Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

12345678910...»
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 8. 9. 2010Viliam Jasaňpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, bol postup poslanca Matoviča po tom, čo informoval verejnosť, že bol pokus o jeho korumpovanie, správny?
zodpovedaná 8. 9. 2010Igor Chomapredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováAko budete (vláda SR) financovať zastavenú výstavbu diaľnic cez PPP projekty, ak EÚ vzhľadom na vašu európsku negatívnu politiku nebude súhlasiť s realokáciou zdrojov z fondov EÚ?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ján Senkopredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVláda rozhodla o zastavení výstavby diaľnice D1 v celkovej dĺžke 75 km. Pani premiérka konkretizujte, ktoré stavby diaľnic a rýchlostných ciest vláda chce počas nasledujúcich rokov realizovať, v akej predpokladanej cene, v akom časovom horizonte ich plánujete dokončiť a z akých zdrojov ich chcete financovať?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, myslíte si naďalej, že požiadanie - výzva komisárovi EÚ O. Rehnovi bola cesta správnym smerom budovania našich vzájomných vzťahov v rámci EÚ?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Bublavýpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováBude vrátené DPH obciam mimo pólov rastu, "z programu rozvoja vidieka os. č. 3" opatrenie číslo 3.4.2 Obnova rozvoja obcí?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Igor Sidorpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováAký bude mať vzťah vládny splnomocnenec pre povodne s jednotlivými rezortmi?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Vladimír Jánošpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, ako vnímate skutočnosť, že zvýšenie DPH sa prejaví zvýšením cien tovarov a služieb a tak znížite životnú úroveň širokej vrstvy obyvateľstva .... ?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka, myslíte si, že vaše správanie sa k Európskej únii a k Európskej komisii nevyznieva, ako chovanie slona v porceláne
nezodpovedaná 8. 9. 2010Mikuláš Krajkovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováPani predsedníčka vlády. Na poste predsedu NR SR sedí človek, ktorý okrem iných vážných prešľapov sa neštíti používať v odoslaných listoch starostom a primátorom, mená ústavných činiteľov, ktorí mu na to nedali súhlas. Nezaregistroval som k tomu žiadne vaše vyjadrenie. Nechcete na to využiť pôdu NR SR?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ľuboš Martinákpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováPani premiérka, vo vašom slovníku často nachádzame slovo transparentnosť. Zverejníte aj zmluvy, ktoré uzatvorila vláda Mikuláša Dzurindu? Ak nie, tak prečo?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Martin Glváčpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováNevadí vám, ktorá ste dokázala, pochopiť problematiku tajnej služby za 15 minút, že váš nominant na to potrebuje niekoľko týždňov?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Andrej Kolesíkpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, nevadí vám správanie vášho koaličného partnera strany SaS, ktorá klamala a zavádzala voličov pred voľbami a teraz hrubo zneužíva inštitút referenda na svoju vlastnú stranícku kampaň?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Richard Oravecpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka po vašom príchode na úrad vlády ste oznámili, že ste podali niekoľko trestných oznámení kvôli nehospodárnemu zaobchádzaniu s verejnými financiami. Môžete nás informovať o týchto kauzách?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ján Podmanickýpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováPani premiérka, prečo netrváte na tom, aby váš koaličný partner SaS zverejnil meno človeka, ktorý sa pokúšal korumpovať poslanca Matoviča a prečo p. Sulík nezverejnil mená ľudí, ktorí s ním cestovali súkromným lietadlom na luxusnú večeru do Salzburgu?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Anna Vittekovápredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka vlády SR, máte svoj zbor platených poradcov alebo platených poradcov interných a externých. Môžete zverejniť ich mená?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Švantnerpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováV televíznom rozhovore s podpredsedom parlamentu Ficom ste ubezpečovali, že zamestnanci zo stavieb diaľnice D1 nájdu prácu na stavbách ciest 1. triedy. Môžete povedať , kedy sa začne s výstavbou južného obchvatu mesta Brezna, čo je tiež cesta 1. triedy a vykupovanie pozemkov už začalo?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka, dokedy bude pretrvávať vákuum v nečinnosť koordinačnej porady (pravidelnej dvojtýždennej v minulom období) pre čerpanie euro fondov pri ÚV SR ?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Jarjabekpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováAko chce vaša vláda zachovať duálny systém v mediálnom priestore? Hovorím o elektronických médiách.
nezodpovedaná 8. 9. 2010Vladimír Jánošpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, ako vnímate skutočnosť, že zvýšenie DPH sa prejaví zvýšením cien tovarov a služieb a tak znížite životnú úroveň širokej vrstvy obyvateľstva .... ?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Švantnerpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováNepovažujete za klientelizmus a porušovanie zákona, keď ste v televíznom rozhovore podpredsedovi parlamentu Ficovi prisľúbili, že ho po zrušení imunity ochránite pred políciou, keď bude parkovať na trávniku?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Magda Košútovápredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, akým spôsobom chcete zabezpečiť rodiny tých, ktorí zastavením výstavby diaľnic prídu o zamestnanie?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Róbert Madejpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováAko hodnotíte snahu predsedu parlamentu o odstránenie sochy Svätopluka z hradného nádvoria?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Vladimír Matejičkapredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka vlády. Je podľa vás normálne, že nie je umožnené vystúpiť predsedovi Najvyššieho súdu v pléne Národnej rady Slovenskej republiky? Nie je to bezprecedentné porušenie základných princípov demokracie?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka, stále ste presvedčená, že vaše vyjadrenia vo vzťahu k Európskej komii boli správne, že takýmto spôsobom sa formujú vzájomné vzťahy?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ľubomír Petrákpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, nadradená cestná infraštruktúra (diaľnice) je jedným z najdôležitejších predpokladov rozvoja zaostávajúcich regiónov. Považujete v tomto kontexte pozastavenie výstavby diaľnic za rozumné rozhodnutie?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Juraj Blanárpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováAký je váš postoj k referendu, ktoré sa uskutoční 18.9.2010? Je podľa vás marketingový prístup strany SaS k inštitútu referenda v poriadku?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka, myslíte si, že bolo správne viesť nekultúrny dialóg s Európskou komisiou prostredníctvom zahraničných médií?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Galispredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováAni včerajšia výhra nad Ruskom vo futbale vás nepresvedčila o potrebe výstavby Národného futbalového štadióna?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Igor Chomapredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážne si myslíte, že zastavenie výstavby diaľnic je tým správnym krokom pre slovenské hospodárstvo?!
nezodpovedaná 8. 9. 2010Martin Glváčpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováKedy budú vypísané avizované výberové konania na miesta v štátnej správe v kompetencií jednotlivých ministerstiev a vlády? (Napr. obvodný úrad, obvodný úrad životného prostredia, stavebné úrady, obchodné inšpekcie ...).
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ján Senkopredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani premiérka, vláda sa rozhodla zverejňovať zmluvy, ktoré boli uzatvorené v predchádzajúcom volebnom období. Plánuje vláda zverejniť aj zmluvy z obdobia rokov 2002-2006, prípadne 1998-2002 a medzi nimi aj privatizačnú zmluvu SPP?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Magda Košútovápredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani pemierka, ste presvedčená o tom, že zastavenie výstavby diaľnice bude mať prospech pre obyvateľov SR?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka, ste presvedčená o tom, že je správne, že minister, či podpredseda vlády neriadi koordinačné porady k euro fondom na ÚV SR?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Marek Vargovčákpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováV akom štádiu je riešenie odškodňovania občanov postihnutých povodňami?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Juraj Blanárpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováKedy vláda pristúpi k dofinancovaniu výpadku podielových daní z dôsledku finančnej a hospodárskej krízy pre obce, mestá a vyššie územné celky?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ľubica Roškovápredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováPani premiérka, vo svojich vystúpeniach zdôrazňujete transparentnosť výberových konaní, prečo potom poslanci za koalíciu nehlasovali za návrh zverejnenia zmlúv vlády od r. 1998 do r. 2006.
nezodpovedaná 8. 9. 2010Miroslav Beblavýpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováAké sú priority vlády v oblasti zlučovania orgánov štátnej správy, napríklad PMÚ SR a ÚVO SR alebo regulátorov v oblasti dopravy, telekomunikácii, pošty a sieťových odvetví?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Peter Pellegrinipredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka vlády, považujete za správne, ak vaša vláda, ktorá svojím rozhodnutím zastavila výstavbu diaľnic a vážne ohrozuje hospodársky rast Slovenska, plánuje zvýšiť cenu diaľničnej nálepky pre ľudí až o 37%?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Pavol Pavlispredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováPani predsedníčka vlády, čo vás viedlo k tomu, že ste začali zverejňovať zmluvy na internete práve od roku 2006? Pred rokom 2006 SR bola bez podpisovania zmlúv?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka, ste presvedčená, že vaše vyjadrenia k EÚ a k EK, nebudú mať vplyv na naše doterajšie dobré vzťahy s EÚ, s jej predstaviteľmi, ktoré boli vašimi neprofesionálnymi vyjadreniami veľmi narušené?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Peter Pellegrinipredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka vlády, prečo vaši poslanci odmietli návrh, aby vláda predložila Národnej rade správu o výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest v rokoch 2010 až 2014? Nie je to náhodou preto, že vláda je úplne bezradná a momentálne ani netuší, ako, kedy a za aké prostriedky bude diaľnice stavať ďalej?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičpredsedníčka vlády SR, poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Iveta RadičováVážená pani predsedníčka, kto vám radí vo vzťahu k EÚ a k EK na Úrade vlády SR? Nie je to váš dvorný expert a obhajca pán G. Mesežnikov, ktorý tejto problematike rozumie ako hus pivu?
zodpovedaná 8. 9. 2010Ján Mikolajminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaZákon NR SR č. 63/1993 Z. z. o štátnych symboloch SR definuje povinnosť umiestnenia štátnych symbolov na základných a stredných školách. Na základe vyjadrení niektorých riaditeľov základných škôl, školy tieto symboly v školách predpísaným spôsobom neumiestnili. Pýtam sa vás, pán minister, či máte prehľad o tom, ako sa zákon o štátnych symboloch SR v praxi dodržuje a ako mienite túto situáciu riešiť?
zodpovedaná 8. 9. 2010Jaroslav Baškaminister obrany SR Ľubomír GalkoPán minister, kto podpísal osvedčenie Vojenskej spravodajskej služby č. 100480/BS-4/2010 vydané dňa 26. júla 2010?
zodpovedaná 8. 9. 2010Martin Poliačikminister obrany SR Ľubomír GalkoV českých médiách sa objavili informácie o manipuláciách pri nákupe zbraní. Mnohé sa týkali aj kontaktov na Slovensku. Preverujete tieto informácie? Ak, áno, aké sú výsledky?
zodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Jarjabekminister kultúry SR Daniel KrajcerVážený pán minister, čo pripravujete v oblasti legislatívy pre výtvarníkov?
zodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaVážený pán minister, prečo ste súhlasili so zrušením stálej Rady vlády pre vedu a techniku, keď v programovom vyhlásení vlády je veda a výskum prioritou a napríklad v ČR je Rada vlády pre vedu, výskum a inovácie pod garanciou predsedu vlády?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ján Senkominister obrany SR Ľubomír GalkoPán minister, mohli by ste nám priblížiť váš dvojtýždňový kurz na Malte a oznámiť nám výsledok, ktorý ste dosiahli na tomto kurze?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Ľubomír Vážnyminister dopravy a výstavby SR Ján FigeľPodľa vami často prezentovaného názoru je mýtny systém na Slovensku "zbabraný a spackaný" aj napriek tomu, že skutočný výber za 1. až 8. mesiac t. j. čistý príjem do štátneho rozpočtu je vyšší ako plánovaný. Kedy mienite urobiť opatrenia, ktoré napravia vami deklarovaný zlý mýtný systém?
nezodpovedaná 8. 9. 2010Dušan Čaplovičminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen JurzycaVážený pán minister, pristúpite k zásadnému diferencovaniu verejných škôl, cirkevných a súkromných škôl, z dôvodu kvality vzdelávania, kde podľa hodnotenia najlepšie výsledky dosahujú cirkevné, potom verejné školy a ďaleko na chvoste sú súkromné školy?
12345678910...»

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.