Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 25. 11. 1998Rastislav Šeptákminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanKrajiny ako Španielsko, Grécko, Portugalsko poberajú pomoc od ekonomicky vyspelých krajín EÚ. Preto logicky nemajú záujem o vstup do EÚ ešte slabších ekonomík, hlavne preto, lebo pomoc by už potom nedostávali, ale naopak museli by pomoc dávať. Ako budete riešiť tento problém pán minister Kukan?
nezodpovedaná 24. 2. 1999Rastislav Šeptákminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikVzhľadom na súčasný stav v riadení a financovaní základného a stredného školstva chcem vedieť, kedy dôjde k delimitácii od okresných a krajských úradov a k pričleneniu pod Ministerstvo školstva?
nezodpovedaná 24. 2. 1999Rastislav Šeptákminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikDokedy ešte bude financovanie škôl a školských zariadení prostredníctvom finančných odborov okresných a krajských úradov?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákPrečo štát podporuje niektoré neprosperujúce podniky aj v oblasti civilnej výroby?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAko riešite problém strojárstva na strednom Považí?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerAko chcete naplniť Programové vyhlásenie vlády, kde vláda sa zaväzuje zvýšiť prestíž policajnej služby, keď z polície už odišlo viac ako tisíc policajtov a ďalších asi 1500 starších skúsenejších policajtov je pripravených na odchod?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákdočasne poverená predsedníčka vlády SR, dočasne poverená vedením Ministerstva financií SR a dočasne poverená vedením Ministerstva zdravotníctva SR Brigita SchmögnerováPani ministerka, na mítingu ste tvrdo poukázali na prominentov VPN, ktorí svojimi predstavami o rozvoji hospodárstva začiatkom 90 rokov vyvolali hlbokú sociálnu traumu. Pani ministerka mysleli ste tých politikov, ktorí sa v súčasnosti postavili za zvýšenie spodnej hranice DPH?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiPán minister, vysvetlíte čo je to riadený konkurz (krach)?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerPri prijímaní zákona o štátnej službe v roku 1998 pán minister ste vy osobne poslancov súčasnej opozície vyzýval, že nereagujú na oprávnené požiadavky policajtov. Po vašom nástupe do funkcie ministra už tieto požiadavky nie sú oprávnené?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerPrečo pán minister navrhujete svojím policajtom znižiť základný a jediný zdroj príjmov, ktorým je plat? Iný zdroj príjmov policajti zo zákona nemôžu mať.
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiNa jedno pracovné miesto pripadá 41 čakateľov. Vieme veľmi dobre akú záťaž predstavuje nezamestnanosť na ŠR. Aké nástroje máte pripravené na zastavenie rastu nezamestnanosti, keď SR konzervuje súčasný stav, čo prinesie zníženie životnej úrovne?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákdočasne poverená predsedníčka vlády SR, dočasne poverená vedením Ministerstva financií SR a dočasne poverená vedením Ministerstva zdravotníctva SR Brigita SchmögnerováKomisia odborníkov vypočítala, že zvýšenie DPH sa prejaví 2,5 % infláciiou. Kde je pravda a kto zavádza verejnosť, keď vy a ľavicovo cítiaci členovia vlády hovoríte o 12 až 13 % inflácii?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerPri prijímaní zákon ač. 73/1998 ste vyzývali policajtov, aby neodchádzali, že Slovensko odborníkov bude potrebovať a uisťovali ste ich o tom, že ich zaplatíte. Odchod odborníkov z PZ však vašim vyhláseniam odporuje. Ako chcete týchto odbotníkov v PZ udržať a zaplatiť ich, keď im zákonný nárok na ďalší plat navrhujete zobrať?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerAko pán minister chcete riadiť políciu, keď vám na základe navrhovaných opatrení odchádzajú skúsení policajti? Kto bude odovzdávať skúsenosti mladým policajtom?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerNa tejto schôdzi NR SR budeme prejednávať novelu zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov PZ, kde schválením novely berieme policajtom plat, na ktorý majú doteraz zákonný nárok. Pán minister nie je to v rozpore s vašimi vyhláseniami pre médiá o zaplatení polície štátom a nie mafiou?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAké výhody má štát z násilného udržiavania neprosperujúcich podnikov aj v oblasti civilnej výroby?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerAko chcete plniť Programové vyhlásenie vlády, v ktorom sa zaväzujete odstrániť nedostatky zákona o štátnej službe s cieľom zvýšiť sociálne istoty policajtov? Vami predkladaný návrh novely § 102 zákona č. 73/1998 Z. z. im však základné sociálne istoty nedáva.
nezodpovedaná 17. 3. 1999Rastislav Šeptákminister vnútra SR Ladislav PittnerPrečo pán minister pripúšťate diskrimináciu polície ako orgánu činného v trestnom konaní voči ostatným orgánom, ktorým sa zákonný nárok na ďalší plat zachováva a policajtom sa tento zákonný nárok upiera?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Rastislav Šeptákpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér ako je na tom Slovensko v porovnaní s našimi susedmi v oblasti ekonomiky?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákPán minister, môžete vysvetliť čo je to riadený konkurz?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAko riešite problém strojárstva na strednom Považí v Dubnici a Martine?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Rastislav Šeptákdočasne poverená predsedníčka vlády SR, dočasne poverená vedením Ministerstva financií SR a dočasne poverená vedením Ministerstva zdravotníctva SR Brigita SchmögnerováKomisia odborníkov vypočítala, že zvýšenie DPH sa prejaví 2,5 % infláciou. Kde je pravda a kto zavádza verejnosť, keď vy a ľavicovo cítiaci členovia vlády hovoríte o 12 a 13 % inflácií?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Rastislav Šeptákdočasne poverená predsedníčka vlády SR, dočasne poverená vedením Ministerstva financií SR a dočasne poverená vedením Ministerstva zdravotníctva SR Brigita SchmögnerováPani ministerka na mítingu ste tvrdo poukázal na prominentov VPN, ktorí svojimi predstavami o rozvoji hospodárstva začiatkom 90 rokov vyvolali hlbokú sociálnu traumu. Mysleli ste tých poliltikov, ktorí sa v súčasnosti postavili za zvýšenie spodnej hranice DPH?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákPrečo štát podporuje niektoré neprosperujúce podniky aj v oblasti civilnej výroby?
nezodpovedaná 24. 3. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAké výhody má štát z násilného udržiavania neprosperujúcich podnikov aj v oblasti civilnej výroby?
nezodpovedaná 2. 6. 1999Rastislav Šeptákpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKedy vláda predloží koncepciu strednodobého rozvoja hospodárskej politiky?
nezodpovedaná 2. 6. 1999Rastislav Šeptákminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Pavel KoncošPán minister, mohli by ste oboznámiť poslancov aj verejnosť s dopadom ekonomických opatrení vlády na poľnohospodárstvo? Mám na mysli zvýšenie cien pohonných hmôt a spodnej hranice DPH.
nezodpovedaná 2. 6. 1999Rastislav Šeptákminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiKedy a aké kompenzácie pre sociálne najslabšie vrstvy obyvateľstva vláda predloží do NR SR?
nezodpovedaná 2. 6. 1999Rastislav Šeptákpodpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan MiklošČo urobíte potom, pán podpredseda, keď balíček opatrení nenaplní príjmovú stránku štátneho rozpčtu? Skôr naopak, Bude znamenať ďalšie výdavky na nezamestnanosť a iné sociálne kompenzácie?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.