Vyhľadávanie v prepise rozpravy Vytlačiť stránku / Print page

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
10. 6. 2010 14:01:03 - 14:03:00 53.schôdza NR SR Tlač 1547 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Číž, Miroslav (SMER – SD) Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Janiš, ste zrejme vystupovali ako predseda klubu a asi treba vám aspoň niečo pripomenúť. Prvý zásadný problém, tie voľby, tie záplavy hlboko nerešpektovali rtermín volieb. Je to neslušnosť od nich, ale stalo sa to. Po druhé, hovoríte tu aj s pánom Lipšicom o nekakých piároch atď. Členovia vlády sa obmedzili na absolútne nevyhnutné potrebné údaje, ktoré potrebujeme dať. Nikto z koalície nevystupoval a nepredvádzal sa pred verejnosťou. Ak sa dohodneme a vy dokonca hovoríte o tom, že podporíte tieto návrhy, že teda chcete hlasovať a považujete teda logicky pomoc pre obyvateľov v postihnutých oblastiach za nevyhnutnú, tak vláda, ktorá sa venovala po prvé pomoci v teréne, voľbám, pripravila za veľmi krátku dobu aspoň prvý základný balík peňazí, ktoré možno dať ľuďom. Nehanebne na nezmyselný politický zápas zneužívate túto situáciu vy, pán poslanec. A obaja aj s pánom Lipšicom úplne bezostyšne a teraz akurát potrebuje Slovensko diskusiu o futbalových štadiónoch alebo neviem o čom. Ide tu o to, že aby tu bola solidarita politických strán, aby sa našli základné prostriedky, ktoré tu sú, minister zdôraznil veľmi jednoznačne, že ide o prvý balík peňazí, ktoré je potrebné dať a ďalšie potom, samozrejme bude musieť urobiť nová vláda, pán poslanec Janiš. Takže skôr ste sa mali zamerať na to, čo by ste dali vy ešte viac keby ste chceli a hlavne pripomenuli ako ste to s pomocou občanom videli vy. Máte nádherné predstavy o šetrení v štátnom rozpočte, zároveň budete rozvíjať školstvo, mladé rodiny, staré rodiny, dôchodcov, každého. Pán poslanec Janiš, aspoň trošičku z piety k tejto situácii sa zamerajme na vecné problémy spojené s pomocou ľuďom.
 

Deň v parlamente

<- ->