Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

123456
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 18. 5. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPrečo vláda nepredložila na májovú schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky žiadny návrh zákona?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy odvoláte ministra vnútra Roberta Kaliňáka a kedy sa odsťahujete z bytu, pri ktorom je vážne podozrenie, že bol financovaný z daňových podvodov?
nezodpovedaná 7. 9. 2016Ondrej Dostálminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákAký je postoj Slovenskej republiky ako predsedníckej krajiny v Rade Európskej únie k politickému vývoju a stavu ľudských práv v Turecku po pokuse o štátny prevrat?
nezodpovedaná 21. 9. 2016Ondrej Dostálminister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, časť obyvateľov dvoch susedných mestských častí Bratislava - Jarovce a Bratislava - Rusovce dlhé roky obťažuje hluk zo strelníc lokalizovaných v blízkosti rezidenčných štvrtí v týchto častiach Bratislavy. S obomi strelnicami je späté ministerstvo vnútra, ktoré strelnicu v Rusovciach prevádzkuje a časť strelnice v Jarovciach má v trvalom prenájme, pričom v oboch prípadoch sa v minulosti objavili pochybnosti, či sú tieto strelnice prevádzkované v súlade so zákonom. Rezort vnútra dlhé roky tvrdí, že má záujem záležitosť komplexne doriešiť čo najskôr, avšak nikdy nebol stanovený ani presný dátum riešenia, ani sa nerozhodlo o udržateľnom komplexnom riešení. Otázka preto znie: Dokedy mienia zložky ministerstva vnútra obťažovať hlukom súvisiacim s výcvikom streľby v Rusovciach a Jarovciach a kedy konečne ministerstvo vnútra ponúkne verejnosti plán takého komplexného riešenia, ktoré by umožnilo zložkám ministerstva výcvik streľby realizovať v takej lokalite, v ktorej by nedochádzalo k obťažovaniu obyvateľov?
nezodpovedaná 19. 10. 2016Ondrej Dostálminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerPlánuje ministerstvo zdravotníctva zmenu vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 533/2007 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania tak, aby nezakazovala podávať pokrmy z tepelne nespracovaného mäsa, napr. tatárske bifteky?
zodpovedaná 30. 11. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v minulosti ste ako predseda vlády SR oficiálne navštívili krajiny, na čele ktorých sa dlhé roky zubami-nechtami na úkor slobôd tamojších občanov držia komunistickí diktátori alebo autoritárski samovládcovia, nevynechali ste Castrovu Kubu, stanovali ste v Kaddáfiho Líbyi či naposledy ste vycestovali do Lukašenkovho Bieloruska. Keďže vaša fascinácia nedemokratickými režimami je zjavná, chcem sa opýtať, či plánujete svoje smutné celosvetové turné po diktátoroch v blízkej dobe zavŕšiť návštevou Kim Čong-una, severokórejského tyrana?
zodpovedaná 7. 12. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoKedy mieni vláda SR v súlade s uznesením Národnej rady Slovenskej republiky č. 748 z 8. decembra 2011 vykonať komplexný audit výkonu kompetencií podľa jednotlivých úrovní verejnej správy a zabezpečenie ich financovania a predložiť ho Národnej rade Slovenskej republiky?
zodpovedaná 1. 2. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v januári ste navštívili obce Cigeľ, Kľak či Ostrý Grúň. Hovoríte o stavaní hrádze voči extrémizmu. Pýtate sa, či za to, že v zmienených obciach získava voličskú podporu aj u mladých ľudí Kotlebova fašistická strana, treba viniť rodičov a učiteľov. Necítite na tom svoj podiel viny aj vy osobne? Za to, že ste pred voľbami populisticky rozdúchavali vášne strašením utečencami, či za to, že ľudia strácajú vieru v spravodlivosť a právny štát a obracajú sa k radikálom aj kvôli takým prípadom, ako ten, že Robert Kaliňák, teda človek obchodujúci s daňovým podvodníkom Bašternákom, je ešte stále ministrom? Nehovoriac o tom, že vy u toho podvodníka bývate? Nebolo by namieste, aby medzi piliermi budovania tej domnelej hrádze proti extrémizmu bol i odchod aktuálneho ministra vnútra z funkcie a vaše odsťahovanie sa z komplexu Bonaparte?
nezodpovedaná 22. 3. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, pred pár dňami ste sa obrátili na starostov a primátorov listom, v ktorom ich vyzývate, aby príslušným orgánom oznamovali "závažné informácie o korupčnom správani". V minulosti vtedajší generálny sekretár strany SMER-SD Ján Richter odporúčal starostom a primátorom za stranu SMER-SD, aby využili služby firmy Star EU. Táto firma nasledne uspela v desiatkach evidentne len fingovaných verejných obstarávaní v obciach a mestách. Aby nedošlo k nedorozumeniam, mohli by ste týmto starostom a primátorom objasniť, či sa vaša aktuálna výzva týka aj závažných informácií o korupčnom správaní spätom s firmou Star EU, odporúčanou človekom, ktorý je opakovane ministrom vo vašich vládach?
nezodpovedaná 22. 3. 2017Ondrej Dostálminister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, ako hodnotíte fakt, že Ladislav Bašternák, teda "váš človek", s ktorým ste boli v obchodnom vzťahu, je stíhaný za neodvedenie dane a poistného a nie za trestný čin daňového podvodu? Nemyslíte si, že tak, ako je najvyšší čas, aby Robert Fico opustil byt Ladislava Bašternáka, ktorý obýva, by ste aj vy mali opustiť post ministra vnútra?
zodpovedaná 5. 4. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, Rozhlas a televízia Slovenska je zo zákona verejnoprávnou nezávislou inštitúciou, ktorej poslaním je služba verejnosti. Nemyslíte si, že vašimi vyjadreniami o tom, že "Musí dôjsť k výmene na čele RTVS", idete proti duchu zákona a šliapete po princípoch nezávislosti? Zdá sa vám, že verejnoprávne médiá sú tu na to, aby slúžili vám a nie verejnosti?
nezodpovedaná 5. 4. 2017Ondrej Dostálminister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, neznepokojuje vás, že verejnoprávna TASR sa s ruskou agentúrou Sputnik, ktorá je priamo financovaná Kremľom a ktorú NATO, Európsky parlament podľa svojho uznesenia Európskeho parlamentu č. 2016/2030 (INI) o strategickej komunikácii EÚ, či Estónsko a Lotyšsko považujú za proputinovskú propagandistickú mašinériu šíriacu neoverené správy v snahe manipulovať verejnou mienkou, dohodla na vzájomnej spolupráci? Neznepokojuje vás, že táto spolupráca sa po mesiaci skončila až po verejnom tlaku na vypovedanie onej dohody a nie na základe interného vyhodnotenia TASR, že so šíriteľom hoaxov, navyše v čase prebiehajúcich aktov hybridnej vojny, nehodno spolupracovať?
zodpovedaná 10. 5. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, keď ste v poslednú aprílovú nedeľu v spravodajskej televízii hodnotili Slovensko pred rokom 1989, uviedli ste okrem iného tiež, že "krajina bola nastavená nejako úplne inak a iné krajiny západnej Európy nám ušli do roku 1989 so mzdami, nie je možné v priebehu dvadsiatich rokov dosiahnúť to, čo oni dosiahli za štyridsať alebo päťdesiat rokov". Nasledujúci deň ste v Nitre uviedli, že nepatríte medzi ľudí, ktorí tvrdia, "že do roku 1989 tu bola nejaká čierna diera." Pán premiér, čo bolo podľa vás na Slovensku do roku 1989 tou hlavnou príčinou, ktorá bránila tomu, aby sa Slovensko rozvíjalo tak, ako sa po druhej svetovej vojne rozvíjali krajiny demokratického Západu? Môžete priamo priznať to, čo ste nepriamo uviedli už v onú poslednú aprílovú nedeľu, teda že za zaostávanie Slovenska môžu štyri dekády totalitného režimu vlády jednej strany, ktorej ste boli členom?
zodpovedaná 10. 5. 2017Ondrej Dostálminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniPán podpredseda vlády, aký je váš postoj k požiadavkám iniciatívy NašaDoména.sk, ktorá navrhuje, aby sa správa.sk domény dostala mimo kontrolu jediného súkromného subjektu, aby sa dostala pod väčšiu kontrolu štátu a komunity a bola presunutá na novú nezávislú a neziskovú organizáciu?
nezodpovedaná 10. 5. 2017Ondrej Dostálminister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, ministerstvo vnútra už dlhšiu dobu pripravuje návrh novely zákona o obecnom zriadení, a to v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska. Zákon o obecnom zriadení je najdôležitejším právnym predpisom upravujúcim pôsobenie miestnej samosprávy. Je preto dôležité, aby návrh jeho novely bol pripravovaný transparentne a za účasti všetkých relevantných aktérov. V utorok sa na vás obrátilo Združenie občanov miest a obcí Slovenska a ďalšie organizácie, ako aj desiatky komunálnych poslancov a občianskych aktivistov s výzvou, aby ste prizvali k príprave novely aj ďalšie organizácie reprezentujúce jednotlivé zložky samosprávy a občianskej spoločnosti a umožnili im vyjadriť sa k pripravovanému návrhu a k potrebným zmenám v zákone ešte pred začatím medzirezortného pripomienkového konania. Vyhoviete tejto výzve? Ak áno, kedy? Ak nie, prečo?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, čo hovoríte na výsledky kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, z ktorého vyplýva, že minister Kaliňák porušil pri prenájme, rekonštrukcii a výmene budovy tzv. starej Ikey pre účely klientského centra v Bratislave zákon, pretože nevykonal súťaž? Čo hovoríte na to, že minister Kaliňák opakovane využíva pokútne zámeny nehnuteľností namiesto štandardných súťaží a predajov? Keď ste sa stali prvý raz premiérom, uviedli ste nasledové: "do troch minút odvolám každého člena vlády, u ktorého sa ukáže iba náznak korupcie a klientelizmu". V tejto súvislosti sa Vás preto pýtam, nemyslíte si, že tie tri minúty v súvislosti s ministrom Kaliňákom trvajú nekonečne dlho?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v júni sa končí funkčné obdobie predsedníčke Úradu pre verejné obstarávanie. Mimovládne organizácie vládu SR v otvorenom liste oslovili s návrhom na transparentný postup pri voľbe novej hlavy úradu, aby nevznikli pochybnosti o nezávislosti a odbornosti úspešného uchádzača o túto funkciu. V liste tiež pomenúvajú kľúčové oblasti, na ktoré by sa mal nový predseda zamerať a vytvoril tak z úradu rešpektovanú profesionálnu inšitúciu, ktorá bude odstraňovať priestor na korupciu pri verejnom obstarávaní. Aká je vaša reakcia na túto výzvu?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, nedávno ste sa v súvislosti so zákonom o financovaní mimovládnych organizácií v Maďarsku, ktorý ohrozuje fungovanie Stredoeurópskej univerzity, nechali počuť, že nápady maďarského premiéra Orbána proti občianskej spoločnosti, ktorý sa inšpiroval v Putinovom Rusku, sú vám vlastne blízke. Chcel by som vám týmto pripomenúť, že návrhy, ktoré presne v tomto duchu požadovali označovať mimovládne organizácie za zahraničných agentov, v parlamente prezentovala Kotlebova fašistická strana už minulý rok. Chcem sa vás preto opýtať, či realizácia návrhov fašistov patrí k vášmu príspevku k boju proti extrémizmu, voči ktorému sa vaša vláda tak rada štylizuje do podoby hrádze.
nezodpovedaná 17. 5. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v psolednom období svojimi vyjadreniami, nie skutkami, až dojemne predstierate boj proti korupcii. Opakovane sa vraciate ku kauze Osrblie, pričom ide o príklad toho, ako by sa ku korupcii mal premiér postaviť, teda čelom ako premiérka Radičová, a nie chrbtom, ako to robíte opakovane vy. Necítite sa trápne, keď sa za jeden stôl s protikorupčnými mimovládkami posadíte spolu s vaším kancelárom, ktorý patrí medzi tých, ktorí profitovali z pokútne vyhlásenej výzvy tzv. slnečného biznisu na licencie na prevádzkovanie fotovoltaických elektrárni v rámci podpory výroby z obnoviteľných zdrojov energie za vašej prvej vlády?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Ondrej Dostálminister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, ministerstvo vnútra už dlhšiu dobu pripravuje návrh novely zákona o obecnom zriadení, a to v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska. Zákon o obecnom zriadení je najdôležitejším právnym predpisom upravujúcim pôsobenie miestnej samosprávy. Je preto dôležité, aby návrh jeho novely bol pripravovaný transparentne a za účasti všetkých relevantných aktérov. Minulý týždeň sa na vás obrátilo Združenie občanov miest a obcí Slovenska a ďalšie organizácie, ako aj desiatky komunálnych poslancov a občianskych aktivistov s výzvou, aby ste prizvali k príprave novely aj ďalšie organizácie reprezentujúce jednotlivé zložky samosprávy a občianskej spoločnosti a umožnili im vyjadriť sa k pripravovanému návrhu a k potrebným zmenám v zákone ešte pred začatím medzirezortného pripomienkového konania. Vyhoviete tejto výzve? Ak áno, kedy? Ak nie, prečo?
nezodpovedaná 14. 6. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoZaiste ste si všimli, že skupina krajín tzv. jadra EÚ, do ktorej by sme mali podľa vás patriť, nezdieľa vaše odmietanie kvót a ani vaše pseudoriešenie migračnej a utečeneckej krízy. Myslíte si, že do tzv. prvej ligy EÚ sa Slovensko môže zaradiť s premiérom, ktorý sa s týmito krajinami nezhodne na spoločnom riešení jednej zo základných otázok dneška?
nezodpovedaná 14. 6. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoBudete budúci týždeň na zasadnutí Európskej rady v Bruseli opäť európskych lídrov vyzývať, aby prestali riešiť svoju domácu agendu na úkor EÚ? Myslíte si, že niekto, kto z pozície premiéra zneužil tému migračnej a utečenenckej krízy v EÚ na strašenie občanov pred domácimi voľbami, si taký morálny apel môže dovoliť?
nezodpovedaná 14. 6. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoAko hodnotíte, že koncept efektívnej solidarity, ktorý ste vydávali za jeden z hlavných úspechov slovenského predsedníctva v Rade EÚ, neprežil ani len maltské predsedníctvo, ktoré nasledovalo hneď po slovenskom? Považujete odmietanie kvót za váš osobný príspevok na ceste Slovenska do tzv. prvej ligy EÚ?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoStretli ste sa s prezidentom Macronom, ktorého Francúzsko je dnes jedným z najnákladnejších sociálnych štátov EÚ a zúfalo potrebuje reformy. Namiesto toho však ide Macron inou cestou, a to na úkor pracovných miest pre vysielaných pracovníkov z krajín strednej a východnej Európy. Bez toho, aby k tejto téme na Slovensku prebehla diskusia, ste sa k tejto inicatíve pridali. Nemyslíte si, že takto spoločne šliapete po jednej zo základných slobôd občanov EÚ, ktorou je voľný pohyb pracovníkov?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoSúdny dvor Európksej únie v Luxemburgu v stredu zamietol žaloby Slovenska a Maďarska proti prerozdeľovaniu utečencov na základe kvót. Musíte uznať, že vo vašom boji proti kvótam a rozhodnutiam Rady EÚ ste prehrali. Ako ide boj proti kvótam ruka v ruke s vašou snahou o to dostať Slovensko do akéhosi jadra integrácie? Nie je boj proti kvótam zároveň bojom proti krajinám, ktoré ono pomyselné jadro tvoria?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoNeustále pri každej príležitosti zdôrazňujete, že Slovensko musí byť v jadre EÚ, hoci aj nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel sa vyjadril, že "Slovensko je v jadre EÚ, nemusí sa posúvať smerom k jadru". Zamysleli ste sa na tým, že prílišné "tlačenie na pílu" v otázke čoraz tesnejšej integrácie v EÚ, ku ktorej nabádate, môže mať za následok nevôľu politikov i občanov v niektorých iných krajinách EÚ, čo môže vyustiť aj do ďalšej vlny dezintegrácie a ďalších "brexitov"?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoNemecký minister zahraničných vecí Sigram Gabriel sa nedávnoo vyjadril, že "Slovensko je v jadre EÚ, nemusí sa posúvať smerom k jadru". Vy si však naďalej opakujete to svoje. Nedávno ste sa vyjadrili, že "po roku 2020 sa má vytvoriť tvrdé jadro a kto v ňom ostane, bude môcť čerpať väčší objem eurofondov". To naozaj chcete občanom povedať, že ak sa v EÚ sformuje ešte tesnejšia únia akéhosi jadra, že v tejto skupine krajín pôjde o viac eurofondov? Eurofondy sú predsa odjakživa smerované v EÚ v prvom rade do periférie, nie do jadra.
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert Fico V predvečer Dňa ústavy SR ste sa vyjadrili, že vaša vláda podmieňuje plán postupného zvyšovania platov učiteľov memorandom, v ktorom sa školskí odborári vzdali svojho ústavného práva na štrajk. Chcem sa vás preto opýtať, berúc do úvahy, že sa hlásite k sociálnej demokracii a navyše ste aj právnik a predseda vlády, ako môžete požadovať od skupiny občanov, aby sa nejakým memorandom vzdala svojich ústavou garantovaných práv?
zodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniPrečo ste pri rokovaní o doméne.SK nevyužili výhodnú pozíciu štátu v rokovaní so súkromnou spoločnosťou SK-NIC, ktorá bola závislá od vášho podpisu, a nevykovali pre štát lepšie podmienky, napríklad reálnu vypovedateľnosť zmluvy, prípadne vyšší finančný odvod z registrácie domén pre štát? Prečo neboli akceptované pripomienky komunity z internetovej petície NasaDomena.sk, ktorú podpísalo takmer 10 000 ľudí? Ako ste spokojný s prevodom správy národnej domény na zahraničnú firmu?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniPoslanci Mestského zastupiteľstva Bratislavy vyzvali vládu, aby nerokovala o požiadavke spoločnosti J&T Real Estate o udelení štatútu významnej investície pre komerčný projekt "Spojená Bratislava" a tiež pre projekt "Lanovky spoločnosti HB Reavis" pred jeho prerokovaním v mestskom zastupiteľstve hlavného mesta. Budete túto výzvu rešpektovať?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálminister financií SR Peter KažimírMinisterstvo obrany už niekoľko mesiacov zvažuje viaceré spôsoby nákupu 485 vozidiel bojových obrnených vozidiel, pričom celkové náklady na tieto projekty rezort obrany odhaduje na približne 1,2 mld. eur. Vláda zaviazala ministerstvo obrany do konca roka predložiť na rokovanie návrh realizácie dodávok. Posudzovalo už ministerstvo financií prostredníctvom Útvaru hodnota za peniaze tieto spôsoby nákupu, ktoré zvažuje ministerstvo obrany, a to z hľadiska vplyvu na verejné financie a ich efektívne vynakladanie? Ak dosiaľ nie, mienite sa tomuto nákupu venovať z hľadiska princípu "hodnota za peniaze"? Ak nie, prečo?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniV súvislosti s tým, že aktuálne je v prvom čítaní v parlamente návrh, aby nielen všetky firmy, ale aj všetky samostatne zárobkovo činné osoby povinne podávali daňové priznania len elektronicky, a berúc do úvahy, že vládne on-line služby boli neraz programované primárne pre internetový prehliadač Internet Explorer a operačný systém Windows, sa vás chcem opýtať, či viete povedať, koľko je takých e-služieb štátu, ktoré napriek miliarde eur z OPIS nie sú stále nastavené tak, aby boli plne funkčné - bez chybových hlášok - pre rôzne operačné systémy a rôzne prehliadače?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Ondrej Dostálpodpredseda vlády SR a minister obrany SR Peter GajdošMinisterstvo obrany už niekoľko mesiacov zvažuje viaceré spôsoby nákupu 485 vozidiel bojových obrnených vozidiel, pričom celkové náklady na tieto projekty rezort obrany odhaduje na približne 1,2 mld. eur. Vláda zaviazala ministerstvo obrany do konca roka predložiť na rokovanie návrh realizácie dodávok. Požiadali ste už ministerstvo financií, aby prostredníctvom Útvaru hodnota za peniaze tieto spôsoby nákupu, ktoré zvažujete, boli posúdené z hľadiska vplyvu na verejné financie a ich efektívne vynakladanie? Ak dosiaľ nie, mienite tak učiniť? Ak nie, prečo?
zodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoNeustále pri každej príležitosti zdôrazňujete, že Slovensko musí byť v jadre EÚ, hoci aj nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel sa vyjadril, že "Slovensko je v jadre EÚ, nemusí sa posúvať smerom k jadru". Zamysleli ste sa nad tým, že prílišné "tlačenie na pílu" v otázke čoraz tesnejšej integrácie v EÚ, ku ktorej nabádate, môže mať za následok nevôľu politikov i občanov v niektorých iných krajinách EÚ, čo môže vyustiť aj do ďalšej vlny dezintegrácie a ďalších "brexitov"?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoNemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel sa nedávnoo vyjadril, že "Slovensko je v jadre EÚ, nemusí sa posúvať smerom k jadru". Vy si však naďalej opakujete to svoje. Nedávno ste sa vyjadrili, že "po roku 2020 sa má vytvoriť tvrdé jadro a kto v ňom ostane, bude môcť čerpať väčší objem eurofondov". To naozaj chcete občanom povedať, že ak sa v EÚ sformuje ešte tesnejšia únia akéhosi jadra, že v tejto skupine krajín pôjde o viac eurofondov? Eurofondy sú predsa odjakživa smerované v EÚ v prvom rade do periférie, nie do jadra.
nezodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoStretli ste sa s prezidentom Macronom, ktorého Francúzsko je dnes jedným z najnákladnejších sociálnych štátov EÚ a zúfalo potrebuje reformy. Namiesto toho však ide Macron inou cestou, a to na úkor pracovných miest pre vysielaných pracovníkov z krajín strednej a východnej Európy. Bez toho, aby k tejto téme na Slovensku prebehla diskusia, ste sa k tejto inicatíve pridali. Nemyslíte si, že takto spoločne šliapete po jednej zo základných slobôd občanov EÚ, ktorou je voľný pohyb pracovníkov?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoV predvečer Dňa ústavy SR ste sa vyjadrili, že vaša vláda podmieňuje plán postupného zvyšovania platov učiteľov memorandom, v ktorom by sa školskí odborári vzdali svojho ústavného práva na štrajk. Chcem sa vás preto opýtať, berúc do úvahy, že sa hlásite k sociálnej demokracii a navyše ste aj právnik a predseda vlády, ako môžete požadovať od skupiny občanov, aby sa nejakým memorandom vzdala svojich ústavou garantovaných práv?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoSúdny dvor Európksej únie v Luxemburgu minulú stredu zamietol žaloby Slovenska a Maďarska proti prerozdeľovaniu utečencov na základe kvót. Musíte uznať, že vo vašom boji proti kvótam a rozhodnutiam Rady EÚ ste prehrali. Ako ide boj proti kvótam ruka v ruke s vašou snahou o to dostať Slovensko do akéhosi jadra integrácie? Nie je boj proti kvótam zároveň bojom proti krajinám, ktoré ono pomyselné jadro tvoria?
zodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálpodpredseda vlády SR a minister obrany SR Peter GajdošMinisterstvo obrany už niekoľko mesiacov zvažuje viaceré spôsoby nákupu 485 vozidiel bojových obrnených vozidiel, pričom celkové náklady na tieto projekty rezort obrany odhaduje na približne 1,2 mld. eur. Vláda zaviazala ministerstvo obrany do konca roka predložiť na rokovanie návrh realizácie dodávok. Požiadali ste už ministerstvo financií, aby prostredníctvom Útvaru hodnota za peniaze tieto spôsoby nákupu, ktoré zvažujete, boli posúdené z hľadiska vplyvu na verejné financie a ich efektívne vynakladanie? Ak dosiaľ nie, mienite tak učiniť? Ak nie, prečo?
zodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálminister financií SR Peter KažimírMinisterstvo zdravotníctva aktuálne pripravuje tender na prenájom sanitiek za viac ako 35 mil. eur. Posudzovalo už ministerstvo financií prostredníctvom Útvaru hodnota za peniaze tento tender? Ak dosiaľ nie, mienite sa tomuto tendru venovať z hľadiska princípu "hodnota za peniaze"? Ak nie, prečo?
zodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerMinisterstvo zdravotníctva aktuálne pripravuje tender na prenájom sanitiek za viac ako 35 mil. eur. Požiadali ste ministerstvo financií, aby prostredníctvom Útvaru hodnota za peniaze tento tender posúdilo z hľadiska vplyvu efektívneho vynakladania verejných financií? ? Ak dosiaľ nie, mienite tak učiniť? Ak nie, prečo?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniV súvislosti s tým, že na prebiehajúcej schôdzi parlamentu bol do druhého čítania posunutý návrh, aby nielen všetky firmy, ale aj všetky samostatne zárobkovo činné osoby povinne podávali daňové priznania len elektronicky, a berúc do úvahy, že vládne on-line služby boli neraz programované primárne pre internetový prehliadač Internet Explorer a operačný systém Windows, sa vás chcem opýtať, či viete povedať, koľko je takých e-služieb štátu, ktoré napriek miliarde eur z OPIS nie sú stále nastavené tak, aby boli plne funkčné - bez chybových hlášok - pre rôzne operačné systémy a rôzne prehliadače?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálminister financií SR Peter KažimírMinisterstvo obrany už niekoľko mesiacov zvažuje viaceré spôsoby nákupu 485 vozidiel bojových obrnených vozidiel, pričom celkové náklady na tieto projekty rezort obrany odhaduje na približne 1,2 mld. eur. Vláda zaviazala ministerstvo obrany do konca roka predložiť na rokovanie návrh realizácie dodávok. Posudzovalo už ministerstvo financií prostredníctvom Útvaru hodnota za peniaze tieto spôsoby nákupu, ktoré zvažuje ministerstvo obrany, a to z hľadiska vplyvu na verejné financie a ich efektívne vynakladanie? Ak dosiaľ nie, mienite sa tomuto nákupu venovať z hľadiska princípu "hodnota za peniaze"? Ak nie, prečo?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Ondrej Dostálminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniPoslanci Mestského zastupiteľstva Bratislavy vyzvali vládu, aby nerokovala o požiadavke spoločnosti J&T Real Estate o udelení štatútu významnej investície pre komerčný projekt "Spojená Bratislava" a tiež pre projekt "Lanovky spoločnosti HB Reavis" pred jeho prerokovaním v mestskom zastupiteľstve hlavného mesta. Budete túto výzvu rešpektovať?
nezodpovedaná 11. 10. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoVaše vlády opakovane vynakladajú desiatky miliónov eur z peňazí daňovníkov na prestavby futbalových štadiónov, v minulosti ste podporili aj Poórov Spartak , teraz Kmotríkov Slovan. Zároveň sú počas vašich vlád rok čo rok odmietané nároky detí na asistentov v školách, chýbajú milióny na podporný servis pre učiteľov. Sú futbalisti väčšou prioritou vašich vlád než deti a ich vzdelávacie potreby?
zodpovedaná 11. 10. 2017Ondrej Dostálministerka školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Martina LubyováPán Plavčan ako váš predchodca vo funkcii ministra ohlasoval najväčšiu reformu za štvrťstoročie. SNS, ktorá tak jeho, ako i vás do funkcie nominovala, však od Učiaceho sa Slovenska dáva ruky preč. V Sobotných dialógoch RTVS ste neodpovedali na kľúčovú otázku kolegyne poslankyne Zuzany Zimenovej, či máte od SNS politické krytie na realizáciu Učiaceho sa Slovenska. Pýtam sa vás preto, máte od SNS podporu pre Učiace sa Slovensko alebo nie?
nezodpovedaná 11. 10. 2017Ondrej Dostálministerka školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Martina LubyováMinulý týždeň ste na čelo služobného úradu ministerstva škoklstva navrhli Lukáša Machalu. Navrhli ste človeka, ktorý sa netají svojím konšpiračným videním sveta. Obhajujete ho tým, že vraj spĺňa odborné predpoklady na túto funkciu. A čo morálne predpoklady? A čo etický kódex štátnych zamestnancov? Spĺňa podľa vás Lukáš Machala ako politický nominant SNS a jej predsedu Danka princípy štátnej služby v duchu zákona?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPrečo vláda SR v súlade s uznesením Národnej rady Slovenskej republiky č. 748 z 8. decembra 2011 dodnes nevykonala komplexný audit výkonu kompetencií podľa jednotlivých úrovní verejnej správy a zabezpečenie ich financovania a nepredložila ho v súlade s daným uznesením Národnej rade Slovenskej republiky? Ako poslanec ste za dané uznesenie parlamentu hlasovali, ako predseda vlády ste od roku 2012 dodnes kontinuálne zodpovedný za jeho neplnenie. Kedy mieni vláda konečne dané uznesenie o audite splniť?
zodpovedaná 29. 11. 2017Ondrej Dostálministerka školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Martina LubyováV odpovedi na moju interpeláciu ohľadom dotácie, ktorú ministerstvo školstva pridelilo obci Čierne Pole na rekonštrukciu a opätovné otvorenie materskej školy, ktorá bola len nedávno touto malou obcou zatvorená z dôvodu nerentabilnosti jej prevádzky kvôli nedostatku detí, ste uviedli, že ministerstvo školstva trvá na tom, že udelenie tejto dotácie bolo účelné. Naozaj trváte na tomto tvrdení?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Ondrej Dostálminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniPrečo vláda SR v súlade s unesením Národnej rady Slovenskej republiky č. 748 z 8. decembra 2011 dodnes nevykonala komplexný audit výkonu kompetencií podľa jednotlivých úrovní verejnej správy a zabezpečenie ich financovania a nepredložila ho v súlade s daným uznesením Národnej rade Slovenskej republiky? Ako poslanec ste za dané uznesenie parlamentu hlasovali, ako člen vlády ste spoluzodpovedný za jeho neplnenie. Kedy mieni vláda konečne dané uznesenie o audite splniť?
123456

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.