Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 21. 9. 2016Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte Bratislavský summit?
zodpovedaná 17. 5. 2017Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, počas osláv víťazstva nad fašizmom na Slavíne ste hovorili o vážnom probléme ozbrojovania neonacistov a o polovojenských extrémistických skupinách. Bude vláda v tejto súvislosti prijímať aj legislatívne opatrenia, ktoré by zabránili získať zbrojné povolenie ľuďom, ktorí v minulosti pôsobili v zakázaných neofašistických hnutiach, stranách či združeniach?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, Slovensko dlhodobo udržiava priateľské, pragmatické a rešpektujúce vzťahy s Čínskou ľudovou republikou. Túto správnu a jednoznačnú líniu slovenskej zahraničnej politiky narušil prezident SR, na čo podľa očakávaní čísnka strana reagovala veľmi znepokojene a tento krok má svoje vážne následky. V akom časovom horizonte možno očakávať, že slovenská diplomacia napraví škody, ktoré napáchal prezident Kiska?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, podľa Európskej komisie bude hospodársky rast tento a budúci rok jeden z najvyšších v Európskej únii. Komisia zároveň očakáva nárast zamestnanosti a pokles hrubého štátneho dlhu. Slovenská ekonomika je vo výbornom stave. Aké sociálne opatrenia považujete v tejto fáze za najdôležitejšie, aby sme tieto ekonomické úspechy čo najspravodlivejšie rozdelili medzi tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, existuje podľa vás nejaký rozpor medzi našou ambíciou byť v jadre EÚ a našou spoluprácou s krajinami V4?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte rozhodnutie neprideliť Európsku liekovú agentúru Slovenskej republiky, čím sa opäť prehĺbila mocenská nerovnováha a nerovnosť medzi západom a východom EÚ?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte arogantné vyjadrenia zástupcov podnikateľov voči pracovným a mzdovým podmienkam, ktoré sa snažíme zlepšiť v prospech tých najzraniteľnejších pracujúcich ľudí?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, nakoľko môže Slovensku prospieť spoločný postup krajín V4 vo vzťahu k nášmu zápasu proti kvótam na migrantov?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Ľuboš Blahapredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako hodnotíte aktuálnu ekonomickú a sociálnu situáciu na Slovensku a aké opatrenia vo vzťahu k pomoci najslabším príjmovým skupinám ešte chystá vláda?
zodpovedaná 17. 10. 2018Ľuboš Blahapredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, francúzsky prezident Macron rád voči strednej Európe zdôrazňuje európske demokratické hodnoty. Vzhľadom na posledné udalosti, kedy vo Francúzsku dochádza k policajnej šikane a kriminalizácii francúzskeho opozičného lídra Mélenchona, nemali by sme Francúzsku pripomenúť aj my, že prenasledovať opozíciu nie je v súlade s demokraciou.
nezodpovedaná 17. 10. 2018Ľuboš Blahapredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, aká bude reakcia SR na vraždu novinára, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou spáchala Saudská Arábia v Turecku. Islamistický režim v Saudskej Arábii nielen prenasleduje novinárov, ale dokonca svojím surovým vojenským ťažením v Jemene spôsobil jednu z najväčších humanitárnych katastrof v dejinách. Saudská Arábia je spojenec USA a Veľkej Británie. Bude SR vyvodzovať dôsledky z nehanebného správania sa Saudov?
nezodpovedaná 17. 10. 2018Ľuboš Blahapredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán premiér, oceňujem vaše kritické vyjadrenie na sankcie proti Rusku - krajine, ktorá je naším priateľom a osloboditeľom od fašizmu. Čo viac môže Slovensko urobiť, aby ekonomická vojna proti Rusku v podobe sankcií konečne prestala?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.