Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Marek Šefčík

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 8. 2. 2023 
Zadávateľ Marek Šefčík 
Otázka Pán premiér, publikovali sa v médiách spochybnenia toho, že Nemocnicu Rázsochy sa podarí stavať z financií z Plánu obnovy a odolnosti. Môžete tieto pochynosti vyvrátiť alebo potvrdi a uviesť reálny stav v danej veci? 
Adresát predseda vlády Eduard Heger 
Dátum odpovede 9. 2. 2023 
Zodpovedal minister obrany SR Jaroslav Naď 
Odpoveď Ďakujem veľmi pekne. Opäť odpoveď v mene pána premiéra. Vážený pán poslanec, realizácia projektu Rázsochy z plánu obnovy a odolnosti sa dostala do najdôležitejšej časovej a organizačnej fázy. Nasledujúce týždne budeme tvrdo pracovať na dosiahnutí časového míľnika v roku ´24 a to tak, aby Slovenská republika mohla podať žiadosť o platbu Európskej komisii. V týchto dňoch ministerstvo zdravotníctva rozhodne o podobe tejto nemocnice. Sú rozbehnuté procesy, ktoré predchádzajú samotnému verejnému obstarávaniu na zhotoviteľa stavby. Projekt je však z dôvodov popísaných aj v uznesení vlády v ťažkej situácii, pokiaľ ide o jeho financovanie z POO, preto vláda prijala krízové opatrenia, ktoré zaväzujú ministerstvo zdravotníctva k aktívnym krokom. Ďakujem pekne.  
Doplňujúca otázka Ďakujem. Nebude to doplňujúca otázka, lebo prvá otázka, ktorá bola vyžrebovaná, je priamo na ministra zdravotníctva a je podobná, takže tam doplním otázku. Ja len ďakujem za odpoveď pánovi premiérovi. 
Doplňujúca odpoveď  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.