Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Uhliarikministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáPani ministerka, prečo ste za šéfa ZDZS Bratislava nominovali človeka, ktorý podľa Úradu pre verejné obstarávanie urobil netransparentný tender na záchranky a nakoniec ich nakúpil predražene?
zodpovedaná 27. 6. 2012Ivan Uhliarikministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáPani ministerka, akým spôsobom chcete rozšíriť vracanie doplatkov sociálne slabým skupinám tak, aby sa to maximálne dotklo najslabších sociálnych skupín? (cca 120 000 občanov, v I. kvartáli 2012 bolo vrátených 1,4 mil. eur 64 000 poistencom). Ďakujem.
zodpovedaná 25. 7. 2012Ivan Uhliarikministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáGenerálna prokuratúra poslala podnet Slovenskej lekárskej komory na ministerstvo zdravotníctva, aby sa vyjadrilo k podnetu a k argumentácii podávateľa podnetu (dr. Dragula-SLK). Poslalo ministerstvo zdravotníctva nejaké vyjadrenie k tomuto podnetu a aká bola právna argumentácia Generálnej prokuratúre?
zodpovedaná 12. 12. 2012Ivan Uhliarikprvý námestník generálneho prokurátora SR, generálny prokurátor SR v z. Ladislav TichýVážený pán zastupujúci generálny prokurátor, ako si máme vysvetliť vaše vyjadrenie o Dobroslavovi Trnkovi, ktorý je poverený výkonom funkcie námestníka Generálnej prokuratúry SR, že zákon porušil, ale vašu dôveru nestratil. Vás, ktorý máte byť strážcom zákonnosti a ústavnosti v tomto štáte.
zodpovedaná 11. 9. 2013Ivan Uhliarikministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáPani ministerka, ako chcete zabrániť exekúciám v štátnych nemocniciach, o ktorých nedávno informovali médiá? (Ide o nemocnice v Trnave, Bratislave, Košiciach a Poprade.)
nezodpovedaná 11. 9. 2013Ivan Uhliarikministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáPani ministerka, kedy zverejníte konkrétne opatrenia na zastavenie zadlžovania nemocníc a ponúknete dlhodobé riešenie, aby sa nemocnice nezadlžovali? Dlh nemocníc je cca 300 mil. eur, napriek tomu, že ich bývalá vláda rovnakou sumou oddlžila. Čo ste urobili preto, aby dlh nemocníc nenarastal?
zodpovedaná 14. 5. 2014Ivan Uhliarikministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáPani ministerka, po dvoch rokoch vo funkcii ste posunuli projekt eHealth na júl 2015. Čo ste za dva roky na tomto projekte urobili a aké sankcie za nedodržanie termínu budú mať IT spoločnosti, ktoré na projekte pracujú? Ročná úspora fungujúceho projektu sa oddhaduje na 100 mil. eur, kto nám tieto peniaze vyplatí?
nezodpovedaná 28. 5. 2014Ivan Uhliarikminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan ČaplovičVážený pán minister, chcel by som sa informovať, či firma MC Promotion, s. r. o. má akreditáciu na vzdelávanie žiakov v základných školách. Ide o firmu, ktorá realizuje besedy pod názvom "Adam a Eva a predsa nie sme rovnakí". MC Promotion, s. r. o. uvádza, že preškolené zdravotné sestry, lektorky uskutočňujú prednášky zamerané na výchovu k ochrane zdravia, osvojenia si správnych hygienických návykov, pomoc pri pochopení vývojových zmien v dospievaní. Rodičia detí nás upozornili na túto firmu, ktorej lektorka neprimeraným spôsobom "vzdelávala" deti 4. ročníka.
zodpovedaná 23. 9. 2015Ivan Uhliarikminister zdravotníctva SR Viliam ČislákAko by ste vysvetlili, že šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne si kúpil byt bez hypotéky v hotovosti za 700 000 eur, pričom nepodnikal a pracoval iba v štátnom podniku. Dáte podnet v zmysle vášho zákona o preukazovaní pôvodu majetku na príslušné orgány? Alebo máte takýchto úspešných manažérov, ktorí vedia čarovať s osobnými aj štátnymi financiami?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.