Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

123
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 3. 6. 2020Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPandemická situácia nedovoľovala robiť hromadné podujatia, cez ktoré sa práve v tomto období uskutočňuje zápis do centier voľného času na budúci školský rok a preto je z objektívnych dôvodov existencia centier voľného času ohrozená - viac v liste z 29. apríla 2020. Ako sa bude v budúcom školskom roku riešiť ich financovanie, keď poklesne počet zapísaných detí a aj samosprávy im chcú krátiť finančné prostriedky z podielových daní?
zodpovedaná 12. 5. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, nepovažujete za konflikt záujmov, že váš štátny tajomník pán Száz prevádzkuje mnoho mobilných odberových miest, o ktorých existencii i fungovaní spolurozhoduje? Apeloval na vás v tejto veci vicepremiér alebo iný člen vlády?
zodpovedaná 12. 5. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováVážená pani ministerka, ako zabezpečíte, aby novela Trestného poriadku, humanizujúca smrtiacu kolúznu väzbu nadobudla účinnosť skôr ako po druhom čítaní na septembrovej schôdzi?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováVážená pani ministerka, ak dnes vláda zruší núdzový stav, aká nová legislatíva je pripravená?
zodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováPani ministerka, koľko elektronických monitorovacích zariadení bolo použitých? Prosím prehľad po rokoch, odkedy ste boli štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti vo vláde SMER-u dodnes. Považujete tie čísla za uspokojivé!? Prečo sa nepoužívajú viac? Kedy sa budú?
zodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, považujete za správne a morálne, že súkromné laboratória (mnohé spolupracujú so štátom) si za vykonanie Ag-testu účtujú rovnakú sumu ako za PCR test, ku ktorému je nevyhnutné prístrojové vybavenie? Čo s tým môžete urobiť?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, kedy a koľko kusov MOM prevádzkovaných firmami vášho pána štátneho tajomníka K. Száza ukončilo svoju činnosť? Všetky?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováPani ministerka, v rámci SR je Nitra (okres i kraj) údajne posledná v náhrade väzby elektronickými monitorovacími zariadeniami. Viete o tom? Preto je tomu tak? Veď EMZ by mali štátu ušetriť veľké finančné náklady na väznených.
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, v akom stave je zásobovanie SR neinvazívnymi tzv. slinnými Ag-testami - hlavne pre deti v školách?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, ŠUKL potvrdil niekoľko úmrtí a veľa poškodení zdravia v súvislosti s vakcináciou proti COVID-19. Ako je nastavený v SR proces odškodnenia a kto uhradí odškodné?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, koľko ľudí zomrelo v SR zaočkovaných vakcínou proti COVID-19 - jednotlivo podľa konkrétnej vakcíny a podľa počtu aplikovaných dávok od začiatku vakcinácie vlani?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, v akom stave je zásobenie SR neinvazívnymi tzv. slinnými Ag-testami pre vám zverených školákov, ako to už mesiace funguje, napríklad v Rakúsku? Bude ich dostatok k nástupu do škôl 2. 9. 2021?
zodpovedaná 22. 9. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard Heger Pán premiér, ani dnes (22.9.2021) minister Lengvarský nepredložil na vládu návrh legislatívy na stabilizáciu zdravotníkov. Považujete jeho výsledok za uspokojivý po 5 mesiacoch? Kedy bude legislatíva v MPK? Vy ste so zdravotníkmi rokovali? Kedy?
zodpovedaná 22. 9. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, ŠÚKL potvrdil úmrtia a poškodenia zdravia v súvislosti s vakcináciou proti COVID-19. Ako je v SR nastavený proces odškodnenia a kto uhradí odškodné?
zodpovedaná 22. 9. 2021Martin Čepčekpodpredseda vlády a minister financií SR Igor MatovičPán vicepremiér, v septembri ste mali rokovať s generálom Lengvarským o nákladoch na stabilizáciu zdravotníkov v SR. Koľko peňazí potrebuje? Viazne jeho legislatívne riešenie na postoji MF SR?
zodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, na slovenských školách sa objavujú projekty, ktorých témou je mimokurikulárna tzv. sexuálna výchova. Tieto tzv. vzdelávacie aktivity neraz zabezpečujú mladí ľudia bez pedagogického vzdelania, bez zmluvných vzťahov so školou, kde prebiehajú. Podľa informácií viacerých rodičov, o týchto aktivitách sa ako zákonní zástupcovia maloletých žiakov dozvedajú post factum. Niektorí z aktérov týchto projektov tvrdia, že toto "vzdelávanie" prebieha s podporou ministerstva školstva a bratislavského župana. Naozaj ministerstvo podporuje takúto agendu? Ak áno, z akej rozpočtovej kapitoly rezortu?
zodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií 3. septembra 2021 pozvýala na celodenný workshop hekni sa (H3KNISA). Súčasťou workshopu bola aj sexuálna výchova vedená Miškou a Valou. Ako je to možné? Jedná sa o neplnoletých mladých ľudí, ktorých vyučovali o pár rokov staršie aktivistky, ktoré na svojom profile píšu, že chcú byť budúcimi sexpertkami. Čo s tým spravíte, pán minister? Nie je to ohrozenie mravnej výchovy mládeže podľa § 211 Trestného zákona?
zodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, ako je možné, že sa na Slovensku vyučuje tzv. sexuálna výchova neplnoletých bez súhlasu rodičov? Trestný zákon v § 211 hovorí o ohrození mravnej výchovy mládeže. Akým právom sú neplnoleté deti bez súhlasu rodičov indoktrinované cez tzv. sexuálnu výchovu, ktorá nemá oporu v žiadnom platnom kurikulárnom dokumente riadneho vyučovaného predmetu? Nie je to ohrozenie mravnej výchovy mládeže, o ktorom hovorí Trestný zákon? Tému "vyučujú" neraz mladí aktivisti a jedna z tém publikovaných v zverejnenom programe je "ako by mohla vyzerať vaša trojka"? Čo s tým plánujete urobiť, pán minister?
nezodpovedaná 20. 10. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, na slovenských školách sa objavujú projekty, ktorých témou je aj sexuálna výchova. Toto vzdelávanie vedú mladí ľudia bez pedagogického vzdelania. Niektorí tvrdia, že toto vzdelávanie vedú s podporou ministerstva školstva a bratislavského župana. Naozaj ministerstvo podporuje takúto agendu?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerMyslíte to vážne s povinnosťou očkovať sa? Nebojíte sa protestov a uvedomujete si aj právne dôsledky do budúcna? Kde ostali ľudské práva.
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerPán premiér, nevnímate ako neuveriteľný stret záujmov, že podľa medializovaných správ je blízky rodinný príslušník hlavného vládneho experta prof. Krčméryho pre kovidové očkovanie a reštrikcie vysoko postaveným manažérom dnes už de fakto monopolného dodávateľa vakcín? Dodáva to dôveryhodnosti opatreniam proti COVID-19?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerPán premiér, verejne ste sľúbili, že sa v týždni do 8. 10. stretnete so zdravotníckymi organizáciami ohľadne rok meškajúcej stabilizácie personálu. Stretli ste sa? Aký je výstup?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerPán premiér, pred mesiacom som sa tu pýtal na stabilizáciu zdravotníkov. Čo nové sa podarilo? Okrem ich Memoranda o nespokojnosti? Ste spokojný s pánom ministrom ako túto problematiku manažuje?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýMyslíte to vážne s povinnosťou očkovať sa? Nebojíte sa protestov a uvedomujete si aj právne dôsledky do budúcna? Kde ostali ľudské práva?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, s kým ste sa dohodli, že zoznam kategorizovaných nemocníc zverejníte až po voľbách? Aký to má zmysel?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováPani ministerka, po generálovi Lučanskom, Ľ. Krivočenkovi vám vo väzbe zomrel ďalší obvinený P. Duchoň z kauzy zadržanej Zuzany Plačkovej. Koľko väzňov zomieralo ročne v minulom volebnom období?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAko je možné, že v prípade členov domácnosti zaočkovaných, u ktorých prepukne COVID a sú kvôli nemu v lepšom prípade na PN v domácom prostredí, neplatí v prípade ich zaočkovania povinnosť dodržať domácu karanténu?
zodpovedaná 10. 11. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, koľko lekárov a sestier odišlo zo zdravotného systému za rok 2020 a 2021? Koľko ich aktuálne máme?
nezodpovedaná 1. 12. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerPán premiér, občania Slovenskej republiky sa Vás pýtajú: Kedy otvoríte kostoly? Kedy prestanete siahať na slobodu vierovyznania, ktorá je zakotvená v Ústave Slovenskej republiky na rozdiel od návštev kín, divadiel, športových podujatí a podobne? Čo je úlohou splnomocnenkyne vlády Slovenskej republiky pre ochranu slobody vierovyznania?
zodpovedaná 1. 12. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, zakázali ste vstup rodičov do materských škôl (režim Očkovaný/Prekonaný). Dostal som podnet od pani učiteľky z jednej materskej školy: Ak učiteľky majú otvárať dvere rodičom, kontrolovať ich COVIDpasy, merať deťom pri vstupe teplotu a prezliekať ich v šatni, ako môžu byť zodpovedné za ostatné deti, ktoré zostanú v triede bez dozoru? (zberná trieda má cca 20 detí - 2,5 až 6-ročných).
zodpovedaná 1. 12. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, na základe, akej štúdie a vedeckých výskumov ste nariadili celému národu nosiť respirátory? Ktorá vedecká štúdia overila ich účinnosť na vírusy a ich bezpečnosť pri dlhodobom nosení?
nezodpovedaná 1. 12. 2021Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, zakázali ste vstup rodičov do materských škôl (režim Očkovaný/Prekonaný). Dostal som podnet od pani učiteľky z jednej škôlky: Situácia v škôlkach je z dôvodu zlej epidemiologickej situácie neúnosná (výpadok personálu, zvýšené nároky na učiteľky). Riaditeľky škôlok doslova musia prosiť rodičov, aby uľahčili celkový chod škôlok tým, že si ponechajú v rámci svojich možností deti doma. Preto navrhujú ministrovi školstva, aby zvážil vydať nariadenie, podľa ktorého by si do ukončenia núdzového stavu museli rodičia na materskej, resp. rodičovskej dovolenke ponechať deti doma.
nezodpovedaná 1. 12. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, ak očkovanie nebude účinné na COVID, aký je plán "B"? Aký výskum sa robí v liečebných postupoch a skúmaní vírusu, čo naň účinkuje?
zodpovedaná 8. 12. 2021Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerPán premiér, vám a pánom Matovičovi a Rezníkovi bol adresovaný otvorený list, aby ste "hádanie sa" o ochorení COVID-19 a o očkovaní preniesli na pôdu okrúhlych stolov s účasťou odborníkov, ktorí nemajú len jeden názor, ale aj iné vedecky podložené názory. Ľudia by sa tak mohli dozvedieť všetky potrebné informácie, jedná sa predsa o ich zdravie a vy ich predsa nabádate k zodpovednosti. Nezaregistroval som vašu odpoveď na tento list, preto sa pýtam, či ste odpovedali a ak nie, prečo. Máte obavy z takýchto diskusií?
zodpovedaná 8. 12. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, opakovane ste verejne vyhlásili, že "táto vláda nezavedie povinné očkovanie". Už je pripravené v paragrafovom znení. Znamená to, že odstúpite z funkcie?
zodpovedaná 8. 12. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, aký je konkrétny názov a špecifikácia testu protilátok proti SARS-CoV-2, údajne v cene okolo 2 000 eur, aká firma vyrába zariadenie preň, či aké laboratórium ho poskytuje, o ktorom ste hovorili počas verejnej diskusie s občanmi v Piešťanoch koncom septembra 2021? Ide o jediný smerodajný test protilátok alebo aké sú ďalšie testy?
zodpovedaná 8. 12. 2021Martin Čepčekpodpredseda vlády a minister financií SR Igor MatovičPán minister, minister Lengvarský od leta verejne sľuboval finančnú stabilizáciu zdravotníkov, kedy vás žiadal o financie na stabilizáciu zdravotníkov? V akej výške? Aký je výsledok?
zodpovedaná 8. 12. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAkým protokol o včasnej ambulantnej liečbe ochorenia COVID-19 sa riadia, resp. majú riadiť obvodní lekári? Dostal som podnet od zaočkovanej občianky, ktorá ochorela na COVID a lekárka ju poslala v horúčke vlakom, resp. autobusom na PCR test (nemá auto). Dala jej aj elektronický predpis na liek Ivermektín, ktorý ale v lekárňach nie je dostupný. Pri takomto (ne)systéme sa nie je čo čudovať, že máme preplnené nemocnice a ľudia sú nespokojní. Prosím o vysvetlenie.
zodpovedaná 8. 12. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, od leta ste verejne sľubovali finančnú stabilizáciu zdravotníkov, kedy ste žiadali od ministra financií financie na stabilizáciu zdravotníkov. V akej výške? Aký je výsledok?
zodpovedaná 8. 12. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, v Česku sa vážne nežiadúce účinky vakcín odškodňujú už dva roky. Odškodňovať chcel už aj bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí a kompenzáciu podporuje aj slovenský hlavný hygienik Ján Mikas, a to najmä v súvislosti s povinným očkovaním, ktoré stále viac zaznieva z vládnych kruhov. Vaše ministerstvo mlčí. Nemyslíte si, že ľudia, ktorí utrpia očkovaním vážne poškodenie zdravia si zaslúžia kompenzáciu?
zodpovedaná 2. 2. 2022Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, v uplynulé dva roky majú na bežný život občanov Slovenskej republiky zásadný vplyv rozhodovanie a odporúčania tzv. Konzília odborníkov. Napriek tomu nie je možné nájsť na stránke ministerstva zdravotníctva zoznam jeho členov. Je táto informácia tajná? Aké exaktné kritériá sú používané pri obsadzovaní tohto poradného orgánu, na ktorý sa vláda vždy pri svojich reštrikčných opatreniach odvoláva?
nezodpovedaná 2. 2. 2022Martin Čepčekminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan KorčokVážený pán minister, prezident Ukrajiny pán Volodymir Zelenskyj sa nedávno vyjadril, že situácia v rusko-ukrajinských vzťahoch je už niekoľko rokov rovnako zlá a že nevidí dôvod na hystériu, ktorú vyvolávajú niektoré krajiny. Komunikujete o situácii na Ukrajine priamo s administratívnou prezidenta Zelenskeho? Uvažovali ste nad krokmi, ktorými by slovenská diplomacia mohla prispieť k zmierneniu napätia okolo Ukrajiny a Ruska?
zodpovedaná 16. 3. 2022Martin Čepčekpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkPán minister, kedy už konečne a akým spôsobom začne vláda riešiť ceny potravín, pohonných hmôt a plynu?
zodpovedaná 16. 3. 2022Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, aké podporné opatrenia pripravuje ministerstvo pre začlenenie ukrajinských detí a študentov do našich škôl?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Martin Čepčekpodpredseda vlády a minister financií SR Igor MatovičPán minister, aké opatrenia pripravuje ministerstvo financií, aby ľudia, ktorí poctivo platia dane, neboli dotknutí zdražovaním?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Martin Čepčekpodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkPán minister, aké alternatívne riešenia má ministerstvo hospodárstva s dodávkou ropy a plynu?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPán minister, slovenské školy prijímajú deti a študentov z Ukrajiny. Aké kroky podniká ministerstvo, aby to kapacitne zvládli?
zodpovedaná 23. 3. 2022Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerVážený pán premiér, aké opatrenia sa pripravujú v súvislosti so zdražovaním potravín, pohonných hmôt a plynu pre ochranu nízkopríjmových domácností?
zodpovedaná 23. 3. 2022Martin Čepčekpredseda vlády SR, poverený vedením Ministerstva financií SR Eduard HegerVážený pán premiér, na Slovensku už pol roka funguje nový úrad a to Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Aké sú jeho úlohy a osvedčenosť v praxi?
zodpovedaná 23. 3. 2022Martin Čepčekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingVážený pán minister, aké benefity chystá ministerstvo školstva pre padagógov, docentov a profesorov, aby neodchádzali zo Slovenska? Ako budete riešiť odlev študentov vysokých škôl?
123

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.