Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 3. 6. 2020Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPandemická situácia nedovoľovala robiť hromadné podujatia, cez ktoré sa práve v tomto období uskutočňuje zápis do centier voľného času na budúci školský rok a preto je z objektívnych dôvodov existencia centier voľného času ohrozená - viac v liste z 29. apríla 2020. Ako sa bude v budúcom školskom roku riešiť ich financovanie, keď poklesne počet zapísaných detí a aj samosprávy im chcú krátiť finančné prostriedky z podielových daní?
zodpovedaná 12. 5. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, nepovažujete za konflikt záujmov, že váš štátny tajomník pán Száz prevádzkuje mnoho mobilných odberových miest, o ktorých existencii i fungovaní spolurozhoduje? Apeloval na vás v tejto veci vicepremiér alebo iný člen vlády?
zodpovedaná 12. 5. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováVážená pani ministerka, ako zabezpečíte, aby novela Trestného poriadku, humanizujúca smrtiacu kolúznu väzbu nadobudla účinnosť skôr ako po druhom čítaní na septembrovej schôdzi?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováVážená pani ministerka, ak dnes vláda zruší núdzový stav, aká nová legislatíva je pripravená?
zodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováPani ministerka, koľko elektronických monitorovacích zariadení bolo použitých? Prosím prehľad po rokoch, odkedy ste boli štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti vo vláde SMER-u dodnes. Považujete tie čísla za uspokojivé!? Prečo sa nepoužívajú viac? Kedy sa budú?
zodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, považujete za správne a morálne, že súkromné laboratória (mnohé spolupracujú so štátom) si za vykonanie Ag-testu účtujú rovnakú sumu ako za PCR test, ku ktorému je nevyhnutné prístrojové vybavenie? Čo s tým môžete urobiť?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, kedy a koľko kusov MOM prevádzkovaných firmami vášho pána štátneho tajomníka K. Száza ukončilo svoju činnosť? Všetky?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováPani ministerka, v rámci SR je Nitra (okres i kraj) údajne posledná v náhrade väzby elektronickými monitorovacími zariadeniami. Viete o tom? Preto je tomu tak? Veď EMZ by mali štátu ušetriť veľké finančné náklady na väznených.
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, v akom stave je zásobovanie SR neinvazívnymi tzv. slinnými Ag-testami - hlavne pre deti v školách?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, ŠUKL potvrdil niekoľko úmrtí a veľa poškodení zdravia v súvislosti s vakcináciou proti COVID-19. Ako je nastavený v SR proces odškodnenia a kto uhradí odškodné?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, koľko ľudí zomrelo v SR zaočkovaných vakcínou proti COVID-19 - jednotlivo podľa konkrétnej vakcíny a podľa počtu aplikovaných dávok od začiatku vakcinácie vlani?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, v akom stave je zásobenie SR neinvazívnymi tzv. slinnými Ag-testami pre vám zverených školákov, ako to už mesiace funguje, napríklad v Rakúsku? Bude ich dostatok k nástupu do škôl 2. 9. 2021?
zodpovedaná 22. 9. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR Eduard Heger Pán premiér, ani dnes (22.9.2021) minister Lengvarský nepredložil na vládu návrh legislatívy na stabilizáciu zdravotníkov. Považujete jeho výsledok za uspokojivý po 5 mesiacoch? Kedy bude legislatíva v MPK? Vy ste so zdravotníkmi rokovali? Kedy?
zodpovedaná 22. 9. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, ŠÚKL potvrdil úmrtia a poškodenia zdravia v súvislosti s vakcináciou proti COVID-19. Ako je v SR nastavený proces odškodnenia a kto uhradí odškodné?
zodpovedaná 22. 9. 2021Martin Čepčekpodpredseda vlády a minister financií SR Igor MatovičPán vicepremiér, v septembri ste mali rokovať s generálom Lengvarským o nákladoch na stabilizáciu zdravotníkov v SR. Koľko peňazí potrebuje? Viazne jeho legislatívne riešenie na postoji MF SR?
zodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, na slovenských školách sa objavujú projekty, ktorých témou je mimokurikulárna tzv. sexuálna výchova. Tieto tzv. vzdelávacie aktivity neraz zabezpečujú mladí ľudia bez pedagogického vzdelania, bez zmluvných vzťahov so školou, kde prebiehajú. Podľa informácií viacerých rodičov, o týchto aktivitách sa ako zákonní zástupcovia maloletých žiakov dozvedajú post factum. Niektorí z aktérov týchto projektov tvrdia, že toto "vzdelávanie" prebieha s podporou ministerstva školstva a bratislavského župana. Naozaj ministerstvo podporuje takúto agendu? Ak áno, z akej rozpočtovej kapitoly rezortu?
zodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií 3. septembra 2021 pozvýala na celodenný workshop hekni sa (H3KNISA). Súčasťou workshopu bola aj sexuálna výchova vedená Miškou a Valou. Ako je to možné? Jedná sa o neplnoletých mladých ľudí, ktorých vyučovali o pár rokov staršie aktivistky, ktoré na svojom profile píšu, že chcú byť budúcimi sexpertkami. Čo s tým spravíte, pán minister? Nie je to ohrozenie mravnej výchovy mládeže podľa § 211 Trestného zákona?
zodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, ako je možné, že sa na Slovensku vyučuje tzv. sexuálna výchova neplnoletých bez súhlasu rodičov? Trestný zákon v § 211 hovorí o ohrození mravnej výchovy mládeže. Akým právom sú neplnoleté deti bez súhlasu rodičov indoktrinované cez tzv. sexuálnu výchovu, ktorá nemá oporu v žiadnom platnom kurikulárnom dokumente riadneho vyučovaného predmetu? Nie je to ohrozenie mravnej výchovy mládeže, o ktorom hovorí Trestný zákon? Tému "vyučujú" neraz mladí aktivisti a jedna z tém publikovaných v zverejnenom programe je "ako by mohla vyzerať vaša trojka"? Čo s tým plánujete urobiť, pán minister?
nezodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, na slovenských školách sa objavujú projekty, ktorých témou je aj sexuálna výchova. Toto vzdelávanie vedú mladí ľudia bez pedagogického vzdelania. Niektorí tvrdia, že toto vzdelávanie vedú s podporou ministerstva školstva a bratislavského župana. Naozaj ministerstvo podporuje takúto agendu?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.