Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Ivan Hopta

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 9. 4. 2003 
Zadávateľ Ivan Hopta 
Otázka Prečo napriek odporu širokej verejnosti, napriek negatívnemu uzneseniu Prešovského samosprávneho kraja a Mestského zastupiteľstva v Humennom chcete prakticky v centre obytnej zóny, neďaleko viacerých škôl, blízko nemocnice v bývalých kasárňach v Humennom zriadiť azylové stredisko? 
Adresát predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda 
Dátum odpovede 10. 4. 2003 
Zodpovedal predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda 
Odpoveď Pán poslanec, preto, lebo takéto riešenie sa javí kompetentným ako najefektívnejšie. Splní to účel. Viete, že platia isté zákony, platí nový zákon pre azylovú politiku od nového roku, všetko stojí peniaze. Priestory, o ktorých píšete vo vašej otázke, sú štátne a na druhej strane viem, že kompetentné úrady, predovšetkým migračný úrad, ale aj v spolupráci s ostatnými zložkami rezortu vnútra, zabezpečí dôslednú ochranu objektu tak, aby obyvatelia sa nemuseli obávať. Som informovaný, že ste dostali podrobnú informáciu 2. januára tohto roku, lebo už s podobnou interpeláciou ste sa obrátili na ministra vnútra. Súhlasím s tým, čo vám napísal 2. januára tohto roku.  
Doplňujúca otázka Pán predseda vlády, ja si uvedomujem, že je potrebné riešiť aj takéto záležitosti, ale chcem vás ešte raz poprosiť možno v mene všetkých občanov Humenného a jeho blízkeho okolia, aby ste zvážili túto skutočnosť. Pretože, ak viete, kde sa nachádzajú kasárne v Humennom, prakticky je to niekoľko sto metrov od centra mesta, javí sa to predstaviteľom samosprávy i rozličným občianskym združeniam ako neadekvátne a prosím vás, aby ste hľadali naozaj iné vhodné objekty. Ten projekt, ktorý nám bol predložený, či už krajskému alebo mestskému zastupiteľstvu, počíta s tým, že tam bude niekoľko stoviek azylantov a ochranná služba je vyčlenená traja príslušníci z SBS. Ja v podstatne nemám žiadnu otázku, len chcem na vás apelovať, aby ste ešte raz zvážili túto skutočnosť a hľadali nejaký objekt, ktorý bude mimo centra mesta.  
Doplňujúca odpoveď Pán predseda vlády, ja si uvedomujem, že je potrebné riešiť aj takéto záležitosti, ale chcem vás ešte raz poprosiť možno v mene všetkých občanov Humenného a jeho blízkeho okolia, aby ste zvážili túto skutočnosť. Pretože, ak viete, kde sa nachádzajú kasárne v Humennom, prakticky je to niekoľko sto metrov od centra mesta, javí sa to predstaviteľom samosprávy i rozličným občianskym združeniam ako neadekvátne a prosím vás, aby ste hľadali naozaj iné vhodné objekty. Ten projekt, ktorý nám bol predložený, či už krajskému alebo mestskému zastupiteľstvu, počíta s tým, že tam bude niekoľko stoviek azylantov a ochranná služba je vyčlenená traja príslušníci z SBS. Ja v podstatne nemám žiadnu otázku, len chcem na vás apelovať, aby ste ešte raz zvážili túto skutočnosť a hľadali nejaký objekt, ktorý bude mimo centra mesta.  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.