Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 17. 9. 2003Viliam Novotnýdočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacV pripravovanom vládnom návrhu zákona o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý by mal prísť v októbri do NR SR sa chystáte realizovať revolučné zmeny v postavení a činnosti zdravotných poisťovní a vo vykonávaní verejného zdravotného poistenia. Na základe zákona sa chystáte transformovať zdravotné poisťovne na akciové spoločnosti a zriadiť úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ako tieto zmeny podľa vás prispejú k zlepšeniu vykonávania verejného zdravotného poistenia a k skvalitneniu poskytovania zdravotnej starostlivosti?
nezodpovedaná 3. 3. 2004Viliam Novotnýdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Mikuláš DzurindaPán premiér, dovoľte mi, aby som vám a celej vláde verejne poblahoželal k obrovskému úspechu, ktorým je príchod veľkého investora, automobilky Hyundai na Slovensko. Domnievam sa, že táto investícia v dohľadnej dobe vyrieši problémy zamestnanosti a sociálneho napätia a regionálneho rozvoja v oblasti Horného Považia, Žiliny, Kysúc, Oravy a Turca. Pripravuje vláda ďalšie konkrétne kroky aj na východ Slovenska?
nezodpovedaná 3. 3. 2004Viliam Novotnýdočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacPán minister, podľa novely zákona o ochrane zdravia ľudí prešli kompetencie okresných štátnych lekárov na lekára samosprávneho kraja. Prešla aj kompetencia verifikovať listy o obhliadke mŕtveho. Je to technicky dosť komplikovaná vec. Ako to budete riešiť?
nezodpovedaná 12. 5. 2004Viliam Novotnýdočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacVážený pán minister, Veriteľ, a. s. odkupuje od druhej polovice roku 2003 pohľadávky od veriteľov zdravotníckych zariadení, ktoré k 1. 1. 2003 prešli do zriaďovateľskej pôsobnosti VÚC. Podľa mojich informácií neexistuje mechanizmus, ktorý by umožnil zdravotníckym zariadeniam VÚC vymazať už Veriteľom, a. s., vyrovnané záväzky zo svojho účtovníctva od začiatku roku 2003, veritelia penalizujú zdravotnícke zariadenia VÚC za ich staré dlhy, a aj keď im Veriteľ, a. s., už vyrovnal istinu, vymáhajú penále od nemocníc ako pohľadávku. Ako to budeme riešiť?
nezodpovedaná 1. 12. 2004Viliam Novotnýdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Mikuláš DzurindaPán premiér, v utorok v médiách odznela informácia o príchode ďalšieho veľkého investora, automobilky Ford, na Slovensko. Malo by to priniesť okolo 2000 nových pracovných miest na východnom Slovensku. V akej fáze sú v súčasnosti rokovania?
nezodpovedaná 1. 12. 2004Viliam Novotnýdočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacPán minister, v dôsledku legislatívnych zmien sa od 1. januára mení spôsob fakturácie a preplácania výkonov medzi poskytovateľmi a poisťovňami. Asociácia nemocníc sa obáva, že prvé platby obdržia nemocnice až začiatkom marca. Aký postup by ste im poradili?
zodpovedaná 8. 12. 2004Viliam Novotnýdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Mikuláš DzurindaPán premiér, minulý týždeň priniesli médiá informáciu o príchode veľkého investora automobilky Ford na východné Slovensko. V akej fáze sú rokovania?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.