Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

12345
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaMoravčíková vláda v r. 1994 fakticky zastavila kroky ukončenia delenia federálneho majetku. Dorieši sa v súčasnosti aj neuzavreté delenie majetku Poštového múzea, hlavne o trojrozmerné položky?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátAká je úspešnosť liečení slovenských psychiatrických liečební vo veci diagnózy schizoickej paranoje a či sa tento výsledok zohľadnil i pre súčasné vedenie štátu?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátVo vystúpení pre médiá ste uviedli, že koncepcie zdravotníctva budete konzultovať aj s tzv. Grémiom tretieho sektoru. To je aký ústredný orgán štátu?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátViac razy ste uviedli pre verejnosť, že uplatníte návrh zmeny ústavy vo veci článku 40; a teda zanikne bezplatná zdravotná starostlivosť?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátAká je koncepcia nepretržite sa finančne potápajúcej Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici a aká je predstava vo veci rozostavanej gigantickej nemocnice Bratislava - Rázsocky?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaAká je predstava zmrazenia výstavby diaľníc, rozostavané stavby je možné výlučne dobudovať "zmrazením výstavby" tunelov a mostov sa zabezpečí iba ich deštrukcia?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátAké sú skúsenosti a výsledky protialkoholických a protidrogových liečení na Slovensku? Aká je ich úspešnosť v porovnaní s Fancúzskom? Sú francúzske výsledky priaznivejšie?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátMáte predstavu, že okrem zvyšovania finančných prostriedkov pre rezort zdravotníctva pre uspokojovanie profesie lekárov, že disponujete i vecným riešením v prospech zdravia občanov?
zodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátVami vyhlasovaný krízový stav v zdravotníctve ste potrebovali iba ako zámienku na podriadenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne ministerstvu zdravotníctva? Veď Všeobecná zdravotná poisťovňa svoje záväzky zdravotníctvu plní a neplnia ich práve poisťovne, ktoré vznikli na základe vami iniciovaného zákona z roku 1994.
zodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanVo všetkých štátoch sveta vízová povinnosť či bezvízový styk sú na základe reciprocity. Iba Slovenská republika zaujíma servilný bezvízovo-vízový nerovnoprávny vzťah k Spojeným štátom americkým a Veľkej Británii. Domnievate sa, že tým Slovensko zvyšuje svoju medzištátnu prestíž?
zodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaMáte už reálnu predstavu o investičnej náročnosti mosta cez Dunaj v Ostrihome a o spoluúčasti financovania jeho výstavby z fondu Európskej únie PHARE alebo zotrvávate na klamstvách, že Európska únia uhradí 40 % investičných nákladov a investičná náročnosť mosta neprekročí 450 miliónov Sk?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanZ akého dôvodu ponúkate maďarskej strane dvojstranné rokovania riešenia maďarskej vierolomnosti vo veci porušenia zmluvnej výstavby SVD Gabčíkovo-Nagymaros a následného odmietania maďarskou stranou rozhodnutia Haagskeho tribunálu v tejto kauze?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyNenahliadate, že internácie politicky nežiadúcich pracovníkov STV na 28. poschodí pod ozbrojeným dozorom a bez možnosti ich priameho styku s okolím je bezprecedentným porušovaním ľudských práv a bezprecedentným krokom voči slobode žurnalistiky?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátTrnavská univerzita v odborných kruhoch má chýr štandatu VPN-VUML, keď jej vedecký potenciál tvoria osobnosti parametrov Mikloška, Kusého, Šimka, Fígeľa, Bútoru, Vavra, Mikloša, Šebeja, Mesežníkova, či Horského. Vaše podanie profesúry na tejto univerzite a nie na lekárskych fakultách v Bratislave, Košiciach či Martine nenahliadate za smiešne?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátOkrem nepretržitého zvyšovania finančných prostriedkov pre potreby lekárov a zdravotníctva, okrem podriadenia Všeobecnej zdravotnej poisťovne Ministerstvu zdravotníctva v prospech nátlakovej skupiny lekárov, máte aj vecné riešenie problémov zdravotníctva v záujme občanov?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaNenahliadate, že je politickým nezmyslom mnohomiliardová investičná kooperácia vo veci mosta v Ostrihome s vierolomnou maďarskou stranou, za stavu, že Maďarsko nerešpektuje ani medzištátnu zmluvu vo veci výstavby SVD Gabčíkovo-Nagymaros, ani rozhodnutie Haagskeho tribunálu v tejto kauze?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátAko ste uviedli pre médiá koncepcie zdravotníctva budete konzultovať aj s grémiom tretieho sektora. To je aký ústredný orgán, je to nový partner tripartity, či šéf 638 Pavol Demeš sa stal už gestorom súčasného vládneho kabinetu?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanVáš bezvýhradný súhlas s ozbrojenou agresiou voči Iraku, štátu, ktorý nie je vo vojnovom stave s nikým, nesie zhodné znaky, ako servilné súhlasy husákovského vedenia s ľubovoľnými aktivitami v komunistickej ére. Do akej pasce to posúvate Slovenskú republiku?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Roman Hofbauerminister zdravotníctva SR Tibor ŠagátRoosweltova nemocnica v Banskej Bystrici bola už dva razy oddĺžená a znovu je v katastrofálnom finančnom stave. Kedy prisúpite k riešeniu príčin a nie stále iba dôsledkov situácie v zdravotníctve? Aká je vaša predstava riešenia chodu tejto nemocnice?
zodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKedy prednesiete v Národnej rade Slovenskej republiky svoje vystúpenie na svetovom ekonomickom fóre v Davose? Obsahoval váš referát aj voľačo iné než brýzganie na Mečiarovu vládu?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaFinančný príspevok štátu politickým stranám vo vzťahu k vami vedenej SDK znamená, že päť koaličných subjektov účelovo zlúčených pred voľbami do SDK, nedostávajú žiadne prostriedky zo štátneho rozpočtu?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaDomnievate sa, že rušením zmlúv súvisiacich s predchádzajúcou vládou Slovensko posilňuje svoju medzinárodnú dôveryhodnosť a ekonomickú transformáciu?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKedy zrušíte amnestie bývalého prezidenta M. Kováča súvisiace s kauzou Technopol, zatykačom Interpolu a to aj na členov jeho rodiny i ďalšie osoby? Nemyslíte si, že by ste tým výrazne prispeli k rovnosti pred zákonom všetkých občanov?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaJaví sa vám za štandardné, že text protokolu 1. zasadania Slovensko-maďarskej komisie pre menšiny 8.-9. 2. 1999 v Budapešti zaslala maďarská strana slovenskej strane už 29. 1. 1999?
zodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanDzurindov kabinet, ktorého ste členom, dosiaľ prijal rad zákonov, ktoré sú v rozpore so štandardom európskeho merania vývoja, a je to smer vedúci do diktatúry. Spomínate si, ako sa skončili diktátorské režimy pred vlastnými obyvateľmi?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanPovažujete pre Slovensko za optimálne, že slovenská strana iniciatívne znevažuje rozhodnutia Medzinárodného súdneho dvora v Haagu v kauze SVD Gabčíkovo-Nagymaros a súhlasí so zapojením tretej strany do rokovania s Maďarskom? Kto má byť tou treťou stranou?!
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanSkoro všetky vaše zahraničné iniciatívy vo veci vstupu Slovenska do EÚ končia bez akýchkoľvek pozitívnych výsledkov. Uspokojujú vás vaše vlastné samopresvedčenia, že veríte v približovanie do EÚ? Nejaví sa vám, že takéto tvrdenia prináležia duchovným a nie diplomatom?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanNevšimli ste si, že vaše zahraničné rokovania majú parametre subalternej servilnosti, čím znevažujete postavenie nášho štátu?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanPri vašom rokovaní vo Veľkej Británii s George Robertsonom ste stáli pri glóbuse a obidvaja ste šermovali rukami. Nepripomínalo vám to scénu z Chaplinovho filmu Diktátor? Na glóbuse Robertson hľadal Slovensko alebo vy Britániu?
zodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKedy zrušíte aj amnestie bývalého prezidenta Michala Kováča v súvislosti s kauzou Technopol, zatykačom Interpolu a na členov jeho rodiny, ich kamarátov a známych v týchto súvislostiach?
zodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaFinančný príspevok štátu politickým stranám vo vzťahu k vami vedenej SDK znamená, že päť koaličných subjektov pred voľbami zlúčených do SDK v súčasnosti nedostáva žiadne prostriedky?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaDomnievate sa, že oznamovanie zrušenia zmlúv tzv. "nevýhodných" s predchádzajúcou vládou a v predchádzajúcom období posilňuje vašu medzištátnu dôveryhodnosť a ekonomickú transparentnosť súčasnej vlády?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaJaví sa vám za štandardné vo vzťahu s Maďarskom, že text protokolu 1. zasadnutia Slovensko-maďarskej komisie pre menšiny 8.-9.2.1999 v Budapešti zaslala maďarská strana slovenskej strane už 29. 1. 1999?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPodpredseda vašej vlády P. Csáky svoju korešpondenciu odosiela z mesta Pozsony. V akom štáte je takáto mesto a kde vlastne P. Csáky úraduje?
zodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanUspokojujú vás a celý vládny kabinet vaše samopresvedčenia o vstupe Slovenskej republiky do OECD, EÚ a NATO, keď po neštandardných postupoch tejto vlády vyjadrenia kompetentných o vstupe Slovenska sú čím ďalej, tým opatrnejšie a hmlistejšie?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanNenahliadate, že svojou servilnosťou voči zahraničiu a oslovovaním takmer kohokoľvek na takmer ľubovoľnej úrovni, len aby zaznel návrh o našom prípadnom členstve v EÚ, OECD a NATO zosmiešňujete a dehonestujete tento štát?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanPrečo slovenská strana iniciatívne spochybňuje rozhodnutie súdneho dvora v Haagu rokovaním s maďarskou stranou a tá počas súčasného nového podania a so zapojením akej tretej strany do rokovaní slovenská strana súhlasí?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanVšetky zahraničné iniciatívy SR po parlamentných voľbách 1998 končia bez konkrétnych pozitívnych výsledkov. Považujete to za úspech vládneho hnutia?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanPovažujete za normálne, že vo veci rokovania s maďarskou stranou o rozhodnutí Medzinárodného súdneho dvora v Haagu slovenská strana pripúšťa aj účasť tretej strany? Kto má byť tou treťou stranou?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanUspokojuje vás a celý vládny kabinet samopresviedčanie o úspešnosti vstupu Slovenska do OECD, EÚ a NATO, keď postoje kompetentných k tejto veci sú stále opatrnejšie a hmlistejšie?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Roman Hofbauerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanAký postoj zaujímate k účasti predstaviteľov SMK na rokovaní Maďarsko a Maďari 20. 2. 1999 v Budapešti pod záštitou maďarskej vlády?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaAký je váš postoj k vlastizradnému konaniu vrcholných predstaviteľov SMK Bugára a Duraya, ktorí na rokovaní v Budapešti 20. 2. 1999 deklarovali svoju podriadenosť pod maďarskú vládu?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPri stretnutí s Pavlom Ruskom v Limbachu pred "kauzou Markíza" v lete 1998 vy ste niesli v kufríku niečo pre Ruska alebo Rusko pre vás? Čo bolo cieľom vášho stretnutia?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPoznáte niektorý iný štát Európy okrem Slovenska, ktorého poslanci a ministri môžu byť členmi dvoch politických subjektov? Ešte vám v zahraničí nikto nenaznačil, že pod vaším vedením zo Slovenska sa stal politický disneyland?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaČo bolo predmetom vášho stretnutia a rokovania s riaditeľom Markízy Pavlom Ruskom pred "kauzou Markíza" v reštaurácii v Limbachu?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaVaše rozhodnutie ministra z apríla 1994 o príprave podkladov vo veci privatizácie telekomunikácií americko-kanadskej firme N.T. je dosiaľ záväzné pre vášho straníckeho ministra deopravy, pôšt a telekomunikácií Gabriela Palacku?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaVašu cestu na flám KDH na východné Slovensko ste si platili vy sám alebo cesta bola na náklady vami riadeného ministerstva?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaPoznáte niektorý iný európsky štát okrem Slovenska, v ktorom cestnú záchrannú službu robia hasiči? Poznáte niektorý štát EÚ, ktorého cestná sieť nemá cestný záchranný systém?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaVáš postup pri privatizácii telekomunikácií sa uberá v súlade s rozhodnutím ministra Dzurindu z apríla 1994 v prospech americko-kanadskej firmy N.T. alebo má KDH vymyslený iný variant?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Roman Hofbauerminister dopravy a výstavby SR Gabriel PalackaMáte technickú predstavu, ako sa dá zakonzervovať rozostavaná stavba tunela, mosta, alebo zemného delera diaľníce? Máte predstavu o finančnej náročnosti takejto konzervácie stavieb a jednoúčelových strojov na výstavbu diaľničných objektov?
12345

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.