Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
6. 10. 2021 17:12:52 - 17:13:09 40. schôdza NR SR - 12.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Ja mám procedurálny návrh, aby ste sa pozorne pozreli a sledovali keď ste predsedajúci, ako majú rúška nasadené napríklad poslanec Krupa, poslanec Kotleba a ďalší poslanci. Načo teda...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, prosím.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
...si tie rúška majú dávať. Ďakujem.
6. 10. 2021 14:27:43 - 14:29:43 40. schôdza NR SR - 12.deň - B. popoludní Tlač 673 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Čepo, čítal si predchádzajúceho pápeža, ja ti chcem povedať, čo povedal tento pápež. Tento pápež podporil partnerstvá homosexuálov. Partnerstvá. Nie manželstvá. Tu si rozprával o tom, že pán, teda že pápež predchádzajúci mal rozum. Tento nemá rozum? Tento pápež je čo? Podľa teba pápež bez rozumu? Ja si naopak myslím, že toto je pápež, ktorý je človek, v prvom rade človek. Ja nepodporím, Čepo, tento Valášekov produkt, pretože on sám povedal, že bude sa tváriť opozične, ale keď naši poslanci, niektorí z našich poslancov predloží takýto návrh, tak ho podporím, tak ako podporím aj Záborskej návrh, pretože ja nie som liberál, nie som sociálny demokrat, nie som pravičiar, nie som konzervatívny, ja som človek, Čepo. A ja keď som s tebou robil pred niekoľkým, nejakým časom rozhovor, tak ty si mi úplne iné veci rozprával ako rozprávaš teraz. Ty si sa tam pridal k tej skupinke odídencov od fašistov, ktorí už nie sú fašisti, už sú Život, ale oni majú človeka v rodine, ktorý je kňaz. A naozaj sa hovorí o tom, že miluj blížneho svojho ako seba samého. Ja ako človek a vo svojom živote som sa stretol s veľmi veľa homosexuálmi, ktorí sú slušní, inteligentní ľudia, ale oni si zaslúžia božiu pomoc.
1. 10. 2021 13:55:53 - 13:56:17 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Ja by som chcel navrhnúť, aby sme dnes prerušili schôdzu, pretože ja si myslím, že teda ja by som veľmi rád počul pána špeciálneho prokurátora v rozprave ešte, pretože práve sa prihlásil a tiež si myslím, že tie štyri minúty pánovi Šeligovi nebudú stačiť určite. Takže môj návrh, aby sme prerušili túto schôdzu štyri minúty do konca a mám to aj písomne.
1. 10. 2021 13:41:47 - 13:43:47 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja bytostne neznášam, keď vystúpia páni z ĽS NS a dajú si 25 krásnych faktických o tom, ako v predchádzajúci človek vystúpil krásne a hovoria mu, Marian, ty si krásne vystúpil. Bože, Marian, to bolo neskutočné. Marian, ty si človek. Ale teraz mi to nedalo, pretože Janko Mičovský je človek, ktorého ja osobne poznám osobne rok a pol, dva. Keď sme sa stretli, tak Janko Mičovský začal rozprávať, no bol som v Záhorskej Vsi a potom som bol v Dunajskej a ja hovorím, Janko, rozprávaj o sebe. Tak dobre, bol som v Záhorskej a potom som bol. Janko strašne rád dlho rozpráva, ale dnes si mal v rozprave šesť minút, šesť veľmi silných minút o cti a spravodlivosti o tom, kvôli čomu drvivá väčšina z nás čo tu sedíme, išla sem do tohto parlamentu, aby sa súdy, prokuratúra, polícia zmenili a aby ten marazmus čo tu smerohlas urobil, aby konečne prestal.
Ja by som chcel tiež nadviazať na teba a poprosiť aj pána špeciálneho prokurátora, aby sa tá očista tej prokuratúry začala diať, pretože už som to aj dnes spomínal. Tá pani Hnatič má obrovské problémy sa dostať k dieťaťu. A ja chcem poprosiť aj vás, pán špeciálny prokurátor, aby ste sa na to pozreli. To je pani Hnatič, ktorá má dieťa v Rusku, kde uniesol manžel dieťa do Ruska a nevie sa dostať k svojmu dieťaťu. Súdy určili, že dieťa má byť jej a on je trestne stíhaný na Slovensku. Takže, prosím vás aj na toto sa pozrite. Ďakujem.
1. 10. 2021 13:21:21 - 13:23:16 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No ja som sa odhlásil z rozpravy, lebo ste odpovedal, odpovedali ste na veci, ktoré som sa chcel spýtať, ale sú 2 veci, ktoré ešte by som a to stihnem aj vo faktickej. To je to, že hovoril som aj pánovi Žilinkovi, aby si našiel cestu k vám a ja si myslím, že to je to, tiež že aby ste si našli cestu k nemu, je to obojstranné, lebo ja som nevoli ani vás, ani jeho, teda nechcel som ani vás, ani jeho, ale ste tu, takže držím palce obidvom, aby to fungovalo. Je to o ľuďoch, aj keď tá Generálna prokuratúra je nadradená a vy ste kedysi boli veľmi blízki spolupracovníci a druhá vec je, aj vás chcem poprosiť, to, čo tu predvádzajú extrémisti, je niečo katastrofálne, naozaj ako tá ich činnosť na sociálnych sieťach a to burcovanie národa a vytváranie zla a zloby, to je niečo veľmi zlé. Vás chceli zabiť, pána Žilinku, ale sú takí, ktorí máme denno-denne vyhrážanie sa našim rodinám. To je, pfúú, to čo ja mám na Facebooku je niečo katastrofálne a to, čo predvádza Suja, Mazurek, Kotlebovci na svojom Facebooku, ako vytvárajú túto nenávisť, ja som nešiel do verejného života kvôli tomu, aby som sa bál o svoje rodiny a ja mám taký pocit, že Generálna prokuratúra, ani špeciálna prokuratúra nekoná. To, čo tu predvádzajú aj tu v sále, keď bohorovne chodia bez rúšok a arogantne sa tu správajú, robia aj na sociálnych sieťach a my sa musíme báť o svoje rodiny. Tak vás chcem poprosiť, keby ste sa týmto smerom naozaj pozreli a niečo naozaj urobili, aby sa toto nedialo. Ďakujem veľmi pekne.
1. 10. 2021 12:41:04 - 12:43:02 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No ja chcem reagovať na to, že aj pred to čo si hovoril, že predchádzajúc pán, ktorého meno sa nevyslovuje, rozprával o tom, že keď sa Lipšic postaví pred novinárov, tak to je zlé. No ja toto Lipšicovi naozaj veľmi kvitujem, pretože každý verejný činiteľ by sa mal postaviť pred novinárov a otvorene pred novinármi rozprávať. A pán ktorého meno sa nevyslovuje tu dehonestoval novinárov. Dehonestoval tu Tódovú, a všetkých akí sú skorumpovaní, a pozrite sa, kde sú teraz. Zodvihli sa, a išli si spraviť tlačovečku pred tými skorumpovanými novinármi.
Pretože toto je ich činnosť teraz. Oni neprodukujú niečo netvoria. Nerobia nič. Jednoducho zoberú sa, idú na tlačovečku, urobia si tlačovku a to je ich práca. Teraz už využívajú tých novinárov, o ktorých tvrdia, že sú skorumpovaní. A to je, ja som robil naozaj dlhé, dlhé roky v médiách, a to sa vždycky tak pýtam týchto mojich kolegov, prečo mu dáte tomu, tomu smerohlasáckemu Pellegrinimu a Ficovi taký veľký priestor, kvôli sledovanosti?
Prečo vy Blahovi dávate mikrofón pred ústa, keď v zákulisí mi rozprávate o ňom, čo to je za človeka a tí novinári mi povedia, no vieš Jozef, sledovanosť.
Tak keď má byť sledovanosť to, že smorohlasáckych zlodejov a opakujem ešte raz to tvrdí Počiatek, že ste smerohlasácki zlodeji. Keď smerohlasáckym zlodejom dávame sledovanosť, čo chceme od tohto národa, aby si urobil naozaj správny obraz keď médiá veľmi ovplyvňujú každého jedného človeka. Ďakujem.
1. 10. 2021 11:39:48 - 11:41:48 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja musím v úvode povedať, že vy ste tu rozprávali o mimozemšťanoch ale to čo ste predviedli v úvode, že ste videl odposluchy vy ste jediný Slovák, ktorý má namiesto očí uši, to je, to je vy ste génius medzi mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám nato svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám ide preč, už je preč,
===== ... mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám na to svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám. Ide preč? Už je preč? No preboha zlodej, kam idete, kšeftovať. Takže, takže ten čo tu nie je, povedal, že to je sen, tak teraz odišli zo sály, zasmradili a odišli. Povedal, že Fico chcel byť, teda Fico, že chcel byť Lipšic politik, no a Fico bol čo, Fico chcel byť čo. Od generálneho prokurátora, ústavného sudcu, prezidenta, to mu už nevadí. Pochopil som počas vystúpenia pána, ktorého meno sa nevyslovuje, prečo ponúkol Kočner za vraždu Lipšica 200 tisíc, ale nechápem, keď vychvaľoval Žilinku, prečo ponúkli aj za vraždu Žilinku peniaze kočerovci a prečo chceli ohroziť aj deti pána Žilinku. Pretože jedna vec je veľmi dôležitá. Za vlády smerohlasu boli objednané vraždy týchto dvoch ľudí. Za vlády Roberta Fica, osobného priateľa Kočnera. A povedal, že chcel, aby bol Lipšic odsúdený. No Kováčik je už odsúdený, Kováčik, ktorý roky slúžil Robovi Ficovi a smerohlasu. A to je naozaj veľký, ale veľký ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
1. 10. 2021 11:39:48 - 11:41:48 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja musím v úvode povedať, že vy ste tu rozprávali o mimozemšťanoch ale to čo ste predviedli v úvode, že ste videl odposluchy vy ste jediný Slovák, ktorý má namiesto očí uši, to je, to je vy ste génius medzi mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám nato svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám ide preč, už je preč,
===== ... mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám na to svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám. Ide preč? Už je preč? No preboha zlodej, kam idete, kšeftovať. Takže, takže ten čo tu nie je, povedal, že to je sen, tak teraz odišli zo sály, zasmradili a odišli. Povedal, že Fico chcel byť, teda Fico, že chcel byť Lipšic politik, no a Fico bol čo, Fico chcel byť čo. Od generálneho prokurátora, ústavného sudcu, prezidenta, to mu už nevadí. Pochopil som počas vystúpenia pána, ktorého meno sa nevyslovuje, prečo ponúkol Kočner za vraždu Lipšica 200 tisíc, ale nechápem, keď vychvaľoval Žilinku, prečo ponúkli aj za vraždu Žilinku peniaze kočerovci a prečo chceli ohroziť aj deti pána Žilinku. Pretože jedna vec je veľmi dôležitá. Za vlády smerohlasu boli objednané vraždy týchto dvoch ľudí. Za vlády Roberta Fica, osobného priateľa Kočnera. A povedal, že chcel, aby bol Lipšic odsúdený. No Kováčik je už odsúdený, Kováčik, ktorý roky slúžil Robovi Ficovi a smerohlasu. A to je naozaj veľký, ale veľký ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
1. 10. 2021 11:39:48 - 11:41:48 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja musím v úvode povedať, že vy ste tu rozprávali o mimozemšťanoch ale to čo ste predviedli v úvode, že ste videl odposluchy vy ste jediný Slovák, ktorý má namiesto očí uši, to je, to je vy ste génius medzi mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám nato svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám ide preč, už je preč,
===== ... mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám na to svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám. Ide preč? Už je preč? No preboha zlodej, kam idete, kšeftovať. Takže, takže ten čo tu nie je, povedal, že to je sen, tak teraz odišli zo sály, zasmradili a odišli. Povedal, že Fico chcel byť, teda Fico, že chcel byť Lipšic politik, no a Fico bol čo, Fico chcel byť čo. Od generálneho prokurátora, ústavného sudcu, prezidenta, to mu už nevadí. Pochopil som počas vystúpenia pána, ktorého meno sa nevyslovuje, prečo ponúkol Kočner za vraždu Lipšica 200 tisíc, ale nechápem, keď vychvaľoval Žilinku, prečo ponúkli aj za vraždu Žilinku peniaze kočerovci a prečo chceli ohroziť aj deti pána Žilinku. Pretože jedna vec je veľmi dôležitá. Za vlády smerohlasu boli objednané vraždy týchto dvoch ľudí. Za vlády Roberta Fica, osobného priateľa Kočnera. A povedal, že chcel, aby bol Lipšic odsúdený. No Kováčik je už odsúdený, Kováčik, ktorý roky slúžil Robovi Ficovi a smerohlasu. A to je naozaj veľký, ale veľký ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
1. 10. 2021 11:39:48 - 11:41:48 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja musím v úvode povedať, že vy ste tu rozprávali o mimozemšťanoch ale to čo ste predviedli v úvode, že ste videl odposluchy vy ste jediný Slovák, ktorý má namiesto očí uši, to je, to je vy ste génius medzi mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám nato svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám ide preč, už je preč,
===== ... mimozemšťanmi. Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám na to svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám. Ide preč? Už je preč? No preboha zlodej, kam idete, kšeftovať. Takže, takže ten čo tu nie je, povedal, že to je sen, tak teraz odišli zo sály, zasmradili a odišli. Povedal, že Fico chcel byť, teda Fico, že chcel byť Lipšic politik, no a Fico bol čo, Fico chcel byť čo. Od generálneho prokurátora, ústavného sudcu, prezidenta, to mu už nevadí. Pochopil som počas vystúpenia pána, ktorého meno sa nevyslovuje, prečo ponúkol Kočner za vraždu Lipšica 200 tisíc, ale nechápem, keď vychvaľoval Žilinku, prečo ponúkli aj za vraždu Žilinku peniaze kočerovci a prečo chceli ohroziť aj deti pána Žilinku. Pretože jedna vec je veľmi dôležitá. Za vlády smerohlasu boli objednané vraždy týchto dvoch ľudí. Za vlády Roberta Fica, osobného priateľa Kočnera. A povedal, že chcel, aby bol Lipšic odsúdený. No Kováčik je už odsúdený, Kováčik, ktorý roky slúžil Robovi Ficovi a smerohlasu. A to je naozaj veľký, ale veľký ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
1. 10. 2021 10:27:15 - 10:28:15 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Tak pán Vetrák má pravdu. Aj takto vás chcem poprosiť, ja viem, že ste teda už v tom konali, ale ste otec, mne sa veľmi páčia tie vaše vyjadrenia o vašej rodine a o tom, o cti. To ako naozaj ľudsky vám to hovorím to je niečo čo aj ja si vážim a naozaj zachovať si česť pred svojou rodinou je to najviac čo človek môže mať. Ale ste aj otec a si predstavte, že nevidíte svoje dieťa tri roky, tri roky. A keď ste teraz povedali, že ten generálny prokurátor teda má úctu vašu, ruský generálny prokurátor a veríte, že aj z druhej strany je tá úcta, tak vás chcem poprosiť, aby ste aj túto tému s ním prebrali, aby naozaj žena, ktorá nevidela svoje dieťa tri roky, ten Hnatič je, je, je naňho vydaný slovenský zatykač. Nedáva to dieťa svojej, súd určil, že to dieťa má patriť matke, tak ja vás prosím opakovane.
Ďakujem veľmi pekne.
1. 10. 2021 10:11:17 - 10:12:32 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ondrej, ja si myslím, že niekedy rozhovory s ľuďmi, ktorí naozaj robia zle a sú to ľudia, ktorých cieľom životným je kradnúť, robiť zlé veci, niekedy pomáhajú. A ja som nebol pri tom rozhovore pána generálneho prokurátora s ruským generálnym prokurátorom, ale tu sa naozaj nedomnievam, že by náš generálny prokurátor robil niečo nekalé, ale cez teba ho chcem poprosiť a využiť teda jeho známosť s ruským generálnym prokurátorom, máme tu Hnatič, kauzu Hnatič, je to žena, ktorá 3 roky nevidela svoje dieťa, do Ruska jej ho pán Hnatič uniesol, jeho je šéf SAV-ky, teda zo SAV-ky, robí v Rusku. Tá žena, prosím vás, pán generálny prokurátor, kauza Hnatič, poproste ruského generálneho prokurátora, aby matka mohla vidieť, slovenská matka svoje dieťa. Hnatič je, na Hnatiča je zatykač na Slovensku a košická prokuratúra robí úplne iné veci ako by sa mala starať o túto ženu. O toto vás naozaj úpenlivo prosím. Ďakujem veľmi pekne.
1. 10. 2021 9:43:55 - 9:45:54 40. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán generálny prokurátor, nie je pravda, že by vás niekto nenávidel z koalície, práve naopak, pýtame sa vás, absolútne ja, ja si myslím o vás, že ste čestný človek. Ale, že každý robí chyby a niekedy si priznať tú chybu nie je zlé.
Povedali ste, že naozaj, že sú ohrozené zdrvím naše rodiny. Je to veľká pravda. Vás chceli dať zabiť. Kto vás chcel dať zabiť? Kto je z toho obvinený? Kočner. Kto to je Kočner? Osobný priateľ Roberta Fica.
Každý jeden zo smerákov ho poznal. Každý jeden a ja som veľmi rád, keď dáte vyšetriť kauzu naozaj Počiatek a Trnka. Ja som vám to včera tiež hovoril. Pre pána Boha, veď Počiatek povedal, že, že Fico je zlodej. Aj to nie je môj výmysel, ja ich naozaj volám zlodeji, ale to povedal Fico.
Včera po mojom vystúpení, hneď extrémista Mazurek, ale on je extrémista súdom určený. Fico, teda Kotleba je súdom určený fašista. Oni sú fašisti a extrémisti. To neni môj výmysel. Včera zostrihal moje video extrémista Mazurek úplne idiotským spôsobom, spravil zo mňa hlupáka, prestrihal to, a keby ste videli čo tam, čo tam aké sú tam vyhrážky mojej rodine, mne, ja som vás včera prosil, aby ste toto, aby ste toto začali riešiť tento extrémizmus, ktorý tu je. Vaša rodina, vaša rodina povedali ste je pre vás to najviac. Aj pre mňa a nebudú sa mi tam extrémisti vyhrážať mojej rodine. A toto robí Mazurek, toto robí Suja, toto, toto oni robia. Čiže ja som vás včera o toto prosil, o toto.
Spomínali ste pána Lipšica, ja si myslím, že veľká chyba je, že teraz nenachádzate k sebe cestu, a naozaj možno keby ste začali jeden druhého viac počúvať. Ja, ste obidvaja ste zvolení, obidvaja ste zvolení, tak si myslím, že by bolo naozaj pre dobro veci, keby ste vy dvaja generálny a špeciálny prokurátor začali viac jeden druhého počúvať.
Ďakujem veľmi pekne.
30. 9. 2021 15:53:55 - 15:55:55 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No vôbec nie je pravda, že som útočil na pána generálneho prokurátora, mám pani Hajšelová mám plné právo sa spytovať a dávať otázky aj keď nemám preštudovaný žiaden spis. Neútočil som naňho ani so ho neurážal, spytoval som sa, má možnosť odpovedať. To, že sa Čepo zaradil k zlodejom, no Čepo to je tvoja vec nie moja, ja som to neurážal celú sálu, ja som povedal, že SMERO-HLAS-áci sú zlodeji a ty to dobre vieš. Včera si mi to potvrdil, si povedal, že ty k tým zlodejom nepôjdeš, dneska sa už tváriš inak. Nebudem reagovať na fašisticko-extrémistických naozaj banditov z ĽSNS to je neskutočné, pre mňa sú to fašisticko-extrémistickí banditi ale nikdy som im nenadával do debilov do hlupákov, nikdy som ich neurážal. To, že si o nich myslím, že sú fašistickí extrémisti je veľká pravda a ja vás poprosím, pán prokurátor, aby ste naozaj začali ich riešiť pretože ich správania, ja vás poprosím, ich správanie a, a konanie aj na sociálnych sieťach je katastrofa. A na záver, ja som sa spýtal na ten mail a ten mail naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo poslali mi to, a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným, no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi. Ja som netvrdil, že
===== ... bol naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo, poslali mi to a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda, keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi, ja som netvrdil, že ste to urobili zámerne. Ešte raz vám hovorím a zo srdca, ja vám držím palce. Zachovajte si česť a morálku, lebo prepáčte, ak budú predčasné voľby, tak potom budú vládnuť opäť a chcú vládnuť opäť zlodeji. Tak som zvedaví, ako sa budete týmto zlodejom, ktorí tu roky kradli, roky tu dehonestovali Slovensko, ako sa budete k nim správať a ja verím, že čestne a spravodlivo. A ešte na záver. No samozrejme, že vás tu Kotleba bude chváliť, veď počíta na 363. Ďakujem pekne.
30. 9. 2021 15:53:55 - 15:55:55 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No vôbec nie je pravda, že som útočil na pána generálneho prokurátora, mám pani Hajšelová mám plné právo sa spytovať a dávať otázky aj keď nemám preštudovaný žiaden spis. Neútočil som naňho ani so ho neurážal, spytoval som sa, má možnosť odpovedať. To, že sa Čepo zaradil k zlodejom, no Čepo to je tvoja vec nie moja, ja som to neurážal celú sálu, ja som povedal, že SMERO-HLAS-áci sú zlodeji a ty to dobre vieš. Včera si mi to potvrdil, si povedal, že ty k tým zlodejom nepôjdeš, dneska sa už tváriš inak. Nebudem reagovať na fašisticko-extrémistických naozaj banditov z ĽSNS to je neskutočné, pre mňa sú to fašisticko-extrémistickí banditi ale nikdy som im nenadával do debilov do hlupákov, nikdy som ich neurážal. To, že si o nich myslím, že sú fašistickí extrémisti je veľká pravda a ja vás poprosím, pán prokurátor, aby ste naozaj začali ich riešiť pretože ich správania, ja vás poprosím, ich správanie a, a konanie aj na sociálnych sieťach je katastrofa. A na záver, ja som sa spýtal na ten mail a ten mail naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo poslali mi to, a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným, no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi. Ja som netvrdil, že
===== ... bol naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo, poslali mi to a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda, keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi, ja som netvrdil, že ste to urobili zámerne. Ešte raz vám hovorím a zo srdca, ja vám držím palce. Zachovajte si česť a morálku, lebo prepáčte, ak budú predčasné voľby, tak potom budú vládnuť opäť a chcú vládnuť opäť zlodeji. Tak som zvedaví, ako sa budete týmto zlodejom, ktorí tu roky kradli, roky tu dehonestovali Slovensko, ako sa budete k nim správať a ja verím, že čestne a spravodlivo. A ešte na záver. No samozrejme, že vás tu Kotleba bude chváliť, veď počíta na 363. Ďakujem pekne.
30. 9. 2021 15:53:55 - 15:55:55 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No vôbec nie je pravda, že som útočil na pána generálneho prokurátora, mám pani Hajšelová mám plné právo sa spytovať a dávať otázky aj keď nemám preštudovaný žiaden spis. Neútočil som naňho ani so ho neurážal, spytoval som sa, má možnosť odpovedať. To, že sa Čepo zaradil k zlodejom, no Čepo to je tvoja vec nie moja, ja som to neurážal celú sálu, ja som povedal, že SMERO-HLAS-áci sú zlodeji a ty to dobre vieš. Včera si mi to potvrdil, si povedal, že ty k tým zlodejom nepôjdeš, dneska sa už tváriš inak. Nebudem reagovať na fašisticko-extrémistických naozaj banditov z ĽSNS to je neskutočné, pre mňa sú to fašisticko-extrémistickí banditi ale nikdy som im nenadával do debilov do hlupákov, nikdy som ich neurážal. To, že si o nich myslím, že sú fašistickí extrémisti je veľká pravda a ja vás poprosím, pán prokurátor, aby ste naozaj začali ich riešiť pretože ich správania, ja vás poprosím, ich správanie a, a konanie aj na sociálnych sieťach je katastrofa. A na záver, ja som sa spýtal na ten mail a ten mail naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo poslali mi to, a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným, no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi. Ja som netvrdil, že
===== ... bol naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo, poslali mi to a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda, keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi, ja som netvrdil, že ste to urobili zámerne. Ešte raz vám hovorím a zo srdca, ja vám držím palce. Zachovajte si česť a morálku, lebo prepáčte, ak budú predčasné voľby, tak potom budú vládnuť opäť a chcú vládnuť opäť zlodeji. Tak som zvedaví, ako sa budete týmto zlodejom, ktorí tu roky kradli, roky tu dehonestovali Slovensko, ako sa budete k nim správať a ja verím, že čestne a spravodlivo. A ešte na záver. No samozrejme, že vás tu Kotleba bude chváliť, veď počíta na 363. Ďakujem pekne.
30. 9. 2021 15:53:55 - 15:55:55 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No vôbec nie je pravda, že som útočil na pána generálneho prokurátora, mám pani Hajšelová mám plné právo sa spytovať a dávať otázky aj keď nemám preštudovaný žiaden spis. Neútočil som naňho ani so ho neurážal, spytoval som sa, má možnosť odpovedať. To, že sa Čepo zaradil k zlodejom, no Čepo to je tvoja vec nie moja, ja som to neurážal celú sálu, ja som povedal, že SMERO-HLAS-áci sú zlodeji a ty to dobre vieš. Včera si mi to potvrdil, si povedal, že ty k tým zlodejom nepôjdeš, dneska sa už tváriš inak. Nebudem reagovať na fašisticko-extrémistických naozaj banditov z ĽSNS to je neskutočné, pre mňa sú to fašisticko-extrémistickí banditi ale nikdy som im nenadával do debilov do hlupákov, nikdy som ich neurážal. To, že si o nich myslím, že sú fašistickí extrémisti je veľká pravda a ja vás poprosím, pán prokurátor, aby ste naozaj začali ich riešiť pretože ich správania, ja vás poprosím, ich správanie a, a konanie aj na sociálnych sieťach je katastrofa. A na záver, ja som sa spýtal na ten mail a ten mail naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo poslali mi to, a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným, no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi. Ja som netvrdil, že
===== ... bol naozaj poslaný od vás z generálnej prokuratúry a pre mňa to bolo, poslali mi to a pre mňa je to otázka to, že naozaj teda, keď generálna prokuratúra poslala takýto mail na krajskú a krajská okresným no tak tí, tí prokurátori podľa mňa nebudú reagovať, že pôjdeme proti svojmu šéfovi, ja som netvrdil, že ste to urobili zámerne. Ešte raz vám hovorím a zo srdca, ja vám držím palce. Zachovajte si česť a morálku, lebo prepáčte, ak budú predčasné voľby, tak potom budú vládnuť opäť a chcú vládnuť opäť zlodeji. Tak som zvedaví, ako sa budete týmto zlodejom, ktorí tu roky kradli, roky tu dehonestovali Slovensko, ako sa budete k nim správať a ja verím, že čestne a spravodlivo. A ešte na záver. No samozrejme, že vás tu Kotleba bude chváliť, veď počíta na 363. Ďakujem pekne.
30. 9. 2021 15:27:31 - 15:37:34 40. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážený pán generálny prokurátor, milé kolegyne, milí kolegovia, v úvode chcem hneď povedať, že generálny prokurátor, práve vchádza, môžte mu povedať, aby si dal rúško. Práve vchádza jeden z dvoch tuná vpredu sediacich klamárov, pretože zase Mazurek klamal. Pán Šeliga nebol na tom výbore, ale on klame. Títo chlapci majú poslaneckú imunitu. Obvinia napríklad Lipšica z nejakých vecí, ktoré keby povedali mimo túto miestnosť, tak sú hneď v base. Ale oni vedia, že tu si to môžu dovoliť, tak títo extrémisti, extrémisti, títo naozaj ľudia, ktorí šíria nenávisť a zlobu, tak títo ľudia si to môžu tu dovoliť, pretože majú poslaneckú imunitu. Ale, keď sú takí chlapi nech to rozprávajú mimo túto sálu a potom aj steroidní siláci Suja, Mazurek budú veľmi v mojich očiach hore, keď budú takí frajeri aj mimo. To bolo k tým dvom, lebo naozaj to, čo oni tu predvádzajú, tak to je čistá zloba. Ja vám nezávidím, ale tým, že ste sa stali generálny prokurátor, tak naozaj aj vy musíte počítať s tým, že ľudia vás budú mať radi a nebudú vás mať radi. Pretože či rozhodnete tak alebo tak, tak tá druhá strana nebude spokojná a vám tlieskali po vašom prejave fašisti, extrémisti so smerohlasáckymi zlodejmi. Chcem povedať jedine komu som rozumel, komu som naozaj ľudsky rozumel, tak to bol pán Pčolinský a pani Pčolinská, pretože aj mne pri prepustení pána Pčolinského tiež som tam mal veľké nezrovnalosti. Žiaľbohu sa nebudem môcť dať vyšetriť, či to bolo alebo nebolo, ale pri ňom som mal pochybnosti, či naozaj mal tak dlho sedieť a čo sa tam udialo a ja by som bol veľmi rád, keby sa vyšetrilo to, čo tvrdia niektorí ľudia, že to bola smerácka hra aj to, čo sa stalo. Celé jeho, jeho obvinenie. Napríklad teraz ste nepočul, ale pán Mazurek povedal, že toto je debil. Takže toto je to správanie aj pána Mazureka. Ono viete ľudskosť týmto ľuďom chýba, ale to tak je. Ja som tu pán generálny prokurátor preto, lebo ja som nechcel sem ísť, ale poslali mi a určite ste aj vy videli nahrávku Počiatek - Trnka. Videli ste? Nie Počiatek, áno Počiatek - Trnka, videli ste to, to video? Videl. Generálny prokurátor, skorumpovaný generálny prokurátor sa so zlodejom Počiatkom bavili o tom, ako Fico so Slotom ukradli 2 miliardy. Dohodli sa pól na pól. Ako ho Fico odr. a aký ho Slota Fica odr. a aký je to super človek. Ja som bol na vašom vypočúvaní. Pozorne som si vás vypočul, dával som aj otázky a tak ako musím povedať ja som nechcel, aby bol špeciálny prokurátor pán Lipšic, tak ani vy ste neboli môj kandidát. Presvedčili ma ľudia, presvedčilo ma aj vaše okolie, blízke okolie a to ako ste sa rozhodli, tak to sú vaše rozhodnutia a ja tiež s niektorými s tými rozhodnutiami nieže nesúhlasím, ale sú mi veľmi, veľmi ťažko prijateľné, pretože vy ste prepustili ľudí, ktorí sú blízki SMER-u, veľmi blízki SMER-u preto vám tá smerohlasácka fašisticko nacistická skupinka tlieskala, lebo ste im prepustili ľudí, ktorí boli obviňovaní, nie im prepáčte Haščák, atď. Ste im preto tlieskali. Môžem prepáčte hovoriť, môžem hovoriť...

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Nechajte pána poslanca, aby mohol voľne vystupovať, nech sa páči.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
...
viete ešte jednu vec vám musím povedať. Stále tu zaznieva, že som behal holý po námestiach. Pred 25 rokmi som prebehol v relácií, ale keď títo fašistickí extrémisti nemajú nič iné, pretože nekradol som ako Suja s Kotlebom na župe. Nekradol som ako tamto banda zlodejská. Tak nemajú nič iné, tak vás budú dehonestovať len týmto spôsobom. Ale je to dobré, lebo môj kamarát mi povedal Jožo, pokiaľ toto budú robiť, tak to robíš veľmi dobre. Pred chvíľou, pred chvíľou pamätáte sa, pred chvíľou ako rozprávali, že sa smejem a prerušujem ich svojim hlasným, že som debil, lebo ich prerušujem vlastným smiechom. Tak pre debila je každý debil. Poznáte to? Idem ďalej, ale k vám. Ja som na tom vypočúvaní vám položil, teda nie na vypočúvaní, ale keď sme boli na mediálnom výbore, vy ste tam neboli, ale bol tam pán K..., áno a ja som sa ho spýtal, či teda budú môcť byť ich skutky aj ďalej, či budú môcť byť vyšetrovaný. Bolo tam povedané, že teoreticky áno, ale prakticky vôbec nie a to ma, a to ma veľmi zarazilo veľmi. Vo vašom vystúpení, vaše vystúpenie bolo naozaj v úvode plné štatistiky, ale keď som bol na vašom vypočúvaní, tak ste ostro vystúpili proti extrémizmu. Ostro proti tomu, že chcete bojovať proti tomu, čo sa tu deje na Slovenskej a ako aj fašistická Kotlebova strana robí naozaj nekalé záležitosti. A ja som tam bol a vy ste sa k 363 vyjadrili, že je to, že to je, že to robí šarapatu, ste povedali. Dobre, dobre.. jasné, že to robí šarapatu. To ste povedali, áno, dobre a posledná vec, čo chcem povedať, teda jedna z posledných vecí, čo chcem povedať nemecké súdy povedali a to je pre mňa také zaujímavé, povedali, že v slovenskom lietadle sa nachádzal Vietnamec. Vy ste to, ja viem, že chcete reagovať, ale ja chcem dopovedať a potom kľudne reagujte. Nemecké súdy povedali, že v slovenskom lietadle sa nachádza Vietnamec. Naše vyšetrovanie bolo zastavené, lebo sa to nepreukázalo a ja mám veľmi vážne informácie o tom, že dvaja policajti chceli vypovedať a neboli pripustení na vypovedanie. To znamená, že toto je ďalšia vec, ktorá mňa ako človeka, prepáčte ja teraz proti vám neútočím. Fakt počúvajte ma pozorne, lebo ja som bol jeden z tých, čo vás volili. Jasné. Prepáčte, ja hovorím to, čo to sú moje informácie. No a posledná vec, k tomu sa chcem vyjadriť, je, dnes tu zaznelo, dnes tu zaznelo, že vás podporilo 600 prokurátorov a nejakých 50 bolo z inej. No ja som dostal, mi poslali kolegovia, mne poslali jeden e-mail, ktorý posiela Generálna prokuratúra. Vážené kolegyne, vážení kolegovia, na základe pokynu pána krajského prokurátora vám v prílohe e-mailu preposielam vyhlásenie prokurátorov, ktorým mieni Generálna prokuratúra SR reagovať. Uvedené vyhlásenie mieni Generálna prokuratúra SR podať nielen v mene prokurátorov Generálnej prokuratúry SR, ale v mene všetkých prokurátorov za rezort prokuratúry. V prípade vášho nesúhlasu s uvedeným vyhlásením prokurátorov vás žiadam o podanie informácie prostredníctvom okresných prokurátorov. Vaše stanovisko k uvedenému vyhláseniu prokurátorov predložte tunajšej krajskej prokuratúre do zajtra t. j. 23. 9. Ja musím povedať, že aj ja keby som dostal takýto e-mail, tak vyjadrím podporu a nebudem sa vyjadrovať negatívne a chcem vám povedať, že mne sa strašne páčil váš výrok, nie páči, ale ja si vás vážim za to, že ste povedali, že si chcete zachovať česť pred svojimi deťmi. To bolo niečo úžasné a chcem povedať, ja viem o čom hovoríte. Pretože ja keď zajtra z tadiaľto odídem, tak odídem s tým, že nechcem kšeftovať so smerákmi, nechcem kšeftovať s bandou zlodejskou, ktorá tu roky kradla, ale prišiel som sem preto, aby moje deti sa nemuseli za mňa hanbiť a je to niečo, čo česť a, a morálku v srdci vám nikto nezoberie. Tak to je to, že ja vám naozaj držím palce, aby ste, aby ste to dotiahli do dobrého konca a neberte moje slová ako útok. Ďakujem.
29. 9. 2021 17:34:46 - 17:36:18 40. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
81.
Ďakujem veľmi pekne. Práve ste sa, pán Podmanický, dozvedeli, ako vaša legendárna štvorka porušuje rokovací poriadok. Vy, pán Podmanický, vystupujete v procedurálnych návrhoch s takými, ale s takými návrhmi, ktoré nemajú nič spoločné s rokovaním. Vy si tu robíte politický marketing, pretože ste sa vyšplhali na chrbáte tamtoho pána odrúškovaného Kotlebu a teraz ste život (reakcie z pléna), ktorý nemá, žiaľbohu, žiaden život. Pán Podmanický, toto je, toto je vec, ktorú vy, toto je vec, ktorú vy robíte stále. Nepoviete naozaj nič, nič k veci, nepoviete nič normálne. Vy len vystúpite aj s tým legendárnym Kuffom, ktorý má, neviem, či má trenírky na sebe alebo rúško, ale vy vystúpite a, a to je niečo neskutočné. (Ruch v sále. Zaznievanie gongu.) A už to tu raz dnes zaznelo. Vy tu rozprávate, vy tu rozprávate o tom, pán Podmanický, ako sa porušuje poriadok a vy ho porušujete neustále, neustále. Vy ste boli pri tam Robertovi F., potom ste do neho odišli. Vy ste sa tiež vyšplhali na chrbáte pána... je triezvy? Je. ... pána Roberta Fica a musím povedať úprimne, porušujete, porušujete vy neustále, vaša legendárna štvorka, stále porušujete rokovací poriadok.
Ďakujem.
28. 9. 2021 17:38:54 - 17:39:17 43. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 669 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Pán predseda, navrhujem krátku prestávku päťminútovú, aby sa sociálni demokrati mohli koordinovať. Pretože pozrite sa, nie je tu ani, hŕstka ich je tu. A keďže rozprávali o tom, že celý čas, že tu nie sme, takže, aby sa mohli koordinovať, aby mohli prísť do sály. Ďakujem veľmi pekne.

Deň v parlamente

<- ->