Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 13. 11. 2002Vladimír Ďaďominister zdravotníctva SR Rudolf ZajacV roku 1988 boli pre martinskú Fakultnú nemocnicu vykúpené pozemky a budovy pre výstavbu novej nemocnice. Dodnes nie je postavené nič. Nemocnica, kde pracujú odborníci na vysokej odbornej úrovni, kde študujú budúci lekári i zo zahraničia (vyk. prax) nie je docenená po technickej stránke - priestorové vybavenie pre lekárov a pacientov. Žiadam stanovisko pána ministra kedy a za akých podmienok začne výstavba (jed. etapy) Fakultnej nemocnice v Martine.
zodpovedaná 11. 12. 2002Vladimír Ďaďominister obrany SR Ivan ŠimkoObčania obce Badín sú znepokojení nadmerným hlukom lietadiel letiska Sliač pri cvičných letoch v malých výškach nad obcou. V predchádzajúcom volebnom období im bolo prisľúbené odstránenie tohoto problému a ostalo len pri sľuboch. Prosím o odpoveď ako sa dá s týmto problémom vysporiadať?
nezodpovedaná 26. 2. 2003Vladimír Ďaďominister spravodlivosti SR Daniel LipšicZúčastnili ste sa v trojici osobného stretnutia so sudcom Sergejom Kohútom a predsedom Ústavného súdu Jánom Mazákom pred termínom podania Kohútovej sťažnosti na Ústavnom súde v súvislosti s jeho neúspešnou kandidatúrou na post predsedu Najvyššieho súdu?
nezodpovedaná 5. 3. 2003Vladimír Ďaďominister zdravotníctva SR Rudolf ZajacV zozname liekov uverejnenom vo Vestníku Ministerstva zdravotníctva SR je liek TRYPSÍN RETARD SPOFA inj. 10x5 ml pod kódom C00623 s maximálnou cenou 116,80 Sk. Tento liek sa v lekárňach nenachádza a pacienti si ho musia kupovať za 1 780,- Kč, pričom zdravotná poisťovňa liek neprepláca lebo je kúpený v zahraničí. Prečo nie je liek dostať na Slovensku?
zodpovedaná 21. 5. 2003Vladimír Ďaďominister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncV obci Petkovce sa nachádza nevyužitá škola v prírode. Obec by daný objekt vedela využiť pre vlastné potreby, ale objekt je vo vlastníctve okresného úradu, ktorý nevie nájsť systém prevodu. Žiadam o prijatie takých opatrení, ktoré tento problém vyrieši v prospech obce Petkovce.
nezodpovedaná 21. 5. 2003Vladimír Ďaďominister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncPočas pracovnej návštevy Prešovského kraja občania a starosta obce Vyšný Žipov požadujú riešiť v plnoorganizovanej škole - 300 detí výstavbu telocvične, nakoľko žiaci nemajú kde cvičiť počas hodín telesnej výchovy. Žiadam stanovisko ministra, kedy a ako bude tento problém vyriešený.
nezodpovedaná 21. 5. 2003Vladimír Ďaďopodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošPovodeň v r. 1999 zasiahla i obec Čierne vo Vranovskom okrese. Obec v rámci tretieho stupňa povodňovej aktivity vykonala práce, ktoré mali byť uhradené prísľubom vlády. Dodnes sa tak neudialo. Žiadam informáciu, kedy sa tento problém dorieši.
nezodpovedaná 22. 10. 2003Vladimír Ďaďominister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncNa základe písomnej otázky študentky externého štúdia a následnej mojej interpelácie ohľadom porušovania zákona pri spoplatňovaní externého štúdia VŠ sa rozbehla mašinéria protestov študentov viacerých VŠ a protestov predstaviteľov fakúlt VŠ. Prosím o informáciu súčasného stavu v šetrení a postojom rektorov VŠ.
nezodpovedaná 3. 12. 2003Vladimír Ďaďominister zdravotníctva SR Rudolf ZajacNa rok 2004 boli pre Nemocnicu s poliklinikou v Rimavskej Sobote plánované investície vo výške 60 mil. Sk na dokončenie stavby blok "B". Tento zámer nie je v plánovaných kapitálových investíciách MZ SR na rok 2004. Prečo táto investícia bola vypustená a ohrozuje aj prevádzku bloku "A", ktorý je v dočasnom užívaní. Aký termín ukončenia ako minister vidíte reálny?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Vladimír Ďaďopredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán predseda, nemyslíte si, že 1 mld. Sk, ktorá bude vynaložená na "podporu Iraku - výdavky spojené s našimi vojakmi pôsobiacimi v Iraku, by bola lepšie využitá na podporu rozvoja priemyslu a podnikania v SR"?
nezodpovedaná 10. 12. 2003Vladimír Ďaďopodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošPán minister, predpokladáte, že v roku 2004 navrhnete ako minister financií vláde SR spôsob odškodnenia občanov, ktorí prišli o svoje peniaze v nebankových inštitúciách? Ak nie, beriete na seba zodpovednosť za prípadnú prehru SR v súdnom procese na medzinárodnom súde?
nezodpovedaná 18. 5. 2005Vladimír Ďaďominister vnútra SR Vladimír PalkoPovažujete rozhodnutia okresných oddelení pasov a víz, ktoré po mnohohodinovom čakaní občanov obdržia od pracovníkov oddelenia pasov a víz čakacie lístky a pas im bude vydaný až za 2 mesiace za správne? Ak nie, žiadam vás o informáciu, aké pokyny ste spravili pre odstránenie tohoto negatívneho javu?
nezodpovedaná 18. 5. 2005Vladimír Ďaďominister zdravotníctva SR Rudolf Zajac1. Považujete za dobré ak v 60 000 meste nie je po 19.00 hod večer možné v pracovných dňoch ošetriť si boľavý zub a v dňoch pracovného pokoja (sobota, nedeľa) je na tieto prípady vyčlenená doba 3 hodín? 2. Je správne ak vás ošetrujúci lekár pošle na röntgenové vyšetrenie, ale občan po tomto vyšetrení musí podpísať lístok, že súhlasí s vyšetrením, lebo môže byť poškodené jeho zdravie? Ak nie, ako tento problém bude ministerstvo zdravotníctva riešiť?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.