Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
28. 5. 2021 13:18:02 - 13:18:06 28. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia - 28.05.2021 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Áno, aj ja to isté, takže prinesiem.
19. 3. 2021 10:35:08 - 10:36:16 25. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 450 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
46.
Ďakujem. Áno, pán poslanec Blaha, súhlasím s tým, čo si povedal. Situácia na Slovensku je naozaj v mnohých oblastiach veľmi zlá, a preto je nevyhnutné robiť niečo, čo bude zmysluplné, a nie prinášať riešenia, ktoré situáciu zhoršujú, čo sa, žiaľ, u nás deje. Preto dnes aj preto hovoríme o tom, aby tí, ktorí majú v tomto štáte najvyššie postavenie, priniesli alebo prišli s návrhmi, ktoré by situáciu mohli, aspoň trošku zmiernili, uspokojili a perspektívne aj zlepšili.
Nie som naivný a nepredpokladal som ani nepredpokladám, že koaliční poslanci nás v tomto smere podporia. Bol som však zvedavý, ako budú na to reagovať, a ani tu sa, žiaľ, nič nezmenilo. Namiesto istej miery sebareflexie od mnohých opäť len útoky proti SMER-u, znevažovanie rečníkov. Je to ale, žiaľ, ich vysvedčenie, vysvedčenie, že len na to majú, ale aj signál pre Slovensko, že s nimi Slovensko naďalej nič dobré nečaká.
Ďakujem.
26. 11. 2020 9:38:35 - 9:39:55 18. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 274 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
16.
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Neviem, či budem hovoriť za všetkých starostov a primátorov, ktorí sú členmi tohto, tejto Národnej rady, ale za mesto Michalovce sa jednoznačne stotožňujem s tým, čo tu povedal kolega Richter. Naozaj vítame tie kroky, ktoré by mali prispieť k skvalitneniu, osobitne by som sa dotkol detských ihrísk, ale aj všetkého iného, čo tu spomínal, ale na druhej strane, áno, sme proti, proti tomu, aby sa rušili obedy zadarmo, pretože tie nám mestu, áno, zo začiatku robili isté problémy, kým sme všetky problémy, ktoré s tým súvisia, vyriešili, ale dnes naozaj tie vybavenia kuchýň aj personálne zabezpečenie sú, a osobitne to personálne zabezpečenie, sú týmto návrhom ohrozené, nehovoriac o skutočnosti, že kompenzácia, ktorá sa navrhuje, aby mala sa negatívne prejaviť na príspevkoch, ktoré mestá dostanú vo forme podielových daní.
Takže naozaj by som chcel poprosiť všetkých, ktorým aj na tomto záleží, aby mestá aj takto neboli ukracované, aby nepodporili tento návrh, aj keď je, tiež súhlasím, veľmi dobrý, ak tam ostane to rušenie obedov zadarmo.
Ďakujem.
4. 11. 2020 11:49:50 - 11:50:44 16. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 293 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
154.
Pani poslankyňa, ty si vo svojom vystúpení viackrát zdôraznila skutočnosť, že tento návrh zákona, alebo teda úprava zákona nie je politická, a ja chcem opäť zvýrazniť túto skutočnosť a poprosiť kolegov z koaličnej strany, aby, alebo z koaličných strán, aby toto podporili aj z tohto dôvodu. Naozaj myslím si, že nikoho netreba presviedčať o potrebe darcovstva krvi.
My na úrovni miest robíme všeličo, aby sme ich takisto ocenili, aby..., a všelijaké benefity im dávame, pretože naozaj je to potrebné, a zvlášť v dnešných časoch, kedy sa veľmi často ozýva potreba, aby ľudia krv darovať išli, aby boli ochotní, myslím si, že toto, čo je v návrhu, je len taký malý benefit, ktorý aj štát môže týmto ľuďom dať.
Ďakujem pekne.
3. 11. 2020 15:09:48 - 15:10:30 16. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Tlač 286 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
55.
Ďakujem pekne. Pán poslanec Blaha, súhlasím s tým, čo si tu prezentoval a aj keď dnešná schôdza mohla byť aj o inom, ale keďže sa tu otvorili témy tých pamätných dní, resp. dní, ktoré, na ktoré nemáme čo byť hrdí, tak si myslím, že aj tento deň by patril do tejto galérie a mali by sme si ho pripomínať. Ak máme byť teda spravodliví k našej histórii a ja som presvedčený, že chceme byť spravodliví, tak nemali by sme hovoriť len o tom ´68. neslávnom ´68., ale mali by sme si pripomenúť aj Mníchovskú zradu. Ďakujem.
21. 10. 2020 9:28:06 - 9:28:47 16. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 202 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
18.
Pán poslanec Kamenický, absolútne súhlasím s tým, čo ste povedali, aj keď pán minister a celá vládna koalícia tvrdí, že dôchodcom dáva to, čo nemali, v skutočnosti im berie z toho, čo mali. Berie im z peňazí, ktoré už mali schválené, berie im z peňazí, ktoré im aj oni – SME RODINA a pán minister osobne – schválili. Toto sa podľa mňa nedá ospravedlniť ničím. Nedá sa ospravedlniť nedostatkom financií, najmä nie preto, lebo ako tu už odznelo, dokázali ste nájsť peniaze pre bohaté banky či pre bieloruskú opozíciu. Ja pevne verím, že naši dôchodcovia to vidia a že to týmto politikom, ktorý ich zradili, patrične spočítajú.
Ďakujem.
23. 7. 2020 18:53:57 - 18:55:12 10. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 182 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
158.
Ďakujem za slovo. Vážený pán minister, vo svojom príhovore ste okrem iného povedali aj to, že "robíme to dobre". Ja chápem, že tú našu kritiku, voči nej sa bránite istým bagatelizovaním, že aj útokmi proti nám, ale bolo by dobré počúvať aj iné hlasy a hlasy trebárs odbornej verejnosti.
Ja som mal možnosť minule si pozrieť jednu z posledných tlačoviek Klubu 500, kde pán Soták hodnotí teda, ako dobre to robíte, kde pán Soták hovorí o tom a útočí osobne on na, konkrétne na predsedu vlády, že dnes nerobí nič pre to, aby slovenská ekonomika naštartovala, že víťazstvo vo voľbách pochopil ako niečo, ako korisť, že s krajinou si môže robiť, čo chce, a že vôbec sa nezaujíma o problémy zamestnávateľov. Takže aj napriek tomu podľa pána Sotáka, že Slovensko dnes má možnosť, aby sa urobilo veľmi rýchlo niečo pre to, aby sa ekonomika naštartovala, odďaľovaním týchto, týchto riešení sa jej veľmi ubližuje.
Ďakujem.
2. 4. 2020 16:22:44 - 16:23:27 4. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 38 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Zahorčák, Viliam (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
88.
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister, kolegyne, kolegovia, teraz chcem vystúpiť ani nie tak za seba za primátora a za primátorov, ale skôr za starostov, pretože aj tých zastupujeme tuná na tomto zasadnutí. A jednoznačne sa prihováram za to, aby spôsob, ktorý je uvedený v bode 3, per rollam, aby, aby bol zachovaný, aby sme túto možnosť našim starostom dali. Samozrejme, aj ja registrujem možnosť zneužitia toho. A myslím si, že to, čo predniesol kolega Ferenčák, dáva priestor na to, aby sme sa možným problémom vyhli.
Takže by som chcel poprosiť o podporu jeho návrhu.
Ďakujem.

Deň v parlamente

<- ->