujte sa vo svojej obci, vo svojom meste účasťou na miestnom zastupiteľstve, zorganizovaním brigády na upratanie okolia, upozornením poslancov a starostu na problémy a navrhnúť im riešenia. Zaujímajte sa o našu pôdu. Toto je celosvetové hnutie Save Soil. Zaujímajte sa o politiku, ste naša budúcnosť.
27. 6. 2023 15:36:03 - 15:37:59 94. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1598 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie v rozprave  
Príjemný dobrý deň. Ja som sa rozhodla vystúpiť v krátkosti, hlavne kvôli našim mladým študentom. Chcem vám povedať, že venujte sa v živote športu a viere, to je veľmi dôležité. Strana Sloboda a Solidarita je skaza pre našu budúcnosť. O čo ide v tomto zákone je, aby rodič mal právo vedieť čo sa ich deti učia na sexuálnej výchove. Rodič má právo svoje dieťa stiahnuť, ak s niečím nebude súhlasiť. Takže ďakujem pekne za tento zákon. Moju podporu máte a zajtra dúfam, že to zo súhlasíme ústavnou väčšinu. A veľmi vám držím palce v živote. Možno vy budete naši budúci politici a venujte sa tomu športu, to najviac vám kreuje charakter a sa prebíjať v živote. (Potlesk.)
27. 6. 2023 12:58:23 - 13:00:12 94. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Tlač 1598 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Pán Stančík má 28 rokov, nemá deti, takže nemá absolútne právo sa vyjadrovať k tejto téme, lebo nevie, čo je to vychovávať dieťa, ale povedal jednu veľkú pravdu. V Ústave Slovenskej republike čl. 41 je niečo napísané, čo sa dá zmeniť len 90 hlasmi v parlamente.
Čl. 41.
Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých. Žene v tehotenstve sa zaručuje osobitná starostlivosť, ochrana v pracovných vzťahoch a zodpovedajúce pracovné podmienky. Deti narodené v manželstve i mimo neho majú rovnaké práva, starostlivosť o deti a ich výchova je právom rodičov. Deti majú právo na rodičovskú výchovu a starostlivosť. Práva rodičov možno obmedziť a maloleté deti možno od rodičov odlúčiť proti vôli rodičov len rozhodnutím súdu na základe zákona. Rodičia, ktorí sa starajú o deti, majú právo na pomoc štátu. Podrobnosti o právach podľa ods. 1 až 5 ustanoví zákon.
Toto, čo som teraz prečítala, je čl. 41, je to v Ústave slovenskej republiky a toto sa nezmení. Jedine, ak by za to hlasovalo 90 poslancov v parlamente a ja pevne verím, že v živote sa tých 90 poslancov nenájde, aby toto zmenili.
27. 6. 2023 12:16:47 - 12:18:00 94. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Tlač 1598 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne za slovo.
Pán Lehotský, vy ste mimo misu ako celá vaša strana. Rodič má právo vedieť, čo sa jeho dieťa bude učiť na sox... na sexuálnej výchove. Vážení, situácia je veľmi vážna. Vy si uvedomte, že strana SaS-ka, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko je skaza pre naše deti. Chcú legalizovať drogy, znižovať dôchodky, budú sa postupne pýtať našich detí, či sa to die... či sa cítia ako dievča, chlapec alebo ako dieťa, hlásajú, že sex je šport. Na cintorínoch majú bilbordy „Dôstojná budúcnosť pre všetkých", tuto už končí sranda. Prosím vás, si to uvedomte, SaS a Progresívne Slovensko, to sú zvrátení ľudia, ktorí, to je skaza pre naše deti. Ja vyzývam všetky národniarky a národniarov, vo voľbách 2023 musíme byť silnejší ako nikdy predtým. Nenechajme si zobrať budúcnosť.
23. 6. 2023 11:56:15 - 11:57:09 94. schôdza NR SR - 8.deň - A. dopoludnia Tlač 1649 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Pani poslankyňa Kavecká, plne s vami súhlasím a chcem len povedať, že pani poslankyňa Cigániková rozumie zdravotníctvu asi ako ja rozumiem jadrovej fyzike, ale chcela by som povedať toľko, že liberáli majú tendenciu aj s Progresívnym Slovenskom zosmiešňovať druhých politikov, dávať ich dole cez nejaké satiristické plytké stránky, ale jedno vám poviem, že v živote ľudia vás môžu zosmiešňovať, nemusia vás rešpektovať, nemusia vás milovať, ale ak vy sa pozriete do zrkadla a tú osobu milujete, rešpektujete ju a veríte v samých sebe, tak to je úplne najdôležitejšie v živote, najdôležitejšie v živote čo si myslíte sami o sebe, ako si veríte a nikto vás potom v živote nedá dole.
21. 6. 2023 9:50:14 - 9:50:35 94. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 1753 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
48.
Chcela by som vám povedať, že pod lampou je najväčšia tma, dávajte si pozor na pani Marcinkovú, lebo toto nebola posledná manipulácia a SaS je strana darmožráčov, ktorá musí zmiznúť z našej politickej scény.
21. 6. 2023 9:42:55 - 9:44:55 94. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 1753 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
40.
Ďakujem veľmi pekne za slovo.
Pán Dostál, ja by som aj na vás reagovala, ale absolútne mi za to nestojíte. Ale viete, čo by som vám povedala, že kde ste bol vtedy, keď váš klub, pani Cigániková s pánom Žiakom tu stáli a držali vlajku, ukrajinskú, naopak. Ani nevedia, ako sa drží ukrajinská vlajka, ako má vyzerať. To bolo, to bolo okej, nie? Dobre, ale ešte sa vrátim naspäť.
Pani Marcinková, pre mňa bolo zaväzujúce odporučenie a stanovisko ministerstva spravodlivosti a by som ešte chcela podotknúť jednu vec. Ja ako matka trojročného syna, čo žiť budem, budem bojovať za naše deti a chrániť ich, lebo vy ste typ političky, ktorá bude v budúcnosti presadzovať, čo sa na nás už tlačí zo západu. Ja vám poviem, že jedno video, ktoré koluje po internete, kde učiteľka sedí s deťmi, s malými deťmi a sa ich pýta: "Are you boy? Are you girl? Are you just a kid?" Táto učiteľka dáva deťom, aby si vybrali, či sa cítia ako chlapec, ako dievča, alebo ako dieťa. Toto vy presadzujete. A pamätajte si, ak ľúbime naše deti, tak im nedovolíme všetko, aby sme dávali malým deťom v škôlke, a tá učiteľka držala takého plyšáka, hovorí: „Ja som, ja nemám vlastne pohlavie,“ ešte toto povedala tým deťom. A na tú, na toho malého macíka: „He´s just a kid", to je iba dieťa. A ty, ty si môžeš vybrať, si dievča, chlapec alebo, alebo dieťa. Proti tomuto budem doživotne bojovať a nie nadarmo mám... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
21. 6. 2023 9:32:34 - 9:36:30 94. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 1753 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Uvádzajúci uvádza bod   (text neprešiel jazykovou úpravou)
28.
Ja si môžem robiť to, čo ja chcem, pán Dostál, okej? Ďakujem pekne. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
29.
Dajte si tam kartu pre istotu. Nie je to pravda, ale mohla by byť.
Nech sa páči.

Tabák, Romana, poslankyňa NR SR
30.
Tak začala by som tým, pán Dostál, keď som povedala, že si myslím, že sme rovesníci, tak som mala pravdu, lebo vy ste na úrovni že 20-ročného chlapca. Ale vráťme sa fakt ku faktom.
Ja viem, že pani Marcinková prežíva ťažké obdobie, takže nebudem na ňu osobne útočiť, tak ako ona na mňa útočila na sociálnych sieťach a kvôli tomu mi prišli veľmi nepekné e-maily plné vyhrážok, a tiež by som chcela vlastne spomenúť, že pani Marcinková pred, pred rokom zvolala diskusiu ku zákonu - sprievod rodičov k pôrodu - a vlastne ja som prišla na tú diskusiu ako jediná z tohto parlamentu, lebo si myslím, že to bola veľmi dôležitá téma a bolo veľmi dôležité, aby sme tento zákon schválili a vlastne na tú diskusiu nikto neprišiel, takže pani Marcinková si tam zavolala asistentov, aby to vyzeralo, že tam niekto prišiel, ale to je jedno. Ak by som bola taká nekompetentná, neviem, prečo by ma tam volala. Ale poďme k faktom, aby ste vedeli, že o čo ide.
Status strany Slobody a Solidarita. Slovensko bude uznávať práva rodičov rovnakého pohlavia, ak ich uznali v zahraničí. Naša predsedníčka parlamentného výboru Vladimíra Marcinková navrhla a presadila rozšírenie práv pre deti rodičov rovnakého pohlavia zo zahraničia. Pozrite sa na to stanovisko. Rozšírenie práv pre deti rodičov rovnakého pohlavia zo zahraničia. Slovensko uzná práva rodičov rovnakého pohlavia zo zahraničia. Európske nariadenie schválil výbor Národnej rady a do parlamentu takáto zmena už nejde. Takto závažná vec a nepôjde to už do parlamentu. Výbor zaviazal vládu, že tak má rozhodnúť na úrovni Európskej únie. Pri hlasovaní neprebehla žiadna diskusia. Ak toto neni manipulácia, tak mi potom povedzte, čo to je.
Rozprava o tomto bode bola až na konci výboru a musím vám povedať, že pani Marcinková počas tohto výboru bola krátko pred pôrodom a mne, ja som mala, veľmi som s ňou súcítila a bolo mi jej ľúto, celý čas si chytala brucho a si hovorím, že tak rýchlo to nejak skončime a ona počas toho vedela, že robí tú manipuláciu. Rozprava trvala len pár sekúnd a nik sa na materiál nič nespýtal, lebo to bol taký chaos a tak závažné stanovisko sme schvaľovali.
Chcem vám ešte povedať o jednom stanovisku z novín a tam bolo napísané: "S týmto by nemal byť spokojný náš Ústavný súd.", čo znamená, že pani Marcinková konala protiústavne. S týmto by nemal byť spokojný náš Ústavný súd, keďže tu zrazu budú dve kategórie občanov, ktorí majú rovnaké postavenie, ale líšia sa v občianstve a štát im garantuje iné práva. Ešte raz. S týmto by nemal byť spokojný náš Ústavný súd, to, čo presadila pani Marcinková, keďže tu zrazu budú dve kategórie občanov, ktorí majú rovnaké postavenie, ale líšia sa v občianstve a štát im garantuje iné práva. Toto podľa mňa je diskriminujúce.
Ďakujem. Uvedomte si, že pani Marcinková nemá čo robiť na tomto poste.
Pekný deň.
21. 6. 2023 9:27:57 - 9:28:21 94. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 1753 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Pán poslanec Dostál, neviem, kto hral dvakrát Wimbledon, ale vy určite nie, takže vy ma nemôžete uraziť, ani keby ste chceli.
Pani poslankyňa Cigániková, vy ste symbolom primitivizmu a nevkusu v našej politike. Jeden knokaut si zažila po koncerte a druhý ťa čaká vo voľbách 2023.
21. 6. 2023 9:02:48 - 9:05:29 94. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 1753 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
2.
Príjemné, dobré ráno vám prajem, milí kolegovia.
Milí kolegovia, na začiatok by som chcela vám povedať jedno slovenské príslovie, kde sa vraví, že: "nahí sme na tento svet prišli a nahí z neho aj odídeme", nahí sme na tento svet prišli a nahí aj z neho odídeme.
Odôvodnenie, prečo si myslím, že by sme mali odvolať pani poslankyňu Marcinkovú z výboru pre európske záležitosti: Vladimíra Marcinková ako predsedníčka výboru pre európske záležitosti opakovane dokázala, že nevie výbor viesť korektným a profesionálnym spôsobom. Pri vedení výboru neobhajuje záujmy, záujmy Slovenskej republiky, čo sa ukázalo napríklad vtedy, keď pozmenila znenie textu bez toho, aby na to poslancov upozornila, čím ich uviedla do omylu v záujme presadenia inej formulácie textu, ako bolo znenie, ktoré výbor nakoniec schválil.
V marci 2023 hrubo zneužila postavenie predsedníčky výboru, keď využila nepredloženie stanoviska Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky ohľadom jednotného uznávania rodičovstva. Na výbore šírila zavádzajúce a neúplné podklady a jej manipulácia ovplyvnila rozhodovanie výboru. Pani Marcinková sa svojím vedením výboru snaží brániť tomu, aby výbor prijal častokrát uznesenie, ktorým by mohol zaviazať členov vlády ku konkrétnym hlasovaniam v štruktúrach Európskej únie. Vladimíra Marcinková sa verejne zastávala hanlivých výrokov zástupcu Európskej komisie na Slovensku pána Vladimíra Šuchu, ktoré povedal na adresu slovenského národa a ktoré do dnes minulý týždeň Národná rada ústavnou väčšinou odmietla. Zotrvanie pani Marcinkovej vo funkcii predsedníčky výboru pre európske záležitosti v čase, kedy máme vládu, ktorá nedisponuje mandátom parlamentu, iba zvyšuje riziko, že za Slovenskú republiku budú prijímané rozhodnutia, ktoré idú proti jej záujmom.
Z vyššie uvedených dôvodov je zotrvanie poslankyne Vladimíry Marcinkovej vo funkcii predsedníčky Výboru Národnej rady Slovenskej republiky neakceptovateľné a je potrebné ju čo najskôr odvolať.
Ďakujem.
15. 6. 2023 14:29:30 - 14:30:03 94. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
24.
Ďakujem za vašu odpoveď, aj keď si myslím, že je nedostačujúca, lebo ja som chodila na Základnú školu Lazaretská a tá budova v tejto lukratívnej časti chátra niekoľko rokov a ja si myslím, že, že by sa to malo obnoviť, buď by tam bola opäť škola, proste je to škoda takejto krásnej budovy, že to je nevyužité. Takže dúfam, že budete nás informovať počas roka, že čo s touto budovou bude, lebo je to v Starom Meste, v centre Bratislavy a je to veľká škoda. (Reakcie z pléna.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Poprosím vás, kolegovia, aby...

Tabák, Romana, poslankyňa NR SR
Ja som si to zisťovala. Ďakujem.

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
... aby ste sa neprekrikovali.
15. 6. 2023 14:26:14 - 14:26:45 94. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
19.
Pán minister, ďakujem veľmi pekne za odpoveď, presne ako ste povedali, že my rodičia sme na tých telefónoch a tie deti nemôžu byť na tých telefónoch, tak sa to, vlastne ako keby sa to bije. Takže hovoríte, že napríklad ak by sa rodičia dohodli v Bratislavskom kraji, aby podpísali nejaký kódex, tak sa, vedia sa zhodnúť, že deti do tej strednej školy by nemohli mať ten smartfón, teda aspoň v školách by ho nemohli používať.
14. 6. 2023 14:50:01 - 14:51:35 94. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 1748 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Ďakujem veľmi pekne za slovo.
Pán poslanec Kučera, plne s vami súhlasím a chcela by som ďaku... chcela by som vám poďakovať za vaše vystúpenie. Vážené dámy a páni, pravda je taká, ja ako bývalá profesionálna tenistka som zistila, že v programovom vyhlásení vlády nie je ani jedna veta o športe. Športovanie má vplyv na pocity šťastia, športovanie je to isté ako zdravie a ja sa pýtam, prečo nie je nič spomenuté ohľadom športu v programovom vyhlásení vlády. Pán premiér Ódor, neviem, či viete, ale náš najúspešnejší olympijský šport je slovenská kanoistika a oni majú veľmi slabé podmienky na trénovanie, preto sa už venujem asi dva roky projektu Zemník, kde by malo sa vystavať nové národné kanoistické centrum a to vy o tom by ste mali vedieť a možno dokončiť tento, tento projekt. Takže kanoistika potrebuje určite našu podporu.
Ja sa pýtam, prečo by som mala vyjadriť podporu tejto vláde. Ja vás nepoznám, ľudia si vás nezvolili v roku 2020 vo voľbách. Ja budem hlasovať proti tomuto programovu... programe, proti PVV a ani nedostanete podporu parlamentu, lebo proste šport, šport je základ a som veľmi z tohto sklamaná.
25. 5. 2023 14:06:46 - 14:07:09 90. schôdza NR SR - 15.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
6.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Pán premiér Ódor, ďakujem vám za vašu odpoveď, lebo občania Slovenskej republiky sa o túto odpoveď zaujímali, a prajem vám veľa šťastia a síl, nakoľko si myslím, že parlament vám nevysloví dôveru, takže držím vám palce.
16. 5. 2023 11:48:52 - 11:49:15 90. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
97.
Pán predseda, poprosím vás, žiadam o termínovanie bodu 214 zajtra na štrnástu hodinu. Ide o môj zákon o ochrane chodcov, je to tlač 1537, a je to veľmi dôležitý zákon, aby sme sa priblížili k európskemu štandardu.
12. 5. 2023 13:02:12 - 13:02:38 90. schôdza NR SR - 8.deň - A. dopoludnia Tlač 1677 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
158.
Ďakujem za slovo. Ja na uvoľnenie atmosféry, dneska o tretej hrajú naši Slováci proti Čechom a im držím palce, síce sme s nimi prehrali už 50-krát, ale, chlapci, sme na vás hrdí a dneska je náš deň a musíme, proste dnes vyhráme. Myslíme na vás! Presne, bude hmotná zodpovednosť, ak prehráte. Sme s vami!
12. 5. 2023 12:22:45 - 12:24:06 90. schôdza NR SR - 8.deň - A. dopoludnia Tlač 1677 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
124.
Vrátila, ďakujem veľmi pekne za slovo, určite som sa nevrátila do OĽANO, ja mám výborných spolusediacich.

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Vizuálne.

Tabák, Romana, poslankyňa NR SR
My politici by sme sa nemali báť hmotnej zodpovednosti, ja sa jej určite nebojím, keď som bola v klube SME RODINA, tak ako jediná poslankyňa som hlasovala za tento zákon, aspoň, aby som ho posunula do druhého čítania, takže, Jožko Pročko, ďakujem ti veľmi pekne za tvoje vystúpenie, a teraz aj ako nezaradená poslankyňa tento návrh zákona podporím, lebo myslím si, že je to dôležité a občania Slovenskej republiky to od nás očakávajú, aby my politici sme boli hmotne zodpovední.
Ďakujem.
11. 5. 2023 15:59:58 - 16:01:30 90. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 1491 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
76.
Ďakujem veľmi pekne za slovo. V prvom rade by som chcela povedať, že možno neviete, ale aj Karol Kučera bol svetoznámy, vynikajúci tenista a ja veľmi vítam tento jeho zákon, ktorý som podporila v prvom čítaní. No a tento zákon ja podporím a tiež by som chcela vám vlastne povedať, že je tam pozmeňujúci návrh, pod ktorý som sa podpísala, ktorým ustanovuje sa odklad účinnosti o, do 1. septembra 2025 pre základné školy, ktoré k 31. augustu 2023 nemajú prístup k telocvični z dôvodu možnosti dobudovania chýbajúcej školskej infraštruktúry. Rovnako sa ukladá odklad do 1. septembra 2025 pre štvrtý ročník cirkevných základných škôl z dôvodu, že v štvrtom ročníku majú v aktuálnom rámcovom učebnom pláne k dispozícii len jednu disponibilnú hodinu, ktorú väčšinou cirkevné základné školy využívajú na predmet náboženstvo. Takže školy, ktoré nemajú dobudovanú infraštruktúru, im dávame čas, a čo som ešte chcela povedať, je, že telesná výchova je veľmi dôležitá, takže vyzývam rodičov aj deti, aby na túto hodinu chodili, lebo pre veľa detí na Slovensku je to jediný pohyb, táto telesná výchova.
Takže ďakujem veľmi pekne a športu zdar, priatelia.
11. 5. 2023 14:14:34 - 14:15:38 90. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
12.
Ďakujem veľmi pekne za slovo.
Pán minister, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov mi poslali tento list a tam sa píše, že práca pekárov, ktorých len v našom združení zastupujeme viac ako 520 s viac ako 14-tisíc zamestnancami, doslova vo všetkých okresoch Slovenska totiž prebieha až 80 % práve v noci. Ale aj cez víkendy a sviatky. I keď čerstvý chlieb či rožky väčšinou vidíte na pultoch obchodných reťazcov, tie ich nevyrábajú. Ja som podporila tento návrh zákona, ktorý prešiel do druhého čítania, a by som chcela apelovať na kolegov a poslancov, aby tento návrh zákona sme schválili ako celok, lebo zodpovednosť za ceny chleba, pečiva a koláčov je priamo v našich rukách. Takže ďakujem veľmi pekne za odpoveď a dúfam, že ak tento zákon sa schváli, tak to pomôže pekárom.
A ďakujem veľmi pekne za list.
11. 5. 2023 11:17:30 - 11:18:17 90. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1695 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tabák, Romana (-) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
44.
Ďakujem veľmi pekne za slovo.
Za mňa, ja som osobne bola na verejných vypočutiach kandidátov na generálneho prokuratúr... prokurátorov, na klube OĽANO som vystúpila, že by som chcela hlasovať za pána Šantu. Mne odporučili, aby sme hlasovali za pána Žilinku. Celá koalícia sa dohodla na pánovi Žilinkovi. Takže tým pádom ja just budem hlasovať za zákon pána Tarabu, lebo my nie sme tu holubník, ak náhodou generálny prokurátor Žilinka nerozhodne podľa toho, ako si koalícia predstavuje a proste takto to nejde. Vy ste mi odporučili pána Žilinku, ja si za ním stojím a budem hlasovať za zákon pána Tarabu.
Dovidenia. (Reakcie z pléna.)

Deň v parlamente

<- ->