Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
22. 6. 2023 10:55:46 - 10:57:46 94. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1649 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
50.
Ďakujem pekne. Ja by som chcel ešte ten obraz, o ktorom sme sa tu rozprávali, lebo veľa ľudí je sklamaných z toho, čo sa udialo počas týchto troch rokov a aj ten pravicový volič je prirodzene sklamaný, prečo táto vláda padla, a možno ani veľa ľudí nevie, ako to v skutočnosti bolo. Tak ja len pre zhrnutie chcem povedať jednu vec, ako to bolo od začiatku, keď prišla naša vláda v podstate k moci.
My sme si od začiatku mysleli, vládnutia 2020, že spolu SaS-ka spolu s nami stojí na jednom brehu rieky v boji proti mafii, v boji proti korupcii, v boji proti oligarchom, aj keď sme, samozrejme, vedeli, že povalili vládu Ivety Radičovej, vedeli a videli sme tie videá s Kočnerom, kde Sulík hovoril o dôležitých a veľmi, by som povedal, takých dôverných informáciách pri voľbe generálneho prokurátora. Ale povedali sme si, dobre. Boli to školácke chyby, za ktoré SaS-ka zaplatila, poučila sa z toho, už sa to nebude opakovať. No a potom prišlo vládnutie premiéra Igora Matoviča a prvá kríza, kríza covidu, kedy sme potrebovali veľmi úzko byť jednotní, veľmi úzko spolupracovať, aby sme ochránili ľudské životy, aby sme ochránili zdravie ľudí a vtedy sa začali tie saskárske podrazy. Najprv videjká z limuzíny Richarda Sulíka v 160-kilometrovej rýchlosti. Potom protivládny protest. Potom ikskrát v Dubaji, kde nemal signál, vtedy rokovala zhodou okolností vláda, aby ochránila ľudské životy. Ale Sulík musel byť v Dubaji. Potom sme ten záver videli, ako museli vypiť celý bar. A takto by som mohol pokračovať. Ale do toho, samozrejme, krásne piár články v penťáckych médiách, Janka Penta Cigániková v Trende ako najväčšia odborníčka na zdravotníctvo, Jana Penta Cigániková v Pluske ako najväčšia sexica a takto, a takto to išlo ďalej. A verím, že po tom všetkom, čo tu SaS-ka spáchala, jej ľudia už nedajú dôveru a nikdy už nebude v žiadnom parlamente, ani vo vláde. Ďakujem pekne.
15. 6. 2023 17:32:57 - 17:33:09 94. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
138.
Ďakujem pekne. Ja môžem potvrdiť, že sme sa na grémiu dohodli všetky strany, že všetky zákony, ktoré prejdú v prvom čítaní, budú zaradené na 28. 6., všetci s tým súhlasili, takže neviem, o čom tu hovoríte. Ďakujem pekne.
18. 5. 2023 12:00:32 - 12:00:49 90. schôdza NR SR - 11.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Pán predseda, ja vás chcem poprosiť, lebo teraz každý sa bude k tomu vyjadrovať a dávať nejaký svoj názor. Ja len chcem, aby sme to ukončili. Stále, keď je nejaký problém, dávame to posúdiť ústavnoprávnemu výboru a dajme aj tu a poďme ďalej už.
4. 5. 2023 11:15:52 - 11:16:09 90. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
45.
Ďakujem pekne, pán predseda.
V mene troch poslaneckých klubov SaS, SME RODINA, OĽANO žiadame preložiť tlač 1386, je to bod programu č. 72, na utorok, pardon, na stredu 10.5. na štrnástu hodinu.
31. 3. 2023 11:04:42 - 11:04:51 88. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1399 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
73.
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Ja by som chcel požiadať päť minút na poradu klubov k hlasovaniu o znížení platov poslancov. Ďakujem pekne.
29. 3. 2023 11:07:02 - 11:07:17 88. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
52.
Ďakujem pekne.
Pán predsedajúci, chcem požiadať o pätnásťminútovú prestávku na poradu klubov z dôvodu hlasovania zákona, tlač 1440, je to 500 eur za účasť vo voľbách. Ďakujem pekne.
28. 3. 2023 19:13:46 - 19:17:59 88. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR -  
Aj ja vám pekne ďakujem za spoluprácu.
28. 3. 2023 19:13:46 - 19:17:59 88. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR -  
No tak pozriete sa, ničím si nemôžme byť istí, lebo viete, človek mieni, pán Boh mení, ale keď sa dožijeme, tak myslím, že by to mohlo byť o jedenástej zajtra.
28. 3. 2023 19:13:46 - 19:17:59 88. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR -  
Už som povedal, nedávate pozor, pán podpredseda. Ale zopakujem vám to ešte raz, ste ešte najmladší pán podpredseda, vo funkcii, tak vám to zopakujem ešte raz. Zajtra o jedenástej hlasujeme o tomto bode návrhu zákona.
28. 3. 2023 19:13:43 - 19:17:57 88. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
Tak ja by som ešte chcel vystúpiť, ak je tá možnosť, využiť to.
Všetkým kolegom, ktorí tu do tejto hodiny ostali, chcem poďakovať, aj novinárom, veľmi si to vážim, lebo už mohli ste odísť, aj všetkým, ktorí sa starajú o chod Národnej rady a zabezpečujú bezpečnosť, technikom, taktiež šéfovi organizačného oboru. Vieme všetci, že je toto veľmi, prosím, aj kuchárky, samozrejme všetci čo sú tu a vďaka ktorým môže Národná rada fungovať, ale podstatná vec pri tomto zákone, lebo my sme boli aj teraz s kolegom z SaS Viskupičom v diskusnej relácii a oni hovoria, že to je korupčný zákon. A ja hovorím, že v čom je korupčný, mi vysvetli. Tak najprv hovoril, že však lebo to presadzuje jedna strana. Hovorím, ale však vy si môžte voliť, každý si môže voliť koho chce. My nechceme, že by volili OĽANO, nech volia si koho chcú. No a keď som sa ho druhýkrát opýtal, že v čom to je korupčné, tak povedal, no lebo z ekonomického pohľadu na to peniaze nie sú. Ale ja hovorím, no tak ale na jednej strane tu sa bavíme o korupcii a teraz si preskočil do ekonomickej oblasti. A keď sme pri ekonomickej oblasti, tak krásne sa ukázalo, že bohaté firmy, ktoré majú nadmerné zisky, konkrétne napríklad Slovnaft, z tej lacnej ruskej ropy, tak tu keď tie peniaze môžme získať pre ten štátny rozpočet, tak tu zrazu oni nevidia, nepočujú, lebo to netreba zdaňovať bohatých.
Keď som prišiel s argumentom, lebo on mi hovorí, ale to všetko ľudia zaplatia. Ja hovorím, ale keď má nadmerný zisk Slovnaft, miliardu za tú lacnú ruskú ropu, akí ľudia to zaplatia? Však to je miliarda, ktorá môže odísť do maďarského štátneho rozpočtu a my hovoríme o tom, aby prišla do nášho štátneho rozpočtu. ďalší argument, máme tu ďalšie bohaté, extrémne bohaté firmy, ktoré zarobili na kríze, v energiách, bohaté možno banky, energetické firmy, prečo by sme nemohli tým firmám povedať, aby sa rozdelili z obyčajnými ľuďmi. Prečo by sme nemohli 500 euro dať každému človeku, ktorý príde rozhodnúť o demokratickom smerovaní Slovenska 30. 9. No ale môžem vás potešiť, kolegovia, čo sa mi páči, tak televízia JOJ si dala urobiť prieskum u agentúry AKO a vyšlo im, že keď by 500 eurový príspevok prešiel, tak účasť by sa zvýšila na 89 %. Takže toho sa veľmi boja, tie štandardné strany, toho sa veľmi boja tí, ktorí si už myslia, že tie prieskumíky, ktoré im tak vychádzajú plus mínus, že už to tak budú mať, už to majú v kapse a strašne sa boja toho, že tie voľby môžu dopadnúť úplne inak ako si oni už nadizainovali a už si predstavujú, že ako už budú v tom parlamente, už tie platy, saká nové sa budú kupovať, a tak ďalej, no a tuná teraz prišiel a teraz zase prišiel ten Matovič, ale to je korupčné, lebo to Matovič s tým prichádza, mi hovorí tá redaktorka. Ja hovorím, že za to, že Matovič dostal dobrý nápad? Však mali iní prísť s tým, keď majú nápady, mali iní prísť s tými nápadmi. No tak takú sme mali celkom dobrú diskusiu, tak len som vás chcel povzbudiť, že keby tých 500 euro prešlo, volebná účasť by išla takmer na 90 %, boja sa toho veľmi, ako čerti kríža a ja verím tomu, že aj poslanci, ktorí teraz ešte hovoria, že nepáči sa im to, že nepodporia to, kolegovia so Sme rodina napríklad teraz tu vidím dvoch, že nakoniec ešte to zvážia a tak ako oni hovoria, že podporovať rodiny, podporovať ľudí, budú aj oni a pri hlasovaní zajtra o 11. tento zákon podporia a môžu sa pridať všetky strany. Keď sa pridajú všetky strany a budú hlasovať za 500 euro, nikto nebude môcť povedať, že to vybavil Matovič. Všetci spoločne to vybavíme pre tých ľudí a ľudia na Slovensku si zaslúžia, si myslím túto pomoc. Ďakujem veľmi pekne všetkým kolegom, vidíme sa zajtra a teraz našich kolegov z OĽANO pozývam na rokovanie poslaneckého klubu, lebo my máme radi keď náš klub zasadá a diskutujeme do dlhej noci, neskorej. Ďakujem veľmi pekne.
28. 3. 2023 14:02:45 - 14:04:35 88. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR -  
Ďakujem veľmi pekne, pán predsedajúci. Musím sa trošku vydýchať. No, tak poďme na to.
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj ma uznesením určil za spravodajcu k návrhu zákona tlač 1440. V súlade s § 73 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku podávam v prvom čítaní spravodajskú informáciu o predmetnom návrhu zákona.

Návrh zákona spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali Ústavnoprávny výbor Národnej rady, Výbor Národnej rady pre financie a rozpočet a Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 26. apríla 2023 a v gestorskom výbore do 28. apríla 2023 od prerokovania návrhu zákona v Národnej rade v prvom čítaní.
Pán predsedajúci, prosím, otvorte všeobecnú rozpravu.

24. 3. 2023 9:06:00 - 9:06:26 88. schôdza NR SR - 8.deň - A. dopoludnia Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
(Vymazať rámček.)
24. 3. 2023 9:03:53 - 9:05:47 88. schôdza NR SR - 8.deň - A. dopoludnia Tlač 1393 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
Ďakujem pekne. Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, páni poslanci, vážení prítomní, Osobitný kontrolný výbor Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby predkladá podľa § 9 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 166/2003 Z. z. o ochrane súkromia pred neoprávneným použitím informačno-technických prostriedkov a o zmene a doplnení niektorých zákonov správu výboru o stave použitia informačno-technických prostriedkov za rok 2022. V súlade s § 9 zákona č. 166/2003 Z. z. o ochrane súkromia pred neoprávneným použitím informačno-technických prostriedkov a o zmene a doplnení niektorých zákonov výbor požiadal Slovenskú informačnú službu v mesiaci december 2022 o zaslanie správy o použití informačno-technických prostriedkov za rok 2022. Správu o použití informačno-technických prostriedkov za rok 2022 predložila Slovenská informačná služba vo verzii neobsahujúcej utajované skutočnosti. Údaje o použití informačno-technických prostriedkov neobsahujúce utajované skutočnosti, tak ako ich predložila Slovenská informačná služba sú uvedené v predloženej správe. Osobitný kontrolný Výbor Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby uvedenú správu prerokoval na 22. schôdzi výboru dňa 14. februára 2023 a prijal uznesenie č. 95, ktorým vzal predmetnú správu na vedomie. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky predkladám Národnej rade Slovenskej republiky návrh uznesenia, ktorý je súčasťou správy. Návrh uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky.
Uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky z februára 2023 k správe Osobitného kontrolného Výbor Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby o stave použitia informačno-technických prostriedkov za rok 2022 (tlač 1424).
Národná rada Slovenskej republiky berie na vedomie Správu Osobitného kontrolného Výbor Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby o stave použitia informačno-technických prostriedkov za rok 2022.
Prosím pán predsedajúci, aby ste otvorili rozpravu.
16. 2. 2023 14:18:47 - 14:18:56 85. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
5.
Ďakujem pekne. Ja chcem za poslanecký klub OĽANO povedať, že my ani jednu, ani druhú schôdzu nepodporíme, jej otvorenie.
Ďakujem pekne.
16. 2. 2023 14:07:28 - 14:07:45 85. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
2.
Ďakujem pekne, pán predseda. Ja by som chcel poprosiť ešte pred tým, ako začneme hlasovať a budeme sa uznášať, aby ste dali päť minút prestávku na poradu klubov.
10. 2. 2023 11:18:53 - 11:19:06 83. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1317 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
73.
Ďakujem veľmi pekne. Ja by som chcel len pre záznam nahlásiť, že hlasovanie, posledné číslo 134, mi vykázalo hlasovacie zariadenie, že som nehlasoval a hlasoval som za.
8. 2. 2023 11:06:17 - 11:06:29 83. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1317 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
51.
Ďakujem pekne. Pán predsedajúci, ja žiadam o presunutie hlasovania o bode č. 52, číslo parlamentnej tlače 1378, na dnes o sedemnástej.
25. 1. 2023 11:36:09 - 11:36:37 78. schôdza NR SR - 17.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
9.
Ďakujem pekne. Milí kolegovia, opozícia, žiaľ, hrá veľmi falošnú hru, 12 rokov blokovali čokoľvek, čo by sfunkčnilo referendum. Neurobili nič.
Verím, že rozhodnutie, ktoré teraz urobíme, bude v súlade s verejným záujmom a v prospech všetkých ľudí na Slovensku. Poslanecký klub OĽANO bude hlasovať tak, ako bolo dohodnuté s našimi bývalými koaličnými partnermi.
Ďakujem pekne.
20. 12. 2022 11:10:00 - 11:10:00 78. schôdza NR SR - 13.deň - A. dopoludnia 2 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
28.
Ďakujem pekne. Podávam procedurálny návrh, aby sme v tomto bloku hlasovaní hlasovali o týchto bodoch - 1216 tlač, bod 16, je to ochrana zdravia, tlač 1333, to je bod 115 oddlženie nemocníc, tlač 1337, to je bod 112 výdavkové limity, tam sa jedná o skrátené legislatívne konanie a bod 1331, pardon, tlač 1331, bod 111, to je tiež skrátené legislatívne konanie, to je ropa, solidárny príspevok. Ďakujem pekne. Ostatné všetky tlače sa budú hlasovať o sedemnástej.
15. 12. 2022 18:10:03 - 18:10:03 78. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šipoš, Michal (OĽANO) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
8.
Chcel by som informovať ctené poslanecké grémium o stanovisku poslaneckého klubu OĽANO. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Kollár, Boris, predseda NR SR
9.
Už nie sme v grémiu. (Reakcie z pléna.)

Šipoš, Michal, poslanec NR SR
10.
Prosím? (Reakcie z pléna.) Plénum, pardon, pardon, plénum. Mali sme grémium, ospravedlňujem sa.
Milí kolegovia, demokrati, páni poslanci, poslednýkrát apelujem a prosím všetkých demokratických poslancov, ktorým záleží na Slovensku, na našich občanoch a na budúcnosti našich detí, nepovoľte... (Reakcie z pléna.) Boris, Boris, Boris... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Kollár, Boris, predseda NR SR
11.
Prosím vás pekne, ukľudnime sa, aby mohol dokončiť pán kolega. Prosím pekne, utíšme sa. Dajte späť čas pánovi poslancovi Šipošovi.
Nech sa páči.

Šipoš, Michal, poslanec NR SR
12.
Nepovaľte tretiu demokratickú vládu a nedovoľte mafii návrat k moci. Ak vám naozaj záleží na Slovensku, dnes nebudete hlasovať za povalenie protikorupčnej, reformnej a demokratickej vlády, ktorá pomáha ľuďom.
Vážení kolegovia, poslanecký klub OĽANO sa nebude zúčastňovať rituálnej popravy vlády, ktorá nekradne, pomáha a rieši reálne problémy ľudí. Preto prosím mojich kolegov, aby opustili plénum Národnej rady. (Potlesk.)

Deň v parlamente

<- ->