Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

1234567
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPre Prácu ste povedali, že nie je žiadny problém prijať zákon o menšinovom jazyku. Podľa akého vzoru budete postupovať?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPovedali ste pánu Schűsselovi "Chceme zastaviť rast domáceho a zahraničného dlhu". Trváte na tom?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákSDK sľúbilo vytvoriť 150 000 pracovných príležitostí. Prečo sa to neobjavilo v programovom vyhlásení?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV Komárne na konferencii ste hovorili po maďarsky. Koho ste zastupovali?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskáminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanKrajiny udeľujú agremán bez dokonalého sa oboznámenia s navrhovaným veľvyslancom?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pavol HamžíkV Bruseli bolo ohlásené vytvorenie špeciálnej pracovnej skupiny medzi SR a EÚ, ktorá bude prekonávať špecifické slovenské problémy. Aké sú to?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikV médiách ste povedali, že chcete otvoriť demokratizáciu školstva. Čo pod tým rozumiete?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákNa 2. schôdzi NR SR ste sa vyjadrili, že vaša vláda odvoláva veľvyslancov iba preto, že sú to neprofesionáli. Trváte na tom?
nezodpovedaná 25. 11. 1998Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikAko chcete riešiť otázku dvojjazyčných vysvedčení?
zodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, vymenujte krajiny, ktoré majú a používajú zákon o menšinovom jazyku.
zodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákNa 2. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky ste sa vyjadrili, že vláda odvolá veľvyslancov vymenovaných predchádzajúcou vládou, pretože sú to neprofesionáli. Koho ste mali tým na mysli, pán minister?
zodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskáminister spravodlivosti SR Ján ČarnogurskýNepodporili ste programové vyhlásenie vlády. Je to váš osobný názor alebo názor KDH?
nezodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikVyjadrili ste sa, že otázka dvojjazyčných vysvedčení sa vyrieši rýchlo. Ako to chcete urobiť bez porušenia zákona?
nezodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskáminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Pavel KoncošKtorá koalilčná strana obsadila post riaditeľa Slovenského pozemkového fondu?
nezodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikAko mienite riešiť problém slovenského gymnázia v Rimavskej Sobote?
nezodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikAko a v čom chcete obnoviť demokratizáciu školstva?
nezodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPred plénom NR ste sa vyjadrili, že idete nastolovať právo a nie robiť čistky. Prečo teda robíte čistky?
nezodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskáminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanAgréman sa udeľuje automaticky alebo až po oboznámení sa s materiálmi navrhovaného veľvyslanca?
nezodpovedaná 2. 12. 1998Eva Slavkovskáminister dopravy SR Gabriel PalackaV čom vidíte dôležitosť výstavby mostu do Ostrihomu?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPred voľbami ste podpísali zmluvu s občanmi. Mohli by ste ju prečítať?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKtoré posty v štátnej správe považujete za politické funkcie?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskáminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiSú presne definované kritériá na určenie najslabšej vrstvy obyvateľstva?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Maďari na Slovensku uvádzate, že by sa mal dokončiť proces odškodnenia Maďarov na Slovensku. Akým spôsobom?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikVyjadrili ste sa, že chcete obnoviť demokratizáciu školstva. Čo pod tým rozumiete?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákPo rokovaní s rakúskou ministerkou Šrammerovou ste vyhlásili, že názor EÚ a jej členov bude ovplyvňovať energetickú koncepciu SR. Ako ste to mysleli?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyVyjadrili ste sa, že riaditelia škôl v Kosihách a Búči boli perzekuovaní. V čom?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskádočasne poverená predsedníčka vlády SR, dočasne poverená vedením Ministerstva financií SR a dočasne poverená vedením Ministerstva zdravotníctva SR Brigita SchmögnerováDňa 12. 1. 1999 ste vyhlásili, že po prvýkrát rezorty vstupujú do nového roku s uhradenými faktúrami. Mysleli ste všetky rezorty?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Ľudovít ČernákAké sú makroekonomické ukazovatele slovenskej ekonomiky? Dobré alebo zlé?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikV okrese Levice vyvíja aktivitu Nadácia za modernú výchovu a vzdelávanie a Rákocziho spoločnosť z Budapešti. Akú majú obsahovú náplň?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyUviedli ste, že jazyk národnostných menšín v úradnom styku by sa mal používať tam, kde je od 10 % obyvateľov. Robíte to vraj kvôli Rusínom. Máte oficiálnu žiadosť od Rusínov?
zodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV rozhlase pri odpovedi na poslucháčske otázky ste povedali, že od volieb sa podľa Slovákov na juhu Slovenska ich situácia neporovnateľne zlepšila. V čom?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV Máji 1997 ste viedli kampaň proti obchodným zmluvám s Ruskom ako nevýhodným. V januári 1999 pán Černák povedal, že sú pre SR veľmi výhodné. Vyjadruje sa nekompetentne on alebo vy?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaČo bude pracovnou náplňou Ministerstva regionálneho rozvoja?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaMôžete povedať názov renomovanej advokátskej kancelárie, ktorá vyslovila právny názor, že privatizácia Nafty Gbely je od začiatku neplatná?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaStále vyhlasujete, že treba zrušiť zákonom pre štát nevýhodné zmluvy. Do akej pozície týmto chcete postaviť parlament?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV Davose ste rokovali aj s Georgom Sorosom, americkým Židom maďarského pôvodu. Čo bolo predmetom vašich rokovaní?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaI. Saktor vyhlásil, že si nevie predstaviť, že s touto vládou podpíše generálnu dohodu, ak sa nedohodne rast reálnych miezd. Vy si to viete predstaviť?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaDňa 24. 8. 1998 ste osobne podpísali dohodu s RIS o predvolebnej a povolebnej spolupráci. Ako ju napĺňate?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaDňa 3. 2. 1999 generálny riaditeľ TA SR I. Čeredejev hral s Vami a niekoľkými ministrami futbal. Je to podľa vás v poriadku?
zodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikPrečo ste v zákone číslo 542 zrušili kompetencie ministerstva školstva vo vzťahu k určovaniu druhov a náležitostí vysvedčení a školských dokumentov?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskáminister dopravy SR Gabriel PalackaMáte vypracovanú koncepciu ďalšieho rozvoja infraštruktúry?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyDali ste verejný prísľub začať do konca januára zaoberať sa problémami Rómov.Čo ste urobili?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikNiektorých pracovníkov MŠ ste preradili do nižších tarifných tried a nedostali dekrét o plate. Prečo porušujete pracovnoprávne predpisy?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyAkým % budú vo vašej medzinárodnej komisii historikov, ktorá má robiť objektívne dejiny Slovenska, zastúpení Slováci?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyZa spolnomocnenca vlády pre otázky rómskej komunity na Slovensku chcete navrhnúť Vincenta Danihela. Kto vám ho odporúčal?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskápodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPovažujete za správne, aby z Úradu vlády SR odchádzali úradné listiny v maďarčine?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskáminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanHovorili ste o potrebe vyvažovať naše vzťahy zo Západom a Východom a o tom, že revízia zmluvnej základne s Ruskom nebude vôbec dramatická. A bude vôbec nejaká?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskáminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Milan FtáčnikAko mienite zakročiť proti učiteľom z galantského gymnázia, ktorí požiadali riaditeľku, aby nepodpisovala dvojjazyčné vysvedčenia, pretože nemá na to morálne právo, keďže podpisovala jednojazyčné?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Eva Slavkovskádočasne poverená predsedníčka vlády SR, dočasne poverená vedením Ministerstva financií SR a dočasne poverená vedením Ministerstva zdravotníctva SR Brigita SchmögnerováV programe na prvých 100 dní vlády ste mali aj zníženie daňového zaťaženia zamestnancom najnižších príjmových skupín. Prečo ste to nesplnili?
nezodpovedaná 24. 2. 1999Eva Slavkovskápredseda vlády SR Mikuláš DzurindaKtoré stretnutie v Davose pokladáte za najúspešnejšie?
1234567

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.