Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

12
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 17. 2. 1999Ľubomír Dzurákminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiKritizuje sa vývoj vo výdavkoch zo ŠR za sociálnu oblasť. Sú tieto výdavky udeľované efektívne?
nezodpovedaná 24. 2. 1999Ľubomír Dzurákminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiKritizuje sa vývoj vo výdavkoch štátneho rozpočtu za sociálnu oblasť. Sú tieto výdavky vynakladané efektívne?
nezodpovedaná 2. 6. 1999Ľubomír Dzurákminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiV novelizácii zákona o sociálnej pomoci nie je dostatočne zabezpečené, že rodič poskytovanú dávku pre dieťa nezneužije. Možno by pomohlo, aby sa osobitným príjemcom týchto dávok stali obce.
nezodpovedaná 30. 6. 1999Ľubomír Dzurákminister kultúry SR Milan KňažkoHornonitrianske múzeum v Prievidzi z dôvodu reštrikcií už dnes prišlo o 1/3 priestorov. V najbližších rokoch hrozí úplné vysťahovanie. Aké bude riešenie?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Ľubomír Dzurákminister kultúry SR Milan KňažkoPán minister, Hornonitrianske múzeum v Prievidzi má doslova existenčné problémy, hlavne čo sa týka jeho budúcich priestorov. Ako sa to bude riešit?
zodpovedaná 24. 11. 1999Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachAkými opatreniami vláda zabezpečuje využívanie domácej energetickej suroviny - uhlia - v súvislosti s plnením vládneho programu?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachElektráreň ENO o. z. Zemlianske Kostoľany je vybudovaná na ložisku uhlia. Má Ministerstvo hospodárstva v koncepcii jej využívanie zohľadňujúce kapacitné možnosti ťažby uhlia?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachDovozom plynu zhoršujeme platobnú bilanciu štátu. Prečo viac a efektívnejšie nevyužívame domácu energetickú surovinu - uhlie?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachPočíta vláda SR s výrobou elektrickej energie z vlastných palivových zdrojov na úrovni aspoň 10 % jej ročnej spotreby, ako istý stupeň bezpečnosti štátu tak ako je to v štátoch EÚ?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachMáme v SR otvorené zásoby uhlia na cca 30 rokov. Je to vlastníctvo nás všetkých. Ako má vláda pripravený program efektívneho využitia uhlia?
nezodpovedaná 24. 11. 1999Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachMá Ministerstvo hospodárstva spracovaný program stability ťažby uhlia ako jediného významného domáceho energetického surovinového zdroja?
zodpovedaná 18. 10. 2000Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošMyslíte si, že zablokovanie návrhov nového Zákonníka práce, zákona o verejnej a štátnej službe bolo správne?
nezodpovedaná 18. 10. 2000Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošReforme pracovného práva, predovšetkým nového Zákonníka práce predcházdali zložité rokovania. Napriek tomu sa dospelo k pozitívnym záverom. Preto vášmu postoju celkom nerozumiem.
nezodpovedaná 18. 10. 2000Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošReforma pracovného práva je prakticky vašou zásluhou zablokovaná. Kedy bude podľa vás prejednávaná a schválená vo vláde?
nezodpovedaná 18. 10. 2000Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošVaše argumenty, ktorými ste prakticky zablokovali reformu pracovného práva neboli veľmi presvedčivé.
nezodpovedaná 18. 10. 2000Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošNávrh zákona o štátnej službe bol dopracovaný o pripomienky Európskej komisie. Vy ste ho napriek tomu odmietli čím ste zablokovali celú reformu pracovného práva. Bolo to správne riešenie?
zodpovedaná 25. 10. 2000Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachHornonitrianske bane Prievidza pripravujú výstavbu novej tepelnej elektrárne. Nebude to za súčasného stavu znamenať likvidáciu elektrárne Nováky?
nezodpovedaná 25. 10. 2000Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachVýroba elektrickej energie z uhlia patrí medzi najdrahšie. V okrese Prievidza sa pripravuje výstavba ďalšej. Je podľa vás šanca, aby sa obe tepelné elektrárne ekonomicky uživili?
nezodpovedaná 25. 10. 2000Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachHornonitrianskym baniam v Prievidzi sa v zahraničí podarilo zohnať investície v sume 8,4 mld Sk na výstavbu novej tepelnej elektrárne. Nebolo by vhodnejšie dohodami tieto peniaze použiť na rekonštrukciu elektrárne Nováky?
nezodpovedaná 25. 10. 2000Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachV regióne Horná Nitra sa pripravuje výstavba novej tepelnej elektrárne. Dnes máme nadbytok elektrickej energie. Je to podľa vás správna investícia?
nezodpovedaná 25. 10. 2000Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachĎalší chod elektrárne Nováky je výstavbou novej tepelnej elektrárne v okrese Prievidza vážne ohrozený. I keď sa jedná o súkromnú investíciu, nemalo by Ministerstvo hospodárstva rokovať so zainteresovanými o ďalšom postupe?
nezodpovedaná 25. 10. 2000Ľubomír Dzurákminister hospodárstva SR Ľubomír HarachHornonitrianske bane Prievidza pripravujú výstavbu tepelnej elektrárne. Čo bude s elektrárňou Nováky?
zodpovedaná 31. 10. 2000Ľubomír Dzurákpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV Bojniciach sa 10. novembra 2000 stretnete s premiérmi Rakúska a Maďarska. Je podľa Vás štandardné, keď sa prednosta Okresného úradu ako najvyšší štátny úradník v okrese dozvie o tejto návšteve iba z médií?
nezodpovedaná 31. 10. 2000Ľubomír Dzurákpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaVážený pán premiér, s potešením sme prijali správu o Vašom stretnutí s premiérmi Maďarska a Rakúska v Bojniciach. Nie je však podľa Vás na škodu, že sa pri príprave takéhoto stretnutia nespolupracuje s okresnými predstaviteľmi?
nezodpovedaná 31. 10. 2000Ľubomír Dzurákpredseda vlády SR Mikuláš Dzurinda10. novembra 2000 sa stretnete v Bojniciach s premiérmi vlád Rakúska a Maďarska. Čo očakávate od tohto stretnutia?
zodpovedaná 31. 1. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošOpakujem otázku spred troch mesiacov. Kedy budú vo vláde SR prejednané zákony o štátnej službe, verejnej službe a Zákonník práce?
nezodpovedaná 31. 1. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, nezdá sa vám, že vláda pridlho váha s prejednaním návrhov zákonov o štátnej službe, verejnej službe a Zákonníka práce?
nezodpovedaná 31. 1. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošV októbri 2000 som vám položil otázku, kedy budú prejednané vo vláde SR návrhy zákonov o štátnej službe, verejnej službe a Zákonník práce. Sľúbili ste do mesiaca. Ubehli však už takmer tri.
nezodpovedaná 31. 1. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda, verejnosť, odbory zatiaľ márne čakajú na schválenie zákona o štátnej službe a Zákonníka práce. Dokedy budú ešte čakať?
nezodpovedaná 14. 2. 2001Ľubomír Dzurákpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaVážený pán predseda Vlády SR, široká verejnosť veľmi pozorne sleduje prípravu privatizácie SPP. Dodržuje sa v tejto príprave kompetenčný zákon? Aké sú v tejto príprave kompetencie ministerstva hospodárstva a ministerstva privatizácie?
nezodpovedaná 14. 2. 2001Ľubomír Dzurákministerka pre správu a privatizáciu národného majetku SR Mária MachováVážená pani ministerka, sú plne uplatňované kompetencie ministerstva privatizácie pri privatizácii strategických podnikov, vrátane Slovenského plynárenského priemyslu?
zodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošKto je podľa vás zodpovedný za súčasnú vyše 20 % nezamestnanosť?
zodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda, naozaj si myslíte, že jednou z hlavných príčin vysokej miery nezamestnanosti je fakt, že 100 000 občanom sa nechce robiť?
nezodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda, ste presvedčený, že jednou z hlavných príčin vysokej nezamestnanosti je práca na čierno?
nezodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, podľa vás o koľko reálne môže znížiť táto vláda nezamestnanosť do konca svojho volebného obdobia?
nezodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, je reálne, aby vláda ešte v tomto roku pripravila taký hospodársky program rozvoja SR, ktorý by zvýšil zamestnanosť?
nezodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošAké sú podľa vás hlavné príčiny vyše 20 % nezamestnanosti?
nezodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, vy ako ekonóm ako odhadujete vývoj nezamestnanosti v tomto roku!
nezodpovedaná 9. 5. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda, nemyslíte si, že vláda by sa mala viac zaoberať a riešiť zamestnanosť a nie nezamestnanosť občanov?
zodpovedaná 7. 11. 2001Ľubomír Dzurákminister zdravotníctva SR Roman KováčPán minister, kedy sa uskutoční III. etapa privatizácie zdravotníckych zariadení?
nezodpovedaná 7. 11. 2001Ľubomír Dzurákminister zdravotníctva SR Roman KováčPán minister, aký bol dôvod nezaradiť Polikliniku v Prievidzi do II. etapy privatizácie zdravotníckych zariadení?
nezodpovedaná 7. 11. 2001Ľubomír Dzurákminister zdravotníctva SR Roman KováčPán minister, aký osud čaká Polikliniku v Prievidzi, keď nebola zaradená do II. etapy privatizácie?
nezodpovedaná 7. 11. 2001Ľubomír Dzurákminister zdravotníctva SR Roman KováčPán minister, môžete konkretizovať čo sa skrýva za III. etapou privatizácie zdravotníckych zariadení?
nezodpovedaná 5. 12. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, boli ste vy hlavný iniciátor v presadení návrhu na 320 mil. Sk na výstavbu Národného tenisového štadióna vo vláde?
nezodpovedaná 5. 12. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, nebolo by vhodnejšie investovať 320 mil. do mnohokrát schátralých telocviční a športových zariadení na mnohých obciach a mestách?
nezodpovedaná 5. 12. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, prečo ste presadzovali 320 mil. Sk na výstavbu tenisového štadiónu, keď s tým nesúhlasila ministerka financií a minister školstva?
nezodpovedaná 5. 12. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, myslíte si, že 320 mil. z verejných prostriedkov do Národného tenisového dvorca je v dnešnej dobe vhodná investícia?
nezodpovedaná 5. 12. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, ako vy ako ekonóm hodnotíte schválenie 320 mil. Sk na výstavbu tenisového štadióna vo vláde?
zodpovedaná 12. 12. 2001Ľubomír Dzurákminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikPán minister, športové talenty sa nerodia len v Bratislave. Nemyslíte si, že vyčleniť 320 mil. Sk pre tenisový štadión v Bratislave je pre tzv. vidiek podrazom?
nezodpovedaná 12. 12. 2001Ľubomír Dzurákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošPán podpredseda vlády, nebolo by lepšie použiť 320 mil. Sk na rekonštrukciu telocviční a športových zariadení ako na výstavbu tenisového štadióna?
12

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.