Vystúpenie v rozprave Vytlačiť stránku / Print page

Vystupujúci Milan Mazurek 
Dátum 24. 7. 2021 00:00 
Schôdza 35 
Tlač 614 
Bod rokovania Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (tlač 614) - druhé a tretie čítanie.
 
9:36:54 - 9:38:54 Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou) Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
22.
Pán poslanec Dostál, vy si z tej argumentácie vždy vyberiete len zopár hrozienok. Môžme tu hovoriť potom o úplne opačných príkladoch, ako sú Seychely s 85-percentnou zaočkovanosťou, ktoré zaviedli lockdown, lebo sa plnia nemocnice. Izrael, ktorý zaviedol povinné rúška v interiéroch a obmedzenia pri rôznych podujatiach, lebo majú problém a sami do sveta vyhlásili, že vakcína nie je riešením tejto situácie. Môžme sa o tom baviť v takejto rovine, pretože vy sa tu vyjadrujete, ako keby vakcína zastavila ten vírus. To nie je pravda, to už je vyvrátený mýtus. A potom, keď chcete prejsť k inej argumentácií, to znamená to, čo vy tvrdíte, že napríklad pomáha k tomu, aby ľudia mali menší, ľahší priebeh a lepšie to proste zvládali a tak ďalej, tak sa bavte v tejto rovine a potom môžme hovoriť o nejakých číslach a čakať na dlhotrvajúcejšie výsledky, na základe ktorých to budeme môcť vyhodnotiť a porovnať s tým, aká bola miera negatívnych dôsledkov. Lebo vy sa zase vyhýbate ďalšiemu zásadnému faktu a ten fakt je taký, že tí výrobcovia za tie vakcíny neručia. Prečo to nikto z vás nepovie verejne a prečo má výrobca problém ručiť za tú vakcínu, ak minister Mengele povedal, že je bezpečná? Ja tomu nedokážem pochopiť, lebo ja poznám osobne jedného človeka, ktorý po prvej dávke tej AstraZenecy, či čo to je, mal problémy, bolesti v ruke. Ale doktorka mu povedala, to bude dobré, daj si druhú. Teraz už dva týždne tou rukou nevie pohnúť, má ju ochrnutú, dúfa, že to prejde. A ja sa pýtam, koľko by takáto firma, keby brala následky, musela zaplatiť tomu človeku za ochrnutie jeho ruky. Koľko? Jasné, že to nechcú, pretože keď jedna vakcína stojí 15, 20 alebo koľko eur, tak takéto náklady sa pohybujú možno v desaťtisícoch. A toto je presne ten problém, preto oni nevzali následky na seba a dali ich na štát, ktorý sa ich zase zriekol v mene občanov. Preto ich nedali na svojich vedcov, na svojich majiteľov, lebo je to biznis. A vy o tomto tu nepoviete. A to sú také fakty, ktoré predsa ľuďom môžu ukázať, že to napríklad nechcú prijať, a vy im nemáte čo vstupovať do svedomia. Oni sa majú rozhodnúť sami.
22:08:14 - 22:10:07 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pán poslanec, povedali ste to dobre, ale vidíte to na vlastné oči pri týchto ľuďoch. Absolútne nulová úcta k ústave. Je im úplne jedno, že ten zákon je priamo v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky. Absolútne nulová úcta k právu a rešpekt k zákonom Slovenskej republiky. Oni sa ani neštítia toho premýšľať nad tým, že my ako slobodní občania predsa nesmieme mať nejakú povinnosť preukazovať sa informáciami o našom zdravotnom stave SBS-károm v obchodoch, predavačkám, ľuďom, ktorí pracujú niekde vo welnesoch a to nie preto, že by sme dehonestovali tých ľudí, ktorí tam pracujú, ale predsa je predsa jasne definované zákonom, kto môže človeku siahať a získavať informácie o jeho zdravotnom stave, kde nepochybne patria aj informácie o tomto testovaní. Keď sme argumentovali s touto skutočnosťou, ktorou argumentoval aj Úrad pre ochranu osobných údajov, oni to dobre vedeli, veď úrad dal jasné vyhlásenie, že sa to nemôže žiadať, keď tu nacvičovali to povinné testovanie, tak ich argumenty boli, že v núdzovom stave, bohužiaľ, treba pracovať. Ale teraz nie je núdzový stav. Im to je jedno aj tak to dajú. Aj tak to dajú. A vedia to, že je to v rozpore so zákonom, ale mlčia, lebo im to je jedno.
Pán poslanec, toto je absolútna demontáž právneho štátu. Ich vôbec netrápi, že tu sa úplne rozkladajú základné atribúty právneho štátu. Čo nám prikážu o chvíľku? Rozumiete? Dobre ste im to povedali. Dobre ste to definovali. Jasne ste im to vymedzili aj tak si pôjdu svoju pesničku. Veď keď niektorí z nich chcú dobrovoľne tieto svoje údaje poskytovať, kľudne aj celému svetu nech ich poskytujú. Len problém spočíva v tom, že nás nútia ich poskytovať, keď ich poskytovať nechceme a tí ľudia nemajú oprávnenie ich od nás žiadať. To je logika. Ale im to je jedno.
22:15:13 - 22:25:00 Vystúpenie v rozprave   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Vážené dámy, vážení páni, milý pán minister, znovu prízvukujem, pre mňa doktor Mengele a potom, čo ste dnes predviedli na tlačovej konferencii aj veľmi slabá verzia doktora Mengeleho. Vy si uvedomujete, že je sobota štvrť na jedenásť v noci a my tu rokujeme v druhom čítaní o zákone, ktorý sa stal najsmutnejším príbehom doterajšieho volebného obdobia. Stal sa príbehom absolútneho pošliapania ľudských práv šesťdesiatich percent, teda väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky, a stal sa príbehom absolútne v tomto volebnom období bezprecedentnej zrady jednej politickej strany a jedného poslaneckého klubu voči obyvateľom Slovenskej republiky, a to je hnutie SME RODINA. Hnutie SME RODINA totiž na svoju facebookovú stránku napísalo toto, zverejnilo to ako infografiku: "Očkovanie podporujeme, no zákon znevýhodňujúci neočkovaných ľudí pri vstupoch do prevádzok a na verejné podujatia v dnešnom hlasovaní určite nepodporíme.".
Vážené dámy, vážení páni, hnutie SME RODINA týmto krokom najpodlejším spôsobom zradilo svojich voličov a za pár hodín dokázalo z vlastného sľubu, ktorý dalo verejne cez svoj oficiálny komunikačný kanál, urobiť absolútny, absolútnu handru, absolútny opak. Zradilo všetkých obyvateľov Slovenskej republiky a takmer všetci ich prítomní poslanci, s výnimkou zopár, ktorým to ide ku cti, hlasovali za tento fašistický návrh zákona. Za návrh zákona, o ktorom tu bolo jasne povedané, konkrétnymi zdrojmi citované, ktorý je protiústavný, ktorý ide do rozporu so základnými ľudskými právami a ktorý obyvateľov Slovenskej republiky núti do povinného očkovania. Núti ich dokonca do niečoho horšieho, ako je povinné očkovanie, pretože povinné očkovanie, ako to tu mnohí poslanci povedali, na Slovensku funguje tak, že ak svoje dieťa zaočkovať povinnými vakcínami nedáte, príde vám po čase pokuta z Úradu verejného zdravotníctva do výšky možno nejakých 300 eur, to uhradíte a dajú vám svätý pokoj.
Ak toto, čo vy nazývate dobrovoľné očkovanie, ale neakceptujete, tak sa musíte testovať a podľa slov ministra Krajniaka, sa na to pripravte, už nie každý sedem dní, každých 48 hodín, každé dva dni si musíte nechať vyšpárať nos, lebo toto majú v pláne a ich argument je, že tu je delta vírus a všetci umrieme a ten sa šíri osemkrát rýchlejšie. Každé dva dni si budete špárať nos, ale očkovaný človek, ktorý ho môže prenášať a ktorý sa neotestoval, vás môže o pár hodín nakaziť bez problémov, lebo ten sa testovať nemusí.
Hľadáte logiku v takomto návrhu zákona? Samozrejme, že ju nehľadajte, lebo tu o vírus nejde. Len imbecil by mohol po tomto povedať, že toto je prevencia proti vírusu. Keď vy sa otestujete a človek, ktorý môže byť bez problémov infekčný, vás môže nakaziť o hodinu, lebo on sa neotestoval. Na čo sa tu hráte?! Z koho chcete robiť hlupáka?! Z obyvateľov Slovenskej republiky? Ako sa dá toto obhájiť? Ako sa to dá vysvetliť? Veď ten zaočkovaný môže toho otestovaného o hodinu bez problémov nakaziť.
Toto vôbec nie je o predchádzaní vírusu. Toto je o totalite, lebo iný návrh, iný zmysel tu nenájdeme. Z pozície hnutia SME RODINA možno išlo o to, vybartrovať v obchode tie nájomné byty, možno je tu nejaký biznis, možno nejaký kšeft, to len oni vedia, o čom rokovali na tom jednaní s Hegerom. Oni vedia, na čom sa dohodli a z pozície OĽANO? Každých 48 hodín testy? No si predstavte, koľko miliárd eur sa zase vyhodí von oknom. Si predstavte, koľko miliárd eur zase pôjde na nezmyselné testovanie, ktoré k ničom nevedie, lebo ten otestovaný s nepresným testom sa zajtra stretne s tým očkovaným, ktorý to môže prenášať. No logika á la Slovenská republika pod vedením Hegero-Matovičovej tyranskej vlády. Neuveriteľné! Na čo je to dobré? Maximálne tak na biznis a na pošliapavanie práv obyvateľov Slovenskej republiky. Iba na to. Iba na to, na nič iné ten zákon dobrý nie je. Na nič iné.
Môžeme sa teraz spoliehať na to, že nám dali sľub, že keď to teraz prejde v druhom, v treťom čítaní, tak tie možnosti toho zákona, tie totalitné zvrátené možnosti, ktoré zavádzajú apartheidový režim na Slovensku, ktoré môže bez (povedané so smiechom) problémov vyhlásiť nie vláda, ale jeden úradník, nikým nevolený úradník Mikas, vraj budú zakomponované do súčasného právneho stavu a do života v Slovenskej republike až v prípade, že ten váš covid-semafor slávny, ktorý si určujete, ako chcete, kedy chcete, dosiahne čierne farby.
A čo chcete od nás?! Veriť sľubu od hnutia SME RODINA, že celé leto nás nechajú na pokoji po tom, čo dneska predviedli. Po tom, čo dneska predviedli, im nemôže veriť nikto ani slovo. A nie preto, že by ja som mal nejaké predsudky, lebo ja som sa s tými poslancami normálne vzadu rozprával a bol som rád, ja som im osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre! Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal. A potom...
===== ...tu osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre. Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne a nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal, a potom im pľuvli do tváre. Ukázali im prostredník. A Kollár si zobral svoj zadok a odletel niekde na dovolenku. Lebo sa im ešte aj hanbil a bál sa im postaviť pred kameru alebo sa im pozrieť do očí a povedať, máme vás za úplný odpad. Máme vás za úplný odpad, lebo toto je výsledok.
Logika toho zákona nie je žiadna. Toto nezabráni šíreniu vírusu, toto nezabráni ničomu z toho čo ste tu rozprávali, toto je o biznise a o totalite. O vírus tu dávno nejde. Dnešná správa ministerstva zdravotníctva z Izraela hovorí jasne, lebo včera to vydali, dnes to prevzali slovenské médiá niektoré, niektoré nie, lebo veď im to nebolo pohodlné, hovorí jasne. Izrael, ktorý má medzi 60 až 70 % zaočkovanosť s dvomi dávkami, má v nemocniciach nejakú tú časť ľudí a z nich je takmer 60 % zaočkovaných oboma dávkami, 38 % je nezaočkovaných a 3 % má iba jednu dávku. To znamená, takmer to koreluje s tým zaočkovaním v populácii ako takej. Nemá to žiaden význam. Ide to takisto, ako keby tí ľudia zaočkovaní neboli. To sú fakty z Izraela, a preto Izraelu neostávalo nič iné len zaviesť povinné rúška v interiéroch, ktoré boli predtým zrušené a vy ste to tu mnohí z vás koaliční poslanci predstavovali ako víťazné ťaženie vakcín, lebo Izrael zrušil rúška, no už ich majú znovu. Lebo vakcíny fungujú, lebo vyhrali, a zároveň zavádza obmedzenia na počet účastníkov na rôznych podujatiach a pri vstupoch do rôznych prevádzok, lebo veď vakcína je sloboda. Uhm. A povedzte to ľuďom rovno. Nielenže keď sa každé dva dni nebudete testovať, tak sa budete každého polroka očkovať.
Nie, že vakcína je sloboda, na pol roka je sloboda. A potom znova a znova, a znova, lebo príde nová mutácia, Delfa, Delta, Alfa, Omega, Gama a neviem čo všetko, veď ste s tým trápni. Ste s tým trápni namiesto toho, aby ste tie miliardy, ktoré zase idete vyhodiť do koša investovali do zdravotníctva a do rozumných projektov a programov na to, aby ste zlepšili zdravotný stav populácie, tak ich zase vyhodíte von oknom. A kým vy pochopíte, že s tou koronou, ktorá nikdy nezmizne a už určite nie pri takýchto priblblých zákonoch ako som vám povedal, ktoré nemôžu z princípu fungovať, keď sa otestujem a zajtra ma nakazí neočko, zaočkovaný. Namiesto toho, aby ste sa s tým povedali ľuďom na rovinu, že sa s tým musíme naučiť žiť. Lebo iná verzia reality neexistuje. Možno vo vašich vysnených hlavičkách áno. Možno v tých vašich plánoch, biznis konceptoch áno, ale v realite to inak nejde. Že sa s tým musíme konečne naučiť žiť. Poznáme, ktoré skupiny sú rizikové. Vieme čo môže pomôcť, aby mali tí ľudia ľahší priebeh, ale vy na to kašlete. Nezlepšujete ich zdravotný stav. Neinformujete tých ľudí, nepomáhate im, nezabezpečujete im doplnky, nesnažíte sa zlepšiť ich stav, naopak, naopak, úplne naopak, testuj sa , testuj sa, testuj sa každých 48 hodín ti vytrieme nos, a keď už bojuješ za svoju slobodu, prídeš pred Národnú radu, snažíš sa niečo vybojovať, tak ťa Kollár oklame ako malého chlapca pri vianočnom stromčeku. Lebo to je jediné na čo sa zmôže.
Je to neskutočne smutné čo ste predviedli. Je neskutočne smutné táto zrada a logiku tento zákon nemá. Je protiústavný. Nemôžete nútiť ľudí, aby preukazovali informácie o svojom zdravotnom stave komukoľvek pri vstupoch do prevádzky. To nie je o tom, že by my sme si nevážili nejakého SBS-kára, nejakú predavačku alebo nejakého zamestnanca na recepcii, to nie je pravda. Ale sú tu jasne zo zákona definované postupy a spôsoby a definovaní ľudia, ktorí majú právo nahliadať do vašich osobných údajov a informácií, ktoré podliehajú ochrane a medzi nimi sú aj informácie o vašom zdravotnom stave. Povedal to jasne Úrad pre ochranu osobných údajov. Vám je všetko jedno. Vy nerešpektujete zákony a ja vyzývam všetkých obyvateľov Slovenskej republiky 1. septembra prísť po tom čo sa dohodneme na jasnom termíne a mieste, a ukázať tejto vláde, že už nastal koniec. Že s týmto fašizmom musíme skrátka zatočiť tam, kde sa s ním zatočiť dá a to je v uliciach slovenských miest.
22:15:13 - 22:25:00 Vystúpenie v rozprave   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Vážené dámy, vážení páni, milý pán minister, znovu prízvukujem, pre mňa doktor Mengele a potom, čo ste dnes predviedli na tlačovej konferencii aj veľmi slabá verzia doktora Mengeleho. Vy si uvedomujete, že je sobota štvrť na jedenásť v noci a my tu rokujeme v druhom čítaní o zákone, ktorý sa stal najsmutnejším príbehom doterajšieho volebného obdobia. Stal sa príbehom absolútneho pošliapania ľudských práv šesťdesiatich percent, teda väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky, a stal sa príbehom absolútne v tomto volebnom období bezprecedentnej zrady jednej politickej strany a jedného poslaneckého klubu voči obyvateľom Slovenskej republiky, a to je hnutie SME RODINA. Hnutie SME RODINA totiž na svoju facebookovú stránku napísalo toto, zverejnilo to ako infografiku: "Očkovanie podporujeme, no zákon znevýhodňujúci neočkovaných ľudí pri vstupoch do prevádzok a na verejné podujatia v dnešnom hlasovaní určite nepodporíme.".
Vážené dámy, vážení páni, hnutie SME RODINA týmto krokom najpodlejším spôsobom zradilo svojich voličov a za pár hodín dokázalo z vlastného sľubu, ktorý dalo verejne cez svoj oficiálny komunikačný kanál, urobiť absolútny, absolútnu handru, absolútny opak. Zradilo všetkých obyvateľov Slovenskej republiky a takmer všetci ich prítomní poslanci, s výnimkou zopár, ktorým to ide ku cti, hlasovali za tento fašistický návrh zákona. Za návrh zákona, o ktorom tu bolo jasne povedané, konkrétnymi zdrojmi citované, ktorý je protiústavný, ktorý ide do rozporu so základnými ľudskými právami a ktorý obyvateľov Slovenskej republiky núti do povinného očkovania. Núti ich dokonca do niečoho horšieho, ako je povinné očkovanie, pretože povinné očkovanie, ako to tu mnohí poslanci povedali, na Slovensku funguje tak, že ak svoje dieťa zaočkovať povinnými vakcínami nedáte, príde vám po čase pokuta z Úradu verejného zdravotníctva do výšky možno nejakých 300 eur, to uhradíte a dajú vám svätý pokoj.
Ak toto, čo vy nazývate dobrovoľné očkovanie, ale neakceptujete, tak sa musíte testovať a podľa slov ministra Krajniaka, sa na to pripravte, už nie každý sedem dní, každých 48 hodín, každé dva dni si musíte nechať vyšpárať nos, lebo toto majú v pláne a ich argument je, že tu je delta vírus a všetci umrieme a ten sa šíri osemkrát rýchlejšie. Každé dva dni si budete špárať nos, ale očkovaný človek, ktorý ho môže prenášať a ktorý sa neotestoval, vás môže o pár hodín nakaziť bez problémov, lebo ten sa testovať nemusí.
Hľadáte logiku v takomto návrhu zákona? Samozrejme, že ju nehľadajte, lebo tu o vírus nejde. Len imbecil by mohol po tomto povedať, že toto je prevencia proti vírusu. Keď vy sa otestujete a človek, ktorý môže byť bez problémov infekčný, vás môže nakaziť o hodinu, lebo on sa neotestoval. Na čo sa tu hráte?! Z koho chcete robiť hlupáka?! Z obyvateľov Slovenskej republiky? Ako sa dá toto obhájiť? Ako sa to dá vysvetliť? Veď ten zaočkovaný môže toho otestovaného o hodinu bez problémov nakaziť.
Toto vôbec nie je o predchádzaní vírusu. Toto je o totalite, lebo iný návrh, iný zmysel tu nenájdeme. Z pozície hnutia SME RODINA možno išlo o to, vybartrovať v obchode tie nájomné byty, možno je tu nejaký biznis, možno nejaký kšeft, to len oni vedia, o čom rokovali na tom jednaní s Hegerom. Oni vedia, na čom sa dohodli a z pozície OĽANO? Každých 48 hodín testy? No si predstavte, koľko miliárd eur sa zase vyhodí von oknom. Si predstavte, koľko miliárd eur zase pôjde na nezmyselné testovanie, ktoré k ničom nevedie, lebo ten otestovaný s nepresným testom sa zajtra stretne s tým očkovaným, ktorý to môže prenášať. No logika á la Slovenská republika pod vedením Hegero-Matovičovej tyranskej vlády. Neuveriteľné! Na čo je to dobré? Maximálne tak na biznis a na pošliapavanie práv obyvateľov Slovenskej republiky. Iba na to. Iba na to, na nič iné ten zákon dobrý nie je. Na nič iné.
Môžeme sa teraz spoliehať na to, že nám dali sľub, že keď to teraz prejde v druhom, v treťom čítaní, tak tie možnosti toho zákona, tie totalitné zvrátené možnosti, ktoré zavádzajú apartheidový režim na Slovensku, ktoré môže bez (povedané so smiechom) problémov vyhlásiť nie vláda, ale jeden úradník, nikým nevolený úradník Mikas, vraj budú zakomponované do súčasného právneho stavu a do života v Slovenskej republike až v prípade, že ten váš covid-semafor slávny, ktorý si určujete, ako chcete, kedy chcete, dosiahne čierne farby.
A čo chcete od nás?! Veriť sľubu od hnutia SME RODINA, že celé leto nás nechajú na pokoji po tom, čo dneska predviedli. Po tom, čo dneska predviedli, im nemôže veriť nikto ani slovo. A nie preto, že by ja som mal nejaké predsudky, lebo ja som sa s tými poslancami normálne vzadu rozprával a bol som rád, ja som im osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre! Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal. A potom...
===== ...tu osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre. Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne a nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal, a potom im pľuvli do tváre. Ukázali im prostredník. A Kollár si zobral svoj zadok a odletel niekde na dovolenku. Lebo sa im ešte aj hanbil a bál sa im postaviť pred kameru alebo sa im pozrieť do očí a povedať, máme vás za úplný odpad. Máme vás za úplný odpad, lebo toto je výsledok.
Logika toho zákona nie je žiadna. Toto nezabráni šíreniu vírusu, toto nezabráni ničomu z toho čo ste tu rozprávali, toto je o biznise a o totalite. O vírus tu dávno nejde. Dnešná správa ministerstva zdravotníctva z Izraela hovorí jasne, lebo včera to vydali, dnes to prevzali slovenské médiá niektoré, niektoré nie, lebo veď im to nebolo pohodlné, hovorí jasne. Izrael, ktorý má medzi 60 až 70 % zaočkovanosť s dvomi dávkami, má v nemocniciach nejakú tú časť ľudí a z nich je takmer 60 % zaočkovaných oboma dávkami, 38 % je nezaočkovaných a 3 % má iba jednu dávku. To znamená, takmer to koreluje s tým zaočkovaním v populácii ako takej. Nemá to žiaden význam. Ide to takisto, ako keby tí ľudia zaočkovaní neboli. To sú fakty z Izraela, a preto Izraelu neostávalo nič iné len zaviesť povinné rúška v interiéroch, ktoré boli predtým zrušené a vy ste to tu mnohí z vás koaliční poslanci predstavovali ako víťazné ťaženie vakcín, lebo Izrael zrušil rúška, no už ich majú znovu. Lebo vakcíny fungujú, lebo vyhrali, a zároveň zavádza obmedzenia na počet účastníkov na rôznych podujatiach a pri vstupoch do rôznych prevádzok, lebo veď vakcína je sloboda. Uhm. A povedzte to ľuďom rovno. Nielenže keď sa každé dva dni nebudete testovať, tak sa budete každého polroka očkovať.
Nie, že vakcína je sloboda, na pol roka je sloboda. A potom znova a znova, a znova, lebo príde nová mutácia, Delfa, Delta, Alfa, Omega, Gama a neviem čo všetko, veď ste s tým trápni. Ste s tým trápni namiesto toho, aby ste tie miliardy, ktoré zase idete vyhodiť do koša investovali do zdravotníctva a do rozumných projektov a programov na to, aby ste zlepšili zdravotný stav populácie, tak ich zase vyhodíte von oknom. A kým vy pochopíte, že s tou koronou, ktorá nikdy nezmizne a už určite nie pri takýchto priblblých zákonoch ako som vám povedal, ktoré nemôžu z princípu fungovať, keď sa otestujem a zajtra ma nakazí neočko, zaočkovaný. Namiesto toho, aby ste sa s tým povedali ľuďom na rovinu, že sa s tým musíme naučiť žiť. Lebo iná verzia reality neexistuje. Možno vo vašich vysnených hlavičkách áno. Možno v tých vašich plánoch, biznis konceptoch áno, ale v realite to inak nejde. Že sa s tým musíme konečne naučiť žiť. Poznáme, ktoré skupiny sú rizikové. Vieme čo môže pomôcť, aby mali tí ľudia ľahší priebeh, ale vy na to kašlete. Nezlepšujete ich zdravotný stav. Neinformujete tých ľudí, nepomáhate im, nezabezpečujete im doplnky, nesnažíte sa zlepšiť ich stav, naopak, naopak, úplne naopak, testuj sa , testuj sa, testuj sa každých 48 hodín ti vytrieme nos, a keď už bojuješ za svoju slobodu, prídeš pred Národnú radu, snažíš sa niečo vybojovať, tak ťa Kollár oklame ako malého chlapca pri vianočnom stromčeku. Lebo to je jediné na čo sa zmôže.
Je to neskutočne smutné čo ste predviedli. Je neskutočne smutné táto zrada a logiku tento zákon nemá. Je protiústavný. Nemôžete nútiť ľudí, aby preukazovali informácie o svojom zdravotnom stave komukoľvek pri vstupoch do prevádzky. To nie je o tom, že by my sme si nevážili nejakého SBS-kára, nejakú predavačku alebo nejakého zamestnanca na recepcii, to nie je pravda. Ale sú tu jasne zo zákona definované postupy a spôsoby a definovaní ľudia, ktorí majú právo nahliadať do vašich osobných údajov a informácií, ktoré podliehajú ochrane a medzi nimi sú aj informácie o vašom zdravotnom stave. Povedal to jasne Úrad pre ochranu osobných údajov. Vám je všetko jedno. Vy nerešpektujete zákony a ja vyzývam všetkých obyvateľov Slovenskej republiky 1. septembra prísť po tom čo sa dohodneme na jasnom termíne a mieste, a ukázať tejto vláde, že už nastal koniec. Že s týmto fašizmom musíme skrátka zatočiť tam, kde sa s ním zatočiť dá a to je v uliciach slovenských miest.
22:15:13 - 22:25:00 Vystúpenie v rozprave   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Vážené dámy, vážení páni, milý pán minister, znovu prízvukujem, pre mňa doktor Mengele a potom, čo ste dnes predviedli na tlačovej konferencii aj veľmi slabá verzia doktora Mengeleho. Vy si uvedomujete, že je sobota štvrť na jedenásť v noci a my tu rokujeme v druhom čítaní o zákone, ktorý sa stal najsmutnejším príbehom doterajšieho volebného obdobia. Stal sa príbehom absolútneho pošliapania ľudských práv šesťdesiatich percent, teda väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky, a stal sa príbehom absolútne v tomto volebnom období bezprecedentnej zrady jednej politickej strany a jedného poslaneckého klubu voči obyvateľom Slovenskej republiky, a to je hnutie SME RODINA. Hnutie SME RODINA totiž na svoju facebookovú stránku napísalo toto, zverejnilo to ako infografiku: "Očkovanie podporujeme, no zákon znevýhodňujúci neočkovaných ľudí pri vstupoch do prevádzok a na verejné podujatia v dnešnom hlasovaní určite nepodporíme.".
Vážené dámy, vážení páni, hnutie SME RODINA týmto krokom najpodlejším spôsobom zradilo svojich voličov a za pár hodín dokázalo z vlastného sľubu, ktorý dalo verejne cez svoj oficiálny komunikačný kanál, urobiť absolútny, absolútnu handru, absolútny opak. Zradilo všetkých obyvateľov Slovenskej republiky a takmer všetci ich prítomní poslanci, s výnimkou zopár, ktorým to ide ku cti, hlasovali za tento fašistický návrh zákona. Za návrh zákona, o ktorom tu bolo jasne povedané, konkrétnymi zdrojmi citované, ktorý je protiústavný, ktorý ide do rozporu so základnými ľudskými právami a ktorý obyvateľov Slovenskej republiky núti do povinného očkovania. Núti ich dokonca do niečoho horšieho, ako je povinné očkovanie, pretože povinné očkovanie, ako to tu mnohí poslanci povedali, na Slovensku funguje tak, že ak svoje dieťa zaočkovať povinnými vakcínami nedáte, príde vám po čase pokuta z Úradu verejného zdravotníctva do výšky možno nejakých 300 eur, to uhradíte a dajú vám svätý pokoj.
Ak toto, čo vy nazývate dobrovoľné očkovanie, ale neakceptujete, tak sa musíte testovať a podľa slov ministra Krajniaka, sa na to pripravte, už nie každý sedem dní, každých 48 hodín, každé dva dni si musíte nechať vyšpárať nos, lebo toto majú v pláne a ich argument je, že tu je delta vírus a všetci umrieme a ten sa šíri osemkrát rýchlejšie. Každé dva dni si budete špárať nos, ale očkovaný človek, ktorý ho môže prenášať a ktorý sa neotestoval, vás môže o pár hodín nakaziť bez problémov, lebo ten sa testovať nemusí.
Hľadáte logiku v takomto návrhu zákona? Samozrejme, že ju nehľadajte, lebo tu o vírus nejde. Len imbecil by mohol po tomto povedať, že toto je prevencia proti vírusu. Keď vy sa otestujete a človek, ktorý môže byť bez problémov infekčný, vás môže nakaziť o hodinu, lebo on sa neotestoval. Na čo sa tu hráte?! Z koho chcete robiť hlupáka?! Z obyvateľov Slovenskej republiky? Ako sa dá toto obhájiť? Ako sa to dá vysvetliť? Veď ten zaočkovaný môže toho otestovaného o hodinu bez problémov nakaziť.
Toto vôbec nie je o predchádzaní vírusu. Toto je o totalite, lebo iný návrh, iný zmysel tu nenájdeme. Z pozície hnutia SME RODINA možno išlo o to, vybartrovať v obchode tie nájomné byty, možno je tu nejaký biznis, možno nejaký kšeft, to len oni vedia, o čom rokovali na tom jednaní s Hegerom. Oni vedia, na čom sa dohodli a z pozície OĽANO? Každých 48 hodín testy? No si predstavte, koľko miliárd eur sa zase vyhodí von oknom. Si predstavte, koľko miliárd eur zase pôjde na nezmyselné testovanie, ktoré k ničom nevedie, lebo ten otestovaný s nepresným testom sa zajtra stretne s tým očkovaným, ktorý to môže prenášať. No logika á la Slovenská republika pod vedením Hegero-Matovičovej tyranskej vlády. Neuveriteľné! Na čo je to dobré? Maximálne tak na biznis a na pošliapavanie práv obyvateľov Slovenskej republiky. Iba na to. Iba na to, na nič iné ten zákon dobrý nie je. Na nič iné.
Môžeme sa teraz spoliehať na to, že nám dali sľub, že keď to teraz prejde v druhom, v treťom čítaní, tak tie možnosti toho zákona, tie totalitné zvrátené možnosti, ktoré zavádzajú apartheidový režim na Slovensku, ktoré môže bez (povedané so smiechom) problémov vyhlásiť nie vláda, ale jeden úradník, nikým nevolený úradník Mikas, vraj budú zakomponované do súčasného právneho stavu a do života v Slovenskej republike až v prípade, že ten váš covid-semafor slávny, ktorý si určujete, ako chcete, kedy chcete, dosiahne čierne farby.
A čo chcete od nás?! Veriť sľubu od hnutia SME RODINA, že celé leto nás nechajú na pokoji po tom, čo dneska predviedli. Po tom, čo dneska predviedli, im nemôže veriť nikto ani slovo. A nie preto, že by ja som mal nejaké predsudky, lebo ja som sa s tými poslancami normálne vzadu rozprával a bol som rád, ja som im osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre! Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal. A potom...
===== ...tu osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre. Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne a nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal, a potom im pľuvli do tváre. Ukázali im prostredník. A Kollár si zobral svoj zadok a odletel niekde na dovolenku. Lebo sa im ešte aj hanbil a bál sa im postaviť pred kameru alebo sa im pozrieť do očí a povedať, máme vás za úplný odpad. Máme vás za úplný odpad, lebo toto je výsledok.
Logika toho zákona nie je žiadna. Toto nezabráni šíreniu vírusu, toto nezabráni ničomu z toho čo ste tu rozprávali, toto je o biznise a o totalite. O vírus tu dávno nejde. Dnešná správa ministerstva zdravotníctva z Izraela hovorí jasne, lebo včera to vydali, dnes to prevzali slovenské médiá niektoré, niektoré nie, lebo veď im to nebolo pohodlné, hovorí jasne. Izrael, ktorý má medzi 60 až 70 % zaočkovanosť s dvomi dávkami, má v nemocniciach nejakú tú časť ľudí a z nich je takmer 60 % zaočkovaných oboma dávkami, 38 % je nezaočkovaných a 3 % má iba jednu dávku. To znamená, takmer to koreluje s tým zaočkovaním v populácii ako takej. Nemá to žiaden význam. Ide to takisto, ako keby tí ľudia zaočkovaní neboli. To sú fakty z Izraela, a preto Izraelu neostávalo nič iné len zaviesť povinné rúška v interiéroch, ktoré boli predtým zrušené a vy ste to tu mnohí z vás koaliční poslanci predstavovali ako víťazné ťaženie vakcín, lebo Izrael zrušil rúška, no už ich majú znovu. Lebo vakcíny fungujú, lebo vyhrali, a zároveň zavádza obmedzenia na počet účastníkov na rôznych podujatiach a pri vstupoch do rôznych prevádzok, lebo veď vakcína je sloboda. Uhm. A povedzte to ľuďom rovno. Nielenže keď sa každé dva dni nebudete testovať, tak sa budete každého polroka očkovať.
Nie, že vakcína je sloboda, na pol roka je sloboda. A potom znova a znova, a znova, lebo príde nová mutácia, Delfa, Delta, Alfa, Omega, Gama a neviem čo všetko, veď ste s tým trápni. Ste s tým trápni namiesto toho, aby ste tie miliardy, ktoré zase idete vyhodiť do koša investovali do zdravotníctva a do rozumných projektov a programov na to, aby ste zlepšili zdravotný stav populácie, tak ich zase vyhodíte von oknom. A kým vy pochopíte, že s tou koronou, ktorá nikdy nezmizne a už určite nie pri takýchto priblblých zákonoch ako som vám povedal, ktoré nemôžu z princípu fungovať, keď sa otestujem a zajtra ma nakazí neočko, zaočkovaný. Namiesto toho, aby ste sa s tým povedali ľuďom na rovinu, že sa s tým musíme naučiť žiť. Lebo iná verzia reality neexistuje. Možno vo vašich vysnených hlavičkách áno. Možno v tých vašich plánoch, biznis konceptoch áno, ale v realite to inak nejde. Že sa s tým musíme konečne naučiť žiť. Poznáme, ktoré skupiny sú rizikové. Vieme čo môže pomôcť, aby mali tí ľudia ľahší priebeh, ale vy na to kašlete. Nezlepšujete ich zdravotný stav. Neinformujete tých ľudí, nepomáhate im, nezabezpečujete im doplnky, nesnažíte sa zlepšiť ich stav, naopak, naopak, úplne naopak, testuj sa , testuj sa, testuj sa každých 48 hodín ti vytrieme nos, a keď už bojuješ za svoju slobodu, prídeš pred Národnú radu, snažíš sa niečo vybojovať, tak ťa Kollár oklame ako malého chlapca pri vianočnom stromčeku. Lebo to je jediné na čo sa zmôže.
Je to neskutočne smutné čo ste predviedli. Je neskutočne smutné táto zrada a logiku tento zákon nemá. Je protiústavný. Nemôžete nútiť ľudí, aby preukazovali informácie o svojom zdravotnom stave komukoľvek pri vstupoch do prevádzky. To nie je o tom, že by my sme si nevážili nejakého SBS-kára, nejakú predavačku alebo nejakého zamestnanca na recepcii, to nie je pravda. Ale sú tu jasne zo zákona definované postupy a spôsoby a definovaní ľudia, ktorí majú právo nahliadať do vašich osobných údajov a informácií, ktoré podliehajú ochrane a medzi nimi sú aj informácie o vašom zdravotnom stave. Povedal to jasne Úrad pre ochranu osobných údajov. Vám je všetko jedno. Vy nerešpektujete zákony a ja vyzývam všetkých obyvateľov Slovenskej republiky 1. septembra prísť po tom čo sa dohodneme na jasnom termíne a mieste, a ukázať tejto vláde, že už nastal koniec. Že s týmto fašizmom musíme skrátka zatočiť tam, kde sa s ním zatočiť dá a to je v uliciach slovenských miest.
22:15:13 - 22:25:00 Vystúpenie v rozprave   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Vážené dámy, vážení páni, milý pán minister, znovu prízvukujem, pre mňa doktor Mengele a potom, čo ste dnes predviedli na tlačovej konferencii aj veľmi slabá verzia doktora Mengeleho. Vy si uvedomujete, že je sobota štvrť na jedenásť v noci a my tu rokujeme v druhom čítaní o zákone, ktorý sa stal najsmutnejším príbehom doterajšieho volebného obdobia. Stal sa príbehom absolútneho pošliapania ľudských práv šesťdesiatich percent, teda väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky, a stal sa príbehom absolútne v tomto volebnom období bezprecedentnej zrady jednej politickej strany a jedného poslaneckého klubu voči obyvateľom Slovenskej republiky, a to je hnutie SME RODINA. Hnutie SME RODINA totiž na svoju facebookovú stránku napísalo toto, zverejnilo to ako infografiku: "Očkovanie podporujeme, no zákon znevýhodňujúci neočkovaných ľudí pri vstupoch do prevádzok a na verejné podujatia v dnešnom hlasovaní určite nepodporíme.".
Vážené dámy, vážení páni, hnutie SME RODINA týmto krokom najpodlejším spôsobom zradilo svojich voličov a za pár hodín dokázalo z vlastného sľubu, ktorý dalo verejne cez svoj oficiálny komunikačný kanál, urobiť absolútny, absolútnu handru, absolútny opak. Zradilo všetkých obyvateľov Slovenskej republiky a takmer všetci ich prítomní poslanci, s výnimkou zopár, ktorým to ide ku cti, hlasovali za tento fašistický návrh zákona. Za návrh zákona, o ktorom tu bolo jasne povedané, konkrétnymi zdrojmi citované, ktorý je protiústavný, ktorý ide do rozporu so základnými ľudskými právami a ktorý obyvateľov Slovenskej republiky núti do povinného očkovania. Núti ich dokonca do niečoho horšieho, ako je povinné očkovanie, pretože povinné očkovanie, ako to tu mnohí poslanci povedali, na Slovensku funguje tak, že ak svoje dieťa zaočkovať povinnými vakcínami nedáte, príde vám po čase pokuta z Úradu verejného zdravotníctva do výšky možno nejakých 300 eur, to uhradíte a dajú vám svätý pokoj.
Ak toto, čo vy nazývate dobrovoľné očkovanie, ale neakceptujete, tak sa musíte testovať a podľa slov ministra Krajniaka, sa na to pripravte, už nie každý sedem dní, každých 48 hodín, každé dva dni si musíte nechať vyšpárať nos, lebo toto majú v pláne a ich argument je, že tu je delta vírus a všetci umrieme a ten sa šíri osemkrát rýchlejšie. Každé dva dni si budete špárať nos, ale očkovaný človek, ktorý ho môže prenášať a ktorý sa neotestoval, vás môže o pár hodín nakaziť bez problémov, lebo ten sa testovať nemusí.
Hľadáte logiku v takomto návrhu zákona? Samozrejme, že ju nehľadajte, lebo tu o vírus nejde. Len imbecil by mohol po tomto povedať, že toto je prevencia proti vírusu. Keď vy sa otestujete a človek, ktorý môže byť bez problémov infekčný, vás môže nakaziť o hodinu, lebo on sa neotestoval. Na čo sa tu hráte?! Z koho chcete robiť hlupáka?! Z obyvateľov Slovenskej republiky? Ako sa dá toto obhájiť? Ako sa to dá vysvetliť? Veď ten zaočkovaný môže toho otestovaného o hodinu bez problémov nakaziť.
Toto vôbec nie je o predchádzaní vírusu. Toto je o totalite, lebo iný návrh, iný zmysel tu nenájdeme. Z pozície hnutia SME RODINA možno išlo o to, vybartrovať v obchode tie nájomné byty, možno je tu nejaký biznis, možno nejaký kšeft, to len oni vedia, o čom rokovali na tom jednaní s Hegerom. Oni vedia, na čom sa dohodli a z pozície OĽANO? Každých 48 hodín testy? No si predstavte, koľko miliárd eur sa zase vyhodí von oknom. Si predstavte, koľko miliárd eur zase pôjde na nezmyselné testovanie, ktoré k ničom nevedie, lebo ten otestovaný s nepresným testom sa zajtra stretne s tým očkovaným, ktorý to môže prenášať. No logika á la Slovenská republika pod vedením Hegero-Matovičovej tyranskej vlády. Neuveriteľné! Na čo je to dobré? Maximálne tak na biznis a na pošliapavanie práv obyvateľov Slovenskej republiky. Iba na to. Iba na to, na nič iné ten zákon dobrý nie je. Na nič iné.
Môžeme sa teraz spoliehať na to, že nám dali sľub, že keď to teraz prejde v druhom, v treťom čítaní, tak tie možnosti toho zákona, tie totalitné zvrátené možnosti, ktoré zavádzajú apartheidový režim na Slovensku, ktoré môže bez (povedané so smiechom) problémov vyhlásiť nie vláda, ale jeden úradník, nikým nevolený úradník Mikas, vraj budú zakomponované do súčasného právneho stavu a do života v Slovenskej republike až v prípade, že ten váš covid-semafor slávny, ktorý si určujete, ako chcete, kedy chcete, dosiahne čierne farby.
A čo chcete od nás?! Veriť sľubu od hnutia SME RODINA, že celé leto nás nechajú na pokoji po tom, čo dneska predviedli. Po tom, čo dneska predviedli, im nemôže veriť nikto ani slovo. A nie preto, že by ja som mal nejaké predsudky, lebo ja som sa s tými poslancami normálne vzadu rozprával a bol som rád, ja som im osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre! Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal. A potom...
===== ...tu osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre. Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne a nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal, a potom im pľuvli do tváre. Ukázali im prostredník. A Kollár si zobral svoj zadok a odletel niekde na dovolenku. Lebo sa im ešte aj hanbil a bál sa im postaviť pred kameru alebo sa im pozrieť do očí a povedať, máme vás za úplný odpad. Máme vás za úplný odpad, lebo toto je výsledok.
Logika toho zákona nie je žiadna. Toto nezabráni šíreniu vírusu, toto nezabráni ničomu z toho čo ste tu rozprávali, toto je o biznise a o totalite. O vírus tu dávno nejde. Dnešná správa ministerstva zdravotníctva z Izraela hovorí jasne, lebo včera to vydali, dnes to prevzali slovenské médiá niektoré, niektoré nie, lebo veď im to nebolo pohodlné, hovorí jasne. Izrael, ktorý má medzi 60 až 70 % zaočkovanosť s dvomi dávkami, má v nemocniciach nejakú tú časť ľudí a z nich je takmer 60 % zaočkovaných oboma dávkami, 38 % je nezaočkovaných a 3 % má iba jednu dávku. To znamená, takmer to koreluje s tým zaočkovaním v populácii ako takej. Nemá to žiaden význam. Ide to takisto, ako keby tí ľudia zaočkovaní neboli. To sú fakty z Izraela, a preto Izraelu neostávalo nič iné len zaviesť povinné rúška v interiéroch, ktoré boli predtým zrušené a vy ste to tu mnohí z vás koaliční poslanci predstavovali ako víťazné ťaženie vakcín, lebo Izrael zrušil rúška, no už ich majú znovu. Lebo vakcíny fungujú, lebo vyhrali, a zároveň zavádza obmedzenia na počet účastníkov na rôznych podujatiach a pri vstupoch do rôznych prevádzok, lebo veď vakcína je sloboda. Uhm. A povedzte to ľuďom rovno. Nielenže keď sa každé dva dni nebudete testovať, tak sa budete každého polroka očkovať.
Nie, že vakcína je sloboda, na pol roka je sloboda. A potom znova a znova, a znova, lebo príde nová mutácia, Delfa, Delta, Alfa, Omega, Gama a neviem čo všetko, veď ste s tým trápni. Ste s tým trápni namiesto toho, aby ste tie miliardy, ktoré zase idete vyhodiť do koša investovali do zdravotníctva a do rozumných projektov a programov na to, aby ste zlepšili zdravotný stav populácie, tak ich zase vyhodíte von oknom. A kým vy pochopíte, že s tou koronou, ktorá nikdy nezmizne a už určite nie pri takýchto priblblých zákonoch ako som vám povedal, ktoré nemôžu z princípu fungovať, keď sa otestujem a zajtra ma nakazí neočko, zaočkovaný. Namiesto toho, aby ste sa s tým povedali ľuďom na rovinu, že sa s tým musíme naučiť žiť. Lebo iná verzia reality neexistuje. Možno vo vašich vysnených hlavičkách áno. Možno v tých vašich plánoch, biznis konceptoch áno, ale v realite to inak nejde. Že sa s tým musíme konečne naučiť žiť. Poznáme, ktoré skupiny sú rizikové. Vieme čo môže pomôcť, aby mali tí ľudia ľahší priebeh, ale vy na to kašlete. Nezlepšujete ich zdravotný stav. Neinformujete tých ľudí, nepomáhate im, nezabezpečujete im doplnky, nesnažíte sa zlepšiť ich stav, naopak, naopak, úplne naopak, testuj sa , testuj sa, testuj sa každých 48 hodín ti vytrieme nos, a keď už bojuješ za svoju slobodu, prídeš pred Národnú radu, snažíš sa niečo vybojovať, tak ťa Kollár oklame ako malého chlapca pri vianočnom stromčeku. Lebo to je jediné na čo sa zmôže.
Je to neskutočne smutné čo ste predviedli. Je neskutočne smutné táto zrada a logiku tento zákon nemá. Je protiústavný. Nemôžete nútiť ľudí, aby preukazovali informácie o svojom zdravotnom stave komukoľvek pri vstupoch do prevádzky. To nie je o tom, že by my sme si nevážili nejakého SBS-kára, nejakú predavačku alebo nejakého zamestnanca na recepcii, to nie je pravda. Ale sú tu jasne zo zákona definované postupy a spôsoby a definovaní ľudia, ktorí majú právo nahliadať do vašich osobných údajov a informácií, ktoré podliehajú ochrane a medzi nimi sú aj informácie o vašom zdravotnom stave. Povedal to jasne Úrad pre ochranu osobných údajov. Vám je všetko jedno. Vy nerešpektujete zákony a ja vyzývam všetkých obyvateľov Slovenskej republiky 1. septembra prísť po tom čo sa dohodneme na jasnom termíne a mieste, a ukázať tejto vláde, že už nastal koniec. Že s týmto fašizmom musíme skrátka zatočiť tam, kde sa s ním zatočiť dá a to je v uliciach slovenských miest.
22:35:08 - 22:37:08 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
(Reakcie z pléna.) Pán poslanec Kazda, máte 60 kíl aj s topánkami a poviete mne, že ja som malý zbabelý chlapec? To je naozaj veľmi príjemné prirovnanie, ale nie je to úplne tak ako si myslíte. Ja nie som ten, ktorý sa musí chodiť skrývať do tunelu lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tú fantasmag vedie svoje fantasmagorie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní, ale to, že ste to tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk. Hej? Vy iného urči...
===== sa musí chodiť skrývať do tunelu, lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tu vedie svoje fantazmagórie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní. Ale to, že ste tu, tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk, hej? V... (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) označíte za nevedomého, ale pritom vaša nevedomosť tu bola dokázaná už niekoľkokrát.
Pani poslankyňa Cigániková, tiež niekedy strieľate čísla len tak odboku. Kde ste prišli na to, že v prípade zaočkovaného je možno len desaťpercentná šanca, že nakazí iných. Keby to tak bolo, tak predsa by sa v Británii nešíril ten vírus rekordným tempom, keď vieme, že drvivá väčšina ľudí tam je zaočkovaných. Tak asi to nie je 10 %, no. Povedzme si to na rovinu, hej? Môže to byť niekoľkonásobne viac, môže to byť dokonca aj viac, ako v prípade neočkovaného, lebo tie výskumy potrebujeme ešte overovať a potrebujeme čas. Vy veľmi rýchlo predbiehate realitu a častokrát vám slová predbehnú vaše myslenie, a to je problém.
A to isté ste hovorili s tou matematikou, ale nepovedali ste nič konkrétne. Nejaká trojčlenka a to je všetko. Ja som čakal, že mi to vysvetlíte, lebo (reakcia z pléna), ja som tu povedal jasne, že keď je nejaká množina ľudí v nemocnici, povedzme tisíc ľudí, a z toho šesťsto z nich je plne zaočkovaných, a z toho tristo z nich nie je zaočkovaných, tak to korešponduje s rozložením zaočkovanosti populácie ako takej. Čo na tom nechápete? Mňa to fascinuje. Môžeme sa potom baviť o úmrtnosti, o ťažkých stavoch, o tom všetkom sa môžeme baviť, ale to, že by vakcína predchádzala tomu, že ľudia budú končiť v nemocnici hospitalizovaní, nie je pravda.
22:35:08 - 22:37:08 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
(Reakcie z pléna.) Pán poslanec Kazda, máte 60 kíl aj s topánkami a poviete mne, že ja som malý zbabelý chlapec? To je naozaj veľmi príjemné prirovnanie, ale nie je to úplne tak ako si myslíte. Ja nie som ten, ktorý sa musí chodiť skrývať do tunelu lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tú fantasmag vedie svoje fantasmagorie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní, ale to, že ste to tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk. Hej? Vy iného urči...
===== sa musí chodiť skrývať do tunelu, lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tu vedie svoje fantazmagórie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní. Ale to, že ste tu, tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk, hej? V... (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) označíte za nevedomého, ale pritom vaša nevedomosť tu bola dokázaná už niekoľkokrát.
Pani poslankyňa Cigániková, tiež niekedy strieľate čísla len tak odboku. Kde ste prišli na to, že v prípade zaočkovaného je možno len desaťpercentná šanca, že nakazí iných. Keby to tak bolo, tak predsa by sa v Británii nešíril ten vírus rekordným tempom, keď vieme, že drvivá väčšina ľudí tam je zaočkovaných. Tak asi to nie je 10 %, no. Povedzme si to na rovinu, hej? Môže to byť niekoľkonásobne viac, môže to byť dokonca aj viac, ako v prípade neočkovaného, lebo tie výskumy potrebujeme ešte overovať a potrebujeme čas. Vy veľmi rýchlo predbiehate realitu a častokrát vám slová predbehnú vaše myslenie, a to je problém.
A to isté ste hovorili s tou matematikou, ale nepovedali ste nič konkrétne. Nejaká trojčlenka a to je všetko. Ja som čakal, že mi to vysvetlíte, lebo (reakcia z pléna), ja som tu povedal jasne, že keď je nejaká množina ľudí v nemocnici, povedzme tisíc ľudí, a z toho šesťsto z nich je plne zaočkovaných, a z toho tristo z nich nie je zaočkovaných, tak to korešponduje s rozložením zaočkovanosti populácie ako takej. Čo na tom nechápete? Mňa to fascinuje. Môžeme sa potom baviť o úmrtnosti, o ťažkých stavoch, o tom všetkom sa môžeme baviť, ale to, že by vakcína predchádzala tomu, že ľudia budú končiť v nemocnici hospitalizovaní, nie je pravda.
22:35:08 - 22:37:08 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
(Reakcie z pléna.) Pán poslanec Kazda, máte 60 kíl aj s topánkami a poviete mne, že ja som malý zbabelý chlapec? To je naozaj veľmi príjemné prirovnanie, ale nie je to úplne tak ako si myslíte. Ja nie som ten, ktorý sa musí chodiť skrývať do tunelu lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tú fantasmag vedie svoje fantasmagorie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní, ale to, že ste to tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk. Hej? Vy iného urči...
===== sa musí chodiť skrývať do tunelu, lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tu vedie svoje fantazmagórie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní. Ale to, že ste tu, tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk, hej? V... (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) označíte za nevedomého, ale pritom vaša nevedomosť tu bola dokázaná už niekoľkokrát.
Pani poslankyňa Cigániková, tiež niekedy strieľate čísla len tak odboku. Kde ste prišli na to, že v prípade zaočkovaného je možno len desaťpercentná šanca, že nakazí iných. Keby to tak bolo, tak predsa by sa v Británii nešíril ten vírus rekordným tempom, keď vieme, že drvivá väčšina ľudí tam je zaočkovaných. Tak asi to nie je 10 %, no. Povedzme si to na rovinu, hej? Môže to byť niekoľkonásobne viac, môže to byť dokonca aj viac, ako v prípade neočkovaného, lebo tie výskumy potrebujeme ešte overovať a potrebujeme čas. Vy veľmi rýchlo predbiehate realitu a častokrát vám slová predbehnú vaše myslenie, a to je problém.
A to isté ste hovorili s tou matematikou, ale nepovedali ste nič konkrétne. Nejaká trojčlenka a to je všetko. Ja som čakal, že mi to vysvetlíte, lebo (reakcia z pléna), ja som tu povedal jasne, že keď je nejaká množina ľudí v nemocnici, povedzme tisíc ľudí, a z toho šesťsto z nich je plne zaočkovaných, a z toho tristo z nich nie je zaočkovaných, tak to korešponduje s rozložením zaočkovanosti populácie ako takej. Čo na tom nechápete? Mňa to fascinuje. Môžeme sa potom baviť o úmrtnosti, o ťažkých stavoch, o tom všetkom sa môžeme baviť, ale to, že by vakcína predchádzala tomu, že ľudia budú končiť v nemocnici hospitalizovaní, nie je pravda.
22:35:08 - 22:37:08 Vystúpenie s faktickou poznámkou   Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
(Reakcie z pléna.) Pán poslanec Kazda, máte 60 kíl aj s topánkami a poviete mne, že ja som malý zbabelý chlapec? To je naozaj veľmi príjemné prirovnanie, ale nie je to úplne tak ako si myslíte. Ja nie som ten, ktorý sa musí chodiť skrývať do tunelu lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tú fantasmag vedie svoje fantasmagorie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní, ale to, že ste to tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk. Hej? Vy iného urči...
===== sa musí chodiť skrývať do tunelu, lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tu vedie svoje fantazmagórie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní. Ale to, že ste tu, tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk, hej? V... (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) označíte za nevedomého, ale pritom vaša nevedomosť tu bola dokázaná už niekoľkokrát.
Pani poslankyňa Cigániková, tiež niekedy strieľate čísla len tak odboku. Kde ste prišli na to, že v prípade zaočkovaného je možno len desaťpercentná šanca, že nakazí iných. Keby to tak bolo, tak predsa by sa v Británii nešíril ten vírus rekordným tempom, keď vieme, že drvivá väčšina ľudí tam je zaočkovaných. Tak asi to nie je 10 %, no. Povedzme si to na rovinu, hej? Môže to byť niekoľkonásobne viac, môže to byť dokonca aj viac, ako v prípade neočkovaného, lebo tie výskumy potrebujeme ešte overovať a potrebujeme čas. Vy veľmi rýchlo predbiehate realitu a častokrát vám slová predbehnú vaše myslenie, a to je problém.
A to isté ste hovorili s tou matematikou, ale nepovedali ste nič konkrétne. Nejaká trojčlenka a to je všetko. Ja som čakal, že mi to vysvetlíte, lebo (reakcia z pléna), ja som tu povedal jasne, že keď je nejaká množina ľudí v nemocnici, povedzme tisíc ľudí, a z toho šesťsto z nich je plne zaočkovaných, a z toho tristo z nich nie je zaočkovaných, tak to korešponduje s rozložením zaočkovanosti populácie ako takej. Čo na tom nechápete? Mňa to fascinuje. Môžeme sa potom baviť o úmrtnosti, o ťažkých stavoch, o tom všetkom sa môžeme baviť, ale to, že by vakcína predchádzala tomu, že ľudia budú končiť v nemocnici hospitalizovaní, nie je pravda.

Deň v parlamente

<- ->