Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

12
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 20. 6. 2012Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister financií SR Peter KažimírŠpanielske kráľovstvo požiadalo EÚ o pomoc z dôvodu posilnenia kapitálu svojich bánk. Táto pomoc v sume do 100 mld. eur bola ministerstvom financií EÚ, t. z. aj vami predbežne odsúhlasená. Na základe akých podmienok ste súhlasili za SR s touto pomocou? Pre aké banky má byť cez španielsku agentúru určená pomoc na tento účel poskytnutá. Je táto pomoc z prostriedkov aj slovenských daňových poplatníkov nevyhnutná? My sme si banky zachraňovali sami. Sú tieto banky kľúčové pre hospodárstvo EÚ? Vyčerpalo Španielsko všetky svoje vnútorné možnosti na získanie prostriedkov na ozdravenie bánk a ozdravenie verejných financií? Kto a kedy bude rozhodovať o stanovisku SR k tejto pomoci, kto a kedy bude dávať mandát k hlasovaniu nášmu zástupcovi v príslušnom finančnom mechanizme?
nezodpovedaná 25. 7. 2012Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPríspevok za plnenie školskej dochádzky sa vypláca bez ohľadu na to, či žiak príde do školy len na jednu hodinu denne a bez ohľadu ako sa v škole správa. Ako zabezpečujete kontrolu vyplácania tohto príspevku a považujete ho za zmysluplný? Nechcete ho zmeniť?
nezodpovedaná 17. 10. 2012Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoKrasna Hôrka nemôže pokračovať v oprave strechy pre zdĺhavý byrokratický postup Úradu pre verejné obstarávanie. Čo urobíte, aby to bolo rýchlo odstránené a rekonštrukcia strechy mohla pokračovať?
nezodpovedaná 17. 10. 2012Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoČo poviete na extrémne zdvihnuté poplatky za povolenia stavebných úprav pre občanov, ktoré ste zaviedli. To sú tí bohatí, ktorí majú platiť za konsolidáciu?
zodpovedaná 13. 3. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister dopravy SR Ján PočiatekVysvetlite, ako je možné, že naše cesty sú plné výtlkov a v Rakúsku takéto problémy nie sú, pričom náklady na údržbu u nás sú 4-krát vyššie ako v Rakúsku?
nezodpovedaná 13. 3. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister dopravy SR Ján PočiatekCesta E66 od Brezna celým Horehroním je vo veľmi zlom stave. Kedy s tým budete niečo robiť, aký je plán na opravu a rekonštrukciu tejto cesty?
nezodpovedaná 22. 5. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPodľa aktuálnych prieskumov, zmeny v zákonníku práce spôsobili nárast nákladov a tlak na prepúšťanie. Kedy uznáte túto skutočnosť a pristúpite k revízii ZP?
zodpovedaná 22. 5. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister hospodárstva SR Tomáš MalatinskýVo Vlkanovej pri Banskej Bystrici by mohla vzniknúť výroba elektromobilov, ktorá by zamestnala najmenej 600 ľudí. Starosta rokoval o podpore, ale žiadnu pomoc od rezortu nezískal. Prečo? Ako chcete podporiť vznik týchto pracovných miest?
nezodpovedaná 22. 5. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPodľa publikovaných informácii a relevantných prieskumov až 75 % firiem označilo zmeny v Zákonníku práce za dôvod vyšších nákladov a prepúšťania. Kedy uznáte túto skutočnosť a pristúpite k revízii Zákonníka práce?
nezodpovedaná 26. 6. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoKedy znížite dane pre právnické osoby, keďže všetci ekonómovia vidia, že vaše zvýšenie daní spôsobuje úbytok pracovných miest a znižovanie konkurencieschopnosti Slovenska, pričom výber daní vôbec nerastie, skôr naopak? Väčšina krajín EÚ už pristúpila k zníženiu daní lebo je to prorastové opatrenie. Na čo ešte čakáte?
zodpovedaná 26. 6. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister financií SR Peter KažimírPán minister, kedy znížite dane pre PO, keďže všetci ekonómovia vidia, že vaše zvýšenie daní spôsobuje úbytok pracovných miest a znižovanie konkurencieschopnosti SR, pričom výber daní vôbec nerastie, skôr naopak? Väčšina krajín EÚ už pristúpila k zníženiu daní, lebo je to prorastové opatrenie. Na čo ešte čakáte?
nezodpovedaná 26. 6. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír JahnátekPán minister, keď chceme podporovať lokálnu ekonomiku, ako chcete zjednodušiť predaj poľnohospodárskych produktov z dvora a prečo je komplikovaný obmedzeniami ako napr., že je nemožné predávať na ďalšie spracovanie a na producentov sú kladené prehnané technologické a hygienické požiadavky?
nezodpovedaná 26. 6. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister obrany SR Martin GlváčPán minister, čo je pravdy na tom, že chcete zrušiť Vojenský opravárensky podnik v Banskej Bystrici, čím prídu desiatky ľudí o prácu? Prečo radšej neposilníte kapacity tohto podniku v Banskej Bystrici a pomôžete tak regiónu postihnutému nezamestnanosťou a presúvate pracovné miesta do rozvinutejšieho regiónu v prospech súkromnej firmy?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, rozhodnutie Najvyššieho spolkového súdu Nemecka výrazne znížilo šance SR zvrátiť prehratú arbitráž vo veci protiústavného zákazu zisku, ktorý presadila vaša prvá vláda. Budete garantovať vlastnou hlavou škody, ktoré vznikajú našim občanom?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda, v minulosti ste v súvislosti so zámerom vyvlastniť zdravotné poisťovne povedali, že "pokiaľ si to budú chcieť súkromné poisťovne rozdať so štátom, nech sa páči, my sme pripravení". Dnes už bezprostredne hrozí Slovensku, že bude musieť zaplatiť desiatky miliónov eur za rozhodnutie vašej prvej vlády. A zaplatia to daňoví poplatníci, ľudia ktorým neustále zvyšujete dane, odvody a najnovšie chcete zaviesť aj daň zo straty. Nebolo by lepšie, keby ste za diletantské rozhodnutia vašej prvej vlády ručili vlastnou hlavou vy osobne alebo strana Smer?
zodpovedaná 16. 10. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, rozhodnutie Najvyššieho spolkového súdu Nemecka výrazne znížilo šance SR zvrátiť prehratú arbitráž vo veci protiústavného zákazu zisku, ktorý presadila vaša prvá vláda. Budete garantovať vlastnou hlavou škody, ktoré vznikajú našim občanom?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír JahnátekPredaj z dvora je zošnurovaný mnohými obmedzeniami. Prečo nemôžu drobní hospodári predávať produkty aj do obchodov a reštaurácií? Aké zmeny navrhnete, aby sa malým hospodárom oplatilo farmárčiť?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír JahnátekV pestovateľských páleniciach je možné páliť alkohol len z ovocia. Ražná pálenka sa takto nesmie páliť, aj keď je typickým regionálnym produktom. Prečo je to tak? Súhlasíte so zmenou, aby sa to napravilo?
nezodpovedaná 4. 12. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoAký je váš postoj k ústavnej ochrane 2. piliera dôchodkového systému? Platí stále, že SMER podporí ústavný zákon, ktorý bude garantovať stabilitu tohto piliera v tých rámcoch ako je v platnom zákone?
nezodpovedaná 4. 12. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír JahnátekAko chcete zjednodušiť predaj z dvora a ako chcete podporiť a zatraktívniť podmienky pre malých poľnohospodárov?
nezodpovedaná 4. 12. 2013Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister financií SR Peter KažimírAko vysvetlíte pokles výberu odvodov do Sociálnej poisťovne za živnostníkov a nutnosť zvýšiť dotáciu pre Sociálnu poisťovňu zo štátneho rozpočtu? Považujete zvyšovanie odvodov, ktoré ste urobili za správne?
nezodpovedaná 29. 1. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v Sobotných dialógoch ste 11. januára 2014 povedali v súvislosti s menným zoznam ľudí, ktorí sa obohatili na kauze emisie, že "Ak máme nejaké informácie, pustíme to von. Nemám s tým žiadny problém". Prečo ste tak doteraz neurobili a informácie o tom, kde skončili desiatky miliónov peňazí daňových poplatníkov z nevýhodného predaja emisií za vašej prvej vlády, stále tajíte?
nezodpovedaná 29. 1. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterZákon o hmotnej núdzi je účinný od 1. 1. 2014. Prečo podľa neho nepostupujete pri povinnosti odpracovať dávku v hmotnej núdzi? V praxi ho nedodržiavate. Prečo?
nezodpovedaná 2. 7. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy vláda vyčísli konkrétne dopady predvolebného balíčka strany SMER-SD, ktorý ste predstavili na vašom tohtoročnom zjazde, na verejné financie a zadlžovanie Slovenska a jeho občanov?
nezodpovedaná 2. 7. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán pedseda vlády, kedy dáte úlohu ministrovi financií SR, aby vyčíslil dopady vášho predvolebného straníckeho balíčka, prijatého na zjazde Smeru-SD, na verejné financie?
nezodpovedaná 2. 7. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, na vašom straníckom zjazde ste predstavili predvolebný balíček na naháňanie stratených hlasov. Kedy predstavíte dopad tohto balíčka na verejné financie?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, necítite ani trocha hanby za to, že svojimi vyjadreniami poškodzujete obraz Slovenska v zahraničí, ako aj u nášho najväčšieho suseda Ukrajiny, ktorej veľvyslanec vás označí za zlého suseda a prodemokraticky zmýšľajúci občania Ukrajiny protestujú pred naším konzulátom v Užhorode proti politike Slovenskej vlády?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda, prečo neviete jasne pomenovať to, čo vidia všetci naši spojenci v euroatlantických štruktúrach, že na Ukrajine je agresorom Ruská federácia a namiesto toho zahmlievate, že ide o zápas USA a Ruska? Kto podľa vás napadol Krym a odtrhol ho od Ukrajiny? USA alebo Ruská federácia?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, súhlasíte s tvrdením nemeckej spolkovej kancelárky Angely Merkelovej, že "Umožniť niekomu meniť hranice v Európe a útočiť na iné krajiny bez následkov je oveľa väčšie nebezpečenstvo, ako si znevýhodniť ekonomiku?"
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, vysvetlite nám, prosím, túto skutočnosť - väčšina triezvych pozorovateľov vidí na Ukrajine konflikt medzi povstalcami a separatistami podporovanými Ruskom a legitímnou ukrajinskou vládou, ale vy tvrdíte, že vám "nezmäkol mozog" a vidíte v tom boj Ameriky a Ruska. Ako ste, prosím vás, dospeli k tomuto názoru a nevidíte vy, na rozdiel od iných na Ukrajine agresiu separatistov priamo podporovaných ozbrojenými silami Ruskej federácie?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený predseda vlády, ste schopný jednoznačne, tak ako väčšina kolegov z EÚ odsúdiť bez akéhokoľvek zahmlievania kroky Ruska voči Ukrajine a označiť ich jednoznačne za akt agresie voči suverénnemu štátu?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, súhlasíte s tým, že Krym je naďalej súčasťou Ukrajiny, a že agresorom na Ukrajine je Ruská federácia?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, viete nám povedať, kto podľa vás stojí za destabilizáciou situácie na východnej Ukrajine?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako hodnotíte skutočnosť, že ukrajinský veľvyslanec na základe našej politiky hovorí, že sa správate ako zlý sused a že pred naším konzulátom v Užhorode sa konala demonštrácia proti politike vašej vlády?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, viete nám povedať, kto podľa vás stojí za destabilizáciou situácie na východnej Ukrajine?
nezodpovedaná 10. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, môžete bližšie objasniť váš výrok, že na Ukrajine ide o zápas medzi USA a Ruskom? Prečo spochybňujete vôľu občanov Ukrajiny, ktorí chcú tak isto ako my žiť v európksej demokratickej a slobodnej krajine?
nezodpovedaná 17. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, podľa vašich vyjadrení nie je možné vnímať situáciu na Ukrajine čiernobielo a niektoré krajiny šíria okolo situácie na Ukrajine popragandu. O ktorých krajinách ste hovorili. O Ruskej federácii alebo našich spojencoch z NATO a EÚ?
nezodpovedaná 17. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v rozhovore pre Nový čas ste sa vyjadrili proti základniam NATO na našom území, s vybudovaním základne by ste vraj nesúhlasili aj za cenu odchodu z politiky. Prečo ste sa podobne tvrdo nevyjadrovali aj proti skutočnej okupácii Československa vojakmi Varšavskej zmluvy v čase vášho vstupu do komunistickej strany počas normalizácie?
nezodpovedaná 17. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, v utorok Európsky parlament schválil asociačnú dohodu s Ukrajinou. Vaša poslankyňa Monika Flašíková Beňová za jej schválenie nehlasovala. Ako hodnotíte tento postoj europoslankyne za stranu SMER?
nezodpovedaná 17. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, v čase normalizácie a okupácie našej vlasti sovietskou armádou ste vstupovali do politiky prostredníctvom komunistickej strany. Prečo ste sa vtedy nevyjadrovali proti okupácií a proti okupačným základniam Varšavskej zmluvy na našom území?
nezodpovedaná 17. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, verbálne odmietate základne NATO na našom území, ale ako iste viete, Slovensko je členskou krajinou Severoatlantickej aliancie a na Slovensku máme viacero stálych štruktúr NATO s vojami z iných členských krajín. Chcete ich odtiaľto poslať preč?
nezodpovedaná 17. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu SMER Monika Flašíková Beňová nehlasovala za schválenie asociačnej dohody s Ukrajinou. Stotožňujete sa s jej postojom?
nezodpovedaná 17. 9. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, na minulotýždňovej hodine otázok ste povedali, že médiá a niektoré krajiny šíria ohľadom situácie na Ukrajine propagandu. Môžete, prosím, povedať, ktoré krajiny túto propagandu šíria?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, dokedy bude vaša vláda zvyšovať daňové a odvodové zaťaženie aktívnych občanov a podnikateľov? Nemyslíte, že dôsledky tejto vašej politiky si potom odnesú aj tí, ktorým ste sľubovali istoty - sociálne slabší a nízko vzdelaní, ako to vidíme pri hromadnom prepúšťaní v Krompachoch?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako prídu občania v iných mestách, kde nemáte svojich primátorov k tomu, že im budú odpustené dlhy? Nemyslíte, že prípad Žiliny hovorí všetkým o tom, že vstúpte do vládnej strany, plytvajte s peniazmi, rozkrádajte mestá a vláda vám to z peňazí všetkých daňových poplatníkov uhradí?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako vysvetlíte poctivému podnikateľovi, živnostníkovi, aktívnemu občanovi, ktorému neustále a nehorázne zvyšujete daňové a odvodové zaťaženie, odpustenie dlhu mestu, kde máte primátora?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, nepovažujete vaše cynické a čisto účelové zdôvodnenie odpustenia dlhu mestu Žilina, kde úraduje váš stranícky funkcionár, za obrovský demoralizačný signál vyslaný celému Slovensku? Že sa neoplatí šetriť vo verejnej správe a že sa neoplatí ani platiť dane, keďže ťažko zarobené peniaze ľudí rozhadzujete na sanovanie dlhu u vašich straníkov?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, súčasná vláda sľubovala ľuďom istoty. Nemala zrejme na mysli istoty pre tých najúspešnejších, najbohatších, navzdelanejších, ale skôr tých, ktorí či už z objektívnych alebo aj zo subjektívnych dôvodov sú v živote menej úspešní. Ako si v tejto situácii vysvetľujete, že kým v období od druhého štvrťroka 2013 do druhého štvrťroka 2014 poklesla miera nezamestnanosti absolventov vysokých škôl podľa Štatistického úradu SR zo 6,3 na 5,5 percent, nezamestnanosť nízko vzdelaných, teda tých, ktorí ukončili vzdelanie základnou školou, stúpla v rovnakom období za zo 41,1 na 44,8 percent? Nie sú prejavmi tohto trendu aj hromadné prepúšťania ako napríklad v súčasnosti v Krompachoch či minulý rok vo Veľkom Krtíši? Nesúvisia tieto javy so súčasným zhoršovaním zamestnávateľského prostredia, so zhoršovaním prostredia vhodného pre príliv zahraničných investicií, so zvyšovaním daňového zaťaženia práce u nás?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako sa pejavili vami sľubované istoty u robotníkov a všetkých pracujúcich v Krompachoch?
nezodpovedaná 15. 10. 2014Ľudovít Kaníkdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán predseda vlády, pred voľbami ste sľubovali istoty, dnes sme svedkami hromadného prepúšťania v Krompachoch, aké tu už dávno nebolo. Nepovažujete toto prepúšťanie za výsledok vašej politiky, zhoršovanie zamestnávateľského prostredia, ktoré odrádza investície a zvyšovanie daňového zaťaženia?
12

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.