Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 6. 9. 2006Dušan Jarjabekpodpredseda vlády SR pre ľudské práva a menšiny Dušan ČaplovičPán podpredseda, čo chce vláda urobiť, aby podnietila záujem bádateľov o skúmanie dejín a slovenskej kultúry a ako umožní prienik výsledkov bádania do podvedomia celej spoločnosti?
zodpovedaná 6. 9. 2006Dušan Jarjabekpodpredseda vlády SR pre ľudské práva a menšiny Dušan ČaplovičPán podpredseda, v petržalskom Sade J. Kráľa stojí základný kameň pamätníka slovenského vysťahovalectva. Kedy tam bude aj onen pamätník?
zodpovedaná 6. 9. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján MikolajPán minister, v akom horizonte bude ministerstvo školstva riešiť naliehavú potrebu investovať do skvalitnenia podmienok pre vysokoškolskú prípravu mladých umelcov? Mám na mysli najmä rekonštrukciu Fakulty dramatických umení v Banskej Bystrici.
nezodpovedaná 6. 9. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, v Bratislave v súčasnosti - už od "havárie" oceľovej prístavby Národnej galérie - nie je reprezentatívna expozícia vývoja slovenského výtvarného umenia. Čo by sa s tým malo vo vašom funkčnom období urobiť?
nezodpovedaná 6. 9. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, nebolo by možné, aby rezort kultúry ponúkol magistrátu či mestskej časti Staré Mesto spoluprácu, a to "parkovisko" pred touto budovou by sa zmenilo na parčík so súsoším zakladateľov Slovenskej národnej rady 1848-49?
nezodpovedaná 6. 9. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, ako je rezort informovaný o efekte využitia grantových príspevkov? Je funkčný systém aj obsahovej, nielen účtovnej kontroly?
nezodpovedaná 6. 9. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, ako chcete využiť potenciál slovenskej kultúry a umenia na zvýšenie povedomia Európy o Slovensku a Slovákoch? Ktoré aktivity považujete v tomto smere za zásadné?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister dopravy SR Ľubomír VážnyPán minister, tlmočím podnet mojich návštevníkov: Už roky doslova straší pred parlamentom parkovisko plné jám a zvyškov po dávno zbúranej stavbe. Nenájdete v rezorte zopár áut štrku či asfaltu, aby to vyzeralo ako v Európe? Aj keď to asi nie je majetok štátu, turisti si aj na tomto "parkovisku" robia úsudok o našom štáte,
nezodpovedaná 18. 10. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, dostala sa mi do rúk elegantná kniha o slovenských dramatikoch v slovenčine a troch svetových jazykoch. S prekvapením som ale zistil, že sa tam neušlo miesto pre mnohých autorov, ktorí žijú, píšu, ba aj ich hrávajú naše i zahraničné divadlá - J. Solovič, O. Záhradník, P. Kováčik, M. Kočan a viacerí ďalší. Uplatňuje sa azda v činnosti organizácii, ktorú MK SR financuje "nejaká cenzúra"?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričVážený pán minister, televízna umelecká tvorba je dôležitou súčasťou našej kultúry. Dnes verejnoprávna STV eviduje v trezore viacero diel nasnímaných aj pred 30 aj pred 10 rokmi, ktoré diváci z nejakých neznámych dôvodov nevideli. Neusporiada MK SR festival zakázaných televíznych diel? Aby sme vedeli, kde skončili koncesionárske poplatky.
nezodpovedaná 18. 10. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister dopravy SR Ľubomír VážnyPán minister, dočítal som sa, že vznikla nová kópia sochy gen. Štefánika v leteckej kombinéze, ktorá kedysi stála na dnešnom Štúrovom nám. Neponúknete iniciatorom možnosť postaviť tento pamätník pred letiskom, ktoré nesie meno gen. Štefánika?
nezodpovedaná 6. 12. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, môžete nás informovať o stave výroby slovenského veľkofilmu Jánošík, ktorý vzniká s masívnou podporou ministerstva už pomerne dlho? Kedy producent p. Biermann pripravuje jeho prezentáciu verejnosti?
nezodpovedaná 6. 12. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričAko je ministerstvo kultúry personálne pripravené na agendu, ktorá súvisí s čerpaním eurofondov v rokoch 2007 - 2013?
nezodpovedaná 6. 12. 2006Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, podľa zákona o štátnom rozpočte na rok 2006 sa začala rekonštrukcia Štátnej opery v Banskej Bystrici. V roku 2007 sa na tento účel prostriedky neplánujú. Kedy bude Štátna opera pracovať v dôstojných podmienkach?
nezodpovedaná 6. 12. 2006Dušan Jarjabekpodpredseda vlády SR pre ľudské práva a menšiny Dušan ČaplovičPán podpredseda vlády, pripravujete v spolupráci s rezortmi školstva a kultúry nejaký program obnovy vlastenectva v mladej generácii Slovákov?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister vnútra SR Robert KaliňákV máji 1991 ohlásila vtedajšia riaditeľka Slovenskej národnej galérie zmiznutie obrazov J. B. Klemensa, K. Marka st. a F. A. Maulpertscha v hodnote vyše 10 mil. vtedajších korún. Bola za 15 rokov pátrania po nich polícia úspešná?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister životného prostredia SR Jaroslav IzákVážený pán minister, tisícky Slovákov v tomto ročnom období nechriac porušujú zákon, pretože na ohnisku či v starom sude likvidujú odrezané konáre po reze ovocných stromov. Ste presvedčený o tom, že pre naše životné prostredie predstavuje spálenie konárov väčšie riziko ako množenie sa škodcov a následné intenzívnejšie chemické prostreky?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, rozbieha sa náročný projekt rekonštrukcie Slovenskej národnej galérie za vyše miliardu korún. Ako je zabezpečené, že sa počas stavebných prác nezopakujú krádeže obrazov zo začiatku 90. rokov, keď zmizlo 9 cenných obrazov? Ako to s vyšetrovaním týchto krádeží vlastne dopadlo? Bola vyvodená zodpovednosť voči kompetentným?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister vnútra SR Robert KaliňákSlovenská polícia vyšetrovala krádež 9 obrazov v hodnote vtedy 10 mil. korún zo Slovenskej národnej galérie. Podarilo sa polícii v spolupráci s Intepolom tieto diela nájsť a usvedčiť páchateľov?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister životného prostredia SR Jaroslav IzákPán minister, ohrozuje životné prostredie, ak záhradkári spália v starom sude konáre po reze ovocných stromov? Nie je nebezpečnejšie riziko z premnoženia škodcov a následnej potreby intenzívnejších chemických prostrekov?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, zoberá sa rezort myšlienkou na obnovu či znovuvybudovanie amfiteátra na Devíne?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, ako sa darí zámer efektívnejšie využívať na propagáciu slovenskej kultúry slovenské inštitúty? Získalo ministerstvo kultúry vplyv na ich fungovanie? Alebo ich hlavnou náplňou je stále len prezentácia podnikateľov v cestovnom ruchu?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister dopravy SR Ľubomír VážnyPán minister, údajne lacnejší variant "nultého okruhu" Bratislavy povedie dialnicu cez Karpaty nie súvislým tunelom, ale estakádou popod ruiny Pajštúna. Je pravdou, že pre úsporu peňazí obetuje diaľničná spoločnosť Borinskú dolinu ako vyhľadávané rekreačné zázemie mesta?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minsiter, v čase, keď bol na čele rezortu pán Snopko, oznámila jeho manželka, riaditeľka Slovenskej národnej galérie, že zo zbierok zmizli odkazy J. B. Klemensa, K. Marka st. a ďalších autorov. Našli sa? Ako rezort túto škodu riešil?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister dopravy SR Ľubomír VážnyPán minister, môžete nás informovať kadiaľ povedie trasa "nultého okruhu" Bratislavy? Povráva sa, že Národná diaľničná spoločnosť pre obavu z ohrozenia "zázračnej studničky" v Marianke zvolila namiesto tunela budovanie estakády cez Borinku a Medené Hámre.
nezodpovedaná 28. 3. 2007Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, nehrozí, že počas rekonštrukcie Slovenskej národnej galérie, ktorú schválila vláda sa zopakujú krádeže umel. diel ako sa stalo na začiatku 90. rokov? Ako to s ich vyšetrovaním dopadlo? Bola vyvodená zodpovednosť voči kompetentným?
zodpovedaná 13. 2. 2008Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, konzultuje rezort kultúry s Bratislavskou samosprávou pripravovaný projekt výstavby aleje sôch významných osobností našich dejín na dunajskom nábreží?
nezodpovedaná 13. 2. 2008Dušan Jarjabekdočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján MikolajPán minister, dokončí rezort v roku 2008 prestavbu učebných priestorov Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici?
nezodpovedaná 26. 3. 2008Dušan Jarjabekdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, aký je vývoj rokovaní okolo odstránenia víz pre našich občanov pri ich ceste do USA?
nezodpovedaná 26. 3. 2008Dušan Jarjabekdočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján MikolajPán minister, Majstrovstvá sveta v hokeji 2011 sa blížia a v Bratislave sa o stavbe potrebnej haly zatiaľ stále nerozhodlo. Neuvažujete o tom, že by centrum MS 2011 mohlo byť v niektorom inom slovenskom meste, ktoré by sa k takejto pocte postavilo aktívnejšie?
nezodpovedaná 26. 3. 2008Dušan Jarjabekdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričUvažuje rezort kultúry o možnosti upraviť zákony o umeleckých fondoch tak, aby celkové zaťaženie platcov kopírovalo všeobecne platnú 19 % sadzbu? Teda nahradiť súčasnú prax 19 % + 2 % modelom 19 % - 2 %?
nezodpovedaná 26. 3. 2008Dušan Jarjabekdočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ján KubišAké kroky podnikne Slovenská republika po rozhodnutí vedenia obce Mlynky o vysťahovaní slovenských samosprávnych orgánov a iných organizácií zo Slovenského domu v tejto obci?
nezodpovedaná 29. 10. 2008Dušan Jarjabekdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoČo si myslíte o poslednej mediálnej kampani na adresu posledných opatrení vlády ohľadne hľadiska finančnej krízy?
nezodpovedaná 22. 4. 2009Dušan Jarjabekdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte súčasný daňový systém?
nezodpovedaná 22. 4. 2009Dušan Jarjabekdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVeľa sa debatuje v Európe o šrotovnom, čo prinieslo eventuálne, čo odnieslo pán premiér?
nezodpovedaná 2. 12. 2009Dušan Jarjabekdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoAko hodnotíte rokovanie vlády v Poprade z vášho pohľadu?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.