Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Martin Čepček

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 12. 5. 2021 
Zadávateľ Martin Čepček 
Otázka Vážená pani ministerka, ako zabezpečíte, aby novela Trestného poriadku, humanizujúca smrtiacu kolúznu väzbu nadobudla účinnosť skôr ako po druhom čítaní na septembrovej schôdzi? 
Adresát ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková 
Dátum odpovede 13. 5. 2021 
Zodpovedal ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková 
Odpoveď Ďakujem, pán predsedajúci. Vážený pán poslanec, dobrý deň. V mojej moci je predložiť návrh na zmenu právnej úpravy kolúznej väzby na rokovanie vlády a po jej schválení vládou parlamentu. A mojim zámerom je predložiť taký vládny návrh zákona, aby tu bol do konca mája tohto roku. To je proces, ktorý je predvídateľný v rámci lehôt v legislatívnom procese v zmysle zákona. Organizovanie, zvolávanie schôdzí parlamentu je plne v réžii parlamentu. Preto je na parlamente potom zodpovedanie vašej otázky. Ja vám viem zodpovedať iba to, čo vyplýva jasne zo zákona a v rámci týchto lehôt. Nech sa páči. 
Doplňujúca otázka No ja by som sa chcel ešte spýtať, pani ministerka, že či, či tá kolúzna väzba bude tých päť mesiacov, či je tam ten návrh alebo bude nižšia a že či sme tak málo ambiciózny, ako je Česká republika, kde tá kolúzna väzba trvá menej ako u nás, alebo že teda ako to je. Ďakujem. 
Doplňujúca odpoveď  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.